JAV planuoja statyti karines bazes Mėnulyje

2020, 5 spalio, 11:28 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (4) | peržiūrų 194 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

NASA nuotr.

NASA su Pentagonu pasirašė memorandumą apie savitarpio supratimą, kurio deklaruojamas tikslas yra Mėnulio tyrinėjimas ir „taikus kosmoso panaudojimas“, kuris,praktiškai , skirtas atremti Rusijai, Kinijai ir Indijai, rašo „CounterPunch“.

Tuo pačiu, kaip pažymi portalas, JAV kosmoso pajėgos jau bando įsiskverbti į visus Amerikos ginkluotųjų pajėgų lygius, kad įgyvendintų Amerikos elito svajones apie „visa apimantį dominavimą“.

Liepos mėnesį „Roscosmos“ vadovas Dmitrijus Rogozinas paaiškino Rusijos atsisakymą prisijungti prie JAV iniciatyvos kurti Mėnulio bazes Vašingtono „nukrypimu nuo bendradarbiavimo ir abipusės paramos principų“.

Rogozinas, greičiausiai, turėjo omenyje JAV atsisakymą pratęsti Sutartį dėl vidutinio nuotolio ir trumpesnio nuotolio raketų panaikinimo, taip pat Amerikos ketinimą pasitraukti iš „Atviro dangaus“ sutarties, rašo „CounterPunch“.

Rusija į tai atsakė paskelbdama Venerą „rusiška planeta“. Tuo tarpu JAV ir toliau priešinasi Pekino ir Maskvos pastangoms sustiprinti 1967 m. Kosminės erdvės sutartį, neleidžiančią šią erdvę paversti nauju mūšio lauku, nes tai trukdo Vašingtono „visapusiško dominavimo“ planams.

Tuo pačiu metu, rugsėjo 22 d. NASA pasirašė bendrą memorandumą su JAV gynybos departamentu. Šio dokumento pasirašymas turėtų būti vertinamas platesniame NASA programos „Artemis“ (Artemidė) kontekste. Visų pirma 2017 m. gruodžio mėnesį Donaldas Trampas (Donald Trump) patvirtino prezidento memorandumą dėl JAV kosmoso įsisavinimo tyrimų programos atgaivinimo.

Joje daroma prielaida, kad Jungtinės Valstijos „bendradarbiaudamos su komerciniais ir tarptautiniais partneriais vykdys novatorišką ir tvarią mokslinių tyrimų programą, siekdamos palengvinti žmonijos ekspansiją Saulės sistemoje ir suteikti naujų žinių ir galimybių Žemei“.

Vykdydama programą „Artemis“, JAV ketina tyrinėti Mėnulį ir visų pirma, pietiniame Žemės palydovo ašigalyje įsteigs palaikymo stovyklą, kuri taps parengiamuoju etapu statant bazę Marse.

Jungtinių Valstijų tarptautinės partnerės šioje srityje yra Kanada, Japonija ir ES, nors ginklų dislokavimas ir konkurencija kosmose išlieka rimta grėsme tiek taikai pasaulyje, tiek visai žmonijai.

Programa apima elektrinių variklių modulio (AAP) sukūrimą ir logistikos bei gyvenamojo modulio (HALO) sukūrimą, kuris turėtų būti parengtas iki 2023 m. Kalbant apie Vašingtono partnerius, jie yra atsakingi už mokslo krovinių išsiuntimą, taip pat degalų tiekimą Mėnulio orbitinei platformai-šliuzui.

Žmonių ošlaipinimo sistemų (HLS) sutartys atiteko „Blue Origin“, „Dynetics“ ir „SpaceX“ kompanijoms. Be to, plėtojant tokias sistemas numatomas tokių įmonių kaip Draper, Lockheed Martin ir Northrop Grumman dalyvavimas.

NASA ir Pentagono tarpusavio supratimo memorandume taip pat yra punktų ir apie Mėnulio bazes.

Jame sakoma, kad NASA ir JAV kosmoso pajėgos „patvirtina ir palaiko savo ilgalaikį bendradarbiavimą kosmoso startų srityje, vykdant kosmoso operacijas ir vykdant kosmoso tyrimus, kurie prisideda prie šalių pasirinktų civilinių ir gynybos projektų“ – pastarieji yra įslaptinti. Šiuo atveju Kosmoso pajėgos veikia kaip NASA garantas.

Tuo tarpu karinė žinybą pareiškė, kad jie „užtikrins taikų kosmoso naudojimą, prieinamą visiems, kurie siekia išplėsti savo supratimą apie Visatą“. To ji ketina pasiekti „organizuodama, mokydama ir aprūpindama pajėgas, kad apsaugotų JAV ir jos sąjungininkų interesus kosmose“.

„Taika“ reiškia JAV dominavimą, kuriam netrukdys komerciniai konkurentai, tokie kaip Kinija, Indija ir Rusija “, – daro prielaidą „ CounterPunch “.

Verta paminėti, kad daugelis praktinių NASA įdirbių, susijusių su „Apollo“ programa, yra gerai žinomi. Visų pirma kalbama apie akumuliatorinius grąžtus, saulės baterijas, šaldytą dehidruotą maistą ir pan. Be to, NASA mokslininkai įkūrė „Intel“ kompaniją, kuri vėliau kartu su „Microsoft“ kūrė asmeninius kompiuterius.

Tačiau kol ekspertai analizuoja Amerikos politiką prieš rinkimus, būtent „diskusijas“ tarp Donaldo ir „Bjaurojo Džo“, JAV kosmoso vadovybė, pasak „Sky News“, Katare dislokavo savo pirmąjį užjūrio kontingentą.

„Juo siekiama, – kaip teigia kanalas, – pasipriešinti naujoms grėsmėms regione iš Irano raketinės programos pusės, o taip pat bandymams nuslopinti, nulaužti ir apakinti palydovus“. „Pasipriešinimas grėsmėms – tai reiškia išsaugoti savo viešpatavimą, daro prielaidą leidinys.

Tuo pačiu metu Kosminės pajėgos perkelia savo skrydžio personalą į Jūrų pėstininkų korpuso ekspedicines pajėgas – kas rodo, kad departamentas ketina integruotis visuose JAV ginkluotųjų pajėgų lygiuose, taip įgyvendindamas „Amerikos elito svajones apie „visaapimantįą dominavimą “, – apibendrina „CounterPunch “.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Mūsų pinigų panaudojimas - taškymas tų bazių statybos says:

  Bilderbergeriai bėgs ir slėpsis į tas bazes. Vienareikšmiškai

 2. Vytas says:

  Ar neužsprings JAV valdžia per dideliu kąsniu? Juk Vakarų kompanijų troškimas gauti viršpelnius privedė juos į pramonės įmonių iškėlimą į Kiniją ir kitur, kur pigi darbo jėga. Vakarų kompanijų godumas sudarė sąlygas Kinijos ekonominio giganto susidarymui. Dabar tas gigantas verčia Vakarus jau skaitytis su jo interesais. Kuo ne ARMĖNIŠKAS KOMJAUNIMAS – patys sukuria sau sunkumus, patys juos ir turi nugalėti.Atsiprašau armėnų už tarybinių laikų kalambūrą.

 3. Socialistas says:

  JAV mėnlyje bazes planuoja statyti, o Lietuva mėnulyje atidengs paminklą vanagui.

 4. Socialistas says:

  cenzūra: Lietuva mėnulyje atidengs paminklą vanagui

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top