JAV Senate prasidėjo klausymai konservatyvios teisėjos Amy Barrett kandidatūros patvirtinimui

2020, 13 spalio, 15:30 | kategorija Metodologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 140 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Amy Coney Barrett

AP

JAV senatas pradėjo Amy Barrett kandidatūros į Aukščiausiąjį teismą tvirtinimo posėdžius. „Jei A.Barrett bus patvirtinta, ji užims neseniai mirusios „liberalios ikonos“ Ruth Bader Ginsburg vietą Aukščiausiame Teisme “, – skelbia CNN.

Pagal nuostatus, per ateinančias dvi dienas įstatymų leidėjai užduos klausimus kandidatei į Aukščiausiąjį Teismą, o dar viena diena bus skirta jos kandidatūros šalininkų ir oponentų pasisakymams.

Prieš pirmadienio rytą prasidėjusį Senato posėdį, 48 metų konservatyvi teisėja Amy Coney Barrett paskelbė pareiškimą, kuriame išdėstė savo viziją Aukščiausiojo Teismo atžvilgiu. Ji visų pirma mano, kad Teismo užduotis nėra „visų problemų sprendimas ir visų viešojo gyvenimo trūkumų šalinimas“ šalyje, cituoja jos pareiškimo tekstą „Amerikos balso“.

„Politinius sprendimus ir vertybinius sprendimus valstybės klausimais turi priimti politinės valdžios atšakos, išrinktos žmonių ir atskaitingos jiems. Visuomenė neturėtų to tikėtis iš teismų, o teismai neturėtų bandyti to daryti“, – įsitikinusi A. Barrett.

Keturias dienas truksiantys Senato teismų komiteto klausymai, kuriuose bus tvirtinama Amy Barrett kandidatūra, vyks likus trims savaitėms iki JAV prezidento rinkimų, respublikonams turint daugumą Senate.

Demokratai prieštarauja šiam skubėjimui, reikalaudami, kad naujas Aukščiausiojo Teismo teisėjas būtų išrinktas pasibaigus prezidento kampanijai. Demokratai tikisi Joe Bideno pergalės ir yra susirūpinę, kad Aukščiausiajame Teisme atsiradus dar vienam konservatyvių pažiūrų teisėjui, jame bus įtvirtinta dabartinė dauguma – iš devynių teisėjų visumos, konservatyvių pažiūrų atstovai užims šešias vietas.

Demokratai nepatenkinti Amy Barrett kandidatūra, iš dalies baiminantis dėl prezidentui Barackui Obamai vadovaujant priimto prieinamų sveikatos priežiūros paslaugų įstatymo, žinomo kaip „Obamacare“, likimo. Demokratai taip pat nerimauja dėl A.Barrett požiūrio į ankstesnius teismo sprendimus. Ji išvardijo dekretus, kurių panaikinimą ji laiko neįmanomais, tačiau jų tarpe nebuvo dviejų sprendimų: 1973 m. Dėl abortų įteisinimo ir 2015 m. – dėl tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimo, rašo „Amerikos balsas“.

Amy Connie Barrett gimė 1972 m. Naujajame Orleane, 1990 m. baigė vietinę vidurinę mokyklą ir dar po ketverių metų baigė koledžą, įgijusi meno bakalauro laipsnį. Po to mokėsi Notre Dame universiteto Teisės mokykloje ir vadovavo universiteto specializuoto teisės žurnalo darbui.

Vėlesniais metais ji dirbo teisėjo padėjėja JAV apeliaciniame teisme Kolumbijos apygardoje, o dar vėliau teisėjo padėjėja JAV Aukščiausiajame teisme, po to juridinių paslaugų įmonėje. 2002 m. Amy Barrett pradėjo dėstyti savo gimtojoje Notre Dame universiteto Teisės mokykloje, o nuo 2010 m. – tapo teisės profesore. Jos vyras Jesse M. Barrettas yra JAV Indianos šiaurinės apygardos prokuroro padėjėjas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top