Joe Bidenas pažemino Merkel: JAV privertė ES imtis sankcijų prieš Rusiją

2014, 13 spalio, 5:00 | kategorija Metodologija | 2 komentarai | peržiūrų 485 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Amerikiečiai pirmą kartą viešai pripažino, kad ES prieš savo valią buvo priversta imtis sankcijų prieš Rusiją. JAV viceprezidentas Joe Bidenas sakė, jog B. Obama pareikalavo ES nubausti rusus, neatsižvelgiant į būsimą ekonominę žalą. J. Bidenas pasisakymas aiškiai rodo, jog A. Merkel ir jos kolegos iš ES, spaudžiami JAV, pridarė nuostolių savo atstovaujamoms tautoms.

paveikslėlis

B. Obama ir A. Merkel ovaliame kabinete. Antrame plane Joe Biden: JAV viceprezidentas viešai pareiškė, kad ES prieš savo valią buvo priversta pareikšti sankcijas Rusijai | Foto: dpa

A.Merkel žodžiai apie laisvą apsisprendimą šiame kontekste skamba kaip patyčios.

JAV viceprezidentas Joe Bidenas kalbėdamas Harvardo universiteto Kennedy School of Government pirmą kartą pasakė tiesą apie sankcijas prieš Rusiją. ES valstybės nenorėjo skelbti jokių sankcijų, tačiau B. Obamos buvo priverstos sekti Amerikos politiniu kursu. Baltieji rūmai su pasididžiavimu pateikė visą kalbos įrašą.

(J.Bideno žodžiai teksto pabaigoje nuo 35:10)

„Mes pateikėme Putinui pasirinkimą: gerbkite Ukrainos suverenitetą arba stosite prieš blogėjančias pasekmes. Taigi, – mes (JAV) sugebėjome priversti didesnes išsivysčiusias šalis pateikti Rusijai sąskaitą.

Tai tiesa, kad jos to daryti nenorėjo. Bet iš kitos pusės, Jungtinių Valstijų prezidentas pareikalavo ES atsistoti nuo kelių ir atlaikyti ekonominius smūgius, vien tik tam, kad Rusija už tai sumokėtų. To pasekmė – stambaus kapitalo bėgimas iš Rusijos, tiesioginių investicijų įšaldymas, rekordinis rublio kritimas dolerio atžvilgiu ir Rusijos ekonomikos balansavimas ant ekonominės recesijos slenksčio.“

Šis pasisakymas rodo, jog valstybių vadovai prieš savo valią ir žinodami, kad jų piliečiams bus padaryta ekonominė žala, pasidavė Amerikos diktatui.

Viceprezidento kalba, žvelgiant iš įvairių požiūrio taškų – svarbi istorinė kalba. Negana to, jog jo sūnus atstovauja ukrainietiškam energijos koncernui, pats J. Bidenas turi plačius interesus Ukrainos politikoje, ir pats aiškiai davė suprasti, kad jis ES mato kaip vasalų organizaciją Amerikos užsienio politikoje.

Ši ES pozicija tampa labiau suprantama, nors ir ne oficialiu lygmeniu – kaip viename karo žaidime, apie kurį rašė Jack Rickards savo knygoje „Currency Wars“: ten ES nebuvo priskirtas net nuosavas vaidmuo.

Ir čia matome, jog JAV prezidentas gali „pareikalauti“, kad ES valstybės pamynusios savo šalių interesus užsienio politikoje darytų tai, ką jis paliepia. Jis dažnai viešai pažemina ES, sakydamas, jog jų bailumas Jungtinių Valstijų priešų akivaizdoje daro joms gėdą (embrass): Amerikiečiai nesibodi net tiesioginės prievartos savo „sąjungininkų“ atžvilgiu.

ES į tokį akivaizdų, akiplėšišką pažeminimą reagavo labai vangiai: Maja Kocijancic, Catherine Ashton vyriausioji įgaliotinė atstovė spaudai ES, pasakė: ES savarankiškai ir vienbalsiai pritarė sankcijoms prieš Rusiją. Sankcijų priežastys: „sudėtinga padėtis Ukrainoje ir Rusijos vaidmuo joje“.

Svarbu pažymėti: dramatiškas incidentas ir ES nevykęs pasiteisinimas nebuvo parodytas nė vienoje vokiečių kalba leidžiamoje žiniasklaidos priemonėje – išskyrus valstybinį rusų žinių kanalą Ria Novosti ir viename skaitytojo laiške internetiniame puslapyje freitag.de.

Pagrindžiant sankcijas J. Bidenas pateikė jau žinomus kaltinimus Rusijai, tarp kurių: rusų separatistai numušė civilinį lėktuvą. Iki šiol amerikiečiai negalėjo pateikti nei vieno rimto įrodymo, dėl skrydžio MH 17.

Ne naujiena, kad JAV užsienio politika tarnauja išimtinai amerikiečių interesams. Ir tai visiškai normalu. Tai galima smerkti arba ne – kiekviena šalis turi teisę atstovauti savo užsienio politiką. Bet J. Bidenas savo kalboje grubia forma nurodė ES šalims pasirašyti TTIP sutartį, kas savo ruožtu labai sumažina tautinių parlamentų reikšmę ir pažeidžia vartotojų teises.

Šiame kontekste aiškiai įžiūrimi sunkūs kaltinimai A.Merkel ir užsienio reikalų ministrui Frank-Walter Steinmeier: jie abu veikė prieš savo tautos interesus.

Jie pakeitė savo prieš tai buvusią poziciją (J.Bidenas: tai tiesa, kad jie nenorėjo to daryti“) ir pasidavė amerikiečių spaudimui.

Jie savo atstovaujamai tautai nurodė „prisiimti ant savo pečių ekonominių nuostolių naštą“, – ne todėl, kad Vokietijos užsienio politikai tai neišvengiamas žingsnis, ateityje atnešantis ilgalaikių dividendų; bet todėl, kad jie buvo per daug bailūs, per silpni arba per daug nesąžiningi atstovauti ne savo žmonių, o būtent Jungtinių Amerikos Valstijų interesus.

Kalbant apie Vokietijos piliečių interesus visiškai akivaizdu, jog Ukrainos politika yra rimta federalinės vyriausybės klaida.

J. Bideno nedviprasmiški pasisakymai apie bevalius ir bestuburius ES politikus, ir jų valstybių vyriausybes, kurių sugebėjimai apsiriboja tik sugebėjimu suduoti rimtą smūgį demokratijai Vokietijoje, parodo „pataikavimo laipsnį prieš „didžiąją galią“.

Darosi aišku, kad vokiečių rinkėjų išrinkti ir vokiečių mokesčių mokėtojų išlaikomi politikai gina ne suvereno interesus, o veikia pagal užsienio valstybės įsakymus.

ES biurokratų paklusnumas privedė prie to, kad europiečiai tapo funkcionierių, veikiančių ne tautos labui, įkaitais, ir yra priversti kęsti ekonominius nuostolius, užverstus mums ant galvų amerikiečių: EK prezidentas J.M. Barroso viename lipšniame savo laiške Rusijos prezidentui V. Putinui mandagiai prašo nenutraukti dujų tiekimo Ukrainai su nuoroda, juk žiema jau ne už kalnų. Apie tai ES privalėjo pagalvoti jau prieš keletą mėnesių.

paveikslėlis

J. Bidenas savo kalbą Harvardo universitete sakė 2014 m. spalio 3d. išvakarėse (šią dieną Vokietijoje švenčiama Vokietijos suvienijimo diena – vert. pastaba). Sekančią dieną A. Merkel gyrė Hannoveryje Vokietijos suvienijimą, kaip aktą, „tapusį įmanomu todėl, kad Jungtinės Amerikos Valstijos palaikė mus, kaip nei viena kita šalis“.

Rusijos adresu, kuri tą taikų suvienijimą padarė įmanomu, kanclerė nepratarė nė vieno žodžio. Tačiau ji pasisakė Ukrainos klausimu:
„Mes turime matyti situaciją ne tik Europos Sąjungos sienų ribose, bet ir palaikyti tas kaimynes, kurios palaiko mūsų vertybes, ir padėti joms kelyje į laisvą apsisprendimą, – tokias, kaip pavyzdžiui Ukraina, Moldova ar Gruzija.

Mes vokiečiai negalime uždrausti to, ką mes patys laimėjome suvienijimo dėka – taikiu susitarimu su tarptautine visuomene, tame tarpe su buvusia Tarybų Sąjunga, – patys apspręsti savo ateitį.

Šio tarptautinio teisės principo pažeidimas reikalauja aiškaus, bendro visų šalių atsakymo. Visų 28 valstybių sankcijos Rusijos atžvilgiu ir yra tas aiškus atsakymas“.

„Laisvas apsisprendimas“? J. Bideno pasisakymo kontekste, apie visas tas valstybes, šiandieną viliojamas į vakarietišką sąjungą, reikėtų sakyti, jog toks elgesys jas padarys tik amerikiečių interesų politikos papūgomis (mėgdžiotojomis).

deutsche-wirtschafts-nachrichten.de

parengė:  Remigijus Sinkevičius

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. PP says:

    O oficiozinė melasklaida apie tai nors žodžiu užsimins? Vargu. Tylės suraukę „akutę“.

  2. trolis says:

    Oficiozinė *ūdasklaida gauna išmokas už tai, kad apie tai tyli.
    Jai tiesiog apsimoka tylėt.

    Nieko nedarai ir otkatus gauni. Ar gali būti geriau?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top