Juodasis riešutmedis – natūralus vaistas (Dr. Kristoferis)

2014, 12 spalio, 16:02 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (6) | peržiūrų 25 696 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

VAISTAI IŠ RIEŠUTMEDŽIO

paveikslėlis

Juodojo riešutmedžio (angl. – Black Walnut, lot. – Juglans nigra; (Juglandaceae)) aukštis pasiekia 30-45 metrus; šakos užauga stambios, plačiai besidriekiančios. Vaisiai – beveik apvalūs, geltonai žalios spalvos, su šiurkščiais taškeliais, skersmuo – nuo maždaug 4 cm iki beveik 7,5 cm.

Juodasis riešutmedis – stipriai veikiantis augalas. Lapai, vidinė žievė, riešutai ir žalios ar džiovintos luobelės yra naudingi, tačiau žalia luobelė pasižymi stipriausiu poveikiu. Vaistais iš riešutmedžio gydomi įvairūs negalavimai.

Vidinę žievę ar lapus pavirinkite meduje ant lėtos ugnies ir turėsite puikų vaistą nuo pilvo dieglių arba nuo plaučių ligų (K.: 183).

Vidinė žievė taip pat tirpdo fibriną, maitina raumenis ir nervus, teikia maistingąsias medžiagas, reikalingas plaukų, nagų, odos ir kt. augimui. (SNH: 181).

Lapai ir žievė veikia kaip sutraukiamieji vaistai – sutraukia ir sutvirtina suglebusius ar nusilpusius audinius, todėl yra naudingi esant viduriavimui ar gausioms menstruacijoms.

Šiais atvejais juodąjį riešutmedį reikia gerti kaip arbatą ir kartu daryti makšties praplovimus klizmute arba injekcijas į tiesiąją žarną (žolinės injekcijos – tai mažos klizmos, o ne medicininės injekcijos!).

Visos augalo dalys yra švelnus, bet užtikrintai veikiantis vidurių paleidžiamasis vaistas.

Naudojamas išoriškai, juodasis riešutmedis akimirksniu gydo skrofuliozę, egzemą, impetigą (aprašytą anksčiau), aknę, pleiskanas, furunkulus, niežulius, juostinę pūslelinę, mikozę – galėtume tęsti toliau, tačiau matote, kad juodąjį riešutmedį galite naudoti visada, kai tik atsiranda odos sutrikimų! Tinktūra yra puiki pirmoji pagalba žaizdoms gydyti.

Hemorojus, nesvarbu, ar kraujuojantis ar ne, reaguoja į injekcijas su juodojo riešutmedžio užpilu. Iškritusi gimda gali atsistatyti naudojant užpilą makšties praplovimams.

Pagargaliuokite užpilo, jei skauda gerklę, atsipalaidavęs liežuvėlis, esate užkimę, sergate tonzilitu ar skundžiatės panašiais negalavimais. Šis užpilas gaminamas truputėlį kitaip nei paprastai: pamerkite lapus ir vidinę žievę 15 minučių į karštą vandenį. Stipriam užpilui pagaminti lapus ir vidinę žievę karštame vandenyje mirkykite vieną valandą. Šis stiprus užpilas skatina smarkų prakaitavimą ir taip mažina karščiavimą.

Norėdami išlaikyti plaukus stiprius ir suteikti jiems žvilgėjimo, kasdien pavilgykite rankas arbatoje ir įtrinkite ją į galvos odą (KI: 184).

Juodasis riešutmedis gerai žinomas kaip antihelmintinis (antiparazitinis) vaistas. Jis iš žarnyno išvarys visokiausių rūšių kirmėles. Jis taip pat naudojamas gydyti įkandimus – nuodingų gyvačių, kitų nuodingų gyvūnų, pasiutusių šunų (KI: 183).

Riešutų tinktūra garsėja kaip antispazminė priemonė: Indijoje ir kituose regionuose besilaukiančios moterys ją vartoja vėmimui rytinio pykinimo metu stabdyti (IMM:709).

BENDRA INFORMACIJA

Ar žinojote, kad, jei pasodinsite juodąjį riešutmedį tūkstančių mylių atstumu nuo jūros vandens ar bet kokios jūros augmenijos ir, šiam užaugus, ištirsite jį, rasite jame daug jodo? Juodasis riešutmedis turi savybę vieną mineralą paversti kitu ir daro tai ne per seniai siekiamos alchemijos procesą, o per biologinę transmutaciją. Nors šis principas ne taip seniai buvo iš naujo atrastas, juodasis riešutmedis pagal jį veikia jau nuo pat pradžios. O juodajame riešutmedyje randamas jodas yra organinis, turintis stipresnį antiseptinį ir gydomąjį poveikį nei įprasto nuodingo jodo, kuris taip dažnai naudojamas infekcijoms, įpjovimams ir pan. gydyti.

Dr. Kristoferio vertinimu, juodasis riešutmedis yra vienas vertingiausių augalų. Jis yra pasakojęs apie vieną įvykį iš to meto, kai Antrojo pasaulinio karo metais įstojo į armiją:

– Mane paskyrė į Fort Luiso (Fort Lewis) karinę bazę Vašingtono valstijoje. Norėjau padėti žmonėms, todėl įstojau į armiją kaip žmogus, atsisakantis eiti į kariuomenę dėl moralinių (religinių) įsitikinimų, nes nepritariau teisei atimti gyvybę. Tuomet sakiau padarysiąs viską, kas mano galioje, – net su neštuvais eisiąs į priekines fronto linijas – tačiau žmonių nežudysiąs. Dėl mano kaip žmogaus, atsisakiusio eiti į kariuomenę dėl moralinių (religinių) įsitikinimų, statuso negalėjau įgyti jokio rango; negalėjau pakilti aukščiau eilinio.

Mane paskyrė dirbti į ambulatoriją, vieną iš aštuonių, esančių Nort Forke, Fort Luise, Vašingtono valstijoje. Čia buvo gydomi ir pareigūnai, ir puskarininkiai bei eiliniai. Vadovavau keletui žmonių, įskaitant ypatingąjį padėjėją ir valytoją.

Vieną pirmadienio rytą, tuo metu, kai vykdavo įprastiniai mūsų susirinkimai, majoras Šumeitis (Shumate), vadovavęs visoms aštuonioms ambulatorijoms, atsivedė kareivį, sirgusį užkrečiamąja impetiga (impetigo contagiosa). Majoras Šumeitis aptarė šį atvejį: „Kaip žinote, dirbu dermatologu konsultantu ir turiu savo kliniką, kuriai laikinai, kol esu čia, vadovauja kitas asmuo. Todėl turiu nemažai odos sutrikimų gydymo patirties, tačiau tokio atvejo kaip šis dar nesu regėjęs“.

Beveik visą kareivio galvą dengė bemaž 2 cm storio šašas; plaukai buvo nukirpti kiek įmanoma arčiau šašo, o šis dengė visą galvos plotą, kur augo plaukai. Vyriškis buvo paguldytas į vieną didžiausių ligoninių Šiaurės Vakarų regione, tiesą pasakius – į didžiausią armijos ligoninę Vakaruose. Vyras ligoninėje gulėjo iš viso 9 kartus ir buvo gydytas amonizuotu švinu ir gyvsidabriu bei panašiais dalykais. Liga kažkiek palengvėdavo per 30-36 dienų laikotarpį, tačiau niekada nebuvo visiškai pasitraukusi. Gydytojai kareivį išleisdavo atgal į tarnybą, tačiau po keleto dienų impetiga ir vėl atsinaujindavo. Tokią procedūrą vyras buvo praėjęs 9 kartus.

Armijos vadovybė norėjo paleisti jį iš kariuomenės dėl medicininių priežasčių. Pacientas majorui Šumačiui pasakė: „Nenoriu būti paleistas dėl medicininių priežasčių. Į armiją atvykau sveikas, o jūs paliekate mane tokį, kad visą šitą užkratą parneščiau į savo šeimą. Nenoriu išvykti“.

Šumatis atsakė: „Aš juk jau sukviečiau visokiausių sričių specialistų iš visų Jungtinių Valstijų, tačiau niekas negalėjo padėti. Todėl turi sutikti su paleidimu“.

„Jį galima išgydyti,“ – pasakiau.

Šumatis atsisuko į mane ir pašaipiai tarė: „Su savo sumautomis žolėmis!“

„Taip, su mano žolėmis,“ – ramiai atsakiau. Jau tiek daug kartų buvau patyręs žmonių šaipym1si iš manęs, kad neleidau sau dėl to gadintis nuotaikos.

„Gali jis man ant galvos ir arklio mėšlo dėti, – pasakė kareivis. – Jei tai mane pagydys, taip ir darykim!“

Vienas iš vyrukų, vadovavusių kitoms klinikoms, sarkastiškai paklausė: „Tai kada vyks atidengimas?“

„Už septynių dienų skaičiuojant nuo šiandienos,“ – atrėžiau atgal. Juk šitas vyriškis ligoninėje kiekvienąkart išgulėdavo nuo 30 iki 36 dienų ir niekas nesuveikdavo. O aš jiems paskelbiu, kad per septynias dienas šį žmogų galima išgydyti. Visiems išėjus, ambulatorijų vadovai pasiteiravo manęs, ar kitą pirmadienį galėtų susirinkimą surengti mano ambulatorijoje. Majoras Šumatis sutiko.

Prieš perduodant man, pacientas turėjo pasirašyti du dokumentus: viename jų buvo teigiama, kad jis nebėra Jungtinių Valstijų pilietis, o užsienietis, kaip atskiras asmuo gydomas Fort Luiso karinėje bazėje. Mat jei jam būtų kas nors nutikę, armija galėjo būti paduota į teismą.

Paskambinau į Solt Leiką pažįstamam vyriškiui, kuris savo kieme augino juodąjį riešutmedį; jis dirbo profesoriumi Jutos universitete. Pasiteiravau, ar jis neturįs luobelių nuo riešutų. „O taip, šiais metais gerai užderėjo, bet luobelės guli ant žemės po pusmetriniu sniego sluoksniu“.

„Ar galėtum išeiti į lauką, iškasti tą luobelių krūvą ir atsiųsti man į Fort Luisą? Gal gali jas nugabenti į lėktuvą dar šį vakarą, kad gaučiau jas jau kitą rytą?“ Pažįstamas taip ir padarė, ir kitą rytą riešutų luobeles turėjau Fort Luise.

Naudodamas medicininį spiritą, pagaminau apie 4 litrus juodojo riešutmedžio tinktūros. Armijoje ambulatorijoms nebuvo leidžiama laikyti 45 laipsnių ar kitokio stiprumo grūdų spirito; jei būtume jo turėję, tinktūrą būtume galėję ne tik naudoti išoriškai, bet ir vartoti į vidų.

Taigi, turėjau verstis su medicininiu spiritu, tačiau niekad lig tol ir vėliau tinktūroms gaminti nenaudojau medicininio spirito! Keturlitris tinktūros buvo paruoštas naudoti po dviejų dienų. Tinktūros paruošimas paprastai užtrunka 14 dienų, bet čia mane spaudė iš visų pusių, todėl šita tinktūra buvo pagaminta per dvi dienas, o aš dėkoju Dievui, kad suteikė jai reikiamo stiprumo.

Pasiūdinome naktinę kepuraitę, kuri dengė vyriškio galvą kaip amerikietiškojo futbolo šalmas. Ją siuvome iš daugybės sluoksnių marlės, kad būtų labai stora. Ją padengėme lipniąja juostele ir priklijavome taip, kad laikytųsi. Tarpuose tarp susikryžiavimų, kur kepuraitės nedengė lipnioji juostelė, buvo vietos tinktūros pripildytam švirkštui įterpti, kad šis drėkintų marlę. Kadangi gyvenau ne bazėje, dieną joje praleisdavau nedaug laiko. Prieš išvykdamas, kitai pamainai duodavau nurodymas stebėti šį vyrą visą parą. Jis taip pat buvo saugomas, nes dabar turėjo užsieniečio statusą.

Keturias dienas, nuo ketvirtadienio iki sekmadienio, pacientas praleido su kompresu ant galvos. Išaušo pirmadienio rytas, ir pirmą kartą ambulatorijų vadovai į susirinkimą atėjo laiku ir sėdėjo ant kėdžių kraštų akylai stebėdami ir laukdami pasirodymo.

Du kariuomenės policininkai įvedė kareivį į vidų, o majoras Šumatis tarė: „Apžiūrėkime šį pacientą“. Atlaisvinau lipniąją juostelę ten, kuri ji prilaikė kepuraitę ir ją numoviau. Šio šalmo viduje buvo matyti bene 2 cm storio siaubingai atrodančio randinio audinio ir šašo sluoksnis. Tačiau jo galva buvo švari kaip kūdikio. Nebuvo jokio impetigos ženklo.

Būta antrinės infekcijos ten, kur odos galva kraujavo, bet toji jau buvo begyjanti. Kai nuėmiau tvarsčius, vyrai aiktelėjo. Majoras Šumatis pavartojo keletą žodelių, kurių čia nekartosiu, bet po to pridūrė: „Daugelį metų dirbu dermatologu ir nė karto nemačiau tokio sunkaus atvejo – ir dar niekada nemačiau, kad kas nors išgytų taip greitai ir nuo to, ką naudojote jūs“.

Šių vyrų – leitenantų, majorų, kapitonų – akivaizdoje majoras Šumatis davė man leidimą žolelėmis gydyti visus man paskirtus pacientus. Jis oficialiai paskyrė mane Jungtinių Valstijų armijos gydytoju žolininku, vieninteliu tokiu žinomu Antrojo pasaulinio karo metais. Į ambulatoriją pasiėmiau savo pacientus, kuriuos prieš tai turėjau gydyti, nesėkmingai, nuodingais vaistais, ir nuo šiol gydžiau juos žolelėmis – ir jie pasveiko.

O garsas apie mus pasklido gana plačiai. Pas mane ateidavo vyrai, net generolai, iš viso Fort Luiso, nes turėjau vienintelį vaistą – juodojo riešutmedžio tinktūrą, kuri įveikdavo tropinę grybelinę infekciją. Tik ji vienintelė! Taip mes tapome labai daug darbo turintys žolininkai.

paveikslėlis

Šiose nuotraukose užfiksuota, kaip paprasta pagaminti juodojo riešutmedžio tinktūrą (užpiltinę): tiesiog nulupkite žievę, sudėkite į stiklainius ir iki viršaus užpilkite kvietine degtine. Pastaba: lupant žievę, būtinai mūvėkite pirštines, nes nuo riešutmedyje esančio jodo rankos nenusiplaus keletą savaičių. (Vert.)

Gerbiami skaitytojai, likusią straipsnio dalį galėsite perskaityti atsisiuntę jį PDF formatu, paspaudę žemiau esančią nuorodą:

  Juodasis riešutmedis - natūralūs vaistai. (Dr. Kristoferis) (957,5 KiB, 2 747 atsisiuntė)

Už vertimą dėkojame Artūrui.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner



Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. liuk says:

  ko galima būtų tikėtis kito? juk mes išrinkom ne švarius žmonės į valdžią( kitų nepraleidžia nes viską leme pinigai, o švaruoliai jų neturi), o su praėities šleifu- berdradarbiavimo su spec. tarnybomis. Kadangi jie visuomenei nepasakė, ir pamelavo daba juos laiko už uodegas.lygiai taip pat ir mūsų aukščiausios valdžios atstovai. Jie bando prapaisyti Paksui tai, kuo patys susitepę. Lygia taip ir Merkel- kadangi JAV visur pasiklausinėjo-padžiurinėjo viską apie visus žino. Mus pardavė pasaulio sukčiams prisidengdami’ bendražmigiškomis vertybėmis. Dabar mes vaikus turėsim gimdyti pedofilams, nes patys ėsami ‘įtartini’ vaikų teises sergetojams, kurie labiau patikės mūsų vaikus pedofilams, nei mes galėsim juos auklėti,Daleidžių kad pedofilai gali milėti mūsų vaikus….tik per ‘kitą galą’kaip mes nusiritom per 24 m. iki tokio lygio.o dar sakė LTSR buvo priespauda ir neteisybė..tada jau čia- pragaras

 2. Samogits says:

  Vidiniam vartojimui arba tiems kas nenori gerti alkoholio uzpiltines sito juglans nigra,arba vaikams naudokite sekanti buda, rudeni nulupe zieve nuo riesutu, zieve isdziovinkite paprastai kaip dziovinate vaistazoles, ir sausas zieves sumalkite i dulkes su kavamale ar tai bulletu,sudekite i organines zelatino kapsules.

 3. danute says:

  Anukei 3m. vis kildavo mieziai ant akiu. Pernai 8-10 vakaru kasdien maudem mergaite, po 10-15min., i vonele pripyle 1litra juodojo riesutmedzio lapu arbatos. Pritraukti palikdavom apie 30min. Jau metai neiskilo nei vienas miezis. Kam aktualu patariu pabandyti.

 4. ASAS says:

  GYDIAUSI SU GRAIKINIAIS RIESUTAIS. MAN BUVO DEGNIZUOTA LIETINEB LIMFO LIAUKOZE PAGAL GYDITOJUS MAN BUVO LIKE GYVENTI 2 MENESIAI PRADEJAU VARTOTI GRAIKINIUS RESUTUSB SU ZIBALU IR KAIP MATOTE JAU 7 METAI IR DAR NEUZKASTAS O PASITIKRINUS BUVAU ISPRASYTAS KAIP SVEIKAS SIMULIANTAS

 5. :) says:

  Tai juodasis riešutmedis, tai ne graikiniai riešutai, jie tik panašūs.

 6. Smgs says:

  Graikiškas riešutas šiek tiek silpnesnis savo vaistinemis savybemis, bet veiksmingas taip pat.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top