Juozas Ruolia: apie sveikatos mitus

2012, 14 spalio, 20:19 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (17) | peržiūrų 33 176 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pateikiame sutrumpintą pokalbį su Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos fitoterapeutu Juozu Ruolia. Kartais klaidingos nuomonės būna labai gąjos, tiesos žodis išsklaido tamsą.

paveikslėlis„Kai žmogaus organizmui trūksta kokių nors veikliųjų medžiagų, jų nesunkiai galima gauti iš augalų. Tik reikia žinoti, kada kas tinka. Perlenkti lazdą labai lengva, todėl nepatarčiau imtis saviveiklos”, – kalba fitoterapeutas. Jis nepritaria nuomonei, kad gydymas vaistažolėmis negali pakenkti: „Tarkime, dabar madingas imbieras. Jis išties turi labai daug vertingų gydomųjų medžiagų, tačiau kai jo per daug, šlapime atsiranda baltymų, o tai rodo, kad organizmas neteko naudingų medžiagų. Atminkite – jei vartosite labai daug vitaminų, valgysite daug daigintų grūdų, gersite daug įvairių sulčių, galite sau labai pakenkti. Sergantiesiems vėžiu kategoriškai negalima gerti želmenų sulčių! Pastarosiose yra medžiagų, skatinančių onkologinę ligą atsinaujinti.”

Lietuvoje leidžiama vartoti 189 žolinius augalus, o onkologiniams ligoniams – mažiau nei 50 rūšių. Pasak J.Ruolios, kai kurių onkologinių ligonių pačių pasigamintuose musmirių, dėmėtųjų maudų, klumpelių preparatuose esančios nuodingos medžiagos padaro daug nepataisomos žalos, silpnina imunitetą.

Lietuviškų gydomųjų augalų veikliosios medžiagos tikrai ne prastesnės negu tibetietiškų, indiškų, kiniškų. Jos stiprina radikalaus gydymo išsekintą organizmą, padeda atkurti imunitetą.

Atsargiai – sultys! „Jei jums nustatytas vėžys, turėtumėte būti atsargūs su natūraliomis vaisių ir daržovių sultimis”, – aiškina fitoterapijos specialistas. Fiziologai teigia, kad per valandą organizmo audiniai ir organai iš sulčių vitaminų, fermentų pasisavina tiek, kiek jų yra viename gurkšnyje. Būtent taip ir reikėtų gerti šį gėrimą – ne vienu prisėdimu, o po 1-3 gurkšnius (iki 50 ml) kas valandą. Ypač šios taisyklės turėtų paisyti sergantieji vėžiu, antraip, užuot stiprinę organizmą, tik maitins piktybines ląsteles.

Kovojantiems su vėžiu žmonėms kur kas vertingiau valgyti daugiau šviežių vaisių ir daržovių, nes tuomet jie gaus daug naudingos ląstelienos.

J. Ruolia įtariai vertina pastaruoju metu išpopuliarėjusius vaisių ir daržovių kokteilius. „Manoma, kad tokius gerti labai sveika. Kad perkūnas nudaužtų tą, kuris šitą mitą paskleidė. Ar kas tyrė, kokie nauji junginiai susidaro sumaišius 5 ar 6 vaisių ir daržovių sultis? Sveika valgyti obuolius ar morkas: organizmas pasinaudoja ir sultimis, ir ląsteliena. Granatai – sveika, virti raudonieji burokėliai – sveika, bet šios daržovės turi ir be galo daug agresyvių medžiagų, o jos jungiasi su kitų daržovių ar vaisių sultyse esančiomis medžiagomis, sudaro naujus, kartais ir žalingus, junginius.”

Pramoniniu būdu pagamintas sultis, anot J. Ruolios, galėtų gerti tie, kurie patyrė insultą ir infarktą, sergantieji inkstų nepakankamumu, kenčiantieji nuo opaligės ir tie, kurių organizmas nevirškina obuolių ar morkų. Onkologiniams ligoniams šios sultys nerekomenduotinos. Fitoterapeutas ypač kategoriškai vertina želmenų sultis: „Mano akyse šimtai moterų, sirgusių gimdos kaklelio, gimdos, kiaušidžių vėžiu, iškeliavo į kapus – jos vartojo daigintus grūdus, želmenų sultis, ir liga atsinaujindavo. Šių sulčių pardavėjai nematė, kaip jos miršta. Matė tik perkančiąsias. Ir giedojo himnus, kad želmenų sultys tikrai išgydys vėžį.”

Fitoterapijos žinovas itin pabrėžia pektinų naudą.

Pektinų šaltiniai:

1. Orkaitėje kepti obuoliai ir morkos. Vartoti po vieną keptą morką ar obuolį kas 2 val. 21 dieną, paskui daryti 7 dienų pertrauką.
2. Kavamale malti linų sėmenys. Vartoti: po vieną valgomąjį šaukštą keturis kartus per dieną 21 dieną, paskui daryti 7 dienų pertrauką.
3. Su cukrumi trinti juodieji serbentai. Vartoti keturis, penkis kartus per dieną 21 dieną; paskui daryti 7 dienų pertrauką.
4. Su cukrumu trinti svarainiai, agrastai, mėlynės. Vartoti 21 dieną, vėliau – 7 dienų pertrauka.

Sveikatai naudingų produktų grupės:

1. Pjaustyti žali ar rauginti baltagūžiai ir žiediniai kopūstai, brokoliai (viena ar dvi saujos), šaukštas krienų, skiltelė česnako, galvutė svogūno, keli ridikėliai, 2 ar 3 šaukštai tarkuotų ropių.

2. Tarkuoti virti raudonieji burokėliai, trintos ir lygiomis dalimis su cukrumi sumaišytos mėlynės, juodieji serbentai ar aronijos (2-4 šaukštai). Uogas galima pakeisti ir keliais šaukštais uogienės, 20-30 džiovintų mėlynių, vynuogių arba 50-100 ml natūralaus raudonojo vynuogių vyno.

3. Morkos. Iš vakaro sutarkuokite 2 ar 3 morkas, nuspauskite, masę apšlakstykite grietine, ryte pakaitinkite keptuvėje su alyvuogių aliejumi ir pasigaminkite salotų su I ir II grupėje išvardytomis daržovėmis ar uogomis. Trinti ir su medumi maišyti šaltalankiai (1:1), šermukšnių uogos (3 šaukštai), šaukštelis šaltalankių aliejaus.

4. Avokadai, citrinos (kelios riekelės).

Jei viduriai užkietėję, valgykite orkaitėje keptų obuolių, morkų (kas 2 ar 3 valandas), javainių košės. Taip pat tinka grikių, pupų, pupelių, žirnių, su lupenomis virtų bulvių (joms atvėsus odelę nulupkite) košės. Jas skaninkite riešutais, razinomis, medumi, apšlakstykite sojų, alyvuogių aliejumi ar aliejumi su karotinu.
5. Žuvų produktai, vištiena, triušiena, neriebi jautiena, neriebūs pieno produktai (kąsnis mėsos produktų, kąsnis daržovių).

6. Kmynų, pankolių, krapų sėklų nuovirai, mineralinis vanduo, obuolių, morkų ar kitokios sultys. Sultis geriausia gerti mažomis porcijomis, po 20-50 ml. Valgyti žalius obuolius, kriaušes, apelsinus ar kitus vaisius, uogas. Galima gerti kiaulpienių, gysločių, kopūstų sulčių, bet ne daugiau kaip du tris šaukštus per dieną.

Kaip nesusirgti.

Kaip elgtis ir gyventi, kad piktybinė liga mus aplenktų? Remdamasis Pekino universiteto tyrimais, J.Ruolia rekomenduoja profilaktiškai vartoti fitoterapines priemones tam tikrais žmogaus gyvenimo laikotarpiais: nuo 12-os iki 14-os, nuo 24-erių iki 27-erių, nuo 36-erių iki 38-erių, nuo 47-erių iki 48-erių, nuo 58-erių iki 60-ies, nuo 72-iejų iki 74-erių, nuo 84-erių iki 85-erių metų. „Kas dvylika metų suprastėja visi žmogaus biocheminiai rodikliai, todėl prisižiūrėti būtina”, – pabrėžia gydytojas.

Vienas svarbiausių sveikatos veiksnių – imunitetas. Jį stiprinti galima vaistažolėmis. Pasak J. Ruolios, tinka purpurinių ežiuolių, beržų lapų, kemerų, karpažolių arbatos. Paprastųjų pipirmėčių, čiobrelių eteriniai aliejai organizme „prilimpa” prie virusų, bakterijų ir padeda juos pašalinti.

Stipri nervų sistema – dar vienas sveikatos garantas. „Visais atvejais, atsiradus vėžiui, matau sugriuvus jį ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. Jis sau atrodo nelaimingiausias, blogiausias, negražus. Kaip auklėjame vaikus? Už menkiausią klaidą taip išvainojame mažutėlius… O suaugusiam tokių žodžių nedrįstame pasakyti. Juk niekas nėra tobulas. Kai paklausiu savo pacienčių, dėl ko, jų nuomone, susirgo vėžiu, dauguma sako: tai ne tas ministras pirmininkas, tai ne tas prezidentas. Tiek save erzina, savy gamina tokius milžiniškus kiekius adrenalino! O juk šios medžiagos pertekliui valandą pabuvus organizme, šešioms valandoms susiaurėja kraujagyslių spindis. Šiuo metu visuotinai nutarta, kad vėžys atsiranda tada, kai žmogus itin prastai prisitaiko prie aplinkos, kai jį nuolatos kankina stresai. Tokiu atveju organizme būna didžiulis agresyvių medžiagų kiekis”, – aiškino gydytojas.

Paprastai sergantieji vėžiu nevartoja antioksidantų. „Neaptikau nė vieno onkologinio ligonio, kurio organizmas gautų pakankamai antioksidantų”, – sakė J. Ruolia.

Geras virškinamojo trakto darbas – taip pat vienas sveikatos veiksnių. „Pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimai, dujos rodo, kad žarnyne vyksta puvimo procesas, – aiškino fitoterapeutas. – Padėti gali žolelių arbatos ir antpilai: pupalaiškių – karštiems, greitai susinervinantiems žmonėms, o pelynų ir jonažolių – abejingiesiems. Fermentų, skrandžio sulčių išsiskyrimą skatina raudonėlių, kiaulpienių, šlamučių mišiniai. Sužadinkite skrandžio, tulžies, kasos ląstelių veiklą, ir šie organai išskirs tiek fermentų, kiek reikia suvalgytam maistui suvirškinti.”

Pasak J. Ruolios, kasdien būtina išgerti ir 1 ar 2 l vandens: jis praplaus tarpląstelinius tarpus, inkstams padės atskiesti medžiagų apykaitos produktus.

Svarbu ir ką valgome. Įrodyta, kad tinkamas maistas gali saugoti nuo vėžio. Piktybinių ligų profilaktikai rekomenduojama maitintis taip, kad ne mažiau kaip pusę maisto raciono sudarytų daržovės ir vaisiai. Juose esantys pektinai ir celiuliozė susijungia su organizme besikaupiančiais toksinais ir juos pašalina iš organizmo. J. Ruolia pasakojo neseniai lankęsis Tailande, Vietname, Kambodžoje ir susižavėjęs vietinių gyventojų veidų, figūrų grožiu. „Tarp kitų susirgimų vėžys ten yra 26 vietoje. Koks jų maisto racionas? Vienas penktadalis mėsos, keturi penktadaliai – daržovių, kruopų, vaisių. Sulčių jie negeria, užtat valgo daug vaisių. Suraskite bent pusę Lietuvos gyventojų, kad valgytų, laikydamiesi principo: kąsnis daržovių, kąsnis mėsos. Jei šeimininkės šitaip nemaitina namiškių, jos pačios vykdo šeimos genocidą”, – griežtai kalbėjo fitoterapeutas.

Geriamosios sodos galios Jei valgysime daug daržovių, užterštų nitratais, ar vietoje teigiamo rezultato negausime neigiamo? „Neekologiškos daržovės nėra tokios grėsmingos, kaip įsivaizduojame. Augalas nepasiims mineralų ir kitų medžiagų daugiau, negu jam reikia. Tiesa, importuoti vaisiai tikrai būna apipurkšti nuo gedimo saugančiais chemikalais. Juos galima pašalinti geriamąja soda. Parsinešėte iš parduotuvės vynuogių, apelsinų, bananų ar agurkų ir – į koncentruotą sodos tirpalą. Jo receptas paprastas: sauja sodos – litras vandens. Puikiai tirpina chemikalus. Po 15-20 minučių nuplaukite švariu vandeniu ir, gerbiamosios šeimininkės, turėsite jau nebe „sintetinį”, o gurgždantį, lyg močiutės augintą vaisių ar daržovę.”

šaltinis: yogi.lt

***

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 17

 1. niekad nekomentuoju says:

  Nes praktiškai visi straipsniai teisingi, bet šį sykį nesąmonių prirašyta, žmonės, neklausykit ką čia rašo, nes tik dalis tiesos, o kitur dalykai žudantys žmogaus organizmą, kaip cukrus su serbentais, kurio nei lašo negalima, nes maistas pataologiniai bakterijai žarnyne, nuo ko kone visos bėdos prasideda, krakmolinių dalykų siūlymas, kaip bananai, nuo kurio žarnyne belenkas daros, taigi daug info galima rast žaliavalgių forume, unimed.lt, Ilzės Jansonės knygutėse iš vis viskas paaiškinta paprastai, ką ir kaip valgyt

 2. ara-copy says:

  Ko nė lašo negalima? Serbentų su cukrumi?
  Tai aš reiškia prapuolęs žmogus, nes visą gyvenimą mėgau serbentus su cukrumi..
  bet kad jau ir pragyvenau nemažai.. hmm ir sveikas jaučiuosi, ir net esu :)
  Atsipeikėkite vieną kartą brangieji – juk tos visos sveikatingumo kryptys ne kas kita, kaip tam tikra smegenų plovimo ideologija.

  Kas vieniems gali būti sveika – kitiems gali būti nuodai, ir atvirkščiai. Nereikia bandyti užtempti visų ant vieno kurpalio ar bandyti pristatyti čia „vienos vienintelės ir tikros tiesos“.
  Sakoma – gyvenk ir leisk gyventi kitiems – čia ta prasme sakau, kad pas vienus gali būti viena patirtis, o pas kitus kita.. ir nereikia neigti kitos, jei sakykim tavo paties patirtis kitokia.
  Kiekvienam savo, kaip sakoma.

 3. niekad nekomentuoju says:

  Taip negalima, bet ir tu neprapuolęs, pats žinau šimtamečių,kurie valgė nesvieką maistą ir viena senutė cukrų šaukštais kabino, todėl sulaukę 90-100 metų jau buvo visai peliegę, nukamuoti daugybės ligų dėl nesąmoningos mitybos, nors iš prigimties arkliška sveikata duota ir 150 metų normaliai gyventų, kas šiaip kiekvienam duota, o yra žmonių, kurie tinkamai maitinos visą gyvenimą ir sulaukę 100 metų jaučias, kaip mūsų 40-50mečiai ir realiai tokie yra ir per gyvenimą sveikatos problemų neturėję, su nesveiku maistu irgi ilgai gali tempt, čia kaip pasiseks, dar kiti veiksniai dasideda ir galausiai Dievo duoti dalykai, bet kasdieną norint jaustis gerai – meskit cukrų į šalį, druską, pikliuotus miltus ir valgykit žalias daržoves, labai greit patys pamatysit didžiulį skirtumą savijautoj, energijos turėjimą, gebėjimą koncentruotis ir dirbt sunkiausius protinius ir fizinius darbus, kas anksčiau reikalavo daug pastangų, tas dabar lengvai išeina, vat ir skirtumas, ilsisi organai, organizmas nealinamas visokiais cukrais, bet kaip ir sakau, gal tavo arkliška sveikata ir orgznizmas laikys ilgai ir taip, bet juk ne svarbiausia kiek metų sulauksi, svarbiausiai kasdieninė gera savijauta ir kokybiškai nugyventi metai, kiek jų bebūtų

 4. ara-copy says:

  Kasdienė sveikata super. Savo amžiuje(o pragyvenau jau nemažai) laisvai darau 10 prisitraukimų, ką dabar retai padaro nesportininkai. Tiesa nepasakysiu kad nedarau jokių fizinių pratimų, tačiau esmė tame, kad mano senelė nugyveno 87 metus ir mirė visiškai sveiko proto, ir beje iki mirties savimi viskuo beveik pasirūpindavo. Bet ji, kaip ir aš nebuvo fiziškai išglebusi kasdien eidavo pasivaikščioti ir pagal galimybes užsiimdavo fiziniais pratimais. Tačiau maitinosi kuo papuola. Nebuvo reikli maistui ir neturėjo apie tai jokių žinių. Iš jos ir išmokau valgyti uogienes su cukrumi.
  Ką tuo noriu pasakyti?

  Kad ne viskas, kas susiję su sveikata yra būtinai susiję su mityba. Mityba žinoma irgi svarbu – bet mes galime vemti, kai organizmui kažkas netinka, tam ta vėmimo funkcija ir yra.
  Jei nevemiame, reiškia maistas nėra absoliutus nuodas.

  Jūs galite sveikai maitintis, tačiau išglebęs gyvenimo būdas sugriaus visus jūsų potencialius šansus sveikai gyventi.
  Taip kad nereikia koncentruotis vien į maistą gerbiamasis.
  Nefokusuokite dėmesio į savo vėdarą taip sakant, – juk visais laikais buvo savos religijos ir šių laikų religija – sveika gyvensena, kas šiaip sveikintina – tačiau proto ribose.
  Ir beje – nebūkite toks kategoriškas, juk daugelis sampratų ir net dogmų kito daug kartų.

 5. niekad nekomentuoju says:

  ara-copy
  Na jūs nežinot ant kiek aš pažengęs ieškojimuose tiek dėl maisto, tiek dėl religijų, kiek dėl visko klydęs ir vėl atradęs, todėl po ilgų paieškų, galiu žmogui daug patart dvasiniuose dalykuose ir mityboje, aišku, jei žmogui to reikia, o su jumis nesiginčysiu, neturiu noro, geriau paskaitykit latvės Ilzės Jansonės knygučių, jos pasaulėžiūra yra kaip tik sarmatiškoji ir čia net tiktų atskirą strapsnį apie ją parašyt, jos knygutėse vien šventi ir galingi mūsų protėvių ženklai, kaip svastikos ir pan. tai ką ji rašo apie maistą yra vienos stipriausių žinių apie mitybą visoje planetoje, to net medikai nesuvokia, todėl tai tyrinėja ir galiausiai patvirtina :) patikėkit, po daug metų domėjimosi žinau, kas yra vertinga ir tai suprasit, jei bent mokykloj biologiją pusėtinai mokėtės :)

 6. ara-copy says:

  Visi turi savų dievų ir dievaičių :)
  Todėl ir aš su jumis nesiginčysiu gerbiamasis .
  Kaip sakoma gyveni ir leisk gyventi kitiems, juk taip nebūna, kad viena vienintelė nuomonė ar asmeninė tiesa virstų visų bendra tiesa.
  Kiekvienas turime savo tiesą, tad ir gyvenkime kiekvienas savo gyvenimą :)

 7. Jane says:

  Neteisingu mitu radau sitam straipsny, zelmenys yra supermaistas teikiantis vitaminu, jis vezio tikrai neuzaugins, man jie yra labai padeje isbrist is sunkiu ligu,
  antra, sulciu nereikia bijot padaugint, na ir kas cia atsitiks jei isgersiu litra ar du litrus naturaliu sulciu per diena, pasiskaitykit kad ir daktares taunytes knygoj – naturaliu sulciu perteklius su slapimu iseina lengvai, bent jau as po sulciu dienos jauciuos super.
  dar skaitau jei viduriai uzkieteje valgykit keptu obuoliu, na jau na jau – naturalus obuoliai zymiai sveikiau!
  „Ar kas tyrė, kokie nauji junginiai susidaro sumaišius 5 ar 6 vaisių ir daržovių sultis? “ na jau na jau ir kas cia per reakcija ivyks sumaisius obuoliu burokeliu citrinu sultis ar kitokiu vaisiu, juk cia ne chemikalai.
  toliau skaitau „Pramoniniu būdu pagamintas sultis, anot J. Ruolios, galėtų gerti tie, kurie patyrė insultą ir infarktą, sergantieji inkstų nepakankamumu“ Argi ne namuose spaustos nesveikiau? isspaudus sultis geriausia iskart ir gert , klausimas kiek like vitaminu pramoniniu budu isspaustose sultyse ir palaikytose neaisku kiek laiko.
  toliau skaitau „Su cukrumu trinti svarainiai, agrastai, mėlynės. Vartoti 21 dieną, vėliau – 7 dienų“ Taigi melynes agrastai kiti vaisiai sarmina organizma, o su cukrum sumaisyti jau bus rugstinantys krauja. ligoniui tai tikrai sveikatos neprides

 8. Ra Light says:

  Pasak Tibeto lamų, cukrus yra alhokolio pusbrolis. Ir iš patirties galiu pasakyti: cukrus degina kūną. Dar ir mokslininkai šį bei tą pasakė apie cukrų: Cukrus sukelia priklausomybę ir įvykę smegenyse pokyčiai dėl cukraus vartojimo labai panašūs į tuos, kurie lieka nuo nikotino, morfijaus ar kokaino (šaltinis Vikipedija, tema – Сахар – Дополнительные факты, antras punktas).
  Druska ir ne ką geriau: žr. Vikipedijoje temą Аджика – История возникновения.
  Kalbant apie sveikatą pirmiausia svarbu suvokti kam gyveni. Nuo to priklauso gyvenimo būdas, o nuo jo, savo ruožtu, buitis į kurią įeina mityba.
  Daktarai kalbėjo ir kalbės. Jūsų reikalas apeiti jų pinkles. Juk daktarai yra bažnyčių tėvai („Word Origin & History

  doctor
  c.1300, „Church father,“ from O.Fr. doctour, from M.L. doctor „religious teacher, adviser, scholar,“… daugiau http://www.dictionary.com, žodis doctor).

 9. samogits says:

  Straipsnis panasus i uogiene 70% cukraus ir 30% uogu aiskiau butu melo ir teisybes santykis,kai kuriuose komentaruose radau daugiau naudos nei straipsnyje,reiskia kad zmones masto ir svieseja!
  Dabar trumpai noreciau pasakyt apie Fitoterapijos fitoterapeuta Juoza Ruolia,perskaites straipsni susiradau internete jo nuotrauka,nuojauta manes neapgavo,tai visiskai ligotas“zmogus“gydantis kitus zmones,argi gali ligonis gydyti kitus?,nesugebedamas pasirupinti savo sveikata,nejuokink mano tapkiu)
  tokie daktarai dazniausiai patys alkoholikai,narkomanai,rukoriai,valgantys lavoniena(mesa)jie zino apie mityba ir sveikata tiek pat kiek zino sachtininkas apie virsgarsinio lektuvo pilotavima,o pats sudetingiausias lektuvas ar kosminis laivas pries zmogaus organizma tera lego rinkinukas is 4 detaliu!
  ar jus girdejote apie koki robota ar lektuva kuris galetu pats save susiremontuoti be zmogaus pagalbos arba isikisimo? as negirdejau o zmogaus organizmas remontuojasi pats,reikia tik nustot valgyt ir jam netrukdyti Fitoterapijos fitoterapeutu gudrybemis! kam atrodo tai mistika gali lengvai tuo isitikinti,uztenka ieiti i ilgesni vandenini badavima,ir jei jus atidus pastebesite kaip organizmas stumia lauk toksinus,pradeda gydyti ligas,kaip kuno temperatura kai kuriomis dienomis buna skirtinga,kaip jusu plauciai kai kuriomis dienomis tiesiog nepriima gilaus kvepavimo,o veliau leidzia ikvept tiek giliai kad siuolaikinis zmogus net nezino sito pojucio“ beje Erhetas pries simta metu tai aprase as tik patikrinau!
  Daznai girdziu na mano seneliai isgyveno 80-90 metu,valgydami lasinius,cukru,piena ir panasiai! taciau jie butu dar dziaugesi koki 50 ir daugiau laimingu gyvenimo metu jei butu valge toki maista koki jiems sukure musu kurejai!,ir kai atsistojat pries veidrodi ir dziaugiates savo grazia isvaizda tai visiskai nera jusu nuopelnas tai tik musu proproseneliu genetinis palikimas,kurie taip pat turejo daug pagundu ir kazkokiu noru pasilinksminti,bet jie susilaikydavo,nes dora buvo dar nesmukus tiek zemai kiek siandien! jie mylejo mus,visiskai negalvodami kad mes gimsim uz 200ar 2000 tukstanciu metu,zmogus yra daugiau dvasine butybe nei fizine,o fizinis kunas tera kaip nusidevintis drabuzis,vistiek mes sugryztam i savo metakoda savo gimtine gal uz uz poros metu gal uz 1000 metu,laikas tik ligotoje vaizduoteje turi tokia svarba!
  Zinot z/d pasakyma po manes nors ir tvanas jis ir pas mus labai prigijes,is tikro taip nera mes gryzim i tuos vaikus ar anukus kokius mes paliekam po saves,ir nejau vel mus gulincius lopsyje, negalincius dar kalbeti krikstys,skiepys,nuo keliu metu prades maitinti maisto surogatais, uzmustu pries savaite ar metus gyviu mesa?leis ziureti per tv visa ta pornografija!
  Asmeniskai as patikrinau kad mesa,zuvis,pienas,ir kitoks gleivinis maistas tai ne sitos zemes vaiku maistas,taciau nepamirskite sitame pasaulyje gyvena dvi genetiskai skirtingos zmoniu rusys,tarp saves jau stipriai sumaisytos,ir pasiulymas plesrunui nustot valgyt uzmustus gyvius,pereiti prie vaisiu ir darzoviu,niekada nebus priimtinas,nebent procentaliai zemes vaiku kraujas virsija plesruno krauja ar genetika kaip kam aiskiau!
  Kai didzioji dauguma masines informacijos priemoniu valdomos „blogiuku“ arba plesrunu kitko ir negalima tiketis kaip melo cunamio,kuris uztvindo mus,ir tai ne tik cunamis tai karas besitesiantis jau ne pirma tukstanmeti,kam naikinti mus tankais kai galima lengvai sunaikinti musu zmones ta pacia dietine cola ar kramtoske kuriu sudetyje yra aspartame tai uzdelsto veikimo stiprus nuodas,bet savikaina juokingai maza,na bet koks skirtumas juk dar ir pinigus uz tai pati auka susimoka!
  dauguma is musu praleido labai idomu fakta,i Lietuva buvo atvaziavusi pasaulio sveikatos organizacijos rpezidente nepamenu sitos dulkes pavardes bet tai ne tiek svarbu,kyla klausimas koks vizito tikslas,o gi PSO susirupine,kad Lietuvoje zmones nustoja skiepytis,vartoti toksiskus produktus mazeja farmacijos pelnai! todel dabar greiciausiai bus daug reklamos apie skiepu nauda,mesos ar keptu obuoliu valgymo privalumus! viena diena rasys kad kava nera sveika,o kita diena ji jau turi gydanciu savybiu ar panasiai!toks debilinimo metodas vercia zmones nustot ieskot teisybes!
  Nepasiduokite apgaulems,visur vadovaukites sirdimi,bukit sveiki!

 10. Vilius says:

  Sveiki,
  Kas is tikro nori gauti tikrai naudingu element organizmui, pasidomekite MIKORIZE.
  Dabar jau issiaiskinta, kad vitaminu ir mineralu augalai praktiskai negamina,
  todel kai agronomo paklausi, kodel patys vertingiausi augalai, savo savybemis tai yra vitavimais ir kitom naudingom medziagom uzauga paciose nederlingiausiose zemese(kalnai, pelkes, smelynai)? Jis tiesiog negali atsakyti, pradeda kalbeti apie ore ar vandelyje esancias medziagas:)
  Esme tokia, kad praktiskai visus vitaminus ir kitas naudingas medzigas augalas gauna simbiozes budu is grybu ir balteriju, o ju praktiskai nera dirbamose ar kitaip judinamoje zemeja.
  Pasakymas, kad zelmenys gerai ar blobai visiska nesamone, reikia ziureti kur ir kaip jie buvo auginami.
  Jei juos augino purenamoje zemeja ar padekluose ar luoveliuose kur negyvena praktiskai bakteris ir grybelis, tai aisku, kad jie visiskas slamstas lyginant su tais kurie uzauginti jau kokie 5 metai nejudinamoj zemej ir padedant dar ten gyventi ir maitintis mikroorgamizmams.
  O is patirties galiu pasakyti, kad zelmenys net negali lygintis su dilgelemis, auganciomis savo naturalioje aplinkoje, is ju ir galima spausti sultis kaip is zelmenu.
  As jas valgydavau susmulkines kartu su uobuoliais labai skanu ir sotu, daug tikrai nesuvalgysit:)

 11. Saulius says:

  Būtų labai įdomu, jei autorius paaiškintų, kaip „organizme pūva maistas“. Iš anksto dėkingas

 12. ironija says:

  ooooo, kiek čia „žiniuonių“ :DDD

 13. Adelė says:

  tema kiek seniau aptarta, tačiau labai svarbi. Gamtoje yra viskas, ko reikia žmogui. Tačiau žmogus linkęs labiau vertinti tai, ką pats padaro, dažnai beatodairiškai naikindamas Gamtą. Reginčiųjų yra labai mažai, pasiryžusių gyventi – dar mažiau. Dauguma renkamės patogaus gaivaliojimosi kelią, nes priprantame ne tik prie lengvai pasiekiamo maisto, drabužių, bet ir prie buities patogumų, Labai įtariai gausios neteisingos informacijos paveikti žmonės žiūri į tikrai gamtinius produktus. Pasaulis siekia viską standartizuoti, labai apsunkinta gamtinių produktų gamybos ir prekybos tvarka, siekiant nukreipti gamintojus vienoda linkme. Nors kai kur garsiai kalbama, kad populiarėja sveikos gyvensenos siekis, bet žmonių, tikrai siekiančių gyventi sveikai yra labai nedaug ir jų nedaugėja. Be to dažnas apeliavimas į labai senus laikus ir tų laikų aukštinimas taip pat nesukuria tvirto pagrindo sveikos gyvensenos pasekėjų plėtrai. Šiuolaikiniam žmogui įtikinamiausias argumentas yra mokslo įrodytas faktas. Todėl labai sveikinu komentuotoją Vilių, kuris iš esmės atsakė į visos diskusijos pagrindinį klausimą – kas tikrai yra sveika žmogui – visų gyvybės rūšių suderinamumas. 
  Neprievartaukime Motinos Gamtos. Tačiau nepamirškime, kad esame protingos būtybės ir tik todėl svarstome apie tai, kas mums sveika ar nesveika. Visi kiti gyvūnai vadovaujasi instinktais ir juos priversti elgtis ir maitintis netinkamai, gali tik žmogus.
  Būkite sveiki

 14. Danutė says:

  Kiekvienas esame unikalus, mūsų organizmas yra sudėtingas mechanizmas, kuris pats nustato, kas jam tinkama, o kas ne, mes galime tik stengtis jam padėti. Pati esu sveiko ir ekologiško maisto entuziastė, todėl mano maisto racijoną sudaro vaisiai, daržovės, daržovių sėklos bei riešutai. Esu patenkinta savo sveikata ir linkiu kitiems nepamiršti pasirūpinti savimi. Gamta mums suteikia daug galimybių, reikia tik tinkamai pasinaudoti teikiamomis gėrybėmis.

 15. elena says:

  labai zciu gerbemas daktare uz jus mintis kuriomis su skaitytojai dalinates
  lbai aciu. Suzinojau daug naujo gavau geru patarimu. Sveikatos jums. laukiam nauju
  straipsniu

 16. Aušra says:

  Kai pasidalini gerąja patirtimi, puiku. Pavojinga susireikšminti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top