- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Kam apsiriboti ISIL, kai galime bombarduoti visą musulmonišką pasaulį?

paveikslėlis„Imkime bombarduoti musulmonišką pasaulį, visą pilnai, tam, kad išgelbėtumėme ten gyvenančius žmones“, – provokuojančiai pareiškia rašytojas ir kolumnistas(tinklaraštininkas) Džordžas Monbio (George Monbiot) savo skiltyje, britų leidinyje The Guardian. „Kam sustoti ties „Islamo valstybe“ (ISIL), jei Sirijos vyriausybė nužudė bei nukankino tiek daug žmonių?“, – ironiškai tęsia Monbio.

„Naudojantis humanitariniais pareiškimais, nuskambėjusiais parlamente praeitą savaitę, galime sulyginti su žeme visus Artimuosius Rytus ir Vakarų Aziją, – polemizuoja straipsnio autorius. –

Taip galime sustabdyti tų žmonių kančias ir išgyvendinti to regiono gyventojus iš ašarų pakalnės, kur jie leidžia savo skurdžias dienas“, – ironizuoja žurnalistas.

Nuo tada, kai amerikiečiai, o vėliau ir britai ėmė bombarduoti ISIL, daugiau nei 6 tūkst. karių įstojo į šią organizaciją. „Jie pamojavo savo aukų galvomis prieš kameras, kaip masalu kariniams lėktuvams. O mūsų vyriausybės pasirodė besančios pakankamai kvailos, kad ant to užkibti“, – rašo Monbio.

Kol bombos krenta ant ISIL – „mirties tinklo“, kaip tą pavadino Obama, „mūsų valstybės renkasi į draugus bei gina kitus „mirties tinklus“, – su kartėliu pažymi straipsnio autorius.

„JAV vyriausybė, nežiūrint į Obamos pažadus, iki šiol atsisako paviešinti 28 cenzūruotų puslapių dokumento, susijusio su kartu su Kongresu atlikto rugsėjo 11 teroristinių aktų tyrimu, kuris patvirtina Saudo Arabijos dalyvavimą atakoje prieš JAV, – sakoma straipsnyje. – 2004 metais kovos su sukčiavimu stambiu mastu skyrius Didžiojoje Britanijoje pradėjo tyrimą dėl stambių kyšių, kuriuos britų ginklų gamintojai BAE perdavė Saudo Arabijos ministrams bei tarpininkams“.

Tačiau tuo viskas nesibaigė. „Anglų satyros leidinio Private Eye praeitos savaitės numeris, remdamasis telefoninių pokalbių bei elektroninių laiškų dosjė, tvirtina, kad viena britų kompanija perdavė kyšių už 300 milijonų svarų, kad palengvintų ginklų pardavimą Saudo Arabijos nacionalinei gvardijai“, – praneša žurnalistas.

„Karinis Didžiosios Britanijos ir JAV įsikišimas negali duoti jokio gero sprendimo, – mano skilties autorius. – Bet yra politiniai sprendimai, kuriuose mūsų vyriausybės gali suvaidinti antraeilį vaidmenį: tai – efektyvių valstybių nesiremiančių žudymais bei kariniais veiksmais vystymosi palaikymas, pilietinių institutų nepriklausančių nuo teroro kūrimas, parama saugių evakuacijos kanalų bei humanitarinės pagalbos pavojuje atsidūrusiems žmonėms kūrimui“.

„Ir dar – jie turi nustoti ginti, remti pinigais bei ginklais išrinktuosius mirties tinklus“, – ironiškai priduria Monbio.

„Kaskart, kai mūsų karinės pajėgos bombarduodavo ar įsiverždavo į musulmoniškas šalis, jie tik pablogindavo ten gyvenančiųjų gyvenimo sąlygas. Regionai, kuriuose mūsų vyriausybės sankcionuoja masyvų įsikišimą, daugiausiai kenčia nuo terorizmo ir karo. Ir tai – ne sutapimas, tai visiškai nestebina“, – reziumuoja britų žurnalistas.

The Guardian

parengė: Darius Dimbelis