Karas su pabaiga

2015, 18 spalio, 12:47 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (13) | peržiūrų 878 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

dn.pt

paveikslėlis

Vienas dalykas yra vertinti kaip ilgalaikį karą su terorizmu, o kitas – tvirtinti, kad pilietiniam karui Sirijoje( Irake arba Libijoje) nebus pabaigos. Panašu, jog abu požiūriai palaipsniui išskysta, tačiau tikrovėje yra truputį kitaip. Kariaujančių dalyvių daugyba įvairiose Sirijose, sudarančiose šiandien šalies teritoriją, reikalauja išsamios sluoksnių analizės.

Pirmas sluoksnis yra tame: Asado neteisėtumo nepakanka, kad galima būtų pakeisti režimą. Tai pamoka, kurią mums jau pateikė Obama, Kameronas ir Holandas,ir ne kartą. Iš esmės ši pozicija griauna greičiau jau paties Vakarų trio pamatus, nei Asado, kuriam bet kokia delsa tik į naudą. Nuo to meto, kai Rusija, Iranas ir Kinija palaikė režimą, ši tendencija tapo beveik neišvengiamybe, jei, žinoma, „Islamo valstybės“ sunaikinimas iš tiesų yra Vakarų tikslas.

Antras sluoksnis štai kame: rusų aviacija, Irano kariuomenė, kurdų smogikai ir kinų politinis palaikymas užpildė tuštumą, atsiradusią nesant Vakarų valstybių veiksmų Sirijoje. Klausimas šiandien formuluojamas taip: o jei jiems iš tiesų pavyks praktiškai sėkmingai įvykdyti operaciją? Šios hipotezės negalima atmesti, ir apsisuks ji eiliniu smūgiu į JAV pozicijų įtvirtinimą  didžiuosiuose Artimuose Rytuose, o Rusijai – statuso svarbumo didėjimu regione.

Tam, kad spėti įšokti į nuvažiuojantį pilietinio karo klausimo sprendimo ir po to seksiančių politinių derybų traukinį, amerikiečiai ir europiečiai  daugiau nebegali leisti sau klaidingai pasirinkti visiško neveiklumo naudai.  Daryti kliūtis Putino ir proAsadiškam frontui, atrodo jau nebeįmanoma.

Kaišioti pagalius į ratus kampanijos prieš „Islamo valstybę“ sėkmei moraliniu požiūriu tampa nebepriimtinu dalyku. Telieka susigrąžinti sau lyderystę šiame pageidaujamame politiniame procese.

Tam jiems reikalinga sustiprinti tik vieną sunitų opoziciją, priimančią einamąsias Putino sąlygas (tuo pačiu piktinant Rijadą) ir įteisinti kurdų valdžią (sukeliant pykčio priepuolį Ankaroje).  Ir nuspręsti, jog vadovauti „naujam Deitono susitarimui“ yra geriau, nei nevadovauti visiškai niekam.

Karinė Vašingtono strategija Sirijoje žlugo, tačiau politika – dar ne.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. Žmonės says:

  vašingtono politika ŽLUGO.

 2. fb nerijus sk says:

  RF aviacijos pagalba ISIL sluoja visu 100pro.Beda Sirijos,ir jos draugu,irano,Iibano,sausumos pajegose,kurios juda vezlio greitumu,o kai kur dar ir ISIL atsikovoja prarastas pozicijas,Damasko apylinkese Sirijos pajegos per trys paras sugeba atsikovoti tik 1 pastata.Alepo apylinkese pajudama vos 3km per para,kovos siuo metu vyksta 15km nuo ALEPO,kuriame gyvena 2milijonai zmoniu,kurio viena dali valdo,ISIL,kita,sirijos kurdai,ir Sirijos pajegos…..cia vyks totalus gatves musiai del kiekvieno namo,turiu pastebeti,Kad butent LIbano kariai,yra gerai apmokyti kautis gatves musiuose.,yra du variantai ,aviacijos pagalba lyginti Alepa su zeme,tuos rajonus kuriuose jie telkiasi,kitas variantas,daryti zieda,ir is leto ji mazinti….Realiai iki sios dienos Sirijos pajegos nieko labai zenklaus neatsikovojo.,bus ten dar ka veikti ir RF aviacijai.

 3. Pabaiga? says:

  Normaliai komentuoja. Šiaip Rusijos taikiniai pagal tarptautinius stebėtojus buvo užfiksuota, kad Rusija bombarduoja Sirijos sukilėlių pozicijas, bei nekaltų gyventojų namus, taip pat pilna internete vaizdo medžiagos apie sugriautus civilių pastatus ir nusineštas gyvybes. Be to islamo valstybės kvotojai slepiasi kalnuose, o ne miestuose, tai oro atakos yra neveiksmingos tokiame kare. Dar norėčiau pridurti, kad Rusija tik maišosi Sirijoje atkrurti taika, nes pastoviai Rusijos naikintuvai kelia grėsmę JAV. Tai kol Rusija kišis kur jai nereikia tol taikos Artimuosiose rytuose nebus.

 4. zombiams ne says:

  ISIS buvo reikalinga pentagoniškiams kaip puiki jav dalyvavimo ten ir visur prielaida, kurią išnaudoja ne vien JAV, bet ir Rusija ir Kijnija (gal būt). Jav noras visur dalyvauti – turi ir spragų. Iš visur ten gali atsliūkinti netikėtas pavojus, kai negalės tiksliai nustatyti – iš kur.

 5. Gojus says:

  Pabaiga ->Norėjau tik pasitikslinti, ar milijonai pabėgėlių, plūstelėjusių į Europą iš Libijos, Sirijos, Irako ir kitur buvo ta sėkmingos JAV 14-os metų taikos atstatymo pasėkmė? Žmonės kaip suprantu ten paliko klestinčius namus, nesugriautus miestus ir bėgo šiaip sau, nes per paskutinius metus ten jokie šimtai tūkstančių nežuvo…. Jei tavo atmintis nėra kaip auksinės žuvelės (2 sek.) pabandyk atsiverst bet kokį laikraštį iki rugsėjo 30-os ir sužinosi, kokia gi padėtis buvo iki rusams imantis iniciatyvos.

 6. Kindziulis says:

  Pabaiga, norėjau paklausti, kas suteikė mandatą JAV kištis į Sirijos reikalus. Tavo žiniai RF veiksmai Sirijoje nepažeidžia tarptautinės teisės. Labai subjektyvią nuomonę reiški, o ne objektyviai vertini įvykius. Paklausius tavęs supratau, kad kai JAV bombarduoja tai viskas teisingai, o kai RF tai blogai.

 7. Dalia says:

  PABAIGOS noriu paklausti, ar neatrodo jums nuodėmė vienpusis( švelniai tariant) jūsų požiūris? Perskaičius jūsų komentarą susidaro toks įspūdis, kad garbinate Vakarus užmerkdami akis į nepalyginamai (!) didesnius JAV nusikaltimus prieš žmoniją. Objektyvumu čia net nekvepia. Ar tokią nuomonę suformavo visuomenės formavimo priemonės, plaunančios smegenis nuo ryto iki vakaro? Ar jūs nuoširdus ir sąžiningas bent jau sau???? O dar tokią savo (ar ne savo, o svetimą, primestą, arba ne) nuomonę reiškiate viešai… Ir manote, kad tai sąžininga ir teisinga? !

 8. Jahve says:

  tau tai rimtai pabaiga

 9. Dalia says:

  O kas toks galėtų paneigti? Prašom…. http://www.sarmatas.lt/07/i-kokius-politinius-verpetus-pateko-lietuva/

 10. fb nerijus sk says:

  Pabaiga nesiorentuoja erdves laike,o jus komentatoriai pasimovete ant pabaigos meskeres:)kam diskutuotuti su zmogumi…kuris vejus raso:)

 11. Mindaugas says:

  Rusijos antiteroristinė operacija Sirijoje rodo, kad Rusija atstatė supervalstybę ir gali stoti į globalinį karą prieš terorizmą. JAV kova prieš terorizmą buvo fikcija, tik priemonė tapti vienvaldžia pasaulio valstybe.

 12. fb nerijus sk says:

  taip greitai nenurasyk USA,siuo metu pagal sirijos zvalgyba tukstanciai samdyniu atvyko,ir vyksta i sirija kovoti ISIL puseja,be to Atejus H,CLINTON vietoj obamos,sita boba megsta karus velti,ji ir dabar budamama demokrate dare spaudima daryti invazija su NATO i Sirija.

 13. Nežiniukas says:

  Amerika atnešė demokratiją į Rytų valstybes,bet kodėl žmonės bėga nuo tos demokratijos?Kas tą fenomeną gali paaiškinti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top