Karas Ukrainoje baigėsi, o mes to net nepastebėjome

2015, 15 spalio, 1:01 | kategorija Realybė | 5 komentarai | peržiūrų 674 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Il Foglio

Nibskas - 2

Putinas „nuleido“ per daug brangiai kainuojantį Donbasą: vykdomi kariuomenės atitraukimas ir kompromisų paieška, rašo Anna Zafesova laikraštyje Il Foglio.

Karas Ukrainoje pasibaigė. Tačiau šito niekas nepastebėjo per Putino raketų spec-efektus nukreiptus į Siriją. Donbasas dingo iš žinių srauto Vakarų televizijoje, bet svarbiausia – ir iš Rusijos žinių kanalų. Dabar TV naujienos prasideda nuo pranešimų apie stambias pergales Sirijoje. Naujienų iš Ukrainos rytų – mažai, jos trumpos ir labai svarbios, kaip, pavyzdžiui, apie metano tiekimo iš „Gazpromo“ atnaujinimą arba anglies į Ukrainą iš DLR siuntimą. Bet svarbiausia – Ukrainos rytuose daugiau nebešaudoma, priešininkų pusės ne tik atitraukia ginkluotę ir kariuomenes nuo fronto linijos, bet ir patvirtina priešininko pajėgų atitraukimą, rašo korespondentė.

Po šito jau galima kalbėti apie taiką. LLR ir DLR vadovai pranešė apie sprendimą perkelti vietinių rinkimų datą atitinkamai sekančių metų vasario ir balandžio mėnesiais. Šio sprendimo išvakarėse vyko Angelos Merkel ir Fransua Holando diplomatinis baletas, kuriam plojo Maskva su Kijevu.

Rinkimų datų perkėlimas pusei metų reiškia, jog prorusiški anklavai stojo į kelią, kuris atves juos prie to, jog jie taps „kai kuriomis Donecko ir Lugansko sričių apygardomis Ukrainos sudėtyje“. Salygomis, kurias dar teks patikslinti, pastebi autorė.

Ryšium su tuo, rusų ultranacionalistai kalba, jog Putinas skystas, parsidavęs amerikiečiams ir „nuleidęs“ Donbasą. Maskva jau sutiko su tuo Minske, spaudžiama sankcijų, naftos kainų kritimo ir nesant galimybių lengvai pergalei, tokiai, kaip Kryme.

Šiai dienai Donecke ir Luganske lieka nedidelis būrelis sukilimo lyderių, tokie kaip Zacharčenko ir Plotnickis, – ir derybos, kurios vyks artimiausiais mėnesiais, bus skirtos, tame tarpe, spręsti ir jų likimo klausimą. Ukrainos prezidentui, Petro Porošenko, visiškai nepriimtina matyti juos sričių gubernatoriais. Nuobodūs įvairių darbo grupių pasitarimai ir derybos Minsko susitarimų rėmuose, skirti svarbiausiai problemai: kaip išsaugoti įvaizdį (ir kailį) „nuleistiems“ separatistams ir atsargiajam Porošenko, rašoma straipsnyje.

Donbaso idėja tapo neaktuali, nes buvo brangiai kainuojanti: daugelio mėnesių eigoje, pensijos, atlyginimai, krovinių tiekimas, mokyklos ir ligoninės buvo našta Rusijai, pergyvenančiai recesiją. Nauja karo eskalacija turėtų nepakeliamą ekonominį ir politinį svorį. Sirija tapo atveju, kuriuo reikėjo pasinaudoti. Putinas vėl užima nugalėtojo vaidmenį, Sirijos prezidentas Bašaras Asadas atrodo gerokai dėkingesniu sąjungininku už nepatikimus ukrainiečius.

Kremlius vairuoja tarptautinę krizę, jam nebeskauda galva dėl sukilėlių iš neaiškios šachtininkų regiono periferijos, buvusios TSRS teritorijoje. Sirija ne tik sugrąžino savigarbą, bet ir nuramdė rusus Dombaso veteranus, kurie po sugrįžimo į tėvynę galėjo išlieti savo nacionalistinį nepasitenkinimą: patys nesutaikomi gali vykti į Homsą, – jau dabar vyksta kalbos apie „savanorių“ vykimą iš Donbaso į Latakiją, pažymi korespondentė.

Porošenko susigrąžino sau sugriautą Donbasą, kainavusį, mažiausiai, 10 tūkstančių gyvybių. Gali būti, jog jis būtų bevelijęs palikti jį rusams, rašo straipsnio autorė.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Žmonės says:

  kur ŽMONIŠKUMAS ???

 2. Taigi says:

  Ten kur susiduria finansiniu grupuočių interesai del dideliu pinigų, žmoniškumui vietos nėra. 10 tūkstančių, 100 tūkstančių. ar milijonai žuvusių ir suluošintų paprastu žmonių – tai tik eiline statistika

 3. Mynde says:

  stebėtinai nekompetetingas autorius – kažkur per vidurį tarp Valatkos ir Donskio.

 4. Baigėsi? says:

  Kad visai nepersiniausiai per žinias mačiau reportažą, kaip dėl separatistų žuvo vienas Ukrainos karys ir dar trys sužeisti, tai kap karas galėjo pasibaigti.

 5. Ec says:

  Ukrainoje gal karas ir baigėsi, gal ir nepastebėjom, bet čia rusai puola!!! mes juos tiesiog jaučiam, ir jaučiam ne tik mes, bet ir pabėgėliai kurie bijo čia važiuoti. Jie uždarė Ukrainos frontą, kad atidaryti Lietuvos frontą. Reikia finansavimo, reikia ginkluotės, reikia šauktinių, reikia tankų iš JAV, reikia pabėgėlių (nežinau kam, bet reikia)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top