Kas muziką užsako, tas ir moka

2022, 27 spalio, 18:05 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 136 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Olafas Scholzas (SPD) Vokietijos ir Ukrainos ekonomikos forume Berlyne (2022 10 24) | Michael Kappeler/dpa-Pool/dpa

„Donorų konferencija“ Ukrainai

Bet kokiu atveju Rusija pasiekė antrąjį karo tikslą. Jei jau nepavyko priversti Kijevą pakeisti norimą režimą, tai bent užnuodijo Vakarų geopolitinį grobį: ekonominiu požiūriu Ukraina artimiausioje ateityje tapo [ekonomine] bedugne, rašo vokiečių Junge Welt.

Šiuo požiūriu Vakarai artimiausiais dešimtmečiais tikrai nesidžiaugs savo Ukrainos protektoratu. 3,2 mlrd. dolerių per mėnesį, kurių aiškiai pareikalavo Volodymyras Zelenskis Berlyne, kad Ukrainoje būtų užtikrintas bent pačių būtiniausių valstybės funkcijų vykdymas, vis dar yra mažiausia iš sumų, apie kurias pastaraisiais mėnesiais buvo kalbama Kijeve.

Tai yra teisinga Vakarų mėginimo suteikti Ukrainai 180 laipsnių geopolitinę orientaciją pasekmė. Prieš Euromaidaną viskas prasidėjo gana technokratiškai – nuo Asociacijos susitarimo, kurį ES pateikė Ukrainai pasirašyti kaip galutinį „pasiūlymą“ – visiems Briuselio veikėjams jau tada buvo aišku, kad kalbama ne apie ką kita, o tik apie tai, kad Kijevas gaus būtent tą strateginę priedangą, kurios tuo pačiu metu atsisakė Rusija.

Buvęs už plėtrą atsakingas Komisijos narys Günteris Verheugenas, žvelgdamas į praeitį, mano, kad Briuselis Ukrainos atžvilgiu padarė „didžiulę klaidą“. Europos imperializmą jis įsivaizdavo ne taip: kaip subsidijų verslą, o ne kaip papildomos gerovės šaltinį. Jau nekalbant apie papildomas išlaidas griuvėsiams rekonstruoti.

Dėl to vyksta aršiausia ES ir JAV kapitalo konkurencija. Kaip ištyrė FAZ, Vašingtonas nepripažįsta ES koordinacinio vaidmens net ir toje srityje, kuriai Briuselis turėtų skirti daugiausia dėmesio pagal susitarimą su Vašingtonu – civilinės rekonstrukcijos srityje.

JAV nenori prisiimti įsipareigojimų ir tam tikram atvejui į [Ukrainos] atstatymo koordinavimo institucijos vadovo postą nori paskirti „tarptautinį postą užimantį amerikietį“. ES telieka tik mokėtojo vaidmuo. Štai taip galima sulaikyti konkurentą, ir jis suteikia žaidimui gerą veidą.

Tuo tarpu konstruktyviausio pasiūlymo prizą pelnė kairiųjų partijos vienas iš pirmininkų Martinas Schirdewanas (Martinas Širdevanas): jis nori anuliuoti Ukrainos skolas, kad „mokesčių mokėtojų pinigai nebūtų nukreipiami į bankus“.

Tame yra tiek tiesos, kad Ukraina, žinoma, niekada nesugebės grąžinti savo milžiniškų skolų ir kad toks skolų nurašymas anksčiau ar vėliau vis tiek taps neišvengiamas.

Tačiau Ukrainos skola yra paskutinis svertas, kurį turi kolektyviniai Vakarai, kad išlaikytų politinėje kontrolėje Kijevo režimą su jame įsitvirtinusiais fanatikais.

Ukraina, neturinti skolų ir galinti veikti savo nuožiūra – štai kas būtų taip vadinamuoju „laisvu ginklu“.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top