Kinija pasiūlė sukurti laisvos prekybos zoną tarp BRIKS šalių

2016, 13 spalio, 1:01 | kategorija Realybė | 8 komentarai | peržiūrų 655 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

hebricspost.com

BRIKS 2015

Penkių BRIKS lyderių susitikimas Ufoje 2015 metų liepos 9 dieną (asociatyvi nuotrauka -Xinhua)

Kinijos prekybos Ministerija sekmadienį pareiškė, jog laisvos prekybos zona galėtų būti „svarbia bendradarbiavimo forma“ tarp BRIKS gruopės šalių. Tokios zonos sukūrimo dėka, BRIKS šalys galėtų atsikratyti tarifinių ir netarifinių apribojimų, kas sudarytų prielaidas jų tarptautinio konkurencingumo augimui, o taip pat stimuliuotų prekybos liberalizaciją ir investicijas tarp jų, pareiškė Kinijos prekybos Ministerijos spaudos sekretorius Shen Danyang spaudos konferencijos metu. .

Šis oficialus komentaras nuskambėjo 8-ojo BRIKS aukščiausio lygio susitikimo išvakarėse, Indijos valstijoje Goa, kur penki lyderiai diskutuos apie augančias prekybos apimtis ir investicijas tarp BRIKS šalių. Kinijos prekybos Ministerijos atstovas pastebėjo, jog Kinija oficialiai nekėlė šio klausimo vyksiančio BRIKS aukščiausio lygio susitikimo darbotvarkėje, tačiau daugelis ekspertų siūlo laisvos prekybos zonos sukūrimą.

Tokia priemonė padėtų BRIKS šalims, Brazilijai, Rusijai, Indijai, Kinijai ir Pietų Afrikos Respublikai gauti tarpusavio naudą ir išplėsti bendradarbiavimą pasauliniu lygmeniu, pareiškė Shen Danyang. Bendra BRIKS šalių eksporto apimtis 2014 metais sudarė 3,48 trilijono dolerių.

BRIKS šalių prekybos ministrai susitiks Naujajame Delyje šios savaitės pabaigoje, aptarti pasaulio ekonomines tendencijas ir jų įtaką BRIKS šalių prekybai ir investicijoms. Kaip laukiama, susitikimas bus skirtas bendradarbiavimo skatinimui tokiose sferose, kaip intelektinės nuosavybės teisė, prekybos ir smulkaus verslo stimuliavimas, pranešė Shenas..

BRIKS šalys, kurioms tenka daugiau nei ketvirtadalis pasaulio gamybos apimčių, sukūrė savo įstaigą su būstine Šanchajuje, infrastruktūros projektų finansavimui. Naujam vystymosi bankui šiuo metu vadovauja Indijos atstovas.

Be to, speciali darbo grupė studijuoja galimybę sukurti BRIKS kreditinę-reitingų agentūrą, skirtą išardyti trijų stambiausių kompanijų, atstovaujančių išsivysčiusias šalis: Fitch, S&P ir Moody’s dominavimą. Besivystančios šalys jau seniai reiškia nepasitenkinimą tuo, jog susiduria su daug griežtesniu šių agentūrų vertinimu, lyginant su jų partnerėmis iš išsivysčiusio pasaulio.

Darbo grupė pristatys savo pastebėjimus aukščiausio lygio susitikimo Indijoje metu, kur šalies premjeras Narendra Modi priims savo BRIKS kolegas: Michelį Temerį (Brazilija), Xi Jinpingą (Kinija), Jacobą Zumą (Pietų Afrikos Respublika) ir Vladimirą Putiną (Rusija)

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. dovydas says:

  Ateitis priklauso BRICS….. Jų visuomenė viena jauniausių. Jiemas nereikia vežtis darbo jėgos, jos motyvuoti, išlaikyti….., savų užtektinai motyvuotų ir patriotiškų….. Visos gerai aprūpintos ištekliais, stiprios bendruomeniškai ir šeimose, nepaplitę išoriniai kūną ir protą nuodijantys veisksniai, kaip GMO…. Ir dar nepersisotinę materialiai, turi motyvacijos stengtis….. Nei krikščioniška, nei musulmoniška invazija negręsia…. Tvirti savų dvasinių sistemų pamatai…. Pagyvensim – pamatysim.

 2. pestininkas says:

  Tikrai kad dovydai, pagyvensim pamatysim! Tam kinija tokia kokia ira dabar ir buvo kuriama, trečiu žaidėju! Nereikia dėl to kurti iliuziju, viskas šeimininko kontroliuojama, taip pat ir k.l.r. valdžia kaip ir musu!

 3. Dainius says:

  Ateitis tai yra tam tikra laiko tėkmė konkrečiam subjektui,susiklosčius daugeliui atitinkamų situacijų.Tai kaip mozaikos dėliojimas,tik sudėtingas savo paprastumu.BRICS yra ne kas kita,kaip alternatyva kažkam esančiui dabar.Ji susikūrė veikiama dėl tam tikrų negatyvių išorės veiksnių ją sukūrusioms valstybėms.Ir tai nusprendė ne tos “ stipriai bendruomeniškos…šeimose“,ne tai kad dar nepersotinę materialiai ir ne dėl to jie stengiasi.Kalbu apie Kiniją.Šios daugiamilijoninės ,ketvirtos pagal teritoriją,didžiausios pagal kariuomenės ir gyventojų skaičių,branduolinės ir antros pasaulyje valstybės pagal lėšas ,skirtas ginklams neįmanoma priimti taip lengvabūdiškai.Tai nuo senas gilias tradicijas turinti šalis.Šiuolaikinio europinio ir būsimo pasaulio sta tytojams visa tai imponuoja.Kastų sistema tai,ko reikia. Idealus pvz yra Indija.Tik ji netinkama tam vaidmeniui,kokį artimiausiu laiku suvaidins Kinija.Pernelyg pasaulyje daug žmonių vaikščioja diplomais kaip medaliais apsikarstę,o nauda iš jų beveik nulinė,nes net akivaizdžių komandų negali suprasti.Įsivaizduoja galį rinktis ir tampa nenaudingi.JIEMS.Pakanka pastebėti Lietuvos švietimo sistemoje daromus ir siūlomus pakeitimus ir viskas tampa aišku,ko siekiama.Bet koks visuomenės pasaulėžiūros rato plėtimas yra labai pavojingas valdančiam elitui.Žmones idealiausia valdyti tada,kai pagal komandą visi gali sugiedoti tautišką giesmę bet kur būdami.Nes taip reikia.Robotukų tauta.Paskutinis sakinys skirtas ne Lietuvai,jei Jums iš kart kilo tokia mintis,bet būtent Kinijai.Jos milijardinei liaudžiai su jos tūkstančius metų siekiančiu prigimtiniu klusnumu gyviems „jų dievams “ soste.Visiškai nesvarbu,kad komunistinė.Liaudis lygiai taip dirba ryžių laukuose kaip ir porą šimtų metų.Yra anekdotas: rusai neturi jokio šanso karo prieš kinus laimėti,nes paprasčiausiai būtų kepurėmis jų užmėtyti.Dabar dėl ko čia vargstu ir rašau – nematau jokio pagrindo džiaugtis ir žavėtis šia valstybe,bandančia po ilgos pertraukos išsiveržti į supervalstybių gretas.Lietuvai nuo to nė kiek geriau nebus.Lietuviai taip stiprūs savo šeimomis,giminystės ryšiais,ir bendruomeniški kaip ir motyvuoti ir tikrai ne visi dar Mamonos vergais patapę.Gal kiek perlenkiu lazdą,bet jeigu kuo žavėtis galiu,tai tik savo Tėvyne ir jos stipriais,darbščiais,sumaniais žmonėmis.Gaila,kad negaliu parašyti – protingais.Apgailestauju ir atsiprašau tos mažumos supratingų.

 4. Simas Simaitis says:

  Teko girdėti tokią mintį, kad patarnaujančia tauta tam,  jau visiems įsijėdusiam, auksiniam milijardui, labiau tinka indai. Ta kastinė sistema sukūrė tokį bioroboto tipą, kuris lengvai taikosi su ta situacija, kad jis gimęs kaip šudras ir ta padėtimi lengvai taikosi, su viltimi, kad jei labai pasistenks šiame gyvenime, galbūt kitame gyvenime jis gims geresnėje padėtyje. Jokių maištavimų, jokių išskirtinių sąlygų kėlimo. Kantrumu „perspjauna“ net lietuvius. 

 5. pestininkas says:

  Dainiau teisingai tu čia! Malonu kad sarmatuose vis daugėja teisingai matančiu pasaulio ivykius komentaru, o tai čia daugelis galvoja kad pas mus mas media meluoja, o pvz. Rusijoj sako teisybe, savo žmonėms, ir dar kiti tiki vakaru žiniasklaida.Bet savo smegenimis mastyt, analizuot,  nenori!

 6. dovydas says:

  Simai, ko gero, ne mažiau nei 5 metus pragyvenęs Indijoje ir gerai perpratęs indų savimonę ir mentalitetą…. Šitokię drąsūs teiginiai….

 7. SIGITAS says:

  Dainiui-tokiu žmoniu reikia valdžioje,tada nereikes verkti kad blogai gyvenam

 8. Dainius says:

  Simai,indai ,kaip tokie, tikrai yra netinkami tam vadinamam auksiniui milijardui,nes tai buki,tingūs ir visada maištingi subjektai.Nesigilinsime,turbūt į niuansus, nes jų atsiras net ir tobuliausioje tautoje,kokią gali sukurti žmogaus vaizduotė.Kažkada ,tai pat teko girdėti,tai turėjo būti japonai.Bet jie pralaimėjo kovas savo įtakos regionuose ir buvo nustumti į šoninį planą.Dabar tas pats auksinis milijardas,norėtų sukurti “ ir intensyviai kuria naują“ žmogaus tipą.Kokį? Mes tai galime stebėti pagal (YPAČ) mūsų žydrai spalvotų ekranų ir radijo stočių bei kitų informacijos skleidėjų pastangas „reikiamai apšviesti“ mus.Kaip minėjau anksčiau savo pasisakymuose aš nesu jokios svetimos valstybės propogandos šalininkas,pakankamai turiu daug surinkęs man prieinamos informacijos apie rusų žiaurumus ir grobikiškus plėšimus Lietuvoje,lenkų nesiskaitymą su lietuviais,kaip tauta,vokiečių dviveidiškumą ir siekius,švedų abejingumą ir panieką šiam ,mūsų kraštui…galų gale latvių išdavikiškam elgesiui tam tikrame istorijos laikotarpyje… Kaip sakoma,reikia nuoskaudas pamiršti,nes tai trukdo eiti į priekį.Reikia susitelkti ties mūsų vidinėmis problemomis,nes tik jas išsprendę galėsime atsispirti eilei Europos tautų ir net tikėtis kažkokios pagalbos iš jų.Kitu atveju tapsime bejėgiški savo vidumi ir beginkliai išorei.Kviečiu susitelkti panašiai mąstančius ,dalintis nuomonėmis ir bent kažką ,pradžiai mikrokospiškai keisti įvykius Lietuvoje teigiama linkme.Kitaip ne už ilgo tas laikas,kada būsim ne eiline, beviltiškai atsilikusia Rytinės Europos dalimi,bet kokios nors Zimbvavės eiliniu kolonijiniu kaimu su Viln centre.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top