Kinija, Rusija, Norvegija, Brazilija ir Taivanas atsikrato amerikietiškų obligacijų rekordiniais tempais

2015, 13 spalio, 1:01 | kategorija Ekonomika | 4 komentarai | peržiūrų 995 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

wolfstreet.com

dega doleriai

Penkios stambios JAV iždo obligacijų pirkėjos – Kinija, Rusija, Norvegija, Brazilija, ir Taivanas – apsigalvojo. Jie atsikrato amerikiečių vertybinių popierių, kiekvienas dėl savų priežasčių, tačiau jų pardavimai sutapo laike. Ir dabar šis procesas vyksta rekordiniais tempais.

Per 12 mėnesių periodą, pasibaigusį liepą, JAV valstybinių iždo obligacijų pardavimai vykdomi centrinių bankų visame pasaulyje pasiekė 123 milijardus dolerių, kas tapo „pačiu rimčiausiu kritimu nuo to meto 1978 metais, kai šis rodiklis buvo pradėtas fiksuoti“, praneša Wall Street Journal.

Stambiausias obligacijų turėtojas – Kinija – 2013 lapkritį jos rezervas JAV vertybiniais popieriais siekė 1,317 trilijonų dolerių – atsikrato jų su ypatingu entuziazmu. Iki liepos jos rezervai sumažėjo iki 1,241 trilijono dolerių. Tačiau tikrą išpardavimą Kinija pradėjo rugpjūtį, kai ėmė kristi juanis po įvykdytos devalvacijos. Panikoje, nuogąstaudami prarasti savo valiutos kontrolę Kinijos Liaudies banko valdininkai ėmė pardavinėti amerikiečių vertybinius popierius ir supirkinėti juanius, kad stabilizuoti situaciją.

Rusija atsikratė amerikietiškų vertybinių popierių 32,8 milijardo dolerių per 12 mėnesių periodą, pasibaigusį liepą; Norvegija, kuri, kaip ir Rusija nukentėjo nuo naftos kainų kritimo, pardavė obligacijų 18,3 milijardo dolerių sumai, o Taivanas – 6,8 milijardo dolerių.

Tačiau, taip elgiasi ne visi centriniai bankai. Indija prie savo rezervų pridėjo JAV iždo obligacijų 36,6 milijardo dolerių sumai per 12 mėnesių periodą.

Specialistai pastebi, jog užsienio centriniai bankai ėmė mažinti amerikietiškų vertybinių popierių pirkimą dar nuo 2013-ųjų, kai atsirado užuominos, jog FRS pabaigs savo priemonių naudojimą stimuliuojant valiutą (QE).

Tačiau kiekvienam pardavimo sandėriui turi būti savas pirkėjas. Ir jų atsirado pakankamai daug visame pasaulyje – kompanijų, fondų, privačių asmenų. Tačiau, jei kartais situacija su vertybiniais popieriais ims tapti nekontroliuojama, FRS pirks viską, ką parduos Kinija. Arba, kaip bebūtų, visi tikisi, jog taip bus. Todėl obligacijų pajamingumas išlieka žemas. Iš tiesų, pirmą kartą istorijoje JAV vyriausybė sugebėjo parduoti aukcione trijų mėnesių iždo vekselius su nuliniu pajamingumu, kaip tik tada, kai centriniai bankai ėmė atsikratyti JAV vertybinių popierių.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Joris says:

  Kas per daiktas tos obligacijos? Tai – skolos vekseliai (jei gerai suprantu). Jie parduodami, nes usa nesugeba arba greitai nepajėgs išsimokėti skolų (tokios skolos, kokią turi visam likusiam pasauliui, išmokėti ji nepajėgs, nebent tie parazitai, kurie nuvarė usą, apmokėtų iš savo kišenės, bet taip niekada nebus, nebent…). Taip kad artinasi paskutioji. Bet reikalas tame, kad usa ne padvėstų ir „nenudvėstų“ jos skolos. Taip kad čia vyksta didelis žaidimas, kurio esmė duoti parazitui suvirškinti pačiam save…

 2. arunas says:

  Kietai, bet kad minimos šalys nieko neatsikrato – jos pardavė savo turimus valiutos rezervus prispaustos aplinkybių, o ne todėl, kad pačios to norėjo. Pavadinimas ganėtinai tendencingas.

 3. Ec says:

  Jei tas obligacijas parduoda uš dolerius, toks čia ir pardavimas :)

 4. laba diena atiduokite man ameriketiškas obligacijas. ačiu.

  aš gyvenu lietuvoje, adresu šiauliai trakų g.7-28

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top