Konservatoriai pradeda „komunistų medžioklę“

2015, 12 spalio, 19:40 | kategorija LPT | atsiliepimų (8) | peržiūrų 398 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Ažubalis

„Visos represinės struktūros iš esmės buvo pavaldžios būtent komunistų partijai – iš pradžių Maskvos, o vėliau ir vietiniams CK sekretoriams. Tad kodėl visa atsakomybė tenka tik nusikaltimų vykdytojams, apeinant jų buvusią vadovybę?“, – teigia A. Ažubalis. | KK nuotr.

Reitingų lentelėje į lyderius niekaip neprasiveržianti TS-LKD partija, panašu, sugalvojo temą, kuri turėtų sumažinti atotrūkį tarp tvirtai reitingų lentelėje lyderiaujančios LSDP ir jos nepavejančios TS-LKD – paskelbė „komunistų medžioklės“ pradžią.

Spalio 12 d. Seime vyko spaudos konferencija „Tautos istorinė atmintis: Lietuvos Komunistų partija“. Joje Seimo TS-LKD frakcijos narys A. Ažubalis kartu su Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininku Jonu Buroku, politologu Laurynu Kasčiūnu bei  Tarptautinio Vilniaus visuomeninio tribunolo komunistinių režimų nusikalstamiems veiksmams įvertinti pirmininku Vytautu Zabiela pristatė Seimo svarstymui parengtą rezoliuciją „Dėl Lietuvos komunistų partijos nusikalstamos veiklos įvertinimo“.

Pasak A. Ažubalio, rezoliucijos projekto atsiradimą paskatino Lietuvos patriotinių organizacijų pavasarį viešai išreikštas susirūpinimas, jog buvusioji Lietuvos komunistų partija iki šiol oficialiai neįvertina už visuotinius nusikaltimus – prisidėjimą prie Lietuvos gyventojų naikinimo, trėmimo ir kitų represijų sovietinės okupacijos metais. „Tai iš tiesų didžiulis paradoksas, nes, kalbant apie KGB struktūras, liustracijos procesas, kad ir nelengvai, bet yra vykdomas. Tačiau juk visos šitos represinės struktūros iš esmės buvo pavaldžios būtent komunistų partijai – iš pradžių Maskvos, o vėliau ir vietiniams CK sekretoriams. Tad kodėl visa atsakomybė tenka tik nusikaltimų vykdytojams, apeinant jų buvusią vadovybę?“, – teigia A. Ažubalis.

Jo teigimu, rezoliucija bus teikiama Seimui ne mėginant supriešinti skirtingą požiūrį į praeitį turinčius parlamentarus, o siekiant aiškiai ir nedviprasmiškai atskirti faktus nuo melo bei istorinės tiesos požiūriu įvertinti tragišką okupuotos Lietuvos laikotarpį.

„Lietuvos tremtinių ir rezistentų branduolys reikalauja teisingumo, ir mes negalime į tai nekreipti dėmesio. Istorinė tiesa bado akis. Ją reikia atskirti nuo vis dažniau pasigirstančių pasakojimų, jog Lietuvos komunistinis elitas „ir tada dirbo Lietuvai“, užmirštant visus trėmimus, naikinimus ir kitas represijas“, – konferencijoje teigė A. Ažubalis.

Pasak Seimo nario, Lietuvoje susiklosčiusią požiūrio į praeitį situaciją ir tokios rezoliucijos būtinybę puikiai atskleidžia filosofės H. Arendt argumentai apie kolaboravimą kitam totalitariniam režimui – nacionalsocializmui: „su nepageidaujama nuomone galima ginčytis, galima ją atmesti ar su ja sutikti, bet nepageidaujami faktai pasižymi siutinančiu užsispyrimu, kurio niekas, išskyrus gryną melą įveikti negali. Keblumas yra tas, kad faktų tiesa, kaip ir kiekviena kita tiesa, valdingai reikalauja būti pripažinta arba atmesta.“

komentaras.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. O says:

  Pas mus visada visi tik pradeda, bet nebuvo dar nei vienos kuris uzbaigtu iki galo

 2. Mindaugas says:

  TS-LKD yra globalistinės neokonservatizmo ideologijos, kurios forpostas yra JAV, klonas, kartu su liberalais ir socialdemokratais vykdantis Lietuvoje Revoliuciją, per pastaruosius dvidešimt metų sumažinusią šalies gyventojų skaičių 700 000 žmonių. Todėl aš ir sakau, kad su tikruoju konservatizmu Lietuvos konservatoriai-landsbergistai, kaip ir Amerikos „neokonai“, nieko bendro neturi. Jie veikiau yra revoliucionieriai, išsiskiriantys savo politiniu agresyvumu bei radikalumu. Landsbergistams būdinga rusofobija bei politinis ekstremizmas šalyje kelia nereikalingą įtampą, kursto karą, sėja destrukciją, ko pasekmėje Lietuva per kelis dešimtmečius prarado beveik milijoną tautiečių!.. Neteisinga būtų teigti, kad vien landsbergistai dėl to kalti. Bet tarp Lietuvoje veikiančių kairiojo bei dešiniojo flango sisteminių politikos personažų aš nematau jokio skirtumo, man jie absoliučiai vienodi – Amerikos „neokonų“ klonai, tarnaujantys Didžiojo Biznio interesams.

  Tokiems, „neokoniškai“ mąstantiems veikėjams, nesvarbu kur jie begyventų, Lietuvoje ar Amerikoje, tradicinės konservatyvios, bendražmogiškos moralinės vertybės apskritai neegzistuoja. Iš jų politinio žodyno išbrauktos tokios sąvokos, kaip atjauta, tarpusavio supratimas, solidarumas, pagarba žmogui, elementarus teisingumas. Belieka šaltas pragmatizmas, biznio išskaičiavimu grindžiama veikla, kur žmogus tereiškia statistinį vienetą, paženklintą asmens kodu. Užtat jie ir trokšta valdyti kitus. Tokiems veikėjams, kaip teisingai prieš kelis metus pasakė vienas veikėjas, „žmonės tėra alaviniai kareivėliai, kuriuos gali kaip panorėjęs stumdyti“. Deja, tokia realybė Lietuvoje, kur valdžios kas keli metai keičiasi, o pati SISTEMA išlieka nepakitusi, absoliučiai priešiška žmogui.

 3. Ec says:

  Panašu į nudvėsusio šuns spardymą. Konservatoriai Lietuvos pasižymi karingumu prieš tą ko nėra arba prieš tą kas negali ar nenori atsikirsti :)

 4. Mynde says:

  o su Burokevičiaus mokine ką darys?

 5. Žmonės says:

  eilinė raganų madžioklė, su abejotinu rezultatu.

 6. e says:

  „Lietuvos tremtinių ir rezistentų branduolys-kas tai?

 7. Joris says:

  Visi tie „diedukai“ prie TSRS buvo ir komunistais ir KGB-istais … Jei nebūtų buvę, tai ir prie valdžios nebūtų prisiplakę. Bet ne kiekvienam prie valdžios lovio būdavo lemta pripulti: – reikdavo „pasižymėti“. Tai va tokie pasižymėjusieji ir dabar valdžioje. Po nepriklausomybės atkūrimo, archyvų durys neužsidarydavo: visi ten lindo, kad savo bylas pamatytų, puslapius išplėšytų arba ir visai pradangintų… Kas nespėjo… tegul pats save kaltina. Dabar vieni kitus išdavinėje, nori teisesni tarp teisesnių atrodyti. O narmaliam žmogui (kuriam ir su galva tvarkoje) kelias į valdžią užkirstas.

 8. Gojus says:

  Tai konservatorijos komunizmo dėstytojui, propesoriui su smuikele ne kas šviečiasi!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top