Lietuva – tautiškumo ir visuotinumo dvikovos arena

2014, 22 spalio, 21:14 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 339 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Tautininkų vadai šiuo metu atrodo išsiblaškę. Pirmoje metų pusėje sėkmingai kovojo už žemės nuosavybės referendumo paskelbimą. Kitaip sakant, priešinosi Vakarų kapitalo ekspansijai į mūsų žemės ūkį. Antroje metų pusėje pagrindinis dėmesys nukrypo į rusiško imperializmo išraiškas Ukrainoje.

Garsiai kalbama apie paramą ukrainiečiams ir saugumo pavojus mums. Aistringai (bent žodžiais) remiama ukrainiečių kova, kuri tarp kitko, yra ir už integraciją į ES. O tuo tarpu mūsų valdžia žengia paskutinius žingsnius lito likvidavimo link. Tautininkų vadovybė, atrodo, taip ir priims šį didžiulį suvereniteto praradimą iš esmės tylėdama.

Ar dėl to, kad įvedus eurą tikimasi geriau apsisaugoti nuo rusų? Ar tautininkų vedliai tikrai mano, kad vokiečiai, prancūzai bei italai daugiau rūpinasi mūsų saugumu, nei savo ekonominiais interesais Rusijoje? Kur dingo tas skambus ir kartu teisingas šūkis: „Ne rytams ar vakarams“?

Nežinia kiek laiko tęsis Ukrainos krizė, bet dabar jau tampa aišku, kad abi konfliktuojančios pusės – rusiškas ekspansionizmas ir Vakarų globalizacija – nori pailsėti. Ši kova dėl įtakos mūsų kaimynystėje tampa per brangi abiems konkuruojančioms pusėms, nekalbant apie patirtus milžiniškus ukrainiečių nuostolius. Be to, Vakarų pasaulio žvilgsnis vėl nukrypsta į nesibaigiančius karinius konfliktus Vidurio Rytuose, kur tikimasi ir Rusijos pagalbos, kovojant prieš musulmonų radikalus. Tad galima tikėtis laipsniško santykių atšilimo.

Rytų–Vakarų pasistumdymas mūsų regione liks geopolitine aksioma. Kartais ši priešprieša nurims, o po kiek laiko vėl įkais. Kilus tarptautinei įtampai, lietuvių tautininkams svarbu neprarasti pusiausvyros ir neužmiršti kertinių, nacionalinių principų. Neverta pernelyg triukšmingai sutapatinti save su viena konfliktuojančia puse ir atsirasti mūšio priešaky.

Abidvi konkurentės yra iš esmės anti-nacionalinės. Apie Vakarų pasaulio universalius siekius net neverta kalbėti. Jie akivaizdūs. Bet Putino Rusija irgi norėtų būti pasauline galybe, jei tik jos demografiniai bei ekonominiai resursai leistų. Apie NATO tikslus cinikai šnibždėdavo, kad ši karinė sąjunga skirta padėti amerikiečiams likti Europoje, išstumti iš jos rusus ir supančioti vokiečius.

O rusai savo ruožtu svajoja eliminuoti amerikiečius iš Europos politikos, užimti jų vietą ir tokiu būdu pajungti vokiečius bei kitus europiečius savo tikslams. Nei viena, nei kita pusė nėra suinteresuota stiprinti europiečių tautinę savimonę. Viena siekia globalios santvarkos, kita kol kas turi tenkintis vien savo Eurazijos vizija.

Algis Avižienis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Manau says:

    Labai taikliai pasakyta: „Apie NATO tikslus…. ši karinė sąjunga skirta padėti amerikiečiams likti Europoje, išstumti iš jos rusus ir supančioti vokiečius“

  2. Dirvonas says:

    Pasakyta taikliai, bet tikslas , manau geras.Tautininkai turėtų tai suprasti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top