„Maidanas“ Juodkalnijoje… ir tyla

2015, 22 spalio, 18:58 | kategorija Realybė | atsiliepimų (8) | peržiūrų 664 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Palapinių stovykla

Iš tiesų, keisti dalykai dedasi Europoje. Beveik pačiame jos centre, Juodkalnijoje, „Maidano“ užuomazga, o spauda tyli. Nei lozungų apie demokratiją ir laisvę, nei sausainiukų.. Kaip gi čia taip??

Galbūt todėl, kad juodkalniečiai stojo prieš šalies stojimą į NATO?

Nuo ko viskas prasidėjo? Viskas prasidėjo tyliai ir nepastebimai.

Rugsėjo 17 Juodkalnijos parlamentas patvirtino rezoliuciją dėl integracijos į NATO palaikymo, už kurią nubalsavo 50 iš 79 deputatų. Prieš balsavo 26 žmonės (Demokratinis frontas, Demos, Socialistinė liaudies partija ir nepriklausomi kandidatai), trys susilaikė.

Tuo pačiu, vienas Demokratinio fronto lyderių Milan Kneževič iškėlė iniciatyvą kurti „Juodkalnijos anti-NATO pajėgų Sąjungą“ kaip plačią visuomeninę-politinę ir pilietinę koaliciją.

Rugsėjo 27 Podgoricoje prieš parlamento pastatą prasidėjo neterminuotas protestinis mitingas, kurio iniciatoriumi tapo Demokratinis frontas. Protestuojantys reikalauja premjero Milo Džiukanovičiaus atsistatydinimo, pereinamosios vyriausybės formavimo ir laisvų demokratiškų rinkimų.

Su plakatais

Aštuntą protesto dieną prieš susirinkusius su kalba pasisakė Juodkalnijos ir Primorsko Serbijos pravoslavų cerkvės metropolitas Amfilohijus. Esamu momentu, protestai nenutrūkstamai tęsiasi jau aštuoniolika dienų.

Spalio 12 vienas Demokratinio fronto lyderių Andrija Mandič kreipėsi atviru laišku į 28 NATO šalių-narių pasiuntinius kuriame pareiškė, jog „Juodkalnijos įstojimas į NATO, vykdomas neligitimios Džiukanovičiaus vyriausybės, negali būti pripažintas teisėtu, kadangi šalies gyventojų dauguma yra prieš stojimą į NATO ir šio sprendimo niekada nepripažins“.

Spalio 17 prie Juodkalnijos parlamento prasidėjo protesto mitingas. Policija nugriovė mitinguotojų palapinių stovyklą. Ir viskas prasidėjo rimtai.

Protestuotojai

Demonstracijoje dalyvavo keletas šimtų aktyvistų. Vienu pagrindinių reikalavimų buvo prezidento atsistatydinimas. Mitinguotojai bandė visus įmanomus ir neįmanomus būdus patekti į parlamento pastatą. Kad ten patekti reikėjo praeiti policijos užkardas. Į apsaugos organų „prašymus“ nutraukti mitingą demonstrantai niekaip nesureagavo, todėl teisėsaugos organams teko panaudoti ašarines dujas.

Toliau prasidėjo šturmas. Susidūrimų pasekoje nukentėjo šeši policininkai. Jie buvo sužeisti ir buvo pristatyti į ligoninę. Policija sulaikė 11 mitinguojančių, aktyviai aktyviai besireiškiančių prieš esamą valdžią šalyje.

Policijos lazdos

Taip pat buvo sulaikyti du parlamento deputatai nuo „Demokratinio fronto“.

Atvira konfrontacija davė savo vaisių. BBC „pastebėjo“ ir išleido reportažą. Ir štai jau JAV pareiškė, jog duos sutikimą priimti Juodkalniją į NATO sudėtį tik tuo atveju, jei Juodkalnijos vadovybė toliau tęs reformų kursą ir pasistengs padidinti visuomenės palaikymą šalies narystei NATO.

Kadangi stojimo į NATO procesas buvo forsuotas, neišlaikant Overtono lango reikalavimų – atgijo aktyvūs protestai prieš aljansą, kuriuose dalyvauja ne tik gatvės protestuotojai, bet ir dalis politinių jėgų užimančių anti-NATO poziciją.

Čia įdomu – protestai organizuoti ir yra vykdomi naudojant jau visiems žinomas „nesmurtinio pasipriešinimo“ technologijas įtrauktas į pakankamai klasikines pirmosios bangos „spalvotas revoliucijas“.

demonstracija

„Taikus protestas už valdytojo-autokrato nuvertimą“.

Skirtumas tik tame, jog ši schema, kaip taisyklė, veikia, jei ji gauna palaikymą iš užsienio, ir kai valdžios veiksmai prieš tokius protestus lydimi išoriniu spaudimu (sankcijomis, elito apdorojimu, jėgos struktūrų papirkimu ir t.t.)

Čia gi mes matome akivaizdų savarankiškumą, kuris aiškiai jokio palaikymo Vakaruose negaus. Situaciją bus stengiamasi nutylėti arba apskritai, bus pasistengta protesto organizatorius pateikti kaip „urvinius retrogradus“ ir „pačių tamsiausių, nepriešakinių visuomenės sluoksnių atstovus“.

Šiaip jau Juodkalnija yra mažytė šalis, nuo kurios praktiškai niekas nepriklauso. Euroatlantinės politikos rykliams šie įvykiai tik bangelės vandens paviršiuje, todėl vietos valdžia gaus savotišką veiksmų laisvę prastumiant Juodkalniją į NATO. Esant būtinybei ir dozuotą jėgos panaudojimą prieš „neprotingus čiabuvius“ nenorinčius parsiduoti už spalvotus NATO karoliukus.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. Ec says:

  Jei nėra palaikymo iš vakarų nebus ir snaiperių, bent tai yra gerai

 2. andrius says:

  Tai,kad snaiperiai buvo is rytu.Na,bet sios demonstracijos yra geros,nes pries NATO,ane ? Anos,kur Kijeve buvo blogos,sitos tai geros.Na ir isverstaskuriai.

 3. Andriui says:

  Matai, snaiperiai yra is rytu tik tuo atveju jei galva subineje laikai – tada viskas antraip atrodo. Taip, demonstacijos pries NATO yra geros, nes tai yra zudiku ir banditu organizacija. Aisku, jei pats esi kriminalinis elementas, tai banditeliu gauja net labai prie sirdies, tada suprantama, kad tau nemalonus jausmas kyla kai girdi pasisakymus pries NATO, bet cia jau jusu problema. Issitrauk galva is subines, nustok vogti ir zudyti – matysi kaip prisidesi prie „montenegrisku“ demonstaciju.

 4. Ec says:

  Andriau, jei bus ten snaiperiai, reiškia jie Ukrainoje buvo iš rytų, jei ne, – iš vakarų (nėra palaikymo, nėra snaiperių). Remiuosi ne rytų ar vakarų propagandomis o tik logika, to linkiu ir kitiems

 5. Manau, says:

  kad Juodkalnija labai protingai elgiasi.NATO vien tik nuostolius neša mažoms valstybėms.

 6. andrius says:

  Tai,kad cia logikos 0.Matai,snaiperiai ir buna tik is rytu.Ka gi ten, tie snaiperiai, is vakaru galejo veikti Kijeve,jei demonstrantai veike pries prorusiska valdzia.Mastom taip-jei snaiperiai bus dabar,tai jie is vakaru,nes demonstracijos pries NATO.O tam,anam,pasiulyciau ne tai,kad issitraukti galva is „russkij mir’o“ klozeto,bet ,aplamai,ja reiktu,dar ir tureti.Patikrinti nesunku,zvigtelejus i veidrodi.

 7. Andriui says:

  Taip, cia „gelezine logika“ – snaiperiai buna tik is rytu. Tai ka gi matai , pasitikrines veidrodyje – du zandus ir juos skirianti „griovi“? Tada aisku, galvos tau jau nebera is kur issitraukti, smegenys isvis kitur pas tave imontuotos. Ar Putino dar po lova ar kur nors stalciuje neuztikai?

 8. Ec says:

  Esamai valdžiai naudingas stabilumas, t.y., kad liaudis būtų kuo ramesnė. Perversmo organizatoriams reikia, kas liaudis būtų kuo labiau įsiaudrinusi (nes kitaip perversmas užges), kai liaudis rimsta reikia provokacijos, tam puikiai tinka snaiperiai. Kam paprasta logika neįkandama, tam aiškinti nėra prasmės. Ir įžeidinėti žmonių kuriems ta logika neįkandama, manau, yra neteisinga, jie dėl to nekalti

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top