Mažosios Lietuvos genocidas

2010, 16 spalio, 13:25 | kategorija Istorija | atsiliepimų (50) | peržiūrų 4 079 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Šeštadienį sukanka 60 metų Mažosios Lietuvos genocidui. Nenusakomo žiaurumo, barbariškumo, prievartavimų ir visko niokojimo banga per kraštą nusirito 1944-49 metais, kai besitraukiančią vokiečių kariuomenę išstūmė sovietų daliniai. Kariškiai be skrupulų žudė, prievartavo, tankais traiškė civilius gyventojus, o tokius veiksmus laimino sovietinė vadovybė Maskvoje.

Rytų frontui atėjus prie Rytprūsių, į Vokietiją buvo evakuota apie 90 procentų visų civilių Klaipėdos krašto gyventojų. Tačiau likusiųjų laukė tikras pragaras. 1944 m. spalio 9 d., verždamasi prie Kuršmarių, pulkininko I. Petrovskio 159 tankų brigada ties Šilute kirto Šilutės-Klaipėdos plentu betraukiančią pabėgėlių vežimų virtinę ir čia negailestingai sumaitojo ją.

„Užėjus sovietams Klaipėdos kraštas dvi savaites turėjo Vokietijos statusą, kuris leido kariams begalinius žiaurumus. Siautėjimai aprimo, tik įrodžius, kad iki 1939 metų vokiečių okupacijos, tai buvo Lietuva“, – pasakojo įvykius pergyvenęs Klaipėdos universiteto dailės katedros vedėjas Linas Julijonas Jankus.

Pasak dailininko, ne visi kariškiai siautėjo ir prievartavo. Žiauriausius nusikaltimus vykdė sovietinėje armijoje tarnavę azijatai. Tuo tarpu rusų karininkai skriausti civilių gyventojų dažnai neleisdavo.

„Prisimenu, kad teta džiaugėsi, kad tuo metu šalimais apsistoję rusų kareiviai iššveisdavo jos puodus. Tačiau kitiems taip nepasisekė, nes žiaurumai buvo mongoliški“, – prisiminė L. J. Jankus.

Atgavus Lietuvos statusą klaipėdiškiai tokio žiauraus raudonarmiečių elgesio nepatyrė, tačiau moterų žaginimo nebuvo išvengta. Tiesa, likusiems ir sugrąžintiems lietuvių kilmės klaipėdiškiams teko dirbti prievartinius darbus, jie buvo visaip diskriminuojami gaunant žemę, įsidarbinant. Per 5 tūkstančiai klaipėdiškių, kultūros istoriko Artūro Hermano skaičiavimais, buvo ištremti į Sibirą, tačiau Klaipėdos krašte niekas taip nebadmiriavo ir nedrebėti dėl savo gyvybės, taip kaip Karaliaučiaus krašto gyventojai.

Tuo tarpu 1944–1949 metais pagrindinėje Mažosios Lietuvos dalyje – Karaliaučiaus krašte, buvo žvėriškai išžudyta per 300 tūkstančių civilių gyventojų, vyko masiniai moterų prievartavimai, o dar 100 tūkstančių gyvųjų – deportuoti.

Pirmosios oficialiai užfiksuotos žudynės įvyko spalio 21 d. Nemerkiemyje (vok. Nemmersdorf, prie Gumbinės), kur raudonosios armijos kareiviai išprievartavo, o po to sadistiškai nužudė 72 moteris (net 12 metų mergaites ir 84 metų senutę). Tas pats vyko visame Karaliaučiaus krašte.

Ten kur praeidavo sovietų kariuomenė, pakelėse likdavo į pakaušius nušautų pabėgėlių kūnai, o kaimuose – išprievartautos moterys, senutės ir net mažos mergaitės.

Tūkstančiai Mažosios Lietuvos pabėgėlių nuskendo Baltijos jūroje, sovietų torpedoms nuskandinus laivus.

Pirmąjį raudonojo teroro etapą išgyvenę gyventojai buvo grūdami į Karaliaučiaus, Įsruties, Prūsų Ylavos, Gastų, Tolminkiemio koncentracijos stovyklas. Čia jie kentė patyčias, mirė nuo šalčio, ligų, bado.

Iki 1944 m. Mažojoje Lietuvoje gyveno apie 2,6 mln. žmonių. Per paskutinįjį II-ojo pasaulinio karo pusmetį (1944 m. rudenį – 1945 m. pavasarį) gyventojų sumažėjo daugiau nei 4 kartus.

Tuomet nuo sovietinių karių žiaurumų į Lietuvą plūste plūdo be tėvų likę vaikai. Vilko vaikas juos praminę lietuviai paremdavo maistu, kartais priglausdavo.

L. J. Jankus puikiai prisemena vaikystėje matytus vilko vaikus. Sauguose gyvenusi dailininko šeima atklydėlius pamaitindavo, aprengdavo, kartais priglausdavo.

„Mano tėvas mokėjo vokiškai todėl galėjo susikalbėti su atklydėliais. Kurį laiką pas mus net glaudėsi senutė, kuri mokė piešti“, – prisiminė vyras.

Vėliau, kai dailininko šeima persikėlė į Pjaulus, kaimelyje buvo moteris, kuri vaikščiodavo neprisidengusi krūtinės.

„Prisimenu, kad žmonės kalbėjo, jog tą 14 metų merginą ir jos mamą išprievartavo kareivių būrys. Motina mirė, o mergaitei pasimaišė protas“, – baisėjosi J. J. Jankus.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 50

 1. Titnagas says:

  net neverta skaityt, sveiku mąstymu (здравомыслием) vadovaujantis, vien pavadinimas APIE- MUS pasako kad sarmatas(parase visokiais nikais prisidenges apie savo paistalus) ( sis zodis reiskia visose lietuviu kalbos t.y.: tarmese zemaiciu aukstaiciu dzuku kapsu ir t.t. tik viena vienintele reiksme GEDA, zmones du pirstus braukai viena i kita krizmai (cia jrazas) tipo rodoma i nesamoninga daikta ir sakoma: sAR MATAI , tai gi vadovaujantis VEDOMIS tau turetu buti SARMATA TIKSLIAU GEDA PASIRINTI TA PAGANIALA (zydiskas) zodelis ir dar daugiau meluoti zmonems vadinant juos kaskokiais sarmatais (gedingais), o si sventa zemes kampeli kazkokia sarmatija. Slavu kalbose be sio paaiskinimo yra irgi sarmatui gimingas zodelis SRAMNYJ- slykstus, bjaurus,, nori zmones vadinti gedingais , bjauriais – o sali GEDA ar tik nebusi tu koks zydelis tipo bumbliauskas ar ten toks vaiksto po medininkus maisa uzsidejas muziejaus direktorius is landzbergio ir hitlerio tautieciu. Rasau be jokio pykcio, biski esi apsiskaites bet tai tik juokas nes jau tik durnius arba aferistas pasivadins sarmatu (geda). visa sakini rasau su juoku – … aiskus tu paukstelis ir sio tavo portalo tikslai sataniski, tik ispausim is cia ir kazko gero

 2. Sarmatas says:

  Čia kaip kas supranta tą sarmatą. Gėda ir sarmata kiek skiriasi. Bet būna ir tokių, kurie mato ir galvoja kitaip. O jei čia nepatinka, tai ko tiek komentarų iš tamstos. Kažką randat naudingo, matyt.

 3. Titnagui says:

  O kam tu čia rašinėji titnagai? Koks tikslas, ko sieki?

 4. Titnagas says:

  eferistas esi kaip turi buti – greiciausiai esi apijautas 8 zydas- nes zodzius suprasti reikia taip kaip girdisi , o ne taip kaip tavo tautieciams norisi. Nu kreizek toliau pavadinsi sita zemes kavalka panasiai kaip tavo tautiecia pavadinoi ISRAELIS- Kova pries dieva ( nu jie pakeite reiksmia“kova su angelu“) tu sykursi europos rytuose Gedos sali , durniali o ka darysi su tauta cia gyvena ir rusai , ukrajinieciai, lenkai, lietuviai . baltarusiai mus visus pavadinsi- gedziais ar be gedziais , o kaip liepsi kalbeti, rasyti tarp saves- oi kaip panasu man i -zydelio murzos gervaldija. Bet gi pareina jums satanistams- sarmatams galas 2012 metais ir baigsis musu tautu tautinius kirsinimams. Esu ingilistas o musu pareiga stabdyti mela . O sis portalas sieja tarp tautu nesantaika – zeminami lietuviai-pravardziuojami kazkokiais sarmatais, flomasteriais zymimos kaimyniniu valstybiu teritorijos kaip lietuvos. Prisizaisi nupjautabirki kur latvijos ar lenkijos kalejime uz savo separatines nuotaikas , tai bijosi flomasterius i rankas paimt

 5. Inglistas says:

  titnagai, nesi tu joks inglistas. Inglistai taip nesielgia. Menkini mūsų pasaulėžiūrą. Yra lietuviai ar kiti žmonės, turintys sarmatos, yra lietuviai jos neturintys. Ir galėtum kiek kultūringiau elgtis.

 6. Titnagas says:

  „Ingilistui“ aisku klausimelis ar cia ne taspats „sarmatas“ kita paganiala uzrases, bent jau chebrantas sitos sutves tai faktas ir pazystat vieni kitus aisku is veidu- va as jums ??????????? bet tiek to – TIKRAS INGILISTAS PRIVALO KOVOTI UZ SAVO TIKEJIMA IR TAUTOS Vieninguma- tu neteisingai supranti ta VEDOSE isdestyta – teze del pakantumo,apie tolerancija tikybinems konfesijoms ir rasems ten parasyta aiskiai juos reikia tuoleruot ir gerbt ju iistikinimus, kol jie nekenkia musu interesams,…. man tikrai nusisvilpti ant katalikybes ir ant musulmonu,…- tai ju reikalas kam tiket ir kaip tiket as net nemeginsiu jiems ka aiskinti man tai draudzia VEDOS . Bet siame portale aiskiai siaucia satanistai- sarmatistai (begedziai)- JU TIKSLAS SUKLAIDINTI DALI LIETUVIU IR atplesti juos net nuo lietuviu tautos dalies – o paskui sukirsinti su latviaias, lenkais baltarusiais rusais – paziurek i zemelapi nupiesta su flomasteriais zemaitija- pavadinta kaskokia smogitija (taip save tituluodavo smogitijos bajorija, visa bajorija nuo XVII a-100%. zydiska – kuo daugiau turi pinigu tuo dydesni luoma nusiperki, o popieregaliose irasydavo neegzistuojancia valstybe, kad kas neimtu sekti genetinio ju medzio saknu- tipo cia buvo prie smogitijos- o jos nerasite – nes jos nebuvo, reiskia ir ju dokumentu nera …pagal ju logika neirodyta reiskia – jie bajorai…, juokas is sio melo) – si valstybe niekuomet neegzistavo net kunigaikstystes lygyje) paskui eina lietuviskai parasyta aukstaitija,…kurias deja irgi tik zydas Sapokevizc sukure…, o toliau is vis fokusas- berods lotiniskai LITHUANIA MINOR (atkreipk demesi net ne lietuviskai lietuva parasyta).Reik manyt : Aisku toliau eina akiplesiskas melas apie SARMATIJA. Broliai latviai pamate vien si zemelapi jums snukius isdauzys ir teisingai nes specialiai sejate nesantaika su flomasteriais paisydami ju ir kitu valstybiu zemes kaip turbut Smogitijos teritorija. Nestabdomas Blogis dauginasi ir jus su murzininkais toliau skaldot ir taip paskaldytus lietuvius. Tai zinokit pyktis ir blogis nestabdomas dauginasi ir ingilistai neturi nutylet – parasiau kad snipstas jums iseis i jusu setonisko sumanimo- ne ta zodi pasirinkot savo aferai, ne tie laikai SARMATA,GEDA YRA GEDA… Man nusispjaut ant jusu melo del kazkokios sarmatijos kurkit kur norit – manau rasenai atmus nora ju Perkuno zemes priskirti kazkokiai GEDIJAI, o ju vis vien su baltarusiais ir ukrajinieciai virs 200( nu zydu ir sarmatu neskaiciuju) milionu ir plius jau randasii susipratusiu musu ingilistu latviu ir tame tarpiu lietuviu , o patys tarpusavy kreizekit. Gal ir sios Jewrosojuzo institucijos atkeips demesi i jus-atsidursit gal nors psichuskei su murzininkais sukursit SARMATIJOS PALATA N. Vilnioje. SLOVE MUSU DIEVAMS IR MUSU PROSENELIAMS

 7. Visoris says:

  Ko tu, pasivadinęs titnagu, pyksti? Kas tau neįtinka šiame straipsnyje? Kas tau neįtinka šioje svetainėje? Ko tu sieki? Aš už Lietuvą, už lietuvių gerbūvį. Ko tu sieki?

 8. Lietuva says:

  visiskas titnaginis proto iskrusimas tave aplanke beskaitant ruskiu mongoloidiniu fasistiskai sovinistine propaganda…maziau skaityk .ru portalus, nes ten suzinosi kad rusai yra ateiviai is kosmoso ir sugebantys skraidyti miegodami ir kad net zydai yra ju vergai…susmurgusi panovieslavejiska paranoja tave aplanke

 9. Lietuva says:

  visiskas titnaginis proto iskrusimas tave aplanke beskaitant ruskiu mongoloidiniu fasistiskai sovinistine propaganda…maziau skaityk .ru portalus, nes ten suzinosi kad rusai yra ateiviai is kosmoso ir sugebantys skraidyti miegodami ir kad net zydai yra ju vergai…susmurgusi panovieslavejiska paranoja tave aplanke.

 10. Sarmatas says:

  Ne rusuose esmė. Kultūros stoka kamuoja kai kuriuos. Nesupranta žmonės, kad ta neigiama energija, kurią skleidžiam, pirmiausia patiems ir kerta. Juk žmogaus kūnas susideda iš 2/3 vandens. Vanduo turi savybę įsiminti informaciją. Tai ar susimąstot, kuo mes užkraunam tą savo vandenį? Dėl to ir kalba visose religijose, kad reikia su meile į viską žiūrėt. O kad ne visada ir ne visiems pavyksta, tai nieko nepadarysi. Tam čia ir esame, kad išmoktume visko. Ydos, kurių žmonėms reikia vengti: neteisingas pyktis, gašlumas, godumas, paklydimas, troškimas, žiaurumas, bambėjimas, puikavimasis, nusiminimas, potraukis, pavydas, pasibjaurėjimas, ištvirkimas, svetimo troškimas, engimas, įniršis.
  Žmogus, įvaldęs saviraidą, tampa blaiviu, jis valdo (turi) aštuonias savybes: teisuoliškumą, savybę mąstyti, savybę sutelkti dėmesį į savo vidaus pasaulį, savybę tyrinėti, šaltakraujiškumą, sąžiningumą, skaistybę, susitelkimą.

 11. Titnagas says:

  Nu bet pas jus ir paganialos??? sarmatas, lietuva- tikri baltai- romuvieciai- sarmatai ir dar bus ir kitokiu „naujoviu“ kol nepasivadinsit kiborgais, nes jus gi nenugalimi ir dar lietuva vis tiki kad buvo totoriu- mongolu jungas – kuris 300 metu enge „fasistus rusu“ . Deja 1700 m. Petras I (nors yra daug faktu irodanciu kad ji pakeite kitu zmogumi : nepazino jo po dvieju metu isvykos i europa zmona ir motina, jis eme kalbet baisiu akcentu, taip ir neismoko kalbet rusiskai, dvidesimtmetis „paseno“ iki 50 metu senelio (per du metus), jo nepazino artimoji aplinkine bajorija,dingo nuo veido apgamas, isitiesino plaukai- osvarbiausiai is eme gerti (kas tuo metu rusijoj buvo neimanoma) – va jis pakeite kalendoriu TARTARIJA ( TARCHO ir TAROS vardu vadinosi tuomet musu valstybe, ji buvo suskirstyta i Didziasias ir mazasias kunigaikstyste , LDK ir CERVONA RUSI (lenkija ir ukrajina ) tuomet buvo dalinai atsiplesusi nuo GREAT TARTARY- taciau jay buvo valdoma svetimuju jogailos pirmoji zmona buvo vengrijos zydauka Jadvyga- nebuvo lenke, lenkai sita gerai zino tik tai negarsina (ji buvo nusizengusi Torai nes neistekejo uz austrijos princo zydelio.. o kagalato (maronai- krikstyti zydai jau sudare nemaza procenta buvo isvaryti is Ispanijos ju jau gyveno tuo laikotarpiu apie 8 milijonus ) usz gojaus Jogailos – cia siek tiek panasu i biblija…) taigi jis ir pakeite kalendoriu (is musu valstybes buvo isimta virs 5000 metu) , mato vienetus, pakeite raides is buvusiu 150 raidziu paliko apie 40, o VEDAS ir bet kokia atminti apie ARIJU valstybe degino ugnimi, .. sukure pasakele kad rusiaj valde totoriai- mongolai , PATYS MONGOLAI LYG SIOL NIEKO NEZINO APIE RUSIJOS UZKARIAVIMA, TOTORIAI NEZINO KAS PER CHINGIS CHANAS , ju pasakose ir legendose siu faktu ner. SAPOKEVIC nusirase nuo Petro I vienuoliu. . O toliau skaitykit Sarmato vandenelio pilstymo ir paisyma apie kultura- tai kazkas panasaus kai ir serialas YGRY BOGOV- bjarus aferizmas

 12. Titnagui says:

  Bet tu gi vedas studijuoji. Ar jos tau tik pamazgoms papilstyti reikalingos?

 13. titanui says:

  Totoriai gal ir nezino, taciau mongolai labai gerai zino kas yra Cingis Chanas. Pati maciau per Kinijos televizijos kanalus kokia svente jo garbei mongolai Mongolijoje padare – panasiai kaip kinai savo revoliucijos jubiliejau proga. Visa salis visa savaite svente jo jubiliejaus proga. Tai yra ju tautos didvyris.

 14. egis says:

  nu cia tai geras briedas apie petra, titnagai ir tiki tokiom nesamonem , grizo caraitis is europos visi mato kad lygtais netas ir isdarineti nesamones pradeda ir visi tyli, o beto kaip tau atrodo caraitis po europa vienas keliavo be tarnu , nu visai idomu

 15. Sarmatas says:

  Dėl Petro tai Titnagas briedo nevaro. Yra tokie įtarimai. Juk negali žmogus per kelis metus pamiršti savo gimtą kalbą. Jekaterina irgi vokietka buvo.

 16. Titnagas says:

  Tingiu as svieti sito portalo lankytoju,- zinokit yra aport SAPOKEVIC ir LANDZBERG bendratauciu nuomoniu ir pilna paremta neabejotinais faktais (zemelapiai, rastai visomis pasaulio kalbomis ir patikekit keliu saliu saltiniai) , taip zydai dabar mongolams stato filmus apie ju „Chingis Chana“ ,kadangi tarpukary teliko nebuvo tai sugalvojo ir lietuvelei pasakeles ir dar rasta ir prirase – kuo jus dar durniai tikit- ar zinot kad iki SMETANSKOS lietuvos apie Vytauta niekas nezinojo ir net nezinojo kad toks Vytautas buvo su to zalgirio musiu tikra fikcija Jeruzelskis s buldozeriais supyle kalvas 50 km nuo tikros musio vietos, tas musis buvo laimetas tik 3 Smolensko pulku deka- tai buvo apmokyti Profesionalus TARTARIJOS KAZOKAI-CHARAKTERININKAI plius isdavykams lenkams ir litams atleido ir TARTARIJOS valstybe ( totoriai tai isgalvotas dalykas tai chazaru palikuonis pasivadine zydai, kazkas panasaus i karaimus sie tai tikri zydai) metrasciuose parasyta kad dalyvavo TARTARAI – tai rusai Kas liecia vytauto pasakele- JUK JIS YRA ISPRIEVARTAUTOS VAIDILUTES vaikas – benkertas, Isniekinta vaidilute daugiau nepagimde PRIEVARTAUTOJUI Kestuciui daugiau nei vieno vaiko… Vytautas turejo TIK VIENA ir tai dukra – kuri isitekejusi (tiksliau istekinta) gimde tik nesveikus vaikus tie ismire per pirma karta- Uz isprievartavima ir savo tautos isdavyste (mazuma litu seimu (lietuviu) dryso smugiuot savo tautieciams rusams i nugara) ant gediminovcu kurie isdave DYDZIJA TARTARIJA ir susidejo su vokieciais tiksliau su zydais – maronais isvarytais is ispanijos- puole is pasalu TARTARIJA- msu Dievu buvo uzdeta ANAFEMA brolzudziams. DIDZIOJI TARTARIJA tik atsigavusi po sunkiu padariniu po karo su chazarija-zydu imperija, kariavo vienu metu su keliomis imperijomis, tartarai buvo iseke- ju karines pajegos Kazokai ir sauliai (strelci) tik motyviskai atstumdavo benkarto vytauto ir jo sajungininku zydu plesikaujancias ir prievartaujancias gaujas , o tuometu isigimeliai kelios litu gentys(ziemgalu, latu , jotvingiu, kursiu, prusu ir kitos gimines nepuole savo kraujo broliu) puldinejo nieko kaltus SAVO VIENO KRAUJO ir TIKEJIMO TAUTIECIUS nurodydami nupjautabirkiams zydams kelius i Rusia kryziais – stai is kur lietuvele vadinama kryziu salis- Skaitykit bent Sirokamiles istorija suprasite kas istikro buvo- o tai apnuodyti jusu protai nenori priimti jokios informacijos apart bumbliausko paskeliu. Jadvyga vokite- juokas ir tiek . SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

 17. egis says:

  kaip viska galima isversti i kuria nori puse saunu, didysis brolis is maskvos kalba,aplink tik isdavikai ir bailiai

 18. arvydas damijonaitis says:

  .INFORMACIJA: Nesiduokim mulkinami.Klastingas okupantas masines lietuvių žudynes “pateikia” kaip “trėmimus”.Masinės žudynės -įprasta NKVD-KGB struktūrų praktika,nes tai pats PIGIAUSIAS,EFEKTYVIAUSIAS BŪDAS naikinti tautas..Kaip priversti blogio ir melo imperiją Rusiją kompensuoti? Mirusiųjų,nužudytų ,nekaltų lietuvių sielos to reikalauja.Nebaudžiami nusikaltimai skatina kruviną Rusijos imperiją daryti naujus NEBAUDŽIAMUS genocidinius nusikaltimus. LR Seimo tremtinių,politinių kalinių frakcija nedelsiant privalo įkurti darbo grupę koordinuoti teisinius veiksmus dėl kompensacijos už genocidinius nusikaltimus,masines lietuvių žudynes.

 19. arvydas damijonaitis says:

    Informacija,vagiama istorija: HOLODOMOR 80 krūvinos paslapties metų,
  Raudonieji naciai ( NKVD-KGB ) HOLODOMOR  ginkluotos „akcijos“ metu, 1932-1933 metais, turtingiausiose juodžemio srityse Ukrainoje numarino badu 11 milijonų ukrainiečių valstiečių. Tuo metu Kremliuje „darbavosi“ 80 procentų žydų tautybės bolševikinės Rusijos  vadovų. Po 1945 metų Lietuvoje raudonieji naciai (NKVD – KGB,40- 50 proc. žydų tautybės raudonųjų nacių) sunaikino per milijoną lietuvių. Prūsijoje raudonieji naciai, fanatikų propagandistų ( Ilja  Erenburg,žydų tautybė ) vedami išžudė 1,5 milijono beginklių vokiečių gyventojų,10 tūkstančių lietuvininkų suvarė ant ledo lyties prie Karaliaučiaus ir susprogdino..Šie nusikaltimai neturi senaties termino.Šiuo metu raudonieji naciai toliau „darbuojasi“  Kremliuje – masiniai čečėnų žudymai  neturi senaties termino.

 20. arvydas damijonaitis says:

  Vagiama Lietuvos istorija. 
     Kodėl Lietuvos istorikai nutyli, bijo(?) liesti siaubingus masinius Lietuvos gyventojų žudymus,genocidą, 17 amžiaus viduryje(„Tvanas“)? 1655 m. rusų caro kariuomenė nužudė 70 proc. (apie 2 milijonai) beginklių  Lietuvos  gyventojų,fantastinio grožio sostinė Vilnius buvo sudegintas,sugriautas iki pamatų.

  VYTAUTO TRAGEDIJA:
   1.Po mūšio prie Tanenbergo ( Žalgirio mūšis) ,ordino sostinė nebuvo užimta, jokių strateginių  pranašumų lietuviams nebuvo skirta, atskirtis nuo Vakarų Europos padidėjo;
   2.Penkiolikto amžiaus pradžioje Rytų Europoje vyko tautų formavimosi laikotarpis, lietuviai turėjo istorinį šansą įsitvirtinti Europoje, kaip krikščioniškų Vakarų sąjungininkai. Vytautas , augęs ir auklėtas ordino aplinkoje, nesugebėjo savo galybe sutriuškinti vasalus maskolius, busimus engėjus rusus. Tai yra Vytauto tragedijos priežastis –  Lietuvių imperijai nuo Baltijos iki Juodosios jūros  sąlygas pradeda diktuoti Vytauto  proanūkis Maskvos caras  Ivan Grozni , toliau sekė siaubingas  karas su Maskvos DK, “Tvanas“, kurio metu Lietuva neteko 60-70 % savo gyventojų, fantastinio grožio sostinė Vilnius buvo sudegintas iki pamatų;
   3.Tolimesnė įvykių raidos istorija parodė , kad Žalgiris tapo klastingų okupantų smegenų plovimo sistemos mechanizmo dalis, pragaištingos Lietuvos orientacijos į Rusiją , į “Stalino saulę” ,trėmimus, masines lietuvių žudynes.Net „Žalgirio” sporto klubas propagandos tikslu buvo įkurtas Maskvoje, 1943 metais;
   4.Rusijos imperija  yra ne tik blogio(R.Reiganas) ,bet ir melo imperija, nes jos istorija yra parašyta pagal politikų scenarijų. Pavyzdžiui, epas “Slovo o polku  Igoreve”, yra falsifikatas, pagamintas Prahoje 19 amžiaus pradžioje. Šio epo ir kitų  klastingų  pasakų pagrindu sukurta imperinės ,totalitarinės Rusijos „istorija“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top