Mes – tik galimybė. Laiškas atgavusiems protą

2014, 11 spalio, 5:00 | kategorija Alternatyva | 9 komentarai | peržiūrų 998 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Ką renkamės?

– Kaip alkoholiką atpratinti gerti?

Kai pats išsiblaiviau, aš vis sulaukiu tokių klausimų. Žmonės norėtų išgelbėti savo vyrą, tėvą, žmoną ar brolį. Jie mato – nusinuodyti baigia žmogus. Kaip jam padėti?

Visada atsakau:

– Niekaip.

Na, gal patarčiau ką nors? Ką jiems patarčiau?

Atsakymas labai panašus:

– Nieko. Visiškai nieko.

Tie, kurie nėra ir niekada nebuvo alkoholikai, nė neįtaria, kokia komiška situacija. Tiksliau – tragikomiška. Tai tiems, kurie negeria ir niekada negėrė, atrodo, kad alkoholikas klysta, kad jis daro kvailystę ir nuodijasi. „Ir kaip jie geria tą brudą?“ – vis klausdavo mano mama, alkoholikų verčiama paragauti „bent lašelį“.

Bet tegu blaivininkai pažiūri į butelį iš kitos stalo pusės. Tai mes, kurie negeriam, esam kvailiai, tai mes nenormalūs žmonės, užkietėję fanatikai, mes nemokam bendrauti ir kartu su kitais deramai atsipalaiduoti. Dažniausiai mes esam pavydūs, šykštūs, pikti ir iš pavydo smerkiame tuos, kurie normaliai išgeria. Taip, visi alkoholikai tiki, kad mes jiems pavydim ir smerkiame juos. Tai mūsų ribotas protas, fanaberija bei fanatizmas neleidžia suprasti pasaulio grožio ir prisidėti prie normalių žmonių.

Dabar paklausiu ir aš: kur jūs girdėjot, kad protingas žmogus klausytų kvailių patarimo?

Daugelis tiki, kad alkoholizmas yra liga, tam net buvo sukurta ligoninių. Bet iš tiesų tai tik vertybių klausimas. Vienus dalykus mes vertiname, o kitus paspiriam koja. Vienus branginame, o kitus smerkiame.

Kur jūs girdėjot, kad žmogus niekintų gerą, brangų dalyką? Tai kodėl norite, kad alkoholikas mestų iš rankų butelį? Būna, kad anoniminis alkoholikas sukandęs dantis be savo vertybės iškenčia metus, antrus, bet galiausiai vėl grįžta prie didžiojo gėrio. Vėl meta, vėl grįžta, bet jau negali gyventi be savo vertybės.

Tai negi protingas žmogus niekins vertybę?

Sakot, joks gėris, tai nuodas, kuris žudo gyvenimą? Bet paklausykim pačių alkoholikų. Iš tiesų tai nuostabus gėrimas, kuris padeda bendrauti ir atsipalaiduoti, kuris sujungia žmones ir stiprina jų ryšius. Alkoholis pakelia nuotaiką, išvaiko depresijas, baimes.

Pabūkite tarp alkoholikų ir sužinosite daugiau, na, kad alkoholis netgi pažadina protą ir įskelia kūrybos kibirkštį. Jis netgi pagerina geriančiųjų reakciją!

Sakot, girti paistalai? Neapsirikit! Iš tiesų tai ne pagiringų žmonių, tai visos mūsų kultūros aukščiausia vertybė. Argi nebuvot bažnyčioje ir nematėte, kaip prieš kunigo iškeltą vyno taurę suklumpa visa parapija – vyrai ir moterys, maži ir dideli, seni ir visai kūdikiai?.. Vynas – tai Dievo kraujas. Kas gali būti vertesnio už Dievą?

Taigi nepaprastai geras dalykas. Svarbu mokėti gerti. O kaip išmokt? Ką smerkia visuomenė? Negi tuos, kurie geria? Ne, mūsų visuomenė smerkia tuos, kurie jau nebegali gerti. Tuos, kurių kepenys jau suardytos, o dalis smegenų sunykę. Tai apie juos kuriami anekdotai, tai jie fotografuojami tarpuvartėse ir dedami į laikraščius visuotinai pajuokai. Jeigu nemoka gerti, tai kam jie betinka? Niekam!

Žvelgiant į išjuoktuosius ir atstumtuosius, kurie nebepakelia Dievo kraujo ir praranda socialinius įgūdžius, mums susidaro iliuzija, kad visuomenė smerkia girtavimą. Nedarykime šitos klaidos! Gerti – mūsų visuomenės norma. O normalių, paklusnių piliečių, kurie brangina bendrąsias vertybes, ji niekada nesmerks. Tik atskalūnus, nenormalius. O nenormalūs esame mes – tie, kurie metėme Dievo kraują arba niekada juo nesinuodijom. Tai mes – užribio žmonės. Kartu su tais, kurie kiauromis kepenimis.

Tai kaip, būdami už kultūros ribos, mes auklėsim normalius?

Yra vienas labai svarbus alkoholikų bruožas, kurį blaiviesiems reikia žinoti. Visi jie tiki, kad mes pavydim ir smerkiame juos. Ta keista mintis nesekioja tik pradedančiųjų, tų, kurie geria priverstinai, labiau dėl prestižo, negu dėl malonumo. O tie, kurie įklimpo, visi mato mūsų agresiją. Kažkada ir man atrodė, kad blaivieji pavydi ir pyksta. Ir tik po to, kai nuodas nustojo buvęs vertybe, aš supratau, kad pavydėti nėra dėl ko. Kas pavydėtų ligoniui auglių arba psichozės priepuolių?

Tą keistą mintį galima aiškinti ir vidiniais girtuoklio konfliktais. Nors jis įtikėjo Dievo kraujo gėriu, nors dėl to smegeninės paviršiuj nekyla jokių abejonių, giliai po oda organizmas mėgina gintis nuo mirtino nuodo. Žmogus kaip ir skyla pusiau – viena dalis siekia švenčiausios vertybės, kita mėgina nuo jos apsiginti. Viena skatina kvailėti kartu su kompanija, kita patyliukais smerkia už tokią kvailystę. Ta protestuojanti dalis yra nustelbta socialinio triukšmo, reklamos ir iškilmingų tostų, bet ji nenutildyta. Kas gėrė, tas žino – pagiringas žmogus yra idealus atgailautojas. Bet ar ilgai smerksi save? Ar ne geriau manyti, kad smerkia kiti? Na, tie, kurie pavydi išgerti…

Paklauskit anoniminių alkoholikų, ir jie papasakos, kaip sunku buvo žengti pirmąjį žingsnį ir ateiti į klubą pas metusius gerti. Jie visi tikėjo, kad bus smerkiami ir auklėjami.

O jūs, kurie negeriat, klausiate manęs, kaip išauklėti latrą?

Ar jūs suprantat savo pačių klausimą?

Mes, kurie negeriame, viso labo tik galimybė. Mes neapversim pasaulio ir nepriversim žmogaus, kad jis spjautų į savo vertybes. Ir dar tokia mažuma, gėlas lašelis tokioj alkoholio jūroj… Ką mes padarysim?

Mes gyvensim ir būsim akibrokštas beprotybei. O tai nepaprastai daug. Juk mes – kitas kelias ir visai kitas pasaulis. Tegu mūsų nekenčia, bet mes – galimybė tiems, kurie nekenčia. Gali būti, mes – paskutinė viltis.

Štai kodėl nereikia eiti į smuklę ir mokyti tų, kurie mus laiko kvailiais. Užtenka, kad esam, ir to nepaneigs niekas. Mūsų buvimas – neatšaukta žinia.

Petras Dargis

petrasdargis.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Ec says:

  Labai geras straipsnis. Pagarba autoriui

 2. Dovydas says:

  ….nebuvau alkoholikas, bet kai gėriau alkoholį, visada buvo skanu…. Susipažinau su žmonėmis, kuriems tai pasirodė keista. Mat jie gėrė, kad pasigertų…. aš nesupratau jų požiūrio, jie mano….

  Dabar ir aš , ir jie nebegeria – svaiginamės mantromis, meditacijomis….

  Manau, kad tai kelias, kurį kiekvienas pasirenka. Nesvarbu, kaip pradedi – daug svarbiau, kaip baigi.

 3. Ec says:

  Kuo mažiau priklausomybių turi žmogus, tuo jis laimingesnis. Nesvarbu kokių priklausomybių

 4. Kvietimas į Oktoberfestą says:

  Visi tolerastai į šventę-bus labai smagu:

  http://ldiena.lt/irasas.php?id=113

 5. smgs says:

  baznycioje aukojamas ne Dievo kraujas,o Zmogaus-Jezaus,jis buvo zmogus!
  baznycioje taip pat dalinamos taip vadinamos plotkeles,Jezaus kunas,tai dar vienas zmogedru ritualas!
  Tol kol Lietuva ,masiskai uzsiimines kanibalizmu,jokiu prosvaisciu mums nematyt,nepatikesiu ne uz ka kad musu Kurejas arba vadinamas Dievas gali padeti tai tautai,kuri kiekviena sekmadieni,simboliskai valgo savo ideala,arba pranaso kuna!
  Toliau kas del alkoholizmo,ji nera sunku nugaleti,reikia tik noro,keletas ilgalaikiu badavimu,ir problema isspresta,aplamai siulau ivesti badavima privaloma! vyras tik tas kuris kariavo arba badavo,priesingu atveju  nulis,na teisingiau butu pasakius du nuliai vistik su dviem kiausiais!

 6. Dovydas says:

  panašu, kad patarinėjate tose srityse, kuriose esate diletantas….

 7. Joris says:

  Alkoholis – legalus narkotikas. Alkoholikus ir narkomanus gydo tie patys gydytojai narkologai. Galų gale žmogus tampa priklausomas. Kodėl žmonės nesusimąsto? Alkoholizmas pas mus dabar paverstas papročiu. Užsienyje jau senokai suprato šiuos dalykus. Ten visokie testai atliekami. KAi mūsiškiai grįžta gimtinėn paviešėti, tai net bijosi paragauti, nes alkoholį kraujyje net po 2-3 mėn aptinka. Taigi žmonės pas mus verčiami būti alkoholikais valstybiniu mąstu (reklamos taip ir nepajėgė uždrausti). Antireklama – minimali. Į šį narkobiznį juk galybės pinigų sukišta, o pelnas pastovus ir didelis. Liūdna.

 8. R says:

  O kodel per vaiku gimtadieni vaikams vietoi gaiviuju gerimu neipilus vodkos kur ta riba kada galima pradet vartot nuodus del atsipalaidavimo? Pats pigiausias  ir populiariausias smegenu atpalaidavimo budas tai visokiu nuodu vartojimas , mesa pigiausias budas palaikiti gyvybe bet ne daugiau……zmogau tu visada gali rinktis arba eiti pramintais takais arba ieskoti nauju… Visi mes einam viena kriptimi i nezinia …viena diena visiems bus amen tik pas mane daugiau sansu kad kelias bus ilgesnis, liginant su nuodus lakanciais ir dveselena valganciais, as nepyktas tik ivardinu tai kas baisu baisiais zodziais.  Ieskok gyliau ZMOGAU !!!

 9. Aštrus says:

  Kaip buvo seniau kokybiškesnis gerimas per šventes išgerdavau ypač tuometinio Čekoslovakiško alaus, iš ponų rūsio,bet kaip atejo nauja gadine ir pradejo upes virti nuodą senu pavadinimu alus jo visiškai nenaudoju,Jeigu panagrinesime jug alui reikalingi miežinis salyklas apyniai,,pastarųjų šalyje niekas neaugina,o apynių importas 1kg/164 litai. Vietoje salyklo cheminiai saldykliai sacharinas.Viską nugali nuodingoji chemija,todel nuo šio nuodo labai išretejo stabilus vartotojai.Degtine irgi smirda žibalų, mat iš naftos,ją naudoja tik profesonalai.Nera jokios bedos jeigu būtų gero brendžio panašaus į Armenijos konjaką galima būtų išgerti,bet tokio nebera,priveža krautuvininkai statines brendžio išplove ,per Naujuosius po tokių vaišių per naktį išgeriau kibirą vandens,niekada jo nebegeriu……………

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top