Mokyklose jau moko anų galų mokslo

2015, 4 spalio, 11:57 | kategorija LPT | atsiliepimų (13) | peržiūrų 811 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Ramunė MurauskienėRegina Mažeikytė

7 klasės moksleiviams – suvokimo tekstas apie paauglius persirengimo kambaryje ir „kreivus, bjaurius pimpalus“. Toks tekstas puikuojasi vienos Garliavos vidurinės mokyklos mokytojos sudarytame pratybų sąsiuvinyje „Teksto suvokimo ir kalbos užduotys 7 klasei“.

Čia mokiniams pateikiama švedų autorių Sioreno Olsono (Soren Olsson) ir Anderso Jakobsono (Anders Jacobsson) knygos „Berto dienoraštis“ ištrauka, kurioje nešvankių žodelių – daugybė, citata iš teksto: „Po rungtynių šeštokai duše surengė pimpalų matavimo varžybas.“

Mokinių tėvus ištiko šokas, kai vaikai jiems parodė, iš kokių pratybų mokosi.

Psichologė Ramunė Murauskienė aiškino, kad akivaizdžios pratybų sudarytojų skurdžios vertybinės nuostatos tikrai neturi nieko bendro su aukštais švietimo tikslais.

„Man kyla klausimas: nejau tik tiek sudarytojai nori pasiūlyti Lietuvos septintokams? Juk skatiname vaikus mąstyti apie tai, apie ką kalbame su jais. Jei jau kalbame apie dienoraštį, slėpinius, kuriuos ten žmonės išrašo, nejau tik pimpalai autoriams atėjo į galvą?“ – svarstė psichologė.

Pasak Lietuvos tėvų forumo pirmininko Audriaus Murausko nepadorūs tekstai, ypač jauname amžiuje, gali lemti ilgalaikį neigiamą poveikį jauno žmogaus sąmonei. Juo labiau kad ugdymo įstaiga mokiniui yra toks pat autoritetas kaip ir tėvai.

„Gali būti ir taip, kad jaunas žmogus kartu su mokykla gali perimti „gatvės“ vertybes. Nes tokie tekstai yra „gatvės“ vertybės, – sakė A.Murauskas. – Per bendrus tėvų ir mokytojų susirinkimus girdime, kad kokį vaiką tėvai išauklėjo, toks jis ir yra, o mokytojai nieko negali padaryti. Gali, ir dar kaip. Mokytojų atsakomybė yra taip pat dorai ugdyti jaunuolį.“

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė teigė, kad jau sudaryta darbo grupė ir ji kitą savaitę pradės analizuoti ir svarstyti vadovėlių, pratybų aprašus. Ji žadėjo, kad bus naujas aprašas ir jame reglamentuota pratybų, vadovėlių situacija, nes mokykloje tokiems dalykams kaip nešvankūs tekstai ne vieta.

Ministrė akcentavo, kad lytiškumo klausimas etiškai dėstomas per biologijos pamokas. Ir viskas, ko mokoma mokykloje, turi būti etiška.

Respublika.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. Švietimo tikslai tikrai nėra aukšti. Visą mūsų švietimo sistemą sudarę ir ją reguliuoja žydai. Šiendien turime gojams skirtą švietimo sistemą, tai ko dar nepatenkinti, kad į valdžią prisileidome žydų?

 2. Žmonės says:

  Kas yra DORA?

 3. Ina says:

  Pirmam komentatoriui: PO GALAIS,PRIE KO ČIA ŽYDAI????
  Išprotėjimas kažkoks ieškoti atpirkimo ožio, kai pats ožiu bliauni…_____________Tereikia pagalvoti,
  koks tapo mūsų lietuviškas mentalitetas, kai visos televizijos pradėjo bruktii holivudinį šlamštą, nors Holivude daug nuostabių filmų sukurta? Paklausa nešvankybėms ir nešvankūs lietuviški kūrinėliai (tokie, kaip „Zoro“) matomai, patraukia debilėjančią visuomenę ir tai tampa užkratu. Juk kuo daugiau žmogus domėsis nešvankybėm, tuo mažiau jį domins noras keisti pasaulį į gerą, tuo mažiau domins politika. Goja yra pasakęs: „Kai protas miega gimsta pabaisos.“ Destrukcija apima visas gyvenimo sritis. Kas ją suvaldys – tai retorinis klausimas. Destruktyvumas – tai triukšmingai dardėti nuo kalno, o konstruktyvumas – tai suvaldyti viską ir užvažiuoti aukštyn. Čia yra didelis, esminis skirtumas. (taip apie destrukciją kalbėjo a.a. skulptorius S.Kuzma)

 4. Mindaugas says:

  Cha cha, lietuviai. Ko norėjote, tą ir gavote. Labai veržiatės, prieš dvidešimt penkis metus, į vakarų glėbį. Taigi dabar neverkite. Toliau tik sunkiau bus…

 5. to mindaugas says:

  Cha cha, rusu klapciuk! Pats jau turbut rusijos ‘rojaus’ gleby…

 6. Ina says:

  Žinote, nebereikia tų temų apie buvusius-nebuvusius rojus. Viskas jau senai aptarta….Tačiau šiandienos realijos kalba apie žiaurų dorovinį nuosmukį, kokio tikrai nebuvo prieš 25 metus. Mes tikėjomės laisvės, o ne moralinės degradacijos.

 7. e says:

  „Ina sako:
  2015 spalio 4 16:35“-Ačiū už puikų pasisakymą.Prie to dadėsiu senelės pasakymą:’Kai visi pradės tik šokti ir dainuoti,tai bus pasaulio pabaiga“Ką ir matau per teliką.

 8. Joris says:

  DORA – tai senas lietuviškas (o, gal ir ne) žodis, menantis senovėje buvusią aukštą kultūrą, žinias ir pasaulėžiūrą. Senosios „terminologijos“ trupinėlis. Dora reiškia KELIAS Į Ra, arba Kelias į Šviesą. O jei paraidžiui (kiekviena raidė turi savo reikšmę, vaizdinį), tai Dora reiškia Judėjimas (D) į Aukštesnią (O) Šviesą (Ra). – kitais žodžiais tariant, EVOLIUCIJA (žmogaus proto galimybių). Be šviesių minčių, teigiamų emocijų, gerų darbų (veiksmų), tokia žmogaus evoliucija neįmanoma. Be jos žmogus išlieka tik Protaujančiu Gyvūnu. Ir toks žmogaus fenomenas, proto galimybės, kurios dabar vadinamos „ekstrasensorika’, tokiam gyvūnui nepasiekiamos. Tokį, vos protaujantį padarą, lengva kontroliuoti ir juo manipuliuoti. Štai kodėl Dora naikinama visokiausiais būdais! Ir ne be reikalo, kad ištrinti Dorą (Ėjimą Šviesos Keliu, – spiralės ženklas, randamas įvairiose kultūrose, reiškia evoliucinį augimą) iš žmonių sąmonės, buvo sugalvotas žodis MORALĖ. Dabar žmonės jau nepamena, kad seniau žodis MORA reiškė tai, ką dabar reiškia žodis LIGA.
  Pats žodelis Mora kilo iš žodžio-vardo MARA – senovinė dievybė, kuri lydėdavusi žmonių sielas į anapusinį pasaulį. Šis žodelis (Mara) buvo suprantamas kaip MIRTIS (kai Mara ateidavo, žmogui laikas į Anapus išeiti būdavęs). Todėl ir viduramžių liga Maras reiškia Mirtį. Tačiau priešingai, negu gali pasirodyti, Mara buvo teigiama būtybė. Ji lydėdavo žmonių sielas į Anapus, kad šios nepasiklystų ir kelionėje nepražūtų. Vėliau šio vardo prasmė iškreipta į neigiamą, nors MaRa reiškia Mano Šviesa ir šiuo atveju reiktų suprasti, kad mirtis – tai žmogaus sielos grįžimas į Šviesą, o tokio dalyko kaip mirtis ir iš viso nėra (be fizinio kūno mirties, galima ir sielos mirtis, bet tai – atskira kalba ir labiau išimtinis atvejis, siela gali tapti silpna, jei gyvenimą nugyveno neDoroje ir i Anapus išėjo nusilpusi – išeikvojusi o ne padidinusi savo potencialą; tarkim, ištvirkaudamas, žmogus savo potencialą tik praranda, vėliau tai atsiliepia sveikatai, iškyla problemų su vaikų pradėjimu ir pan.)
  Grįškime prie Moralės. MORALĖ reiškia Mora Ra LeMo arba MeLo (susikeitė balsiai) Ra Mora, tai yra… MORALĖ reiškia MELO Šviesos Liga! Manau dabar visiems bus suprantama, kodėl žodelį DORA visokiausiai būdais bandoma išstumti dirbtinai pagal NLP taisykles sukurtu žodeliu Moralė, kuri reiškia Dorai priešingus dalykus ir… kodėl besilaikant Moralės, DOROS taip ir nepadaugėja? -O gi todėl, kad žmogaus protas pasąmonės lygmenyje žodžius Dora ir moralė iššifruoja ir supranta pagal tikrasias jų reikšmes! Bet čia dar ne viskas…
  Jei turėti mintyje (arba omenyje – „ja nimoi“ – rus. aš nebylus), kad žodis – tai ‘suarchyvuotas“, suspaustas informacinis failas, tuomet žodį DORA galima iššifruoti (išarchyvuoti) ir kitais būdais, atskleidžiant kitus jame įdiegtos informacijos lygmenis. PVZ.: DORA – RoDA. Žodis Roda, kurį vis dar naudoja močiutės, reiškia TVARKA. O dabar atsakykite į klausimą, kada gali būti TARKA? O gi tik tuomet kai bus laikomasi DOROS (kai bus einama Šviesos Keliu, kai žmogaus protas, siela evoliucijonuos, o ne DEGRADUOS)! Ar suprantate, kodėl dabar NĖRA TVARKOS ir kodėl visur , net mokyklose, bandoma iškreipti Doros supratimą?! Va, būtent! Kai kas šiuos dalykus neblogai išmano ir juos naudoja nuosaviems gobšiems planams. O mus visus laiko durneliais. Visokiomis „moralėmis“ iškreipia mūsų sąmones, kad išliktume tik šiek tiek protaujančiais gyvuliais! Ir visomis išgalėmis siekia parodyti, kad aukščiau pateiktos žinios – tai nesąmonės, kliedesiai ir pan.
  O dabar, pabaigai, pagalvokite, kokias žinias, supratimą, kultūrą ir pasaulėžiūrą turėjo turėti mūsų protėviai lietuviai, kad PALIKTŲ mums tokius ŽODŽIUS ir tokią INFORMACIJĄ ir GYVENIMIŠKĄ IŠMINTĮ?!

 9. Gojus says:

  Jori -> pala pala – jau visai sumaišei – tai tu lauki evoliucijos ar kad dievybės teisingai palydėtų durnesnius už save. Nes susidaro toks įspūdis pradžioje skaitant, kad skatini kiekvieną tobulėt evoliucionuojant pačiam iš savęs. Vėliau, gi pasakoji apie kažkokias dievybes, kurios kaip ir kišasi į šį procesą. Tai pats atsirink prieš rašysamas kas ta evoliucija, kas ta dievybė, kiek žmogus yra pajėgus iš savęs rasti resursų tobulėjimui ir kur yra tas tobulumo etalonas, pagal kurį galima pasimatuot, kad va – tobula… Dabar kažkaip sujaukta ir skysta – be argumentų

 10. Joris says:

  Ponuli, Gojau, perskaitykite dar kartą… tik atidžiai. Nedarykite išvadų apie tai, ko nepasakiau. …O šiaip tai seniau močiutės sakydavę: „gyvenk taip, kad iš vidaus šviestų šviesa“. – Kas gali suprasti, supras…

 11. Joris says:

  nesupratingiems: paaiškinau ką reiškia žodis DORA, Moralė, plius papildoma info…

 12. Ina says:

  Ačiū Joriui

 13. Arvydas says:

  As neisruosiu pulti i diskusija…kazkas kazkam ci rase,-„ar jau papuolei i rusu roju“…Nera jokio rusu rojaus,tai viena,o antra tai,kad vakaruose yra pedofilu partija!!!(???)Beja,legali.Ir dar,-pasiskaitykite ir suzinosite apie  zoofilams steigiamus gyvuliu viesnamius,-„Bestiality brothels in Europe“ taip isiveskite i google.Tai tas kuris su ironija rase apie rusu roju,-paaiskina tai,-kas dedasi vakaruose?Pedofilu partijos…gyvuliu viesnamiai ir zinoma yra ir dar daugiau nuzmogejimo pozymiu.Na,kad ir ta „genger loops“programa vaikams!Jei lyginti sias vakarietiskas „vertybes“,tai Rusijoje rojus!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top