Naujas mirtinas Rusijos ginklas sėja baimę tarp vakarų šalių

2015, 10 spalio, 9:00 | kategorija Realybė | atsiliepimų (9) | peržiūrų 1 617 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

news.com.au

paveikslėlis

Kaip teigia News.com.au, Rusijos aukštųjų technologijų mirtinas ginklas, kurio kovinės savybės buvo pademonstruotos Artimuosiuose Rytuose, sėja Vakaruose baimę prieš naujojo šaltojo karo grėsmę.

Vladimiras Putinas taiko šiuolaikines sudėtingas karo vykdymo priemones siekdamas palaikyti Bašaro Asado režimą Sirijoje, ir tai verčia nervintis JAV bei jų sąjungininkes.

Rusijos prezidentas nusiuntė į Siriją naikintuvus, bepiločius skraidymo aparatus ir bombonešius, tačiau galingiausiu ir pavojingiausiu ginklu yra laikoma špionažo įranga. Tuo metu, kai skelbiama, kad stebėjimo sistemos ir trukdžių įranga naudojamos tam, jog užblokuoti islamistų smogikų ryšio linijas, panašu, jog jos nukreiptos prieš Vakarų palaikomus sukilėlius, tuo demonstruojant Rusijos galią.

Pasak amerikiečių eksperto Artimųjų Rytų klausimais Rodger Shanahan, „Rusija bando apginti savo nacionalistinius siekius ir vaidinti svarbų vaidmenį regione“.

Tuomet, kai dr. Shanahan atmeta naujojo šaltojo karo galimybę, kiti ekspertai nėra tuo labai įsitikinę.

Kodėl Vakarai taip sunerimę

Pastarosiomis savaitėmis Rusija nusiuntė į Siriją žvalgybinį lėktuvą Il-20, aprūpintą galingu radaru, pasiklausymo įranga ir optinių bei infraraudonųjų spindulių daviklių sistema. Rusijos kariškiai taip pat išskleidė naujausią radijo-elektroninės kovos sistemą REB (РЭБ) „Krasukha-4“(Красуха-4), naudojamą „gesinti“ priešo radarų ir lėktuvų borto sistemoms.

Kaip praneša rusų MIP, žvalgybos laivas „Vasilij Tatiščev“ pirmadienį leidosi į kelionę, į rytinę Viduržemio jūros sritį.

Žvalgybos ir stebėjimo sistemų naudojimas yra naujas „hibridinio karo“ vykdymo pavyzdys, vykdant slaptas ir klaidinančias operacijas, nukreiptas siekti strateginių tikslų, teigia Foreign Policy.

REB sistemos yra vienu iš galingiausių Rusijos pranašumų, kur ji net aplenkė Vakarus. Tokių sistemų išskleidimas gali tiesiogiai apriboti NATO technologines galimybes, apakindamos pilotus, kas suteikia Rusijai didžiulį karinį pranašumą prieš Vakarus“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 9

 1. Myndė says:

  pastaba: „Vasilij Tatiščev“ yra laivas (ne lėktuvas), paprastai besibazuojantis Baltijos jūroje.

  ačiū.
  M.

 2. Simas Simaitis says:

  Karus laimi ne technologijos, o žmonės.

 3. fb nerijus sk says:

  deja Simaiti Simaiti,taip buvo viduramziais kuomet didesne gentis laimedavo pries mazesne genti,taip kuresi civilizacijos,dabartyje virsu ima technologijos kurias valdo zmones.

 4. Gojus says:

  Simas teisus – strategija yra pagrindinis ir svarbiausias dalykas, o ji kuriama tik žmonių. Kad ir Putino kirtimas tūzu artimuosiuose rytuose – strateginis žingsnis nepriklausomas nuo technologijų, parbloškęs Vašingtoną ant menčių.

 5. Simas Simaitis says:

  Ačiū Gojui už blaivų pastebėjimą. Vienas pavyzdys iš Antro pasaulinio karo istorijos, kas patvirtina žmogiškąjį faktorių. Vokiečių karinės technologijos buvo kur kas pranašesnės karo pradžioje, nei pas rusus. Tankas Leopard buvo tuometinės technologijos viršūnė, kiekviena smulkmena ant jo buvo akribiškai tiksliai ir kruopščiai atlikta. Ir kas iš to? Per 1942 metų žiaurius šalčius to tanko negalima buvo užvesti, nes visos sistemos tiesiog beviltiškai užšaldavo. Ir kuras jam buvo reikalingas tik aviacinis žibalas. Štai jums ir technologijos.
  Sutinku (dalinai) ir su Nerijum, nes šiuolaikinės, ateinančios kartos smegenys yra taip užzombuotos, kad tik technologijų būdu jas ir toliau gali „kompostiruoti“, čia ir ginklų nereikia, patys pradeda stryksėti, tik komandą duok. Bet išjunk technologijas, tą patį internetą ir pamatysite kas prasidės darytis. Visų pirma daugelį ištiks šokas, kas silpnų nervų, turbūt „sraigteliai pasisuks“, o kiti pradės „pagiriotis“ nuo technologijų įtakos. Kaip pavyzdys jums Dombasas. Ten tikrai jau ilgą laiką nėra interneto ir žmonės išgyveno, sakykim, tai buvo jiems terapija, skaudi, žiauri, bet gyvybiškai svarbi, pasveikti nuo technologijų poveikio. Tiems žmonėms taip paprastai dabar „makaronų nepakabinsi“ tokiais paprastais lozungais, kaip dabar Lietuvoje –  „rusai puola“. O juk Dombasui teko patiems kapstytis. Iš Rusijos parama kažkokia buvo, be abejonės, bet kapstėsi patys, be įpatingų technologijų, vien tik už idėją, o čia jau žmogaus dvasinis faktorius ir jokia technologija viršaus, prieš dvasią, nepaims.

 6. fb nerijus sk says:

  beviltiska diskusija,ir veltis i ja nera prasmes..cia tas pats, jei jusu klausciau,;kuri ranka jums svarbesne,desine ar kaire?abi vienodai svarbios,zmones tiesiogiai susije su technologijomis,viskas yra tarpusavyje susije.Vykstant karui ,neturedamas geru ginklu,technologiju,gali strateguoti ka tik nori,gausi i vienus vartus ,nuo priesu kuris turi naujausius ginklus ir zmones,,juk pacios technologijos savaime neveikia…zinoma ,geriausia kara laimeti ,jam neprasidejus,o lyginti 1942metus su dabartini 21amziumi,NANO technologiju amziumi…..gali tik…..:)

 7. fb nerijus sk says:

  gojui..isvesk savo tuometinius 1942metu geriausius tankus …pries dabartines technologijas kurias valdo zmones,galesi strateguoti ka tik nori…….tiesiog tavo tankai nepajudes is vietos…:)koks tavo interneto greitis buvo pries 15 metu?ir koki turi dabar?

 8. fb nerijus sk says:

  jei lygini RF veiksmus kaip strategija artimuose rytuose,tai siuo metu ten kovoja ne strategija ,o technologijos..kovoja nelygios jegos,RF su naujausiom technologijom,ir aviacija, pries Dykumu barzdocius,kurie neturi jokiu galimybiu apsiginti nuo Aviacijos…jie neturi tokiu ginklu…ir cia jokia strategija nepades.:)RF technologiju,sekimo pagalba,vietoviu nustamymo,palydovo pagalba,+zlalgyba,,gauna taskus i kuriuos pasiuncia aviacija.Strategija takoma,kuomet kovoja lygios jegos,va cia,pranasumas strategijoje.

 9. Simas Simaitis says:

  Taip, Nerijau, su abstrakčiu mąstymu pas tamsta yra problemų. Matomai technologijos daro savo. Čia jau diagnozė.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top