- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Naujas mirtinas Rusijos ginklas sėja baimę tarp vakarų šalių

news.com.au

paveikslėlis

Kaip teigia News.com.au, Rusijos aukštųjų technologijų mirtinas ginklas, kurio kovinės savybės buvo pademonstruotos Artimuosiuose Rytuose, sėja Vakaruose baimę prieš naujojo šaltojo karo grėsmę.

Vladimiras Putinas taiko šiuolaikines sudėtingas karo vykdymo priemones siekdamas palaikyti Bašaro Asado režimą Sirijoje, ir tai verčia nervintis JAV bei jų sąjungininkes.

Rusijos prezidentas nusiuntė į Siriją naikintuvus, bepiločius skraidymo aparatus ir bombonešius, tačiau galingiausiu ir pavojingiausiu ginklu yra laikoma špionažo įranga. Tuo metu, kai skelbiama, kad stebėjimo sistemos ir trukdžių įranga naudojamos tam, jog užblokuoti islamistų smogikų ryšio linijas, panašu, jog jos nukreiptos prieš Vakarų palaikomus sukilėlius, tuo demonstruojant Rusijos galią.

Pasak amerikiečių eksperto Artimųjų Rytų klausimais Rodger Shanahan, „Rusija bando apginti savo nacionalistinius siekius ir vaidinti svarbų vaidmenį regione“.

Tuomet, kai dr. Shanahan atmeta naujojo šaltojo karo galimybę, kiti ekspertai nėra tuo labai įsitikinę.

Kodėl Vakarai taip sunerimę

Pastarosiomis savaitėmis Rusija nusiuntė į Siriją žvalgybinį lėktuvą Il-20, aprūpintą galingu radaru, pasiklausymo įranga ir optinių bei infraraudonųjų spindulių daviklių sistema. Rusijos kariškiai taip pat išskleidė naujausią radijo-elektroninės kovos sistemą REB (РЭБ) „Krasukha-4“(Красуха-4), naudojamą „gesinti“ priešo radarų ir lėktuvų borto sistemoms.

Kaip praneša rusų MIP, žvalgybos laivas „Vasilij Tatiščev“ pirmadienį leidosi į kelionę, į rytinę Viduržemio jūros sritį.

Žvalgybos ir stebėjimo sistemų naudojimas yra naujas „hibridinio karo“ vykdymo pavyzdys, vykdant slaptas ir klaidinančias operacijas, nukreiptas siekti strateginių tikslų, teigia Foreign Policy.

REB sistemos yra vienu iš galingiausių Rusijos pranašumų, kur ji net aplenkė Vakarus. Tokių sistemų išskleidimas gali tiesiogiai apriboti NATO technologines galimybes, apakindamos pilotus, kas suteikia Rusijai didžiulį karinį pranašumą prieš Vakarus“.