Nerentabili žmonija

2013, 23 spalio, 7:12 | kategorija Genocidas | 6 komentarai | peržiūrų 1 554 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisInformacinė revoliucija pastatė žmoniją prieš neišvengiamą ir skausmingą pasirinkimą, iššauktą super greita (lyginant su industrine) informacinių technologijų plėtra.

Industrinių technologijų atveju kiekvienas žmogus buvo potencialus pelno šaltinis. Ir todėl jį buvo būtina išgaudyti, pažaboti, apmokyti, pastatyti prie staklių ir viską organizuoti taip, kad jis dar liktų patenkintas. Iš pastarųjų išaugo bendro masinio vartojimo „vidurinė klasė“ ir šiuolaikinė demokratija.

Kokybiškai gerokai aukštesnis informacinių technologijų (plačiąja žodžio prasme) našumas veda link to, kad norint gauti pelną pakanka turėti siaurą elito ratą (įskaitant mokslininkus ir kultūros veikėjus) ir beveik tokį pat siaurą sluoksnį žmonių, atsakingų už visuomenės gyvybinių poreikių tenkinimo sistemų funkcionavimą.

Visi likusieji – ne mažiau pusės iš kiekvienos išsivysčiusios visuomenės ir aiškiai daugiau pusės žmonijos bendrai paėmus – tampa „pertekliniais“. Jų egzistavimas tampa nerentabilus lygiai taip pat, kaip ir pagrindinės Rusijos (ir Lietuvos – vert. pastaba) gyventojų dalies egzistavimas, žiūrint iš liberalios paradigmos požiūrio taško („vamzdžio ekonomikos“ ir išorinės prekybos laisvės).

Tai sukuria milžiniškas ekonomines problemas, susijusias su potencialiu abipusiai susijusiu paklausos mažėjimu („pertekliniai“ žmonės palaipsniui mažina savo vartojimą), kurios beje yra labiau antraeilės lyginant su socialinėmis problemomis.
Pasikartoju: pagrindinės žmonijos dalies egzistavimas tampa nerentabilus.

Išeičių šioje situacijoje tik dvi.

Jei žmonijos egzistavimo tikslu lieka pelno gavyba (tai yra, ji tęsia savo egzistavimą rinkos viršenybės elgesio rėmuose), pagrindinė prieš ją stovinti užduotis tampa – savo pačios nerentabiliosios dalies fizinis sunaikinimas. Būtent sunaikinimas, nes jos išlaikymas, tegu ir labiausiai elgetiškomis sąlygomis reiškia negamybinį (nepateisinamą) resursų švaistymą.
Dabartiniu metu, kiek galima spręsti, stichiškai sprendžiama būtent ši problema, beje, skirtinguose Žemės regionuose atsirado trys jos sprendimo modeliai.

Afrikos gyventojai (tuo pačiu keliu juda „Didieji Artimieji Rytai“) laikomi skurde, socialiniame chaose ir naikinami ligomis (pradedant AIDS).

Lotynų Amerikos gyventojai (kaip ir Rytų Europos, Rusijos ir NVS) utilizuojami socialiai: buvusi „vidurinė klasė“ verčiama į „lūšnynų gyventojus“, kurių elgesys apibūdinamas jau ne tiek socialinių, kiek biologinių elgesio modelių stereotipais.

Abiem atvejais, nors visumoje gyventojų skaičius kol kas dar nemažėja, tačiau jų vartojimo lygis nuleistas taip žemai, kad globalios monopolijos nejaučia šio vartojimo, kaip nuostolio ar negauto pelno. Tuo pat metu infrastruktūros (taip pat ir socialinės) silpnumas gyventojų būvį daro labai pažeidžiamu ir staigus gyventojų skaičiaus sumažėjimas gali ne tik įvykti dėl technogeninių, ekologinių ar socialinių katastrofų, bet ir praeiti nepastebėtu išsivysčiusiame pasaulyje.

Trečiu, labiau komfortišku keliu, keliauja išsivysčiusi Europos dalis: tai narkomanijos plėtra. Beveik vienu metu Šveicarijos patekimas į Šengeno zonos erdvę ir ten referendumu patvirtintas leidimas gydytojams legaliai išrašyti heroiną, po keleto metų (spaudžiant narkomafijai) pavers ją stambiausiu narkotikų centru.

Oficiali, plataus mąsto kampanija skatinanti metadono (sintetinio heroino pakaitalo, vartojamo be rizikos užsikrėsti AIDS ar hepatitu C ir D) plėtrą reiškia fizinį narkomanų naikinimą: jeigu 30% heroino vartotojų intensyvios terapijos pagalba galima „sugrąžinti“, tai metadono narkomanas neturi jokių šansų išgyti.

Globali ekonominė depresija, pagreitinanti amerikietiškos ir europietiškos „vidurinės klasės“ nuskurdimą (turint omenyje, kad JAV šis procesas vyksta kur kas greičiau nei Europoje) sukuria prielaidas(ir poreikį) pagreitintai nerentabilios Žemės gyventojų dalies utilizacijai – be viso to, ne tik vargšių, bet ir dalyje išsivysčiusių šalių.

Konkrečiu, „galutinių sprendimų“ mechanizmų (jei naudotis nacistų terminologija) klausimu jau laužo galvas geriausi, globalios, valdančiosios „naujųjų klajoklių“ klasės protai.

Vienintele alternatyva šiai žmogėdriškai perspektyvai – tikslo, o reiškia ir pačios žmonijos vystymosi paradigmos pakeitimas: masinio individo perėjimas nuo egzistavimo dėl pelno, kad išgyvent, į gyvavimą tobulėjimo ir vystymosi vardan.

Toliausiai šiuo keliu buvo nukeliavusi Tarybų Sąjunga, bet bandymas, nežiūrint „kolosalių pasiektų rezultatų“ (atsižvelgiant, kad „istoriškai nauja žmonių visuomenė – tarybinė liaudis“ visgi egzistavo, nors ir buvo sukurta „kraujo bei geležies“ būdu) tragiškai žlugo.
Šiandien mechanizmai ir netgi masiniai individualūs (nekalbant jau apie kolektyvinius) judėjimo šiuo keliu motyvai, išlieka gąsdinančiai neapibrėžti. Žmogus – masės dalis, kaip ir pirma išlieka visuomeniniu gyvūnu (beje, vidutinio moralinio ir intelektualumo lygmens sumažėjimas per pastaruosius 20 metų jau pastebimas) ir čia ne tik būdai, bet ir motyvai siekiant pažaboti gyvuliškąją gamtos dalį kiekviename iš mūsų, judant link tokio neapibrėžto tikslo, kaip „asmeninis tobulėjimas“ – jam nesuprantami.

Tačiau šią problemą, po kurios našta palūžo ir griuvo tarybinė „civilizacija“, teks spręsti – po baimės danga artėjant naujiems „tamsiesiems amžiams“ ir vykstant dramatiškam Žemės gyventojų skaičiaus mažėjimui, kurio metu, ir mes, ir mūsų vaikai galime mirti žymiai anksčiau gamtos mums duoto laiko, o mūsų kultūra gali būti pilnai prarasta.

forum-msk.org

vertė: Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. trolis says:

  Metadono programa ir Lietuvoje intensyviai palaikoma – juk tai baisingi pinigai sukasi – beje juos sumokame mes, mokesčių mokėtojai, kad mūsų išrinkta valdžia galėtų legaliai damušt tuos narkomanus, kurie dar nenumirė patys nuo heroino.

  O apskritai paėmus.. „Ką pasėsi – tą ir pjausi“. Atrodo žmonija jau prisisėjo kiek jai buvo skirta.. dabar ilgai pjausime ir vartosime.

 2. Valdas says:

  Nereikalingų perteklinių žmonių procentas yra kur kas didesnis nei str. minima jis galėtų siekti apie 80 proc.
  Gamtai esamas žmonių kiekis nereikalingas netgi milijardas planetoje yra per daug .

 3. rrrg says:

  Vat tik nereikia čia prisidengti gamta.

 4. Ra Light says:

  Nei gamtai, nei sistemai nereikalingi žmonės tokie kokie jie yra dabar.
  Apskritai, pažvelgus į praeitį ir dabartį, susidaro įspūdis, kad žmoniją kažkas veda susinaikinimo keliu. Na o ji, su tuo sutikdama, ir eina…
  Pabuskime kol laiko dar yra.

 5. skeptikas says:

  Hitlerio planai tebuvo vaikų žaidimas, palyginus su tuo, ką dabar planuoja. Klimato atšilimas bei stichinės nelaimės irgi padės priartėti jiems prie tikslo. Homoseksualumas taip pat propaguojamas tikriausiai tuo pačiu tikslu – kad sumažinti „resursų vartotojų skaičių“. Mažos tautos negalinčios apsiginti tampa lengvu gobiu. Ar mūsų valdžios kartais nevykdo užsakyto savo tautos genocido? Pagal vykdomą politiką susidaro toks įspūdis. Idomu, kokius klausimus sprendžia pasaulio galingieji susirinkę siaurame rate, kodėl jų pokaklbiai neviešinami? Nejaugi artėja chaosas žemėje? Pasaulio pabaigos nuojautų buvo įvairiais žmonijos vystymosi etapais, bet vis surasdavom išeitį. Dažnai tie, kurie kasdavo duobes kitiems, patys į jas ir įkrisdavo. Kaip bus dabar? Pagyvensim pamatysim.

 6. Pastebejimas says:

  Originale tarybinė „civilizacija“ be kabuciu…..
  Однако эту проблему, под грузом которой надломилась и рухнула советская цивилизация, придется решать – под страхом наступления новых «темных веков» и драматического снижения численности человечества, в ходе которого и мы, и наши дети можем умереть значительно раньше отведенного нам природой срока, а наша культура может быть полностью утрачена.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top