„Nord Stream“: Sikorskio padėka JAV

2022, 5 spalio, 8:30 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 171 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Nord Stream dujų nuotėkis jūros paviršiuje  po sprogimo

Grėsmė, kad pigios rusiškos dujos „Nord Stream 1“ arba „Nord Stream 2“ dujotiekiais tekės į Europą, praėjo. Nors niekas oficialiai neprisiėmė atsakomybės už sprogimus jūros dugne, buvęs Lenkijos gynybos ir užsienio reikalų ministras, dabartinis Europos Parlamento narys Radoslawas Sikorskis (Radoslaw Sikorski) jau atsiliepė socialiniame tinkle „Twitter“, paskelbdamas avarijos nuotrauką ir trumpą komentarą: „Ačiū, JAV“, rašo slovakų portalas pravda.sk.

Abejotina, ar amerikiečiai verti tokios padėkos. Vamzdyno sprogdinimas yra sabotažas, o sabotažas paprastai taikomas priešui, kuris yra visuotinis viso blogio kaltininkas, šiuo atveju Rusijai.

Kol mūsų žiniasklaida įtemptai ieško ekspertų, galinčių įtikinamai paaiškinti, kodėl rusai suardė dujotiekį ir apsunkino sau verslą, Sikorskis nė velnio nesidomi, kaip turėtų atrodyti sabotažas, ir negali sulaikyti neparodęs džiaugsmo dėl sustabdyto „Nord Stream“, ir skuba pirmas pareikšti dėkingumą didiesiems amerikiečiams. Propagandistai skėsčioja rankomis ir murma sau panosėje kažką panašaus į sparnuotąją frazę: „iniciatyvus kvailys yra blogiau už klasinį priešą“.

Tie, kurie nori suprasti Amerikos užsienio politiką, skaito žinomos privačios konsultacijų ir žvalgybos agentūros „Stratfor“ vadovo George’ą Friedmano mintis. Friedmanas pažymi, kad ilgalaikis JAV prioritetas yra užkirsti kelią Vokietijos technologijų ir Rusijos išteklių susijungimui, kad JAV neturi nuolatinių partnerių, bet turi nuolatinius interesus ir, kad visi, kurių JAV nekontroliuoja, kelia potencialų pavojų.

Pasak Friedmano, Amerika nuolat kariauja, nes tai yra jos genetiniame lygmenyje. Jai nereikia laimėti karų, jai tereikia destabilizuoti konkurentus, išvesti juos iš pusiausvyros. Iš Friedmano negirdime, kad JAV už savo, kaip pasaulio lyderės, poziciją yra dėkingos už tokių vertybių, kaip laisvė ar demokratija, gynimą. Jo nuomone, JAV yra hegemonas, nes turi galingiausią karinį laivyną.

Tačiau gyvename besikeičiančiame pasaulyje, kuris nebėra toks naivus, kaip praeities karų atžvilgiu. Yra raudonos linijos, už kurių slypi grėsmės, kurioms niekas nepasirengęs ir nuo kurių neįmanoma apsisaugoti.

Amerikiečiai nudžiugino Sikorskį ir Zelenskį sugriovę (galimai) dujotiekį, o ekonominis Europos, potencialios pasaulinės konkurentės, destabilizavimas, taps Jungtinėms Valstijoms malonia dovana. Tačiau antirusiška amerikiečių veikla gali sustoti, kai Rusija pagrasins netoli Amerikos krantų susprogdinti bombą, kuri sukeltų šešiasdešimties metrų aukščio bangą šalia jos pakrantės.

Ateitis parodys, ar R. Sikorskis per daug skubėjo dėkoti JAV. Europos nepriklausomybė nuo Rusijos gali reikšti Europos priklausomybę nuo JAV. Papildomai, jei amerikiečiai susikoncentruos į Kinijos sunaikinimą ir nebesirūpins, kas nutiks suskilusiai Ukrainai ir užšalusiai bei bankrutavusiai Europai.

R. Sikorskis nepatikslino, už ką dėkoja amerikiečiams. Įdomiau ne tai, iš kur dujotiekis ateina, o tai, į kur jis veda. Sikorskis gali manyti, kad sabotažas buvo prevenciškai nukreiptas prieš Vokietiją, kad ta neprieštarautų amerikiečiams.

Tačiau vokiečiai pasirinko savo ateitį susieti su saule ir vėju, todėl jie tikrai nesipiktins gerai nusiteikusiu sąjungininku, siekiančiu jų energetinės nepriklausomybės nuo pigių dujų. Ką tai reiškia mums? Stipri Vokietija kelia grėsmę, tačiau tokia pat grėsmė kyla ir silpnai Vokietijai. Viskas kaip visada.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytautas says:

    Taip,pasaulį valdo interesai,visa kita beletristika.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top