Per valstybinį transliuotoją spalio mėnesį prasidės privalomojo referendumo pristatymas

2021, 4 spalio, 8:36 | kategorija LPT | atsiliepimų (2) | peržiūrų 1 442 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Valstybinis transliuotojas spalio 3 d. paskelbė informacinį pranešimą apie privalomąjį referendumą.

Informuojama, kad per valstybinį radiją spalio 18 d. nuo 9 val. 35 min. ir per valstybinę televiziją spalio 22 d. nuo 17 val. 25 min iki 17 val. 55 min. referendumo iniciatoriams yra skirtas laikas įstatymo projektui pristatyti.

Liepos 21 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išdavė parašų rinkimo lapus piliečių referendumo iniciatyvinės grupės atstovams, siekiantiems inicijuoti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo.

Šie LR Konstitucijos straipsniai apibrėžia žmonių, reikalaujančių referendumo paskelbimą, būtinąjį skaičių.

Šiuo referendumu siekiama, kad vietoje dabar reikalingų 300 000 parašų referendumo paskelbimui, jo iniciatoriams pakaktų 100 000 rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių parašų.

Surinkus reikalaujamą parašų skaičių, visa Lietuva, (ne mažiau 51 proc) dar turės balsuoti referendume, kad jis būtų laikomas įvykusiu, o už tai, kad referendumo reikalavimai būtų įteisinti – turės nubalsuoti ne mažiau kaip 51 proc dalyvavusių referendume piliečių.

Primename, jog į seimo rinkimus, geriausiu atveju – susirenka apie 47 proc. rinkimo teisę turinčių piliečių. Tam, kad referendumas būtų laikomas įvykusiu, iniciatoriams teks gerokai pasistengti.

O dabar, reikėtų aktyviau raginti pasirašyti ir dalintis elektronine pasirašymo formos nuoroda sukurta VRK elektroninėje sistemoje.

Pasirašyti galima ČIA.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    V.Landsbergis gudriai pasinaudojo mūsų piliečių patiklumu , kai buvo priimti tiek rinkimų, tiek referendumo įstatymai. Tada atrodė, kad tie 300 tūkstančių parašų yra niekis, tokia euforija vyravo nepriklausomybę atgavusioje šalyje. Kaip ir rinkimai pagal partinius sąrašus, užtikrinančius partiniams bosams praktiškai būti išrinktiems visada, suteikiant teisę dalyvauti iš karto dviejose apygardose – tiek vienmandatėje apygardoje, tiek pagal partinius sąrašus, nors tai akivaizdžiai prieštaravo ką tik priimtai šalies Konstitucijai. Laikas tam padėti tašką, piliečiai turi turėti galimybę aktyviai dalyvauti šalies gyvenime, naudotis savo, kaip suvereno teise.

  2. Gintautas Globys says:

    Teisingai lansbergiui tada ir amerikos ystatymai netiko nes buvo jam aisku jei bus priimta panasi y amerikos ystatymus ir konstitucija jis suprato puikiai kad sedes kalejime iki gyvos galvos ir dar tiksliai nepamenu metu gal buvo 1992-3-4 metai vyko seimo rinkimai lansbergis isvis nepateko y seima bet ju kaip nusipelnusi neaisku kam visokie kubiliai pries tautos valia vistiek pasodino y seima iseina taip kad civilizuotoi valstybei kur veikia ystatymai konstitucija lansbergis visa ta laika iki siol sedejo nelegaliai gavo seimo nario atlyginima o turetu buti nuteistas grazinti visus litus eurus atgal y lietuvos biudzeta kur ziuri teisesauga kuo greiciau surenkti referenduma isrinkti sazininga seima ir tuos visus esamus ir buvusius gastarbaiterius pasodinti ten kur jiems vieta

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top