„Persekiojant“ Islamo valstybę. Spėkite kas stovi už kalifato projekto?

2015, 11 spalio, 1:01 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (18) | peržiūrų 1 845 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

isil vėliavaStraipsnis buvo paskelbtas dar 2014 rugsėjo pradžioje oro kampanijos „prieš ISIS“ metu. Per neseniai vykusius įvykius Rusija oficialiai prisijungė prie kampanijos prieš Islamo valstybę (ISIS). Kokios to pasekmės?

Patvirtinta dokumentais, bet retai užsimenama naujienų pranešimuose, jog ISIS yra JAV spec. tarnybų kūrinys, samdyti, paruošti ir finansuoti JAV ir jų sąjungininkų Saudo Arabijos, Kataro, Turkijos, Izraelio ir Jordano valstybių.

O tai reiškia, kad ISIS teroristai yra Vakarų aljanso pėstininkai. Kol Amerika tvirtina, kad taikosi į ISIS, realybėje – ji gina ISIS. Oro kampanijos siekis labiau yra sunaikinti Siriją ir Iraką, nei „persekioti teroristus“.

Bet dabar Rusija įsivėlė į kampaniją prieš ISIS, visa tai derinant- koordinuojant su Sirijos ir Irako valdžiomis.

Ką tai reiškia? Oficiali istorija yra tokia, kad Rusija remia Amerikos pasiryžimą kovoti su teroristais. Visa tai dėl gero tikslo.
Realybėje, deja, Rusija (netiesiogiai) kovoja prieš Ameriką palaikydama Sirijos ir Irako valdžių veiksmus prieš ISIS teroristus, kurie taip jau atsitiko, yra Vakarų karinio aljanso pėstininkai, su Vakarų samdiniais ir kariniais patarėjais jų gretose.

Draudžiama skelbti tiesa yra ta, kad teikdama karinę pagalbą tiek Sirijai, tiek Irakui, Rusija (netiesiogiai) konfrontuoja su Amerika. Maskva rems abiejų šalių karą „svetimomis rankomis“ prieš ISIL, kuri yra remiama JAV ir jų sąjungininkų.

Michel Chossudovsky, 2015 m. rugsėjo 30d.
————————————————————–

Islamo Valstybė (IV) yra vaizduojama kaip Amerikos ir vakarų pasaulio priešas.

Su nepakeičiamu Amerikos sąjungininku Britanija, Prezidentas Barakas Obama Irake įsakė įvykdyti seriją bombardavimo reidų, tariamai su siekiu nugalėti Islamo Valstybės (IV) sukilėlių kariuomenę.

Mes be dvejonių esame pasiryžę konfrontuoti prieš Islamo Valstybę… Jei teroristai galvoja, kad mes susvyruosime jų grasinimų akivaizdoje, tai jie labai klysta.“ (Barakas Obama ir Davidas Kameronas, Stiprinant NATO sąjungą, paskelbta London Times, 2014 rugsėjo 4d. pabraukta)

Bet kas stovi už Islamo Valstybės projekto?

Karti ironija, iki pat šiandien Islamo valstybės sukilėliai, dabar žinomi kaip Islamo valstybės Irako ir Levanto (IVIL) islamistų smogikai, buvo paskelbti kaip Sirijos „opozicijos laisvės kovotojai“ nusiteikę „atstatyti demokratiją“ ir nuversti Basharo al Assado valdžią.

O kas stovėjo už džihadistų sukilėlių Sirijoje?

Tie patys, kurie įsakė vykdyti bombardavimo kampaniją, stovi ir už Kalifato Projekto.

Islamo valstybės (IV) kovotojai, dabar esantys tariamais taikiniais JAV-NATO bombardavimo kampanijų pridengtų „antiterorizmo“ mandatu, buvo ir tebėra slapčia remiami Jungtinių Valstijų ir jos sąjungininkų.

Kitaip tariant, Islamo Valstybė yra JAV žvalgybos žinybų kūrinys, prisidedant ir Britanijos MI6, Izraelio Mossado, Pakistano Inter-Service žvalgybos (ISI) ir Saudo Arabijos Generalinės Žvalgybos Prezidentavimo (GIP), Ri’āsat Al-Istikhbārāt Al-’Āmah ( رئاسة الاستخبارات العامة‎). Dar daugiau, – remiantis Izraelio žvalgybos šaltiniais (Debka) NATO liaisone su Turkijos Aukščiausia Vadovybe buvo susijusi nuo pat pradžių samdant džihadistų karius Sirijos krizės metu 2011 kovo mėn.

Žiaurumai, kuriuos įvykdė Islamo Valstybės kovotojai Irake yra panašūs tiems, kuriuos jie vykdė Sirijoje.
Žiniasklaidos vykdomos dezinformacijos pasekoje, Vakarų viešoji nuomonė nežino, kad Islamo Valstybės teroristai nuo pat pradžių buvo remiami Jungtinių Valstijų ir jos sąjungininkų.

Nekaltų civilių žudymas, kuriuos vykdydavo Islamo Valstybės teroristai Irake yra naudojami tam, kad sukurti pretekstą ir JAV karinės intervencijos pateisinimą dėl humanitarinių priežasčių.

Tačiau bombardavimo reidai, įsakyti Obamos, neskirti eliminuoti Islamo Valstybei, kuri yra kaip JAV „žvalgybos turtas“. Deja, atvirkščiai, JAV taikosi į civilių populiaciją, taip pat į Irako pasipriešinimo judėjimą.

isil reidas

Saudo Arabijos ir Kataro vaidmuo

Patvirtinta dokumentais, jog JAV-NATO parama Islamo Valstybei yra nukreipiama slaptai per Amerikos ištikimus sąjungininkus: Katarą ir Saudo Arabiją. Patvirtinta Vakarų žiniasklaidos, tiek Riyadh ir Doha veikimas liaisone ir Vašingtono pusėje vaidino (ir tebevaidina) pagrindinį vaidmenį finansuojant Islamo Valstybę, kaip ir samdant, ruošiant ir vykdant religinę indoktrinaciją teroristinių samdinių jėgų, kurios dislokuotos Sirijoje, tarpe.

Remiantis Londono Daily Express „Jie [Islamo Valstybės teroristai] turėjo pinigų ir ginklų, kuriuos tiekė Kataras ir Saudo Arabija.
„Labiausiai svarbus ISIS finansavimo šaltinis iki šiandien buvo parama ateinanti iš Golfo Įlankos šalių, pagrindinai Saudo Arabijos, bet taip pat Kataro, Kuveito ir Jungtinių Arabų Emyratų,“ (Remiantis Dr. Gunter Meyer, Arabijos Pasaulio Tyrimų centro direktoriumi, Mainzo Universitete, Vokietijoje, Deutche Welle) dw.de/who-finances-isis/a-17720149

Šie pinigai buvo siunčiami ISIS teroristams kovojantiems prieš Sirijos vyriausybines pajėgas.

„Per sąjungininkus, tokius kaip Saudo Arabija ir Kataras, Vakarai rėmė karines sukilėlių grupuotes, kurios nuo tada mutavo į ISIS ir kitus su Al Qaeda susijusius kovotojus. (Daily telegraph, 2014, Birželio 12)

Remiantis Robertu Fisku, IV kalifato projektas „buvo finansuojamas Saudo Arabijos“.

Susipažinkite su Saudo Arabijos paskutiniuoju siaubingu indėliu į pasaulinę istoriją: islamistų Sunitų kalifatu, Irako ir Levanto, Mosulo ir Tikrito užkariautojais – ir Raqqa Sirijoje – ir galimai Bagdado, ir galiausiai Bušo ir Obamos galutiniais žemintojais.

Nuo Aleppo iki šiaurinės Sirijos beveik iki Irako-Irano sienų, ISIS džihadistai ir kitos grupės apmokamos Saudžių, Vahabitų ir Kuveito oligarchų – dabar valdo tūkstančius kvadratinių mylių. (Robert Fisk, The Independent, 2014 Birželio 12d.)

Saudžių kalėjimas

Kaip buvo pranešta, kaliniams buvo pasiūlytas sandėris – likite ir būkite nužudyti ar kovokite prieš Assadą Sirijoje. Kaip dalis sandėrio kaliniams buvo pasiūlyta „malonė ir stipendija jų šeimoms, kurioms buvo leista pasilikti Saudo Arabijos karalystėje“.

Saudžių pareigūnai greičiausiai davė jiems pasirinkimą: džihadas arba mirtis? Bendroje sumoje, kaliniai iš Yemeno, Palestinos, Saudo Arabijos, Sudano, Sirijos, Jordano, Somalio, Afganistano, Egipto, Pakistano, Irako ir Kuveito pasirinko kovą Sirijoje. (Žiūrėkite Global Research, 2013 Rugsėjo 11.)

„Volte-face“: apie posūkį

2014 Rugsėjo 11, sutapus su 9/11 minėjimu, Saudo Arabijos karalius kartu su Golfo Įlankos monarchais paskelbė bendrą nepalenkiamą nusiteikimą remti Obamos šventąjį karą prieš Islamo Valstybę (IV), kuri buvo ir tebėra finansuojama Kataro ir Saudžių pinigais, kaip dalis atsargiai suprojektuotos žvalgybinės operacijos.

delegacija

Valstybės sekretorius Džonas F. Keris (John F. Kerry) kairėje, kalbasi su Džozefu V. Vesfaliu (Joseph W. Westphal), JAV ambasadoriumi Saudo Arabijoje ir Saudžių Užsienio reikalų Ministru Princu Sau dal-Faisal jo atvažiavimo metu Karaliaus Abdulazizo tarptautiniame oro uoste Jiddah, 2014 metas, rugsėjo 11d. Saudo Arabijoje. (Fotografija Brendan Smalowski per Associated Press)

Saudo Arabijos ir Golfo Valstybės, kurios aktyviai prisidėjo finansuojant Islamo Valstybę, jau nekalbant apie samdymą ir teroristų ruošimą Vašingtono vardu, prisiekė jų nepalenkiamą paramą Obamos karinei kampanijai „pažeminti ir visiškai sunaikinti“ Islamo Valstybę.

Paramos pareiškimas kaip dokumentas, įpareigoja „didžiąsias Arabų valstybes dirbti kartu su JAV, atkirsti užsienio kovotojų srautą ir lėšas Islamo Valstybei.“ Jis taip pat patvirtina, kad nariai aptarė „strategiją sunaikinti ISIL kur ji bebūtų, tame tarpe tiek Irake, tiek ir Sirijoje.“

Saudo Arabija suprato, kad „Islamo Valstybės“ grupuotė yra rimta grėsmė taip pat ir jos šaliai, kad ji nėra mainstryminis Sunitų judėjimas. Viena iš Obamos IV plano dedamųjų, siekia pakenkti ideologiniams ir religiniams tvirtinimams, kuriuos Islamo Valstybės kovotojai priskiria Islamui.
Administracija tikisi, kad Rijadas naudos savo įtaką tarp Islamo religinių lyderių. (Voice of America, 2014, Rugsėjo 11d.)

„Nuosaikiųjų teroristų“ samdymas

Kaip susitarimo dalis, Saudžių rūmai turės „būti šeimininku ruošimo įstaigoms, kuriose bus ruošiami tūkstančiai Sirijos sukilėlių, kovojančių tiek prieš Islamo Valstybę, tiek ir prieš Prezidento Bašaro al Assado režimą.“ Absurdiškas ir netikras pasiūlymas. Iki rugsėjo 9, „oficialiai: Saudo Arabija rėmė Islamo Valstybę prieš Bašarą al Assadą, o dabar jai patikėta samdyti džihadistus, tam, kad kovoti prieš Islamo Valstybę. Absurdiškas ir netikras pasiūlymas. Bet žiniasklaida nesugebėjo sujungti taškų ir atskleisti didįjį melą.

Mes turime reikalą su velnišku projektu: Islamo Valstybės architektai informavo pasaulį apie savo pačių teroristų „persekiojimą“, kaip dalį savo antiteroristinės operacijos.

Kol šių veiksmų imamasi prisidengiant „Pasaulinio Karo prieš Terorizmą“ iškaba, JAV neturi motyvacijos taikytis į jos pačios sukurtas IV teroro brigadas, kuriose yra integruotos Vakarų specialiosios pajėgos ir žvalgybos agentai. Faktiškai vienintelė reikšminga ir efektyvi kampanija prieš Islamo teroristus buvo daroma Sirijos valdžios pajėgų.

Nereikia sakyti, „Islamo valstybės“ rėmimas ir finansavimas iš JAV, NATO, Saudžių ir Kataro pusės tęsis ir toliau. Užduotis nėra sunaikinti Islamo Valstybę kaip žada Obama. Tai su kuo mes turime reikalą yra JAV remiamas procesas destabilizuojant ir naikinant tiek Iraką, tiek ir Siriją.
Kampanija prieš Islamo valstybę yra prisidengiama, kaip pateisinimu bombarduojant abi paminėtas šalis, daugiausiai taikantis į civilius.

Galutinis tikslas yra destabilizuoti Iraką kaip valstybę ir padalinti ją į tris skirtingus subjektus.
Platesnis JAV-NATO strateginis tikslas yra destabilizuoti visus Viduriniuosius Rytus, Šiaurės Afriką, Centrinę Aziją, Pietų Azijos regioną, tame tarpe Iraną, Pakistaną ir Indiją.

Prof Michel Chossudovsky

globalresearch.ca

parengė: Alenas Kostiugovas

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 18

 1. Simas Simaitis says:

  https://m.youtube.com/watch?v=tCxtpzdIR2s
  Atkreipkite dėmesį į pirmąją fotografiją. ISIS myli Toyota Hillux. Ar Libiją, Irakas, o dabar ir Sirija, islamistai-džichadistai myli Toyota. O kaip žinome pinigai nekvepia ir japsams nusispjauti kam pardavinėti, tuo labiau už tas mašinas moka vistiek piniginiai kapšai iš Kataro ir JAE.
  Nuo 6000 vnt. modelio Toytoa Hillux ir Land Cruiser pardavimų 2011, pakilo iki 18 000vnt. 2013 ir 13 000 vnt. 2014. Skaičiai įspūdingi.
   Japsai išleido net Toytos modelį, kuris vadinasi…ISIS. Žmonija tikrai kraustosi iš proto.
  Istorija kartojasi. Ford prieš Antrąjį pasaulinį ir jo metu pastatė gamyklą Kiolne (kuri ir dabar gamina Fordo automobilius) ir gamino fašistiniai Vokietijai karinį transportą, kurį pardavinėjo patiems rusams. Ir visą tai kartojasi šiandieną, nes prastuomenė nesidomi istorija, tad ją galima kartoti nesibaininat apie pasekmes, nes gojai nurys viską, ką tik jiems pakiši.

 2. fb nerijus sk says:

  2014 PAVASARI is Sydnejaus tiesiog dingo(manoma buvo slaptai parduoda ISIS)800vnt toyotu,dzipu(matote foto)USA atsiunte tik 40tokiu vnt.

 3. fb nerijus sk says:

  viso straipsnio esme yra cia:)Galutinis tikslas yra destabilizuoti Iraką kaip valstybę ir padalinti ją į tris skirtingus subjektus.
  Platesnis JAV-NATO strateginis tikslas yra destabilizuoti visus Viduriniuosius Rytus, Šiaurės Afriką, Centrinę Aziją, Pietų Azijos regioną, tame tarpe Iraną, Pakistaną ir Indiją……Manau Kinai pro pirstus i tai neziuretu..

 4. Donda says:

  Straipsnis paviršutiniškas, neįvardinant realių transglobalinių korporacijų, kurios užkulisyje stumdo paminėtas valstybes- marionetes. Vertimo kokybė liūdnoka- paminėti veikėjai, veikiantys tampriuose ryšiuose, tampriai sąveikaujant, tačiau palikta neišvertus: „veikiantys liaison`e“..

 5. Ec says:

  Kad JAV ir ISIS yra du partneriai su bendru tikslu man buvo aišku nuo tada, kada pirmą kartą sužinojau apie ISIS. Tai tiesiog yra logiška, malonu, kad tą mano logiką šis straipsnis patvirtina

 6. Mindaugas says:

  Geras straipsnis. Nuo savęs pridursiu. Saudo Arabijos ir kai kurių NATO šalių nervinga reakcija į Rusijos veiksmus rodo, kad NATO ir radikalūs islamo kovotojai yra tampriai susiję. Praktiškai nėra jokio skirtuma tarp Islamo Valstybės Sirijoje (ISIS) ir Jabhat Al-Nusra (Al Nusra Fronto) kokiu būdu jie žudo kitatikius. Jabhat Al-Nusra teroristinė grupuotė net yra palaikoma JAV Senatoriaus McCaino. (Tarp kitko Senatoriaus McCaino gerbėjais yra Vytautas Landsbergis ir Dalia Grybauskaitė). Visos teroristinės grupuotės veikiančios Sirijoje yra vieno ir to pačio kurpaliaus. Vakarų propagandinė žiniasklaida greitai išplatino pranešimus, kai 2015 slapio 4 dieną Rusijos karo lėktuvai vykdydami antiteroristinę operaciją Sirijoje trumpam įskrido į Turkijos oro erdvę. Dėl Turkijos oro erdvės pažeidimo Ankara pareiškė protestą Maskvai. Tačiau propagandinė žiniasklaida nutylėjo, kad Turkijos, kuri yra NATO narė, lėktuvai pažeisdami tarptautinę teisę dažnai pažeidinėja Sirijos oro erdvę. Būtent tokia Turkijos realcija rodo, kad ji saugo teroristus. Save pasiskelbusi Islamo Valstybė Sirijoje (ISIS) vis dar gauna logistinę ir kitokią pagalbą iš Turkijos. Prancūzijos prezidentas Hollande apkaltino Rusiją tapus konflikto šalimi dėl paramos Sirijos prezidentui Al-Assadui. Tuo tarpu pati Prancūzija aktyviai remia Sirijos opozicija siekdama susigražinti savo buvusią koloniją į Prancūzijos įtakos sferą. Būtent Prancūzijos prezidentas Hollande tikdėdamas užsienio remiamos Sirijos „opozicijos“ sukilimo sėkme 2012 metų lapkričio mėnesį dar tebevykstant sukilimui pripažino Sirijos opoziciją – Sirijos Nacionalinę Tarybą kaip „vienintelę teisėtą Sirijos vyriausybę ir liaudies atstove“. Globalistų valdoma propagandinė žiniasklaida aktyviai ir toliau prisideda prie Sirijos karinio konflikto eskalavimo. sistemingai iškreiptus faktus apie 2013 rugpjūčio mėnesį tariamai Sirijos prezidento Assado įvykdytas chemines atakas prieš civilius, apie tai, kad “pažeidinėjamos žmogaus teisės”, ir kad niekas “nepalaiko Sirijos prezidento Basharo Al-Assado”.

 7. Mindaugas says:

  Dar pamiršau paminėti, kad JAV niekada neturėjo rimtų ketinimų kovoti prieš Islamo Valstybę Sirijoje (ISIS) ir Al-Qaeda. Jei Vašingtonas tikrai būtų norėjęs kovoti prieš teroristus Sirijoje, jis būtų uždaręs ginklų, amunicijos, šarvuočių ir kovotojų tiekimo kelius Turkijos pasienyje su Sirija. JAV sąmoningai leido tiekti ginklus Islamo Valstybei Sirijoje (ISIS) iš Saudo Arabijos, Kataro ir savo pačios karinių bazių Turkijoje ir Jordanijoje. Saudo Arabijos, JAV, Turkijos, Prancūzijos ir kai kurių kitų NATO šalių susirūpinimas tikrai neturi nieko bendro su tariamom civilių mirtim nuo oro antskrydžių. Esmė ta, kad milijardai JAV dolerių išleistų Saudo Arabijos ir CŽV mėginant nuversti Sirijos prezidentą Bashar al-Assada buvo išmesti į balą. Hezbollah brigadų Irake politinės komisijos vadovas Husseinas Al-Ramahi ne kartą tvirtino, kad ginklai ir šaudmenys konfiskuoti iš Islamo Valstybės Sirijoje (ISIS) teroristų turi žymėjimus, įrodančius, kad jie priklauso Saudo Arabijai. Irano ginkluotųjų pajėgų štabo vyriausiojo vado pavaduotojas brigados generolas Masoud Jazayeri ne kartą tvirtino, kad JAV ginkluotosios pajėgos Islamo Vlatybės (ISIS) kariams tiekia ginklus ir uniformomis nuo pat JAV antiteroristinės koalicijos sukūrimo. Per Sirijos Kobane miesto mūšius Turkija padėjo teroristams ginklais ir amunicija tiekdama juos per Turkijos-Sirijos patikrinimo postus.

 8. Mindaugas says:

  Ir paskutinė mano mintis. 2015 liepos mėnesį JAV prezidentas Obama kalbėdamas apie Islamo valstybę per spaudos konferenciją prasitarė: „Mes apmokome ISIS (Islamo Valstybės Sirijoje). Vėliau Baltieji Rūmai savo tinklapyje pranešė, kad tai buvo prezidento klaida. Taip, taip, kurgi ne….ir dar pamąstymui. Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės režimo kontroliuojama propagandinė žiniasklaida palaiko Vašingtono pusę. Todėl Lietuvos žmonėms užkertamas kelias į objektyvią informaciją apie tai, kas šiuo metu vyksta Sirijoje. Lietuvai vadovauja itin žemo intelekto bei abejotinos moralės politikai, kurių neišmintingi sprendimai griauna ne tik Lietuvą, bet ir kitas Europos šalis. Paradoksalu tai, jog Lietuvos politinis „elitas“ remia Vašingtono politiką, kuri remia teroristus Sirijoje. Dabar gi Lietuva turės priimti karo pabėgėlius, bėgančius nuo JAV remiamų teroristų siautėjimo Sirijoje. Ar prezidentė D. Grybauskaitė palaiko ar kovoja prieš terorizmą? Spręskite patys. Rusijos karinė aviacija Sirijoje bombarduoja teroristus, o JAV Afganistane bombarduoja ligonines. O Lietuvos vyriausybės už mokesčių mokėtojų pinigus Afganistane renovuoja ligonines.
  Paradoksas, ar ne?

 9. Augis says:

  iliuminato velniai nersia , dolerio tiek pasauli kad tuoj galmes uzpakali sluostyt , todel jiem karas paskutine iseitis o musu valdzios klapciukai kaip nikstukiniai sunekai loje

 10. PP says:

  Nu ką čia bepridurti – Islamo valstybė yra JAV ir už jos stovinčio transnacionalinio kapitalo bei globalistų kūdikis. ES, kaip JAV vasalas, palaiko visą tai kartu su kitais JAV vasalais ir kolonijomis.

 11. ISIS jav pėstinikai XD says:

  XD na dabar supratau, kodėl Rusija atakuoja nekaltus Sirijos gyventojus, man įdomu kokiam idiotuit reikia būti, kad patikėtum tokia propoganda XD .

 12. ivan says:

  „Rusijos karinė aviacija Sirijoje bombarduoja teroristus, o JAV Afganistane bombarduoja ligonines.“Va čia ir yra propaganda iš „Mindaugo“ plunksnos.Jeigu nesi propagandonas,kodėl nuslepi ir tokius faktus,kad RF pabombina ir nekaltų Sirijos piliečių gyvenvietes,kuriose apstų aukų?Neparanku ar ne(?),nes RF tik gerus darbus daro(bombina tik teroristus), o JAV tik blogus(taikinys ligoninės).Ir dar stumia ant propagandinės žiniasklaidos,kurios auka pats ir yra.

 13. Mindaugas says:

  To ivan: apie „nekaltų Sirijos piliečių“ gyvenviečių bombardavimus aš jau rašiau. Galiu pakartoti. Ką bombarduoja Rusija Sirijoje – teroristus ar Sirijos sukilėlius?Nustatant karinius taikinius būtina identifikuoti kas yra tikrasis teroristas, o ne tas, kurį nurodo „demokratijos“ Sirijoje nešėja JAV. Todėl pirmosios Rusijos karinės atakos buvo prieš Al-Nusra Fronto grupuotės teroristų kontroliuojamus Homso ir Hamos miestus, kurie formaliai neokupuoti Islamo Valstybės (ISIS), kad būtų panaikinta sausumo kelių blokada vaduojant šiaurinius Sirijos miestus. Kartu su oro antskydžiais Sirijos vyriausybės armija pradėjo kontrpuolimą prieš tai gavusi karinės ginkluotės iš Rusijos.Kai Rusija pradėjo bombarduoti teroristus, JAV pradėjo skųstis, kad Rusija bombarduoja ne Islamo Valstybės Sirijoje (ISIS) teroristus, bet Sirijos „sukilėlius“. Viena islamistų grupuotė, kurią bombardavo Rusijos aviacija buvo apmokyta CŽV. Tad JAV priekaištavo Rusijai dėl to, kad… Rusija bombardavo JAV teroristus.Žiniasklaida pranešė, kad Rusijos antiteroristinė operacija padeda prezidentui Assadui kovoti su Sirijos sukilėlių taip vadinama „Laisvają Sirijos Armija“ (FSA). Tačiau FSA nustojo gyvuoti dar 2013 metais. Iki 2012 metų birželio – liepos mėnesio „sukilėlių“ įkurtą Laisvąją Sirijos Armiją (FSA) sudarė kai kurie su Sirijos Musulmonų Brolija susiję kovotojai, kai kurie buvę Sirijos armijos karininkai ir daug samdinių iš Libijos ir kitų šalių. 2012 birželio ir liepos mėnesį praėjus metams po sukilimo Sirijoje užsienio šalių remiama „Laisvoji Sirijos Armija“ patyrė reikšmingus pralaimėjimus FSA sumažėjimas ir Vahabistų / Salafistų padidėjimas buvo užfiksuotas Tarptautinės Krizių Grupės 2012 metu spalio mėnesio ataskaitoje pavadinimu “Tentative Jihad: Syria’s Fundamentalist Opposition “. Apie 2013 gruodžio mėnesį FSA likučiai pradėjo skilinėti, todėl Vakarų, Turkijos ir Persijos įlankos Arabų šalių parama buvo nukreipta į su Al-Qaeda susijusį Al-Nusrah Frontą (Jabhat Al-Nusrah), Islamo Valstybę Sirijoje (ISIS) ir kitas samdinių grupuotes.

  JAV sukūrė istoriją apie „nuosaikius sukilėlius“, kuriems tiekė ginklus, kad šie nuverstų Sirijos vyriausybę ir prezidentą Assada. Kai dešimtys tūkstančių JAV CŽV apmokytų „sukilėlių“ perbėgo į Al-Nusra Frontą ir save pasiskelbusią Islamo Valstybę Sirijoje (ISIS) Vakarų propagandinė žiniasklaida tai vaizdavo kaip Amerikos užsienio politikos „nesėkmę“. Tačiau, nuo pat Sirijos karo pradžios nebuvo jokių „nuosaikių sukilėlių“. Dar 2007 metais JAV, kartu su Saudo Arabija finansavo politinį Al-Qaedos sparną ekstremistinę Sirijos Musulmonų Broliją ir pradėjo apginkluoti kovotojus susijusius su pačia Al-Qaeda.

  2011 metais su Al-Qaeda susijęs garsusis Al-Nusrah Frontas pradėjo veikti šalyje JAV vadovaujamame sukilime verčiant Sirijos prezidentą Assada ir jo vyriausybę. 2012 metais, kai JAV Valstybės departamentas Al-Nusrah Frontą priskyrė prie užsienio teroristinių organizacijų, net ir tada buvo aišku, kad didžioji dalis antivyriausybinių pajėgų mūšio lauke buvo Al-Qaeda. Iš JAV Valstijų Departamento ataskaitos susijusios su Al-Nusra Fronto priskyrimu prie teroristinės organizacijos matyti, kad Al-Qaeda nuo pat Sirijos karo pradžios ne tik dalyvavo kare, bet jam ir vadovavo. Būtent Al-Qaeda ir įstūmė Siriją į chaosą. Taigi, kaip matote, „nekalti“ Sirijos piliečiai egzistuoja tik JAV kontroliuojamos prostitucinės žiniasklaidos svajonėse.

 14. Naujasis XXI am-iaus maras- Rusija says:

  Kiek aš žinau Afganistane nėra jokios NATO kariumenės, yra daug parodyti video medžiagos, kad Rusija bombarduuoja nekaltų gyventojų namus, bei Sirijos sukilėlių pozicijas, o juk sukilėliai kovoja su buvusio rėžimu. Be to ISIS slepiasi kalnuose, o ne miestuose, kuriuos Rusijos naikintuvai dieną naktį bomborduoja. Tai kaip čia taip išeina Jav kalta nežudydama, o Rusija nekalta kuri pralieja daugiausia krauja.

 15. Ec says:

  Aš taip pat nekenčiu rusų, juk jie numetė atominę bombą ant Japonijos II pasaulinio karo pabaigoje, jie užmėtė bombomis Vietnamą (nežinau dėl kokios priežasties, gal šiaip sau), jie visiškai subombardavo Iraką ir Libiją, dabar Afganistane savo tvarką įvedinėja (Lietuvos karių misijos ten ne prie ko), palaiko Assadą, Sirijos diktatorių, nors jis buvo demokratiškai išrinktas, bet sirai durni, jie nesuprato ką renka, todėl nekaltoji JAV ginkluoja nekaltus sukilėlius, kad jie nekaltai nušautų tą diktatorių ir visus žmones, kurie jį įšrinko. O ta ISIS, kokie ten visi protingi, sugeba dykumose giedrą dieną nuo JAV palydovų, radarų ir dronų pasislėpti, niekaip neišeina su jais JAV super kariams (nekaltiems) kovoti. Tai JAV ir siunčia ISIS’ui ginklus, gal pagal jų blizgėjimą saulėje iš palydovų pamatys, tada jau tikrai ir puls ir nekaltai ir demokratiškai juos išžudys

 16. naujajam marui - runkeliui says:

  jei net nezinai, kad Afganistane randasi NATO kariuomene, tai gal tave , kartu su kitomis darzovemis ir konservuotais grybais, kur nors labai giliame rusyje laiko? Laisve runkeliui, leiskite jam pamatyti kas darosi pasaulyje!!!

 17. Jankių mėšlas says:

  To Naujasis XXI am-iaus maras- Rusija: Nejaugi jūs negirdėjote apie ISAF Afganistane, kuriems vadovauja vienas mėšlagalvis-JAV armijos generolas John F. Campbell….ir ką gi jis daro? A, juk gina vargšus afganus nuo jų pačių, bombarduodamas jų ligonines…..

 18. Mindaugas says:

  To Naujasis XXI am-iaus maras- Rusija.Kad prieš garsųjį Talibaną jankiai kovoja ne dėl kokios nors taikos ar Afganistano gerovės, faktų buvo priverstas pripažinti net ir pats JAV įtakos agento ir vietininko rolę pastaruosius kelioliką metų šalyje vykdęs H. Karzajus: „Tai ne mūsų karas, tai – užsieniečių karas, jis grindžiamas jų tikslais.“ – tiesą pasakė Karzajus.Tik naivuolis arba sąmoningas dezinformatorius galėtų rimtu veidu pasakyti, jog čia pagrindinis tikslas yra vadinamasis „karas prieš terorizmą“ („War on Terror“), kurį, kaip imperialistinės agresijos prieš nepriklausomas valstybes pretekstą, dar tais pačiais lemtingaisiais 2001-aisiais metais paskelbė tuometinis JAV prezidentas Džordžas Bušas. Vienas iš tokių dalykų, į kuriuos kimba ir negali nekibti Jungtinės Valstijos, yra Afganistanas, kuriame NATO karinių bazių buvimas yra esminės strateginės reikšmės klausimas, turint omenyje poreikį kiek įmanoma labiau iš visų pusių supti Rusiją Jungtinių Valstijų ir jos satelitinių jėgų karinėmis bazėmis ir, tuo pačiu, atgrasyti Kiniją nuo savo įtakos plėtimo. Taigi, jankiai ten pasiliks.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top