Pirmas Lietuvoje mitingas prieš NATO dalyvių akimis [video]

2014, 18 spalio, 9:35 | kategorija LPT | atsiliepimų (10) | peržiūrų 833 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisPirma staigmena buvo ta, kad paskutinę akimirką šiai akcijai leidimą bandė atimti Kauno valdžia. Vienas mitingo organizatorių Giedrius Grabauskas papasakojo, kad apie 14 val. Kauno miesto valdžia pranešė, kad ji apsigalvojo ir mitingo rengti prie karo muziejaus neleidžia.

Organizatoriai sprendimu pasipiktino ir paklusti atsisakė. Stebimas sustiprintų policijos pajėgų, mitingas įvyko anksčiau numatytoje vietoje, kur buvo išduoti visi reikalingi leidimai, t.y. prie karo muziejaus. Koks iš tiesų buvo mitingo teisėtumas, veikiausiai išaiškės vėliau. Paprasčiausias ir pigiausias būdas tą sužinoti – tiesiog laukti, gaus ar ne Giedrius Grabauskas šaukimą į teismą už administracinės tvarkos pažeidimą.

Antra staigmena: pakeliui į protesto akciją policija sulaikė Žilviną Razminą – vieną iš mitingo oratorių, pastaruoju metu saugumo persekiojamą dėl antitarybinių atsišaukimų platinimo Šiauliuose.

Trečia staigmena: studijos “Šauksmas” paslaugomis jau naudojasi “Delfi” ir “15 min.”. Mat šie leidiniai žodis į žodį cituoja Giedriaus Grabausko žodžius iš videokvietimo, kurį paruošė studija “Šauksmas”. Tiesa, abu pamiršo nurodyti šaltinį. Todėl studijos “Šauksmas” kūrybinis kolektyvas svarstys, ar tokį reiškinį vertinti kaip žurnalistinio solidarumo ženklą, ar kaip kiaulystę.

Ketvirta staigmena: renginio organizatoriai sutartinai dėkoja Juliui Pankai, padėjusiam užtikrinti renginio tvarką. Nutarta, kad jo bandymas organizuoti masinį mitingo dalyvių trėmimą galėjo būti ne tikra, o priedangos operacija. Net atsirado dvejonių, kad jis tik apsimeta šovinistu ir liberal – konservatorių politikos vykdytoju. O iš tikro ir yra tikras tautininkas. Mat dėl jo paskelbtos trėmimo akcijos vietoje gausybės kraujo ištroškusių ekstremistų pasirodė tik vienas visai normalus ir protingas Saulius, kurio diskusiją su Donaldu Kondratavičiumi įrašė studijos “Šauksmas” kūrybinė grupė (žiūrėti video siužete). Visus renginio provokatorius, ginkluotus plakatais, grandinėmis ir molotovo kokteiliais, neutralizavo policija.

Penkta staigmena: Kazimiero Juraičio skandalingas akibrokštas. Šis visuomenės aktyvistu, publicistu save vadinantis pilietis neprašytas įsiveržė į oratorių gretas. Vėliau organizatoriams jis paaiškino, kad taip tik norėjo pasinaudoti nemokamu tremties bilietu į vieną pusę. Mat kažkodėl nutarė, kad bus vežamas ne į Maskvą, o į Krymą. Ten esą dabar šilta. Kaip bebūtų , kūrybinė grupė “Šauksmas” atsiprašo už savo nario impulsyvumą ir pasižada ateityje jį stropiau daboti.

Toliau – ne staigmenos, o įprasti dalykai. Amerikonų pagal įstatymą 2277 finansuojama žiniasklaida renginį bandė sumenkinti. “15 min.” pateikė reportažą , pavadinę jį “ “Vyčio” vardu prisidengę veikėjai Kaune šaukėsi Putino”. Žurnalisto pavardės neminėsime, nes jis paprasčiausias pigus melagis (nes brangiai nė vienas amerikonas dar niekam niekada nemokėjo). Kad kažkas Putino šaukėsi – tai tiesa. Bet tai buvo ne „Vytis“, o viena išbadėjusi bobulytė, kurios nevilties šauksmą nufilmavome.

Jei visuomenė mandagiai prašys – parodysime. “Delfi” parašė, kad mitingas “patyrė fiasko”. Tai – visiška nesąmonė. Tam galime pateikti įrodymų iš istorijos. Diogenas mitinguodavo vienas nuo bačkos ir tai jam netrukdė visiems laikams įeiti į istoriją. Renginio sėkmė nuo dalyvių skaičiaus nepriklauso. Svarbiausia – ne šauksmo garsas, o turinys. Organizatoriai įsitikinę, kad ir šis mitingas įeis į Lietuvos istoriją kaip “Pirmas Lietuvoje sankcionuotas mitingas prieš NATO”.

Video siužetas:sauksmas.lt

Kazimieras Juraitis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Aleksas says:

  Sakykit, kaip galvojate – ta europediska mandavoske „saulius“- idiotas ar provokatorius? Pasirodo rusai sugriove Jugoslavija ???!!! Visko is landsbirbiniu zombiu girdejau, bet sito dar ne…

 2. PP says:

  Nežinojai, rusai dėl visko kalti?

 3. lyvis says:

  Tiksliai Lileika teikdamas šį straipstį pats atsivertė kaip kremliaus stribas. lyvis

 4. trolis says:

  >>>lyviui,

  šiuo atveju lyvis labai asocijuojasi su byviu

  Lileikos čia apskritai nė kvapo nėr.

 5. Valdas says:

  Ir vėl rusai puola B kiek galima  tą kartoti .

 6. byviui says:

  Kremliuje stribu nebuvo ir nera, stribai atsirado ir darbavosi tik Lietuvoje, matyt esi ju ispera. Akivaizdu, kad sugriautum ir parduotum  Lietuva ir lietuvius,jei tik pasitaikytu kas gerai uzmoketu, tik kad is  tokio luzerio matyt niekas neperka.

 7. Gojus says:

  Sunku žiūrėt ginčą – Saulius puola ir ima iniciatyvą, o kiti tegali tik bandyti atsimušti! Taip niekad nenugalėsi. Bet koks Saulius su laikraštinių antraščių suformuotu supratimu bus neįveikiamas priešas.

 8. Dirvonas says:

  Šlykščiausia ,kad šitas prorusiškas portalas žaidžia patrijotiškais jausmais ir bando apsimesti lietuvišku.

 9. andrius says:

  megztos beretes :)

 10. Piksius says:

  Na nežinau kokie akcijos tikslai buvo, bet matomai rezultatas priešingas. Galbūt išskyrus tai,kad vyko „gatvės“ debatai aktualia tema, kitur panašiom temom nepakalbėsi. Beje, represijos ir persekiojimas jau prasidėjo, medžioklės sezonas atidarytas. Su derama pagarba, Kazimierai, ar tikrai tai nepakenkė tam, kad dar vis įmanoma turėti savo nuomonę, ar nedavėte kozerio savo oponentams?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top