Polas Kreigas Robertsas. Rusija neprivalo traukti Vašingtono iš pelkės

2015, 6 spalio, 1:01 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (12) | peržiūrų 733 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paulcraigroberts.org

paveikslėlisNepaisant didžiulio skaičiaus nemalonių pamokų, Rusija ir toliau skraido padebesiais, vis tikėdamasi įtikti Vakarams. Bet ten ji gali būti priimta tik vasalo vaidmeniui. Jai reikia kalbėti su Vašingtonu ir Europa tik iš jėgos pozicijos, – tikina buvęs JAV finansų ministerijos viceministras Polas Kreigas Robertsas prezidento Putino atvykimo į Niujorką išvakarėse.

Rusija apsiskaičiavo, manydama, kad diplomatija gali išspręsti Vašingtono sukurtą Ukrainos krizę, dėdama viltis į Minsko susitarimus. Jie neturi jokio palaikymo nei Kijeve, nei Vašingtone, nei Londone, nei NATO.

Rusija gali užbaigti ukrainietišką krizę patvirtindami DLR ir LLR prašymą prisijungti prie Rusijos. Krizė pasibaigs, kai tik atsiskyrusios nuo Ukrainos respublikos bus priimtos į Rusijos sudėtį. Tokioje situacijoje Ukraina neišdrįs užpulti Rusijos. Rusija nesiryžta, aukščiau minėtam, krizės sprendimo būdui, laikydama jį provokaciniu ir pavojingu Europai. O realiai būtent tai, kad Rusija turi imtis tokių veiksmų, duodama suprasti, kad Europos vaidmuo, kaip Vašingtono įrankio, kovoje prieš Rusiją labai rizikingas ir gali sukelti nekokias pasekmes pačiai Europai.

Vietoje to Rusija saugo Europą nuo nemalonių pasekmių, kurias kelia Vašingtono politika, priedo dar ir nebaudžia jos rimtai už antirusišką politiką, vykdomą pataikaujant Vašingtonui. Kaip pavyzdys, ji (Rusija) ir toliau tiekia kurą šalims, kurių kariniai lėktuvai provokuojančiai skraido palei Rusijos pasienį.

Tai yra diplomatijos nesėkmės, o ne sėkmės pavyzdys. Rusijai reikia suprasti, kad diplomatija neveikia, kai kalba eina apie Vašingtoną ir jo NATO vasalus, kurie diplomatija netiki, o remiasi išskirtinai jėga. Šaukdamas kiekviename skersgatvyje apie Rusiją, kaip apie „valstybę už įstatymo ribų“, kuri „nesilaiko tarptautinių normų“, Vašingtonas turi omenyje, kad Rusija nepaklūsta JAV įsakymams. Vašingtonas kalbėdamas apie tarptautines normas, turi omenyje savo valią. Vašingtonas ir tik Vašingtonas apibrėžia „tarptautines normas“. Amerika „išskirtinė ir nepakeičiama“ valstybė. Nėra pasaulyje kitos tokios valstybės su tokiu titulu.

Bet kuri valstybė turinti nepriklausomą užsienio politiką tampa Vašingtono priešu. Tą pilnai patvirtina Volfovico neokonų doktrina. Ši doktrina tarptautinės ir karinės JAV politikos pagrindas, ji bet kurią valstybę, turinčią galios atsilaikyti prieš vienpusius Vašingtono veiksmus, apibrėžia kaip grėmę.. Ji (doktrina) vienareikšmiškai deklaruoja, kad „mūsų pagrindinis tikslas neprileisti pakartotino (po TSRS – vert.pastaba) tokios valstybės atsiradimo“.

Rusija, Kinija ir Iranas – Vašingtono dėmesio centre. Susitarimai ir „bendradarbiavimas“ nieko nereiškia. Susitarimai su JAV Vašingtono taikiniams sukelia tik atsipalaidavimą ir nutolina nuo suvokimo, kad jie, iš esmės, ne daugiau kaip taikiniai. Rusijos vadovai, matomai, tiki, kad dabar, žlugus Vašingtono karinei politikai ir gresiant Artimųjų Rytų sunaikinimui, Vašingtonas ir Rusija gali dirbti kartu pažabojant ISIL veiklą Irake ir Sirijoje.

Tai neišpildoma svajonė. Rusija ir Vašingtonas negali dirbti kartu Sirijoje ir Irake, nes pas juos vieni kitiems prieštaraujantys tikslai. Rusija siekia taikos, tarptautinių normų laikymosi ir radikalių džichadistų sutramdymo. Vašingtonas siekia karo be teisinių apribojimų, tuo pačiu finansuodamas radikalius džichadistus su tikslu palaikyti nestabilumą Artimuosiuose Rytuose, nuverčiant Asadą Sirijoje.

Jeigu Vašingtonas ir norėtų to paties, ko ir Rusija – tarpusavio bendradarbiavimas su ja sugriautų Rusijos, kaip grėsmės ir priešo, įvaizdį, kas Vašingtonui visiškai netinka..

Rusija, Kinija ir Iranas – trys valstybės, kurios gali sutrukdyti vienpusiems Vašingtono veiksmams. Iš to seka, kad šioms trim valstybėms gresia įspėjamasis branduolinis smūgis. Šios trys šalys tiek naivios, kad gali patikėti bendradarbiavimu su Vašingtonu, nepaisant 14 metų trunkančios politinės prievartos ir smurto nesėkmių Artimuosiuose Rytuose. Padėdami JAV išbristi iš jos sukurtos pelkės, privedusios prie „Islamo Valstybės“ pergalių, jie padaro save lengvais taikiniais.

Vašingtonas sukūrė „Islamo Valstybę“ ir panaudojo tuos džihadistus nuverčiant Kaddafį Libijoje, o po to nukreipė juos į Siriją, kad nuversti Asadą.

Amerikos neokonai, kurie yra sionistinio Izraelio sąjungininkai, netrokšta nei vienos stiprios valstybės Artimuosiuose Rytuose, sugebančios sutrukdyti „didžiam Izraeliui nuo Nilo iki Eufrato“.

ISILo džichadistai suprato, kad vašingtoninė žudymų ir milijonų musulmonų išvijimo iš septynių valstybių politika davė jiems paspirtį prieš Vakarus iš Artimųjų Rytų gyventojų tarpo, ir jie pradėjo veikti nepriklausomai nuo jų vašingtoninių rėmėjų. Tai privedė prie dar didesnio chaoso Artimuosiuose Rytuose ir prie Vašingtono kontrolės praradimo.

Vietoje to, kad palikti Vašingtoną pačiam srėbti užvirtą košę, Rusija ir Iranas, dvi labiausiai Vakaruose keikiamos ir nekenčiamos valstybės, paskubėjo Vašingtonui į pagalbą jo Artimųjų Rytų marazme. Tai rusiškoji ir iraniškoji strateginio mąstymo nesėkmė. Valstybės, nesugebančios mąstyti strategiškai, pasmerktos pražūčiai.

Iraniečiai turi suprasti, kad jų neseniai pasirašytas susitarimas su Vašingtonu nieko nereiškia. Vašingtonas neturi tokio įpročio laikytis susitarimų, kaip, pavyzdžiui, vietinių JAV indėnų atveju arba kaip paskutiniojo tarybinio prezidento, Gorbačiovo atveju.

Jeigu rusų vyriausybė tiki Vašingtono žodžiais, tai ji tikrai pamišusi.

Nežiūrint į tai, kad iraniečių vyriausybė ganėtinai gerai susitvarko su valstybės valdymu, o Vladimiras Putinas išgelbėjo Rusiją nuo išorinio JAV ir Izraelio valdymo, abi vyriausybės lyg veikiamos narkotikų toliau tiki partnerystės su Vašingtonu galimybe. Tokio pobūdžio klydimas labai pavojingas ne tik Iranui ir Rusijai, bet ir visam pasauliui. Kai tik Iranas, Rusija ir Kinija atsipalaiduos, jiems bus suduotas branduolinis smūgis.

Prieš Vašingtoną stovi tik viena užduotis: pasaulio valdymas. Apie tai galima sužinoti iš neokonų arba perskaityti jų dokumentuose. Jie pilnai kontroliuoja Vašingtoną, nesuteikdami balso teisės niekam daugiau. Neokonams Armagedonas – pateisinama rizika Amerikos kovoje už vienvaldį viešpatavimą.

Vieninteliai Rusija ir Kinija gali mus apsaugoti nuo Armagedono, bet ar gali jie ištrūkti iš Vakarų transo ir apžavų gniaužtų, kad išgelbėtų mūsų planetą?

Parengė Remigijus Sinkevičius

 

Nuo redakcijos:

Tai asmeninis straipsnio autoriaus požiūris į situaciją, su kuriuo galima sutikt, galima ir nesutikt. Tai visiškai laisva interpretacijoms tema, kur interpretacijos priklauso nuo jas teikiančiojo pozicijos šiais klausimais, ką ir matome straipsnyje. Ir būtent ši laisvė interpretacijoms dažnai tampa skirtingai matančių situaciją žmonių priešpriešos šaltiniu. Pasistenkime į tai, kas čia rašoma žvelgti iš šono ir nešališkai. Tai nėra neutralus informacijos pateikimas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 12

 1. Ec says:

  Teisingai senis (autorius) rašo, drąsiai. Tik, mano nuomone, rusai nėra tokie durni, savo karinę aviaciją į Siriją įvedė kovai su Islamo valstybe, o naikina ne tik tą JAV nevaldomą valstybę bet ir JAV valdomus smogikus, nuosaikiuosius opozicionierius, tik nesuprantu kodėl jie nuosaikieji, jei ginkluoti ir kariauja prieš demokratiškai išrinktą valdžią :)

 2. To says:

  Nurodykite nuoroda i originalu Polo Kraigo Robertso straipsni.

 3. to>To says:

  nuoroda lyg ir virš fotografijos įdėta, o pats straipsnis – žiaurokas, į vienus vartus. Nesu mėgėjas JAV, bet čia jau gryniausias najiezdas…

 4. fb nerijus sk says:

  staipsnis yra vejai..stai perskaicius sita vieta…..kai tik iranas,kinija ir rusija atsipalaiduos jiems bus suduoti branduoliniai smugiai:) daugiau skaityti ir imti uz rimta rasliava nera verta.Kas tuos smugius suduos USA ?90proc atominiu planetos ginklu yra RF IR USA arsenale…siuo metu salia USA krantu sukiojasi RF atominiai pov,laivai,jie visa laika ten buna:)Didzioji britanija?sitie savo erdves oro net nesugeba apsaugoti…SIRIJA geras poligonas isbandyti naujausia RF ginkluote,pries tuos ujokdarius.Pastarieji isigudrino sleptis nuo aviacijos smugiu mecetese,taip pat salia ju pastatant savo technika,nes RF atakuoti mecetes yra sventas reikalas….jie ju neatakuoja.

 5. fb nerijus sk says:

  Jei RF nebutu ivedusi aviacijos i Sirija,iki kaledu Asadas butu krites,RF uzbego uz akiu,nes USA buvo suplanavusi virs sirijos tam tikru regionu padaryti neskraidimo zona,tuomet butu saukstai po pietu.O dabar USA gales stebeti kaip RF bando savo najausia ginkluote,naikinant tas ter,grupuotes,ir zinoma bepilocius pentagono:)

 6. fb nerijus sk says:

  uz sirijos pajegas kovoja 60tukst kariu, ,cia iskaitant ir logistika,ir kita aptarnaujanti personala.+irano daliniai,bei libano hesbola,bei dabar jau ir Rusu kariai:)

 7. fb nerijus sk says:

  uz teroristus kovoja nuo 70-iki 100tukst.vienetu zmoniu,pasirodo jie ir GRADUS turi,is kuriu pries kelias dienas apsaude RF karini oro uosta Latakijoje

 8. tangas says:

  straipsnis apie nieką
  kažkokie seno nupušusio birokrato kliedesiai

 9. Mindaugas says:

  to ec: nuosaikiaisiais juos vadina JAV ir jankiams prijaučiančios vietinės prostitutės. O iš tikro, jokie jie ne nuosaikūs, o paprasti teroristai, kuriuos, tikiuosi, Rusijos karinės oro pajėgos greitu laiku sunaikins.

 10. Ec says:

  Man ryškėja toks situacijos paveikslas, pabandysiu liaudiškai, be protingų žodžių :) – kai JAV nebuvo leista subombarduoti Sirijos (kaip buvo su Libija) jie tą pabandė padaryti galvažudžių rankomis, sukūrė darinį kaip Islamo valstybė, dosniai šelpdami ginklais ir leisdami jai laisvą prekybą užgrobta nafta (jei nebūtų tiekiami ginklai ir neperkama nafta, jie išsilakstytų patys per 2 mėnesius). Galvažudžiams tikriausiai buvo pažadėta, ką užgrobs, tą turės, bet sąlyga – pašalinti Assadą, kuris nenori šokti pagal JAV dūdelę. Patys JAV tik garsiai trimituoja, kad Islamo valstybė priešai, su jais labai sunku kovoti ir imituoja karą su jais. O rusai, gudriai, apsimetę durneliais, pasiūlė pagalbą, ir ne imitacinę, o realią. Reikia juk padėti draugams amerikonams, jei jie patys nesusitvarko :) . O kartu patvarkys ir kitus galvažudžius, kurie kitaip pasivadinę, bet tikslas jų tas pats – Assadas, karas ir suirutė šalyje. Amerikonams, aišku, tai nenaudinga, jų sąjungininkai ir Islamo valstybė ir kiti taip vadinami opozicininkai, todėl ir gieda nepatenkinti dabar per visas pavaldžias MIP apie nekokį rusų taiklumą. Bet jei jie nepatenkinti, matyt rusai pataiko gerai :)

 11. Ec says:

  P.S. Sakydamas JAV, amerikonai ar rusai turėjau galvoje ne šių šalių žmones o valdžias

 12. EIk * putinai says:

  Apskritai kokie jūs debilai jeigu galvoje, kad šitie straipsniai yr ateisingi apksritai manau, kad šitas tinklalapis skirtas tik Rusijos propogandai skleisti Lietuvoje, tiesiog žemas lygis, kad tokie kaip jūs skaitot tokius plepalus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top