Prancūzijos šiaurėje esančiose Kalė „džiunglėse“, migrantų padvigubėjo

2015, 19 spalio, 18:23 | kategorija Realybė | atsiliepimų (2) | peržiūrų 300 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

ru.rfi.fr

paveikslėlis

Migrantų skaičius, esančių taip vadinamose „džiunglėse“ – stichiškai susiformavusioje palapinių stovykloje šalia Kale miesto Prancūzijos šiaurėje, – padidėjo dvigubai. Jeigu prieš tris savaites Kale buvo apie 3000 migrantų, tai šiandien vietos valdžia priskaičiuoja „nuo penkių su puse iki šešių tūkstančių“ žmonių. Apie tai sekmadienį, spalio 18 pranešė agentūra France-Presse.

Toks antplūdis paaiškinamas pagrindinai tuo, jog, įvykdžius saugumo priemonių sustiprinimo darbus Eurotunelyje patekti juo į Britaniją tapo kur kas sudėtingiau.

Kaip agentūrai paaiškino Kale prefektė Fabienne Buccio, valdžia papildomai įstatė ir naujas grotas šalia aplinkinio kelio, vedančio į uostą.

Anot jos, kadangi kirsti Lamanšą tampa vis sunkiau, migrantai „nusėda“ Kale. „Kai kurie čia randasi jau aštuonis mėnesius“, – paaiškino prefektė.

Be to, į Kalė „džiungles“ atvyko migrantai iš kaimyninių komunų, Tetegemo ir Grand-Saint (Grande-Synthe), kur juos išvaiko policija.

Jeigu anksčiau daugumą migrantų Kalė sudarė išeiviai iš Afrikos, tai dabar, anot Bussio, čia randasi „daugybė irakiečių, iraniečių ir sirų, kurie atvyksta šeimomis, su žmonomis ir vaikais“.

Šiandien „džiunglės“ labiau panašios į „organizuotą kaimą, nei į stichinę stovyklą“, papasakojo Fabienne Buccio. Stovykloje atsirado savos mokyklos, bažnyčios, mečetės, kirpyklos ir parduotuvė. Šalimais su „džiunglėmis“ yra pabėgėlių priėmimo centras, kur kiekvienas gali nemokamai gauti maisto.

Rugpjūčio pabaigoje Prancūzijos valdžia paskelbė apie sekančiais metais planuojamą statyti vietoje „džiunglių“ oficialią palapinių stovyklą numatytą 1500 žmonių. Stovyklos statybai Briuselis pažadėjo suteikti Paryžiui 5 milijonų €urų sumą.

Prefektūros duomenimis, nuo birželio vidurio Kalė žuvo 16 migrantų bandžiusių patekti į Britaniją per Lamanšą.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Ec says:

    Jei jie savo pripučiamas valtis ne mestų Graikijoje o nuleistų orą ir nusigabentų į Kale, būtų sprendimas :) . Arba galėtų prašymą parašyti Butkevičiui, kad skirtų valčių plaukti į Lietuvą, tas tikrai pinigų tam skirtų, o gal ir pačias valtis Spartanu atskraidintų :)

  2. žmogiškasis faktorius says:

    Viskas susitvarkytų savaime jei britai susitvarkytų viliojančius įstatymus. Papuolęs į Britaniją imigrantas jau po paros gali reikalauti visų privilegijų, gyvenamos vietos, darbo , pašalpų ir t.t.. Tačiau kita vertus patekimas i Britaniją griežtai kontroliuojamas. Viena ranka vilioja, kita neįsileidžia. Prancūzijos pusė galėtų duoti spaudimo britams. Na, kad ir streiku perkėloje, kuris greitai užjudintu biurokratus. Nes žūna ne tik migrantai, yra ir nužudytų vairuotojų europiečių.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top