Prezidentas Rolandas Paksas, režisierius Jonas Vaitkus: „Mūsų valstybės kelias įdomiai pasisuko, iki šiol murdomės chaose…“

2017, spalio 18, 1:01 | kategorija LPT | 9 komentarai | peržiūrų 630 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Rolandas Paksas ir Jonas Vaitkus

EP narys, Prezidentas Rolandas PAKSAS: „Argi tik tiek esame verti, kad po 27-erių atkurtos nepriklausomybės metų, pagal daugelį pagrindinių ekonominių rodiklių mums tenka vilktis Europos Sąjungos gale. Negalime ilgiau tylėti, aiškiai suvokdami, kas iš tikrųjų darosi mūsų valstybėje. Apie dabarties Lietuvą bei šalyje supriešintą visuomenę kalbėjomės su teatro režisieriumi, Nacionalinės premijos laureatu, Rusų dramos teatro vadovu Jonu VAITKUMI.“

Sakyčiau, išties istorinė akimirka: pačiame Vilniaus centre įsikūrusioje europarlamentaro būstinėje spalio 13 dieną draugiškam pokalbiui „prie kavos puodelio“ pirmą kart susitiko du garbūs Lietuvos vyrai, Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas PAKSAS ir Lietuvos kino ir teatro legenda, Nacionalinės premijos laureatas, Rusų dramos teatro vadovas Jonas VAITKUS – abu neabejingi mūsų šalies likimui, panašiai mąstantys apie „neįvykusią valstybę“, jaučiantys asmeninę atsakomybę bei aiškiai suvokiantys, jog šiuo kritišku momentu negalima likti pasyviu stebėtoju nuošalėje, būtina kolektyviai priešintis autokratiniam režimui Lietuvoje. Matyt, atėjo laikas neabejingiems piliečiams, tikriems savosios Tėvynės patriotams, telktis ir veikti išvien.

Jonas Vaitkus

Lietuvos Rusų dramos teatro vadovas, kino ir teatro režisierius Jonas VAITKUS, bene vienintelis iš žinomų menininkų „Marijos žemėje“, išdrįso viešai prabilti apie antrąją Lietuvos okupaciją…

Mūsų valstybės kelias įdomiai pasisuko, iki šiol murdomės chaose. O kad murdomės – akivaizdu. Imkime bet kurią rezonansinę bylą ir pamatysime, kad nė viena jų neužbaigta. Niekas neaišku, į klausimus neatsakyta, ignoruojami advokatų, kitų teisininkų, žurnalistų paklausimai. Mes esame niekas, o yra kažkoks darinys, kuris žino, kaip elgtis su žmonėmis, kur juos vesti, kaip juos mulkinti, kaip juos stumti į demagoginį veidmainystės pasaulį. Tešlagalvių gaminimo fabrikas. Rezonansines bylas baisu net pakrutinti. Bet jei laisvi žurnalistai nekrutina, kiti nekrutina, jeigu jiems nesvarbu, kaip gyvename ir su kuo gyvename, tai teatras turi to imtis“, – teigia režisierius Jonas VAITKUS, užsimojęs įgyvendinti ketverių metų tęstinę dokumentinio publicistinio teatro spektaklių programą. Analitinių pjesių ciklas iš naujausios Lietuvos istorijos (nuo 1989 m., kai LKP atsiskyrė nuo TSKP, iki 2019 m. Prezidento rinkimų) pavadintas „Galimai vykdoma antroji Lietuvos okupacija. 1989 m. gruodis – 2019 m. vasaris“.

Labai tikėtina, jog režisieriaus Jono Vaitkaus publicistinio teatro spektaklių programą papildys žinomą menininką pastaruoju metu itin sudominusi „prezidentinio skandalo“ tema, t. y. 2003 – 2004 m. Lietuvoje įvykęs valstybės perversmas, kuomet „valstybininkų“ klanas inicijavo apkaltą atsakingas pareigas pradėjusiam eiti Prezidentui Rolandui Paksui, surašė „toną kaltės“ ir faktiškai nė už ką, remiantis buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko E.Kūrio „konstitucijos dvasiomis“, nuvertė demokratiškai žmonių išrinktą šalies vadovą. Negana to, uzurpuojant šimtų tūkstančių rinkėjų valią, Seime skubos tvarka buvo prastumtas įstatymas – Konstitucijos pataisos, draudžiančios „šiurkščiai sulaužiusiajam priesaiką“ politikui dalyvauti rinkimuose Lietuvoje.

Vardan ko knygos viršelis

Lietuviško kino ir teatro Maestro Jonas Vaitkus, susipažinęs su Vilniuje, leidyklos „Gairės“ išleista knyga „R. P. VARDAN KO?..“, kur išsamiai nušviečiamas mūsų politinio „elito“ įvykdytas valstybės perversmas, pareiškė, jog naujausių laikų Lietuvos istorijoje tiek prezidentinė apkalta, tiek ir po to sekę politiniai įvykiai bei valdžios uzurpavimas, neturėtų būti užmiršti….

Lietuviško kino ir teatro Maestro Jonas Vaitkus, neseniai susipažinęs su Vilniuje, leidyklos „Gairės“ išleista knyga „R. P. VARDAN KO?..“, kur išsamiai nušviečiamas mūsų politinio „elito“ įvykdytas valstybės perversmas, pareiškė, jog naujausių laikų Lietuvos istorijoje tiek prezidentinė apkalta, tiek ir po to sekę politiniai įvykiai bei valdžios uzurpavimas, neturėtų būti užmiršti. Todėl, vienokia ar kitokia forma, teatro scenoje ar ekrane, būtina į tai atkreipti visuomenės dėmesį, piliečiams telkiantis lemiamai kovai už teisinę, demokratinę, suverenią valstybę. Svarbu dar kartą prisiminti, išsiaiškinti ir suvokti, kaip apskritai galėjo kilti „prezidentinis skandalas“ Lietuvoje, įstūmęs mūsų šalį į gilią politinę krizę, saujelei „teisuolių“ – fariziejų „apsivalymo vardan“ verčiant iš posto Respublikos Prezidentą?!.. Juk po tokio „apsivalymo“ mūsų valstybės valdymo, tiksliau jos užvaldymo lygmenyje, kaip ir galima buvo tikėtis, prasidėjo akivaizdus regresas, ėmė dominuoti prisitaikėliškumas daugelyje sričių, vidaus ir užsienio politikoje, teisėje, kultūroje, švietime, visuomenės informavime. Bene absurdiškiausia yra tai, jog bemaž tie patys ambicingi veikėjai, 2004 metais atlikę gėdingą vaidmenį antikonstituciniame valstybės perversme, politiniai avantiūristai, valdžios privilegijų „paveldėtojai“, iki šiol užima atsakingus postus, aštuonkojo čiuptuvais yra apraizgę teisėsaugą ir teismus, valstybines institucijas, specialiąsias tarnybas, ženkliai įtakoja sisteminę žiniasklaidą, taip vadinamą „nacionalinį transliuotoją“, bei priiminėja sprendimus Lietuvos Respublikos vardu.

Tuo tarpu patyręs politikas, Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas PAKSAS, pastaruoju metu pačiai Europos Sąjungai išgyvenant gilią politinę, vertybinę – ideologinę krizę, mano, jog mūsų valstybės nepriklausomybės klausimas negali būti kvestionuojamas. Vis tiktai labai svarbu išsiaiškinti, ar mes išmokome deramai pasinaudoti atkurta nepriklausomybe?..

„Dėl nemokšiškumo ir korupcijos, dėl politikų ambicijų, pagiežos ir priešpriešos, dėl nesugebėjimo valdyti šalį, dėl kompetencijos stokos ir neprofesionalumo, mes atsilikome nuo kitų valstybių, kurios beveik tuo pat metu kaip ir Lietuva atgavo nepriklausomybę.

Kai atsiras kritinė masė piliečių, kurie nebegalės ilgiau tylėti ir likti užsidarę savo namuose, būtent tada ir susikurs nauja organizacija, atsiras nauji vadai, lyderiai ir panašiai. Aš manau, tik taip bus galima pajudėti iš mirties taško. Šiandien kiekvienas turime rasti tiek individualų, tiek kolektyvinį sprendimą išeiti iš šio sudėtingo Lietuvos laikotarpio aklavietės. Kiekvienas esame pašauktas burtis į naują Sąjūdį už naują Lietuvos išsilaisvinimą. Kol dar nevėlu…

Šiandien visa Lietuva turėtų protestuoti prieš neteisybę ir melą, prieš valdžios spjūvį žmonėms į veidą!.. Valdžios mulkinami žmonės masiškai turėtų išeiti į gatves. Negalime ilgiau tylėti, aiškiai suvokiant, kas iš tikrųjų darosi mūsų valstybėje.

Argi tik tiek esame verti, kad po 27-erių atkurtos nepriklausomybės metų, pagal daugelį pagrindinių ekonominių rodiklių Lietuvai tenka vilktis Europos Sąjungos gale?!..“, – retoriškai klausia Rolandas Paksas, kreipdamasis į sisteminės žiniasklaidos ir politinio isteblišmento klaidinamą, suskaldytą bei supriešintą visuomenę.

Parengė Juozas IVANAUSKAS

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. pestininkas says:

  Kas teigiamo buvo padaryta LT žogeliukams per R.P. politinę karjerą, pamenu tik viėną, tai su viliamsu nepasirašytą sutartį, gal kas daugiau pliusų žino? Tai gal informuos mus?

 2. EJ says:

  Nera abejones, kad R.Paksas kazkuo neitiko to meto amerikieciu politikams, kurie nuo nepriklausomybes atkurimo laiku itakojo, valde ir tebevaldo lietuviska virsunele… Apie tai R.Paksas galetu papasakoti ir pasidalinti patirtimi…

 3. Albas says:

  Informuoju pėstiniką, kad Paksas vienintelis premjeras sumažinęs verslo liudijimo mokesčius ( pats tuo metu su juo, liudijimu, dirbau), sumažino alkoholio akcizą, ko pasekmėje atslūgo kontrabandinis pilstukas ir padidėjo įplaukos į biudžetą. Bet niekaip nesuprantu jo susidėjimo su Lolišvili, kas suteikė puikia progą oponentams tyčiotis. Borisovas, mano nuomone, toks pat rėmėjas ir naudos ieškotojas kaip ir visi kiti kitų politikų rėmėjai. Pasakykit kuris paremtas politikas neatidirbinėja savo ramsčiui.Turiu priekaištų Paksui, tikrai turiu, bet,palyginus su blondine, jis beveik šventasis.

 4. sigitas eilinis says:

  Paksas negali pretenduoti į jokį šventąjį- buvo atvestas ir pastatytas tam tikrų jėgų ,kurios liabai norėjo kuo greitesnių permainų savo naudai ir tuo „pasitarnavo’ šio prezidento nuvertimui nuo sosto,beje palikdami jį asmeniškai „ant ledo pliką basą“ kuo netruko pasinaudoti kažkas,kas dabar yra puikiai politikų kaip žmogus žinomas trijose asmenyse .A labai gudrus Paksas dar visai neseniai pasidarė,akivaizdu kad formuojasi konkreti grupė norinti vėl šitą saugumieti pastatyti už respublikos vairo ant liaudies nusivylimo esama ir euforijos „būsima teisinga valdžia“ Tik nieko gero iš to neišeis.Konservų fabrikelis nesileis uždaromas.

 5. robotas says:

  reiketų būti neatjunkusiam nuo mamos spenio ar maksiminio alkogolio prisisiurbusiam žmogėnui su vistos smegenimis kad nesuprasti kad artejant prezidento rinkimams placiajai visuomenei bus pamesta sudraskymui kelios ar net daugiau partijų,kelios desimtys ivairaus plauko ryzumo politikieriu ir „pasiulytas“ mesijaS Isgelbojas vilkas eriuko kailyje

 6. MikasA says:

  Nereikia mums dar geresnio gyvenimo, neverti esam, kol turim tokių ekspertų, eilinių ir neeilinių, pėstininkų ir ratuotų…. Tik kai pasaulyje vėl vyks lūžis, turėsime šansą juom pasinaudoti, jei būsim pasiruošę… Deja vienas R, Paksas mūsų neparuoš,,,

 7. robotas says:

  Gerbiamas ir nelabai R.Paulauskas tiesos nepasako,o tada kam toks toks „peršamas“ lyderis reikalingas? Kad užimtu vietą ir kitokius kažkokius ruskius žydus ar masulmaninus Lietuvos pilietybe apdovanotų>? Kas dar tokie runkeliai gali tikėti to prokuroro žodžiais dabar..

 8. Anupras says:

  „…Prezidentas Rolandas Paksas, režisierius Jonas Vaitkus: „Mūsų valstybės kelias įdomiai pasisuko, iki šiol murdomės chaose…“ Frazė daunams.Lietuvoje NE gyvenantiems.

 9. Dainius V. says:

  Tikras tikro lietuvio bruožas: nuomonių daug,esmė viena,tačiau kimba vienas kitam į gerkles dėl smulkmenų-tai jau tikrai ,pritariu tau “MikaiA“ : mes gyventi geriau nenusipelnėm,nes vienas Paksas mūsų neparuoš….jeigu šis paksius būtų nors grąšio vertas,tai jo niekas ir niekur nespausdintų,bet matomai esamai valdžiai šis jaunuolis nebe pavojingas todėl gali reikštis viešai,juolab ,kad šio europarlamentaro kalbos rusiškai išsireiškus yra „vokrug do okolo“ ,bet populiariomis temomis.Populistas Vox Deus…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top