Rusai apie Vakarų propagandos mašiną

2016, 16 spalio, 10:28 | kategorija Ideologija | 31 komentaras | peržiūrų 1 555 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Propaganda

Kaip veikia vakarietiškoji propagandos mašina?

Pastaruoju metu vakarietiškoji propagandos mašina visiškai atmetė bet kokius apribojimus ir visiškai nesigėdydama dirba „atviru režimu“. Tai suteikia mums (rusams) puikias galimybes peržvelgti jos darbo metodus.

Kas apibūdina galingiausio propagandos instrumento, sukurto Vakaruose ir dirbančio pilnu pajėgumu veiklą?

1. Pagrindinis jos darbo principas – fragmentiškumas. Tas gali nuskambėti keistai, bet būtent fragmentiškumas ir yra pagrindinė idėja, kurios esmė – smegenų plovimas Vakaruose.
Ne paslaptis, kad „išvystytos demokratijos“ šalyse švietimas formuoja labai siaurą požiūrį į pasaulį. Dirbtinai formuoja. Priešingai, nei keikiamų sovietinių laikų mokyklose, kuriose pačiam paskutiniam apsileidėliui ar dvejetukininkui buvo stengiamasi padėti susikurti visapusišką pasaulio matymą, „įgrūsti“ jam aukštąją matematiką, fiziką, chemiją ir astronomiją. Nors, mažai tikėtina, kad jis savo gyvenime galėtų pasinaudoti visomis šitomis žiniomis. Priežasties-pasekmės ryšių suvokimas mūsų pasaulyje, žinojimas to, kas yra priežastis, o kas to pasekoje yra pasekmė, mokėjimas analizuoti ir dėlioti tarpusavyje skirtingus faktus, vadinama „analitiniu mąstymu“. Ir tai pirmas žingsnis prieš sukuriant kažką naujo, link išradimų, naujų technologijų kūrimo.

Visa tai Vakarų švietimo sistema stengiasi žmoguje nuslopinti. Sekant juos ir pas mus jau paskubėjo perimti šią sistemą po iškaba „švietimo reforma“, kurioje matomas aiškus tikslas: visuomenės padalinimas net ne į klases, o į kastas. Valdančioji kasta gauna puikų išsilavinimą privilegijuotose mokyklose, „kembridžuose“ ir „itonuose“, kuriuose formuojamas platus požiūris į pasaulį ir ruošiami būsimi Vakarų pasaulio valdovai bei jo elitas. Visiems likusiems – pažangi švietimo sistema, kurioje jau praktiškai panaikinti namų darbai, tačiau, nežiūrint į tai, mokiniai dar moka skaityti. Nors kiekvienas, kuris dar mokėsi TSRS mokyklose ir žino, ko yra mokoma Vakaruose, pasakys, kiek stipri buvo mokyklinė programa tarybiniais laikais. Tada mokiniai sprendė užduotis, kurias Vakarų paaugliai mokosi keleriais metais vėliau.

Tokios švietimo sistemos sukūrimas, nėra atsitiktinis.

Sąmoningumo fragmentiškumas, bendro požiūrio į pasaulį nebuvimas, būdingas vaikiškam realybės suvokimui. Vaikai juk gyvena savo pasaulyje, žaidimų pasaulyje, pasakose ir svajonėse. Suaugusiųjų požiūris į pasaulį ateina pas juos su patirtimi ir jau charakterizuojamas realiu požiūriu į supančią erdvę.

2. Vakarietiška švietimo sistema nukreipta vaikų auklėjimui. Didelių vaikų. Suaugusiais šitoje sistemoje tampa tik elitinių institucijų absolventai, kurie gauna tikrąjį išsilavinimą. Iš čia ir stulbinantis vakarietiškojo prasčioko naivumas, kuris gali patikėti bet kokia kvailyste, kurią jiems vis kartoja per žydruosius ekranus. Pavyzdžiui tuo, kad JAV neša pasauliui taiką ir demokratiją, ir niekur neturi savų interesų, o tik kažkokių „laisvės idealų“.

Mažą vaiką galima įtikinti bet kuo – svarbiausia gražiai ir įtikinamai jam tai papasakoti. Vakarietiška propagandos mašina įtikinama būtent tuo, kad visur skamba viena ir ta pati nuomonė. Efektas panašus į tai, kai mažylis užduoda vieną ir tą patį klausimą pradžioje mamai, po to tėčiui, vėliau močiutei. Gavęs vieną ir tą patį atsakymą jis nusprendžia, kad viskas taip ir yra. O kaip gi kitaip?

3. Vaikai mėgsta žaisti ir linksmintis. Visa šiuolaikinė Vakarų civilizacija vystosi būtent ta kryptimi. Tūkstančiai įvairių žaidimų, dešimtys žaidimų priedėlių. Filmai, knygos, įvairūs socialiniai tinklai ir specialios vietos žaidimams. Viskas padaryta tam, kad suaugęs žmogus žaistų kiek galima daugiau. Paklauskite savęs – ar tikrai visuomenei ir apskritai žmonijai reikia, kad individai tiek daug žaistų? Kokia to prasmė žmogaus rūšiai? Jokios matomos naudos nėra. Tačiau patogu valdyti žmogų, kuris kaip vaikas trokšta tik linksmintis. Tokia žmonijos vystymosi kryptis privedė prie infantilumo (infantilumas) kaip masinės epidemijos atvejų daugėjimo suaugusių žmonių tarpe Vakaruose. Jie nenori kurti šeimos, nenori turėti vaikų. O ko čia stebėtis, juk vaikai šeimų nekuria ir patys vaikų nedaro. Jiems tai per anksti ir jiems to nereikia. Tai, apskritai, trukdo žaisti ir linksmintis.

Trys paminėtos Vakarų civilizacijos ypatybės nurodo manipuliavimo kryptį vakarietiška prastuomene.

Jai fragmentiškai ir spalvingai kalamos į galvą tam tikros mintys. Ir tas manipuliavimas vykdomas sėkmingai. Juk tas suaugęs vaikas, kokiu laikomas statistiškai vidutinis Vakarų prasčiokas, neturi bendro įvykių vaizdo suvokimo ir jis mielai pasiryžęs tikėti pasaka, jeigu ji bus spalvingai apipavidalinta ir daug kartų pakartota.

Kaip atskirti manipuliaciją ir sąžiningai pateiktus faktus?

Manipuliatoriai kerta per emocijas, stengdamiesi per jas, pateikiant minimumą faktų sukelti melagingą įspūdį.

Manipuliatoriai faktus sudėlios klaidinga seka, su logikos pažeidimais, dažnai sukeičiant priežastis su pasekmėmis. Visada pateikti bus tik atskiri įvykio fragmentai, bet ne pilnas vaizdas.

Atkreipkite dėmesį, kad vakarietiškos informacinės kampanijos, lygiai, kaip ir mūsiškės provakarietiškos liberalios, susijusios su Vakarais nematoma virkštele, pravedamos fragmentiškai ir visada emocionaliai.

Tai jie visi šiandieną „truputį gruzinai“ – už lango 2008 ieji. Tai jie visi kovoja prieš „Sadamo Huseino tironiją Irake“. Tai „Ukrainoje laimėjo laisvė“ deginant „Berkutą“. Tai staiga jie visi nuogąstauja dėl Aleppo likimo, nors vakar jiems visai nerūpėjo Donecko, Damasko ar Homso likimai. Kaip šiandien jiems nerūpi Jemeno sostinės Sanos, kurią bombarduoja Saudo Arabija, likimas. Arba visi šventai įsitikinę, kad „Putinas nunuodijo polonijumi Litvinenką“, ir niekam visiškai nesvarbu, kad tokiu būdu nunuodytų ne vieną žmogų, o pusę Londono.

Vakarų mažyliui-prasčiokui deda į burną gabaliuką, informacijos fragmentą ir gražiai suvynioja į televizijos paveiksliuką. Sudegę sunkvežimiai be sprogimo duobių. Visi tiki, kad tai Rusijos karo aviacijos bombardavimo žymės, susprogdinant humanitarinės pagalbos koloną. Tas faktas, kad aviacinės bombos nesudegintų, o išvartytų ir suplėšytų viską į gabalus, niekam nepranešamas. Gražus paveikslėlis, spalvotas. Vadinasi – įtikinamas.

Kas kaltas dėl pabėgėlių antplūdžio į Europą? Akivaizdu, jog Europos valdovai, kurie į kontinento vidų įleido milijoną pabėgėlių. Pagrindinai iš Afganistano ir kitų šalių, neturinčių su Artimųjų Rytų krize jokio ryšio. Ką sako propagandinis Vakarų ruporas? Dėl pabėgėlių srauto kalta Rusija, kuri trukdo nuversti Asadą. Jei netrukdytų, karas jau seniai baigtųsi, niekas nebėgtų į Europą. Čia melas ne tik akivaizdus, jis dvigubas. Jeigu jums reikalingas taikios Sirijos status quo, tai nepalaikykite tų, kurie tai griauna – t. y.  „nuosaikios opozicijos“. Prieš šešis metus niekas iš Sirijos į Europą nebėgo, nors Bašaras Asadas joje jau tada buvo. Ir Rusijos veiksmai nukreipti į tai, kad sugrąžinti tą prieškarinį status quo. Bet ją kaltina sirų kraujo praliejimu, griovimais ir dar tuo, kad į Vokietiją, neaiškiu būdu, privažiavo 100 000 pabėgėlių iš Afganistano.

Kai Pentagono ar JAV valstybės departamento atstovai rimtai kalba apie „įrodymus iš Facebook’o“, jie nepokštauja ir neveidmainiauja. Jie juk irgi buvo auklėjami TEN. Ir todėl, kai kurie iš jų tiki, jog visa tai tikra tiesa. Argi gali, suaugę tėtis ir mama, apgauti vaiką? Suprantama, kad ne. Ir jis tiki, jog jeigu nevalgys, tai ateis krokozebras ir jo ypatingai blogu apetitu bus labai nepatenkintas. Su visais iš to išplaukiančiais padariniais.

Faktas, kad krokozebrai iš viso neegzistuoja, o jo mama jį tiesiog išgalvojo, spręsdama paprasčiausią praktinę užduotį (pamaitinti užsiožiavusį vaiką), vaikui negali net ateiti į galvą. Lygiai taip pat ir Vakarų gyventojas netgi negali įsivaizduoti, kad filmą apie „rusų ataką prieš humanitarinį konvojų“, gali tiesiog sufabrikuoti, MI-6 gali apnuodyti Litvinenko talio druskomis, o visos vakarietiškos MIP gali rodyti kadrus „neramumai Maskvoje“ palmių fone (todėl, kad tikrovėje juose kadrai su neramumais Atėnuose). Nes ar gali „civilizuotoje šalyje“ sugalvoti provokacijas ir filmuoti falsifikatą?

Štai ir šiandieną Vakarai ir penktoji kolona Rusijoje „Aleppo gyventojas“. Nors visiems jiems tiesiog nusispjauti į Siriją aplamai ir į Aleppą konkrečiai. Tiesiog šiandieną Vakarų informacinio cirko prožektoriaus šviesa nukreipta į ten. Vadinasi, visi ta kryptimi ir žiūri, ir visi žiūrovai svarsto tik tai, kas jiems rodoma.

Praeis visai nedaug laiko ir visi jie apie Aleppą užmirš. Jiems visiems parodys ir papasakos kitą baisią pasaką, o vaikai-prasčiokai su malonumu ją patikės. Ir nuoširdžiai pergyvens dėl kažko dar. Kol propagandinė mašina neapšvies kitų faktų, kitoje šalyje.

Nekreipdami dėmesio, kaip ir anksčiau, į Dombaso ar kitų, neminėtų Sirijos miestų tragediją, Jemeno ir kitų šimtų planetos taškų, apie kuriuose kasdien vykstančius tragiškus įvykius niekas vakarietiškose MIP nekalbės. Nes juose nedalyvauja rusai. Tik vakariečiai.

pagal vremya4e.com parengė: Remigijus Sinkevičius


sarmatas.lt redakcijos komentaras:

pateikiant šį straipsnį jokiu būdu nenorėtume pasakyti, jog propaganda eina tik išimtinai iš Vakarų pusės, tikrai ne. Jos sočiai pilama iš visur, kur tik yra masinės informacijos priemonės (MIP). Tačiau turėtume pripažinti, jog rusų propaganda yra gerokai labiau įtikinama mąstančiam žmogui, mat joje stengiamasi neprasilenkti su logikos dėsniais, ko negalima pasakyti apie vakarietišką. Tikėtina, jog ta vieta straipsnyje, kur kalbama apie skirtingus išsilavinimo modelius ir jų pasekmes visuomenės mąstymo kokybei, yra labai netoli tiesos.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentaras 31

  1. Linaa says:

    labaaaai juokingas straipsnis, įdomu kam jis skirtas- kas gyvena čia tai prisimena talonus žirneliams ir majonezui prieš spalio ,,šventes“ paruotuvėse kaiulių kanopas ir galvas, 10 metų senumo ,,žiguliukų“ kaimas po 5000 rub. prie 100 rub. mėn. atlyginimu su aukštuoju išsilavinimu, ,,dolerines“ parduotuves komunistinei nomenklatūrai, spygliuota vielą aptvertą gulagą kai į kapitalitinį šalį galėjai išvykti tik taip kaip Brazinskai

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top