Rusai apie Vakarų propagandos mašiną

2016, 16 spalio, 10:28 | kategorija Ideologija | 31 komentaras | peržiūrų 1 548 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Propaganda

Kaip veikia vakarietiškoji propagandos mašina?

Pastaruoju metu vakarietiškoji propagandos mašina visiškai atmetė bet kokius apribojimus ir visiškai nesigėdydama dirba „atviru režimu“. Tai suteikia mums (rusams) puikias galimybes peržvelgti jos darbo metodus.

Kas apibūdina galingiausio propagandos instrumento, sukurto Vakaruose ir dirbančio pilnu pajėgumu veiklą?

1. Pagrindinis jos darbo principas – fragmentiškumas. Tas gali nuskambėti keistai, bet būtent fragmentiškumas ir yra pagrindinė idėja, kurios esmė – smegenų plovimas Vakaruose.
Ne paslaptis, kad „išvystytos demokratijos“ šalyse švietimas formuoja labai siaurą požiūrį į pasaulį. Dirbtinai formuoja. Priešingai, nei keikiamų sovietinių laikų mokyklose, kuriose pačiam paskutiniam apsileidėliui ar dvejetukininkui buvo stengiamasi padėti susikurti visapusišką pasaulio matymą, „įgrūsti“ jam aukštąją matematiką, fiziką, chemiją ir astronomiją. Nors, mažai tikėtina, kad jis savo gyvenime galėtų pasinaudoti visomis šitomis žiniomis. Priežasties-pasekmės ryšių suvokimas mūsų pasaulyje, žinojimas to, kas yra priežastis, o kas to pasekoje yra pasekmė, mokėjimas analizuoti ir dėlioti tarpusavyje skirtingus faktus, vadinama „analitiniu mąstymu“. Ir tai pirmas žingsnis prieš sukuriant kažką naujo, link išradimų, naujų technologijų kūrimo.

Visa tai Vakarų švietimo sistema stengiasi žmoguje nuslopinti. Sekant juos ir pas mus jau paskubėjo perimti šią sistemą po iškaba „švietimo reforma“, kurioje matomas aiškus tikslas: visuomenės padalinimas net ne į klases, o į kastas. Valdančioji kasta gauna puikų išsilavinimą privilegijuotose mokyklose, „kembridžuose“ ir „itonuose“, kuriuose formuojamas platus požiūris į pasaulį ir ruošiami būsimi Vakarų pasaulio valdovai bei jo elitas. Visiems likusiems – pažangi švietimo sistema, kurioje jau praktiškai panaikinti namų darbai, tačiau, nežiūrint į tai, mokiniai dar moka skaityti. Nors kiekvienas, kuris dar mokėsi TSRS mokyklose ir žino, ko yra mokoma Vakaruose, pasakys, kiek stipri buvo mokyklinė programa tarybiniais laikais. Tada mokiniai sprendė užduotis, kurias Vakarų paaugliai mokosi keleriais metais vėliau.

Tokios švietimo sistemos sukūrimas, nėra atsitiktinis.

Sąmoningumo fragmentiškumas, bendro požiūrio į pasaulį nebuvimas, būdingas vaikiškam realybės suvokimui. Vaikai juk gyvena savo pasaulyje, žaidimų pasaulyje, pasakose ir svajonėse. Suaugusiųjų požiūris į pasaulį ateina pas juos su patirtimi ir jau charakterizuojamas realiu požiūriu į supančią erdvę.

2. Vakarietiška švietimo sistema nukreipta vaikų auklėjimui. Didelių vaikų. Suaugusiais šitoje sistemoje tampa tik elitinių institucijų absolventai, kurie gauna tikrąjį išsilavinimą. Iš čia ir stulbinantis vakarietiškojo prasčioko naivumas, kuris gali patikėti bet kokia kvailyste, kurią jiems vis kartoja per žydruosius ekranus. Pavyzdžiui tuo, kad JAV neša pasauliui taiką ir demokratiją, ir niekur neturi savų interesų, o tik kažkokių „laisvės idealų“.

Mažą vaiką galima įtikinti bet kuo – svarbiausia gražiai ir įtikinamai jam tai papasakoti. Vakarietiška propagandos mašina įtikinama būtent tuo, kad visur skamba viena ir ta pati nuomonė. Efektas panašus į tai, kai mažylis užduoda vieną ir tą patį klausimą pradžioje mamai, po to tėčiui, vėliau močiutei. Gavęs vieną ir tą patį atsakymą jis nusprendžia, kad viskas taip ir yra. O kaip gi kitaip?

3. Vaikai mėgsta žaisti ir linksmintis. Visa šiuolaikinė Vakarų civilizacija vystosi būtent ta kryptimi. Tūkstančiai įvairių žaidimų, dešimtys žaidimų priedėlių. Filmai, knygos, įvairūs socialiniai tinklai ir specialios vietos žaidimams. Viskas padaryta tam, kad suaugęs žmogus žaistų kiek galima daugiau. Paklauskite savęs – ar tikrai visuomenei ir apskritai žmonijai reikia, kad individai tiek daug žaistų? Kokia to prasmė žmogaus rūšiai? Jokios matomos naudos nėra. Tačiau patogu valdyti žmogų, kuris kaip vaikas trokšta tik linksmintis. Tokia žmonijos vystymosi kryptis privedė prie infantilumo (infantilumas) kaip masinės epidemijos atvejų daugėjimo suaugusių žmonių tarpe Vakaruose. Jie nenori kurti šeimos, nenori turėti vaikų. O ko čia stebėtis, juk vaikai šeimų nekuria ir patys vaikų nedaro. Jiems tai per anksti ir jiems to nereikia. Tai, apskritai, trukdo žaisti ir linksmintis.

Trys paminėtos Vakarų civilizacijos ypatybės nurodo manipuliavimo kryptį vakarietiška prastuomene.

Jai fragmentiškai ir spalvingai kalamos į galvą tam tikros mintys. Ir tas manipuliavimas vykdomas sėkmingai. Juk tas suaugęs vaikas, kokiu laikomas statistiškai vidutinis Vakarų prasčiokas, neturi bendro įvykių vaizdo suvokimo ir jis mielai pasiryžęs tikėti pasaka, jeigu ji bus spalvingai apipavidalinta ir daug kartų pakartota.

Kaip atskirti manipuliaciją ir sąžiningai pateiktus faktus?

Manipuliatoriai kerta per emocijas, stengdamiesi per jas, pateikiant minimumą faktų sukelti melagingą įspūdį.

Manipuliatoriai faktus sudėlios klaidinga seka, su logikos pažeidimais, dažnai sukeičiant priežastis su pasekmėmis. Visada pateikti bus tik atskiri įvykio fragmentai, bet ne pilnas vaizdas.

Atkreipkite dėmesį, kad vakarietiškos informacinės kampanijos, lygiai, kaip ir mūsiškės provakarietiškos liberalios, susijusios su Vakarais nematoma virkštele, pravedamos fragmentiškai ir visada emocionaliai.

Tai jie visi šiandieną „truputį gruzinai“ – už lango 2008 ieji. Tai jie visi kovoja prieš „Sadamo Huseino tironiją Irake“. Tai „Ukrainoje laimėjo laisvė“ deginant „Berkutą“. Tai staiga jie visi nuogąstauja dėl Aleppo likimo, nors vakar jiems visai nerūpėjo Donecko, Damasko ar Homso likimai. Kaip šiandien jiems nerūpi Jemeno sostinės Sanos, kurią bombarduoja Saudo Arabija, likimas. Arba visi šventai įsitikinę, kad „Putinas nunuodijo polonijumi Litvinenką“, ir niekam visiškai nesvarbu, kad tokiu būdu nunuodytų ne vieną žmogų, o pusę Londono.

Vakarų mažyliui-prasčiokui deda į burną gabaliuką, informacijos fragmentą ir gražiai suvynioja į televizijos paveiksliuką. Sudegę sunkvežimiai be sprogimo duobių. Visi tiki, kad tai Rusijos karo aviacijos bombardavimo žymės, susprogdinant humanitarinės pagalbos koloną. Tas faktas, kad aviacinės bombos nesudegintų, o išvartytų ir suplėšytų viską į gabalus, niekam nepranešamas. Gražus paveikslėlis, spalvotas. Vadinasi – įtikinamas.

Kas kaltas dėl pabėgėlių antplūdžio į Europą? Akivaizdu, jog Europos valdovai, kurie į kontinento vidų įleido milijoną pabėgėlių. Pagrindinai iš Afganistano ir kitų šalių, neturinčių su Artimųjų Rytų krize jokio ryšio. Ką sako propagandinis Vakarų ruporas? Dėl pabėgėlių srauto kalta Rusija, kuri trukdo nuversti Asadą. Jei netrukdytų, karas jau seniai baigtųsi, niekas nebėgtų į Europą. Čia melas ne tik akivaizdus, jis dvigubas. Jeigu jums reikalingas taikios Sirijos status quo, tai nepalaikykite tų, kurie tai griauna – t. y.  „nuosaikios opozicijos“. Prieš šešis metus niekas iš Sirijos į Europą nebėgo, nors Bašaras Asadas joje jau tada buvo. Ir Rusijos veiksmai nukreipti į tai, kad sugrąžinti tą prieškarinį status quo. Bet ją kaltina sirų kraujo praliejimu, griovimais ir dar tuo, kad į Vokietiją, neaiškiu būdu, privažiavo 100 000 pabėgėlių iš Afganistano.

Kai Pentagono ar JAV valstybės departamento atstovai rimtai kalba apie „įrodymus iš Facebook’o“, jie nepokštauja ir neveidmainiauja. Jie juk irgi buvo auklėjami TEN. Ir todėl, kai kurie iš jų tiki, jog visa tai tikra tiesa. Argi gali, suaugę tėtis ir mama, apgauti vaiką? Suprantama, kad ne. Ir jis tiki, jog jeigu nevalgys, tai ateis krokozebras ir jo ypatingai blogu apetitu bus labai nepatenkintas. Su visais iš to išplaukiančiais padariniais.

Faktas, kad krokozebrai iš viso neegzistuoja, o jo mama jį tiesiog išgalvojo, spręsdama paprasčiausią praktinę užduotį (pamaitinti užsiožiavusį vaiką), vaikui negali net ateiti į galvą. Lygiai taip pat ir Vakarų gyventojas netgi negali įsivaizduoti, kad filmą apie „rusų ataką prieš humanitarinį konvojų“, gali tiesiog sufabrikuoti, MI-6 gali apnuodyti Litvinenko talio druskomis, o visos vakarietiškos MIP gali rodyti kadrus „neramumai Maskvoje“ palmių fone (todėl, kad tikrovėje juose kadrai su neramumais Atėnuose). Nes ar gali „civilizuotoje šalyje“ sugalvoti provokacijas ir filmuoti falsifikatą?

Štai ir šiandieną Vakarai ir penktoji kolona Rusijoje „Aleppo gyventojas“. Nors visiems jiems tiesiog nusispjauti į Siriją aplamai ir į Aleppą konkrečiai. Tiesiog šiandieną Vakarų informacinio cirko prožektoriaus šviesa nukreipta į ten. Vadinasi, visi ta kryptimi ir žiūri, ir visi žiūrovai svarsto tik tai, kas jiems rodoma.

Praeis visai nedaug laiko ir visi jie apie Aleppą užmirš. Jiems visiems parodys ir papasakos kitą baisią pasaką, o vaikai-prasčiokai su malonumu ją patikės. Ir nuoširdžiai pergyvens dėl kažko dar. Kol propagandinė mašina neapšvies kitų faktų, kitoje šalyje.

Nekreipdami dėmesio, kaip ir anksčiau, į Dombaso ar kitų, neminėtų Sirijos miestų tragediją, Jemeno ir kitų šimtų planetos taškų, apie kuriuose kasdien vykstančius tragiškus įvykius niekas vakarietiškose MIP nekalbės. Nes juose nedalyvauja rusai. Tik vakariečiai.

pagal vremya4e.com parengė: Remigijus Sinkevičius


sarmatas.lt redakcijos komentaras:

pateikiant šį straipsnį jokiu būdu nenorėtume pasakyti, jog propaganda eina tik išimtinai iš Vakarų pusės, tikrai ne. Jos sočiai pilama iš visur, kur tik yra masinės informacijos priemonės (MIP). Tačiau turėtume pripažinti, jog rusų propaganda yra gerokai labiau įtikinama mąstančiam žmogui, mat joje stengiamasi neprasilenkti su logikos dėsniais, ko negalima pasakyti apie vakarietišką. Tikėtina, jog ta vieta straipsnyje, kur kalbama apie skirtingus išsilavinimo modelius ir jų pasekmes visuomenės mąstymo kokybei, yra labai netoli tiesos.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentaras 31

 1. konkurencijos nėra says:

  Šios dienos mokyklai reikėtų duot visai kitą pavadinimą…

 2. Vytas says:

  Mano nuomone, ta vieta, kur kalba eina apie švietimą, yra ne tik netoli tiesos, bet atitinka tikrovę visu 100 procentu.Tuo galima įsitikinti, atidžiau stebint dabartinę JAV rinkiminę kompaniją. Labai mažas dėmesys rimties kandidatų įstatymų pažeidimams ar jų vidinėms nuostatoms. Pagrindinės H. Klinton leidžiamos strėlės Trampo atžvilgiu – kada, ką ir už kurios vietos jis ką nors pačiupinėjo.

 3. SIGITAS says:

  Mokyklos uzdaromos.mokytojai purvais apipilami,kgbistais pravardziuojami,agentais i to dabar da r svarsto universitetu sumazinima ,a tai kur tai nuves? i viduramzius?

 4. arthur says:

  Pas mus (Lietuvoje) vyriausias krokozebras V.Putinas, o „vatnikai“ tai tie,kurie tuo netiki…..

 5. Antanas says:

  gerb. Sigitai,
  jeigu Lietuvoje mažėja gimstamumas ir mažėja vaikų, tai yra normalu, kad dalis mokyklų yra uždaroma yra normali proceso dalis. Jeigu mokykloje 30 vaikų, tai nelaikysi 30 mokytojų ir 4 aukštų pastato dėl jų. Dar vienas dalykas, kurį būtina padaryti, tai atleisti pensininkus, kad jauni specialistai galėtų gauti darbą mokyklose ir kitose biudžetinėse įstaigose ir nesirinktų emigracijos. Valdžiai reikia suprasti, kad ateitis ne pensininkuose, o jaunime.

 6. Simas Simaitis says:

  Taip Antanai, kas liečia vaikų skaičių, su Jumis sutinku. Bet kas liečia jaunus pedagogus, nesutinku su Jumis visiškai. Visų pirma pas mus tokia tendencija, kad pedagoginės mokymo įstaigos nėra prestižinės. Į ten eina mokytis tas jaunimas, kuris į kitas mokymo įstaigas neįstojo dėl sugebėjimo stokos ar kitų priežasčių, svarbu gauti aukštąjį išsilavinimą. Ir tai statuso Lietuvos visuomenėje reikalas. Lai mokytojai dėl to ant manęs neužpyksta. Reikalas tas, kad mokytojas ne profesija, o pašaukimas. Nepamirškite, kad mokytojas beveik pusę dienos, penki kartai į savaitę turi reikalų su mūsų vaikais. Jeigu paimti domėn, kad jauni pedagogai gauna tik teorinius vaiko psichologijos ir auklėjimo pagrindus ir metami į mokyklos veiklą be praktikos. 
  Tuo labiau nūdienos pedagogas didžiąją savo veiklos mokykloje dalį aukoja ne vaikams, o beprasmiam popierizmui, ataskaitų rašymui. Tokiu būdu užkertamas kelias tiems pedagogams, kurie tikrai ateina į mokyklą iš pašaukimo. 
  Mokytojams krūviai iš ties dideli, veikla beprasmė, todėl jauni pedagogai dažniausiai su vaikais neužsiima, kaip pridera, „atkala“ mokyklinę programą, kaip robotai, taip gamindami kitų robotų pamainą.
  Todėl pritariu straipsio autoriui, kad visą tai daroma tikslingai, ruošiant tam tikrą psichinį tipą – biorobotą.

 7. Dainius says:

  gerb.Antanai,neturiu laiko ir noro ilgai retorikai,todėl sakau,kad Jūs mano akyse esate visiškas profanas šiuolaikinio pasaulio įvykiuose ir tą labai paprastai pademonstravote viešai išsireiškę ,kad „jeigu Lietuvoje mažėja gimstamumas ir mažėja vaikų, tai yra normalu“.Vien tik tai jau yra nenormalu,nes Jūs akivaizdžiai nesuprantante kas aplink Jus vyksta ir dar skleidžiate savo mintis.Išsakyti savo nuomonę nėra blogai,netgi tai daryti reikia.Tačiau Jūs,vėlgi mano asmenine nuomone ,dar giliau lendate į,Jums nežinomą, tamsią girią ir teigiate,kad „dalis mokyklų yra uždaroma yra normali proceso dalis“ ….atsiprašau Jūsų,tačiau čia šitoje vietoje žodžių neturiu.Visada nusiviliu kai iš pirmo žvilgsnio kaip ir protingi žmonės,matosi gyvenime ir cukraus ir druskos ragavę pakankamai, taip kalba….
  „…— Perfrazuojant komunistų „Internacionalo“ žodžius, nė Dievas, nė caras, nė galiūnas tokiai avių (ar kaip J. Basanavičius sakė, veršių) tautai išvadavimo ant lėkštutės tikrai neatneš. Tai pasmerktųjų tauta.“(disidentas V.Anelauskas)Realybėje mes esame valdomi, o ne patys valdome per mūsų išsirinktus „liaudies atstovus“. Valdžioje esantys tikrai nėra jokie „liaudies tarnai“. Priešingai, valdžiažmogiai dažniausia siekia maksimaliai panaudoti liaudį savanaudiškiems, kenkėjiškiems tikslams. Taip vadinamas MŪSŲ pasirinkimo laukas a priori yra sąlygojamas totaliai išsigimusios valdančiųjų SISTEMOS.
  Savaitgaliui buvau išvykęs į Suomiją, pakviestas pažįstamų suomių šeimos.Ten užu stalo visokių kalbų buvo ,tačiau nustebino,kaip gerai informuoti (bent jau tie ,su kuriais teko bendrauti) kas darosi ne tik pasaulyje,bet ir pas mus,Lietuvoje.Jeigu estus jie laiko jaunesniais broliais,tai mus vadina artimais pusbroliais.Patikėkite manimi,tai išgirsti iš solidžių,ramių ir kiekvieną žodį apgalvojančių suomių ,tai yra mažų mažiausiai malonu.Jie stebisi : kaip mes per tiek daug mūsų nepriklausomybės metų sugebėjome sau rinktis vienus ir tuos pačius,kurie išvarė iš šalies beveik trečdalį gyventojų.Šiaip aš irgi stebiuosi,aš stengiausi įtikinti mano aplinkos žmones neiti balsuoti,ir ne vienas man iškalbėjo,kad nėra už ką balsuoti,bet reikia: …eis, sugadins biuletenį,kad jo „balsas nenueitų kažkam“.Savo galva mąstantys žmonės jokių vilčių su rinkimais tikrai nebesieja. „Jeigu rinkimai ką nors keistų, jie jau seniai būtų uždrausti“(Markas Tvenas).Dar daug įdomių minčių išsakė draugai suomiai,kad ir apie patentų sistemą mūsų šalyje,tai pas juos beveik anekdotas,už kurį taurę kelia…bet jau kita tema,jeigu Sarmatai leis,galėsiu atskirai parašyti.Beje ,belgai danai taip pat stebisi šia sistema.Jų žodžiais,tai yra unikumas.Jie vis dar mano,kad mus valdo rusai.
  P.S. būtų malonu sulaukti komentarų iš PESTININKO ir MYNDĖS.

  Rašykite Dainiau – išspausdinsime
  Siųskite per nuorodą po straipsniais arba tiesiai čia:
  http://www.sarmatas.lt/pasidalinkite/

 8. pestininkas says:

  Spaudžiu penkis Dainau! Malonu kad protingas mintis dėstai bratka! Kas liėčia vakariėčius tai pagal savo patirti gyvenimo U.K. galiu pritart,pagal savo patirtį kelis kartus L.T. jiė sakė kad randasi rusijoj,kiti sakė kad lenkijoj!?, Bet buvo tokiu kuriė ir teisybe žynojo, ir dar pabrėžė žynantis jo mes buve sssr sudėtyje! Kas liėčia R.F. propaganda, tai jos labai daug stebiu per ju mas-medija jau daugeli metu, vakaru atžvilgiu, bet idomiausia tai, kad ju valdžia ir oligarchai turi saskaitas vakaru valstybėse, valdo nekilnojamus turtus, futbolo komandas, leidžia savo atžalas i koledžus ir aukštasias!? Bet vat žmonėms savo,  geru istatymu kažkaip nelabai irgi nori kurt! Ir dėl visu bėdu kaltina vakarus! Klausimas automatiškai kyla, kas gi jiėms trugdo savo šali išvystit ekonomiškai, iki tokio lygio kaip vakaru ekonomikos? Nors mes puikei žynom kad vakaruose irgi tik gražus fasadas! Taigi manau kad propaganda skirta tam kad nuteikt tautas viėna priėš kita, kad jinai nustelbtu nepasitenkinima tautu savo valdžiu blogais darbais, ir dažnniausia to pasekoje kyla karai, tam padeda kiėkviėnoje šalyje integruota 5 kolona, kurei priklauso viėnos tautos atstovai, tai galioja kiėkviėnai  valstybei visoje žemėje, nes ju ira tokia misija eit ir kiršint tautas tarpusavi! Ir tai jau tesiasi nuo antikos laiku! Šiuo klausimu turiu surinkes nemažai informacijos, ir ja rinkau ne viėnas,ir ne viėnerius metus, renku iki šiol, puzlio dėlione! Kviėčiu visus prisiminti kada kilo vajus „rusai puola“ jis kilo žemės referendumo, ir per skalunu kompanija metu, ir ira tesiamas iki šiol.Lenku „pokštus“ pabaigė, ir pradėjo kitus, tik gaila kad nemaža dalis tuo tiki, bet jei pažiurėsit kokios tautybės asabos labiausia apiė priėša rėkia, tai ir pamatysit kokei tautai jiė priklauso, šitai pačiai tautai priklauso ir rusijos galvos televizoriuose! Darykit išvadas, tamstos!

 9. Dainius says:

  Pasaulis nesikeičia,pasaulį keičia jame gyvenantys ir tai tik jų supratimo ribose.Tai kad vakariečiai dar iki šiolei mano,kad mes esame po rusais( prieš tai mus vadino tiesiog rusais) nieko keisto – ankstesniu laiku vakaruose buvo įprasta priklausiančias Sovietams tautas Vakaruose įvardinti paprastai kaip rusiškas.Ar bent jau labai artimas rusams.Šiuo metu,kai tie patys vakarai,dabar tapę faktiškais, daugelio buvusių po sovietine įtaka, valstybių ŠEIMININKAIS patys bando tą buvusį jų sukurtą portretą nutapyti kitomis spalvomis ir parodyti kitu kampu.Manau,kad daugeliui tai akivaizdu.Tačiau yra daug snaudžiančių, bet deja tai ne miegančios princesės atvejis ir kiekvienai princo ant balto žirgo neužteks.Reikia pradėti galvoti.Suprantama ,kad sunku ir priežasčių tam yra ir galima atrasti be skaičiaus.Ar žinote ką daro klampusis smėlis su auka,patekusia į jo spąstus?Įtraukia.Visumoje teigiama,kad kuo įnirtingiau priešinsiesi,tuo greičiau įtrauks.Mieli mano,tačiau jus įtrauks bet kokiu atveju,jeigu jau teko tokia “ laimė“ ten įkliūti.Ir jeigu nebus jums į ką užsikabinti,į bet ką : medžio šaknį,šaką ar ištiestą kitos būtybės ranką – jūs pražūsite.
  Lygiai tas pats vyksta dabar.Vakarietiškai Europai jos buvusi sovietinė dalis rūpi tiek,kiek tai apsimoka finansiškai. Tikri turistai reta išimtis,jeigu neimsime domėm tų,kurie čia atvažiuoja pagerti pigaus alchogolio ir susirasti paslaugią būtybę seksui visai nakčiai. Jeigu nesiimsime nieko keisti,jeigu išsivažinėsime po užjūrius,kad ten brangiau moka už tualetų valymą nei čia aukštą mokslą baigusiam specialistui,jei dėl kūniškos gerovės spjausime į savo prigimtinę moralę ir protėvių palikimą,tada išnyksime kaip dūmas vėjuotą dieną,sudegsime traškia ugnimi kaip beržo tošis ,kad kažkas veltui susišildytų delnus ir pelenus paleistų vėjui.
  Kas liečia Rusiją aš jau rašiau,kad tai tikrai ne panacėja nuo visų ligų.Turiu pažįstamų Maskvoje ir puikiai žinau kas dedasi tikroje Rusijoje. Bėdų ir rūpesčių ten daug.Gerbiamieji,supraskite,kad dabar vyksta kova tarp dviejų gigantų ir į smulkmę rimtai niekas dėmesio nekreipia.Čia tas pats, kaip vedantis pasivaikščioti savo čiau čiau veislės skambalą paima jį po pažasčia kai susitinka su vilkiniu šunimi.Tik šiuo atveju Pabaltijys yra tas smulkus,šeimininkui tarp kojų įsispraudęs šuniukas,kuris net užspringdamas viauksi prieš kiekvieną didesnį ,jo kelyje sutiktą šunį.Aš jau sakiau ir kartoju,kad Lietuvai reikalinga vienybė ir mes neturime tuščiai eikvoti savo laiką tuštiems lyginimams tarp Vakarų ir buvusių sovietinių blokų daromos propogandos.Užtenka pasidomėti viena ir kita,sugretinti faktus ir tampa akivaizdu,kad tikroji tiesa yra meistriškai slepiama.Tikslai užmaskuoti.Rusai dabar tik ginasi,nes yra pastovaus ir intensyvaus puolimo zonoje.Tai paskutinis rimtas bastionas neleidžiantis pilnai išsikeroti pasaulį užvaldančiam blogiui.Bus labai blogai jeigu Rusija bus sunaikinta,nieko gero nebus jei ji ir laimės.Blogio jėgoms reikia visuotinio žmonijos,ir pirmiausiai baltosios rasės ,sunaikinimo,todėl visai nėra svarbu kuri valstybė vadovaus paradui.Pernelyg akivaizdu,kad kažkoks momentas buvo praleistas arba kažkas pasaulio ŠEIMININKAMS nenusisekė,kad kapitalizmas su jo pasauliniu šaukliu JAV dabar turi sunykti ir atgimti kitoje šalyje kitame vaidmenyje.Tokiam globaliam pasikeitimui reikia laiko ….arba eilinio pasaulinio karo.Būtent laiko JIE ir neturi,užtat priežasčių sukelti karą- pakankamai,tik kad Hitlerio tipo dar neatranda,kieno vardu sukeltų žudynes.Taip ,kad išvadas visada reikia daryti,tačiau drįstu teigti,kad lietuvių tautai beliko sulaukti,kas išspirs taburetę iš po kojų.

 10. Žilvinas says:

  Labas vakaras, draugai.
  Esu dažnas svetys šiame naujienų tinklalapyje. Nesu vis dar komentavęs , bet pagalvojau , kad laikas.
  Visu pirma norėčiau padėkoti straipsnio autoriui. Labai tikslu ir informatyvu, atrodo, kaip galime mes žmonės nesuprasti tokių paprastų dalykų, kaip šiuolaikinių liaudies valdymo niuansų. Žinoma tai įmanoma vienu būdu – riboti aktualias ir adekvačias žinias ir naujienas nuo paprasto mokesčių mokėtojų akių ir ausų. Čia toks asmeninis mano pastebėjimas, manau ir jūs garantuotai pastebite. Aš nežiūriu tv jau apie 5m, bet įsijungiu tam, kad patyrinėčiau, pasidomėčiau su savo supratimu ir apie tai informuočiau kitus, taigi: Per pagrindinį eterio laiką rodomos laidos tokios kaip 24 valandos, TV Pagalba, vakarais ypač dėmesį atkreipė valanda su Rūta, Nuo Iki (aibė laidų iš eilės, rodomos laimingos meilės istorijos apie lietuvių moterų ištekėjusių už musulmono vyro. Kodėl nerodo, kiek ir kokių baisių ir negerų dalykų ten nutinka, kodėl nerodo lietuvių porų ir laimingų šeimų, kodėl laidose pašiepiamas lietuvis vyras kaip netikęs, neprotingas … ir aukštinamas musulmonas, kaip labai švelnus ir atsidavęs vyras… , kiek moterų patikės šiomis pasakomis ir išsiruošusios nukentės „meilės paieškose“). Labai gaila žmonių iš kurių yra tyčiojamasi per laidas GĖDAS , kaip 24 val. Tai lygiai tie patys žmonės , kurie kažkada buvo vaikai, turėjo svajonių, siekių, buvo aktyvus ir smalsūs su neribotu potencialu. Tai tie patys žmonės, kurie lygiai kaip tu ir aš sėdėjo mokyklos suoluose ir mokėsi daugybos lentelės. Kas nutiko ? Kodėl laidoje nerodoma kas nutiko, kodėl taip nutinka, kodėl nebandoma ištiesų parodžius beviltiška žmonių situaciją ją taisyti ir prieš ją kovoti. Ir kalbu apie tikrą kovą, kaip meną, kai kariaujama su priežastimi o ne su pasėkme. Kodėl prie daugybos lentelės nepridėjus pamokos apie alkoholį, ir jo daromą kritinę žalą žmogaus kūnui, protui ir sielai. Kodėl nešviečiama apie manipuliacijos ir melo mechanizmus…

  Daug noriu pasakyti bet nesiplėsiu , pridursiu prie temos. Apsišvietęs, žinantis savo stipriąsias ir silpnąsias vietas, daug klausinėjantis, sveikas ir energingas žmogus valdžiai nereikalingas. Tai faktas, tai nenaudinga. Kuo kvailesnis , su kuo daugiau ydų ir kabliukų už kurių taip lengva pakabinti, tuo geresnis :) Labai patinka šie žodžiai:

  Wer nichts weiß, muss alles glauben vertimas – Tas kuris nieko nežino, privalo viskuom tikėti.

  Sėkmės ir ramybės jums žmonės ;)

 11. Ec says:

  Šią vasarą pravažiavau visą Rusiją išilgai, teko su daug vietinių pasikalbėti, ne tik rusų bet ir kitų tautų žmonių, pamatyti kaip atrodo tos pačios (vakarų ir rusų) propagandos iš kitos pusės. Pasakysiu trumpai, prieš žydus nieko neturiu, gal tai tik sutapimas, iš jų pusės visi super pseudo patriotai (sakantys, kad Pabaltijį užims per valandą, iki Berlyno per savaitę nueis ar pan.) yra žydai, pradedant Žirinovskiu, arba už žydiškus pinigus dirbančios žiniasklaidos priemonės ir žurnalistai. Tą daugelis rusų puikiai supranta ir ne vienas yra tą paminėjęs. Lietuvoje, manau, yra lygiai tas pats. Peršasi retorinis klausimas, kam bus naudinga, kad išsižudys Rusijos, Lietuvos, ir kitų šalių gojai?

 12. konkurencijos nėra says:

  Auksinis milijardas…

 13. pestininkas says:

  Dainiau viska išdėstei taip kaip ira 100%! O Ec tai ir per rusu tv ir radija pagrinde irgi viėn žydai kalba patriotiškai rusijos atžvilgiu, bet darbai ju rodo ka kita! Jiė mums gojams gali suokti labai gražei ir protingai, bet kad po to liėjasi visad goju kraujas! Galėčiau daug pavyzdžiu prirašyt, bet daug dalyku gali pats rasti tinkle. Pradžioje jei nori panagrinėti ta tema gali pradėti nuo krymo-tarybinės-žydu atonomijos sukurimo, apiė tai rasi gražiu filmu ir išslaptintu R.F. viėšu dokumentu! O dar prisimink „genialuji“ donski, koks jis buvo LT „patriotas“, jei neskaitei perskaityk dar „durniu laiva“, ir tesinius. Viėn ten rasi vertingos info.

 14. Myndė says:

  Ką čia labai prikomentuosi. Jeigu link straipsnio, tai pakankamai tendencingas ir propagandinis, tik iš rusų varpinės. Ir netgi, lyginant su rusų propagandos lygiu, silpnokas – suplakta švietimas ir propaganda, net bandant susieti vieną su kitu. Tik labai plėstis nesinori, nors esu tiesiogiai susijęs. Labai labai trumpai – iš tiesų švietime egzistuoja krūva problemų (Rusijoj taip pat, ir ne tik švietime), bet jeigu mokykloje dirba tiesiog nekompetetingi (švelniai tariant) pensininkai – neįžiūriu tame sionistų sąmokslo. Tiesa, neretas dirba vien todėl, kad iš pensijos nesugebėtų pragyventi.
  Dėl Dainiaus komentaro – pritariu visais 100%. Niekada neslėpiau, kad jau kuris laikas skeptiškai vertinu mūsų galimybes egzistuoti kaip visavertė suvereni valstybė, o į tarybinį periodą žiūriu kaip į prieštaringą, bet tikrai ne vien su minuso ženklu.
  P.S. Dėl suomių „informuotumo“. Va čia ir yra paaiškinimas, kodėl nieko nesitikiu iš ateities. Suomiai domisi ne tik savo, bet ir artimesnių kaimynų reikalais. Didžiulė lietuvių dalis domisi tik maximos akcijomis. Nesakau, kad tai blogai (negali kaltinti žmogaus už tai, kad jis yra toks, koks yra), bet tai paaiškina, kodėl 25 metai ir -1 0000 000.
  P.P.S. Suomijoj, nežiūrint į tai, kad ji, neabejotinai, Vakarų stovykloj, švietimas vienas geriausių pasaulyje.

 15. Ec says:

  Viską šitą puikiai suprantu, visuomet stengiuosi aiškinti palyginimais, kad nesuprantantys suprastų

 16. Myndė says:

  kalbant apie informaciją ir propagandą, tai kartais keistu būdu komentarai sarmatuose … dingsta.

  Myndei >> Paskelbti komentarai niekada nedingsta. Nebent būna perkeliami į sekantį puslapį, kai komentarų padaugėja. Kai kurie komentarai yra blokuojami – tas tiesa, tą daro automatinė komentarų filtravimo programa. Kas kažkiek laiko tos programos užblokuoti komentarai yra peržiūrimi, ir jei ten randama atsidūrusių per klaidą komentarų – jie paskelbiami.
  moderatorius

 17. Myndė says:

  Nuraminot. Kartoju vakar rašytą tekstą, kuris po kelių bandymų taip ir neišvydo dienos šviesos sarmatuose:
  „Ką čia labai prikomentuosi. Jeigu link straipsnio, tai pakankamai tendencingas ir propagandinis, tik iš rusų varpinės. Ir netgi, lyginant su rusų propagandos lygiu, silpnokas – suplakta švietimas ir propaganda, net bandant susieti vieną su kitu. Tik labai plėstis nesinori, nors esu tiesiogiai susijęs. Labai labai trumpai – iš tiesų švietime egzistuoja krūva problemų (Rusijoj taip pat), bet jeigu mokykloje dirba tiesiog nekompetetingi (švelniai tariant) pensininkai – neįžiūriu tame sionistų sąmokslo.
  Dėl Dainiaus komentaro – pritariu visais 100%. Niekada neslėpiau, kad jau kuris laikas skeptiškai vertinu mūsų galimybes egzistuoti kaip visavertė suvereni valstybė, o į tarybinį periodą žiūriu kaip į prieštaringą, bet tikrai ne vien su minuso ženklu.
  P.S. Dėl suomių „informuotumo“. Va čia ir yra paaiškinimas, kodėl nieko nesitikiu iš ateities. Suomiai domisi ne tik savo, bet ir artimesnių kaimynų reikalais. Didžiulė lietuvių dalis domisi tik maximos akcijomis. Nesakau, kad tai blogai (negali kaltinti žmogaus už tai, kad jis yra toks, koks yra), bet tai paaiškina, kodėl 25 metai ir -1 000 000.
  P.P.S. Suomijoj, nežiūrint į tai, kad ji, kaip bežiūrėsi, Vakarų stovykloj, švietimas vienas geriausių pasaulyje.“

 18. Myndė says:

  Netiesa. Ką tik pabandžiau – komentaras nepasirodė. Gal ten kažkas tokio baisaus, kad automatinis filtras nepraleidžia, bet faktas lieka faktu.

  Perskaitykite dar kartą ką parašiau prieš tai „Paskelbti komentarai niekada nedingsta“. PASKELBTI. Kai komentarai sulaikomi – tada jie NĖRA paskelbti. Jūsų komentarai buvo sulaikyti, dabar peržiūrėjau ir radau saugykloje.
  moderatorius

 19. Dainius says:

  Atleisk Žilvinai, nuoširdžiai prajuokinai : …..“ Aš nežiūriu tv jau apie 5m, bet įsijungiu tam, kad patyrinėčiau, pasidomėčiau su savo supratimu ir apie tai informuočiau kitus…“Čia tas pats,kai degtinę iš stikliuko laižai,bet negeri…ką šitoje vietoje galima tyrinėti man sunkiai suprantama…..Per visas LT MIP transliuoja tokią dezinformaciją,kad net ausys linksta besiklausant arba pateiks tikrus faktus iš tam tikro kampo ir paliks pačiam išvadas pasidaryti.Tik įvažiavus į LT teritoriją pasitiko per visus lietuviškas radijo stotis transliuojamas pranešimas apie visus seimūnus “ GELBĖTOJUS“,kurie savo metu buvo stoję prie valstybės vairo ir su pakankama tyčinio sarkazmo doze vieno ir to pačio diktoriaus skaitomame tekste paaiškino kokie jie nevykėliai užbaigiant dabartiniu“ gelbėtoju “ Karbauskiu.Tačiau nė žodelio apie konservatorių kliauzes jiems būnant valdžioje ir tai,kad jie dabar žaliaisiais tik prisidengia.Gaila,tikrai daug žmonių tiki jaunuoju lansbergiuku ir jo komandos sekamomis pasakomis,nes lietuviai ir už indus kantresni,kaip kada Simas rašė.Nors kuolą ant galvos tašyk – tereikia konservams tik „naują“ žmogutį į priekį pastatyti ir visa vagių banditų kyšininkų parsidavėlių padlaižių šutvė vėl į seimą patenka.Ne,lietuviai dar labai gerai gyvena,užtenka pasižiūrėti kokiais krepšiais maximuose,lidluose perka,užtenka pastebėti tą piktą pasipūtimą kito asmens atžvilgiu,tą begalinį norą nors kuo nors pasididžiuoti prieš kaimynus,draugus…oi kaip lietuviai toli nuo suomių net tik gaunamais atlygiais,bet ir elementariausiu žmogiškumu.Liūdna,labai.

 20. Simas Simaitis says:

  O dabar, Mynde, o stebūklas, suomiai perėmė sovietinę mokymo programą ir metodologiją, ją patobulinę. Senus tarybinius vadovėlius pritaikė sau. Štai jums ir suomiai. Dainius gali savo pažystamų pasiteirauti, jie neduos sumeluoti. Štai jums ir vieni geriausių pasaulyje.

 21. konkurencijos nėra says:

  60tų metų tarybinis vadovėlis, padėčiai taisyt, dabar būtų savalaikis, bet…

 22. Dainius says:

  Suomiai pirmiausiai žiūri savo valstybės ir savo žmonių.Ruošiu straipsniuką Sarmatų lankytojams.Artimiausiu metu pateiksiu.
  L IETUVA MANA TĖVYNE,APDAINUOTA IR GRAŽI
  DARBŠTŪS ŽMONĖS ČIA SKURDE GYVENA
  VOS NE VOS GALĄ KAŽKAIP SUDURDAMI
  VAKARAIS SUSĖDĘ ANUOS LAIKUS MENA
  KAI VISI ŽMONĖS BUVO ŠIRDIES PRIE ŠIRDIES
  DABAR GI LIKO TIK VALSTYBĖ: VAGIS ANT VAGIES…..
  čia jau pensininkės,kaimynės žodžiai,anksčiau ji nesidomėjo politika,labiau daržais ir sarmatų ir kt. tinklalapių tikrai nežino – šitie žodžiai pasakyti iš širdgėlos….įsiklausykite visi

 23. Myndė says:

  Nereikia žiūrėti supaprastintai – kažkas kažką perėmė ir įvyko stebuklas. Stebuklų nebūna.
  Nėra ir nebuvo „tarybinės švietimo sistemos“. Kai kas tai, kas buvo, vadina „prūsiška“, arba muštru pagrįsta švietimo sistema. Bet tai irgi ne todėl, kad kažkam ji atrodė geriausia, o todėl, kad tuo metu ta šalis taip gyveno. Kitas dalykas, kad dėl milžiniško Rusijos intelektinio ir kultūrinio potencialo, iš tiesų buvo sukurtos aukšto lygio dalykų programos ir parašyti puikūs vadovėliai, kai kuriai atvejais iki šiol tyliai naudojami.
  Turim suprasti – yra „demokratiškos“ ir yra „nedemokratiškos“ valstybės ir visuomenės. Kokia nors Š. Korėja vs P. Korėja kiekviena turi savų pliusų ir minusų. Bet nemanau, kad tuos skirtumus sąlygoja pasaulinis masonų, sionistų ar ateivių sąmokslas. Tiesiog, kiekvienas procesas – tiek liberalėjimas, tiek totalitarėjimas – sukelia tam tikras pasekmes. Grįžtant prie švietimo, mūsų problemos kyla iš vienos pusės, dėl objektyvių liberalėjimo (nes juk nenorim gyventi kaip Š. Korėjoj) priežasčių, iš kitos – turim sau pripažinti, kad esame labai labai menki intelektiniu ir kultūriniu požiūriu.
  Liūdina tai, kad užuot tą pripažinę, kuriame kreivų veidrodžių karalystę.

 24. vo tep says:

  Mindei,

  Neįsižeisk, bet perskaitęs tavo komentarą susidaro toks įspūdis, kad jį parašė būtent tos kreivų veidrodžių karalystės pats Karalius…

 25. Dainius says:

  tai jau tikrai,Minde nepyk,bet kategoriškai negaliu sutikti, kad mes esame labai menki savo intelektu ir kultūra,tu dar sykį gerai pagalvok,prieš antrą kartą taip teigdamas neįžeidinėk tautos,kurios atstovas ir pats esi.

 26. Ec says:

  Nėra nei rusiškos propagandos nei lietuviškos. Iš rusų pusės išrinktosios tautos atstovai šaukia, kad vakarai grobuonys, ruošiasi pulti, Pabaltijys šprotinės valstybės ir pan., tokiu būdu erzindami abi puses, ir pateikdami save kaip patriotus, iš lietuvių pusės išrinktosios tautos atstovai arba už išrinktosios tautos pinigus šaukia, kad rusai puls, jie vatnykai, fašistai, orda ir jų vadas Putleris, taip pat save pateikdami kaip patriotus ir erzindami abi puses. Abiejų pusių propaganda yra šeriama iš vienų rankų, pateikia kiekvienai pusei priešo paveikslą visiškai vienodais būdais, o matymas tik lietuviškos ar rusiškos propagandos yra matymas medžių bet nematymas miško, t.y. nematymas esmės

 27. Myndė says:

  Kiekvienas gali save guosti kaip išmano. Niekam netaikau asmeniškai.
  Bet kai pažiūri į savo „valstybę“ iš šalies – apgailėtina parodija. Kai kas vadina „Durnių laivu“. Ir labai sunku būtų ginčytis.
  Kita vertus, ko norėti iš tautos, kuri paskutinė Europoje priėmė krikščionybę (netgi sugeba tuo didžiuotis), sukūrė raštą, šiokias tokias literatūros užuomazgas (neskaitant „Metų“), beje, turėdama ant pirštų skaičiuojamus iškilesnius rašytojus ar poetus, pagatava ir jiems skelbti raganų medžiokles?
  Čia kaip alkoholikui – kol jis neigia toks esąs, kažką pakeisti beviltiška. Pirmas žingsnis į išgijimą – pripažinti, kokia bebūtų nemaloni, tikrovę.
  Helsinkio centre stovi paminklas rusų carui Aleksandrui II. Gal todėl suomiai ir yra tokie, kokie yra, kad pripažįsta istoriją tokią, kokia ji buvo, neneigia nepaneigiamo ir gyvena savo gyvenimą savo šalyje. Mes gi vaidinam europiečius, o gyvenam kaip laukiniai.

 28. MikasA says:

  _Žilvinui…

  Halt durch. !!!
  Du bist im richtigen Weg..
  Du hast noch viel zu erfahren…

 29. Dainius says:

  Žinai, Minde ,tokio kaip tu žmogaus niekas nepaguos,o aš jokiais būdais netapatinu savęs su buvusiomis ir esamomis valdžiomis ir asmeniškai nepritariu tam,ką jie ir kaip daro ,dėl ko mūsų valstybėje bloga gyventi ir kodėl tarp artimiausių tautų dabar mes esame niekas. dėl to neprisiimu jokios atsakomybės už dabartinę savo šalį.Kai tai paaiškini užsieniečiams,parodai kuo mes galime didžiuotis savimi kaip tauta, jie supranta .Pavažinėk po Lietuvą,pamatyti kiek nuostabių žmonių yra,kuriančių ir puoselėjančių kitokią Lietuvą.Ir ,tavo žiniai tų žmonių tikrai daug yra.Štai tokioje Lietuvoje aš ir gyvenu,tokią ją ir matau ir tai nėra joks savęs guodimas – tai yra realybė,kurios daugelis žmonių per savo parsidavimą pinigams,geismams,pavydui jos nemato.Nei tu,nei aš nei abu kartu valdžios ir jos vedamos politikos dabar nepakeisime,tačiau įtvirtinti ir saugoti tikrąją Lietuvą galime ten,kur gyvename.Jeigu tu nematai,kas yra tamsiojoje mėnulio pusėje,tai dar nereiškia,kad joje privalo būti tuščia. Apgailėtina …,žinai kas tai yra? Kai žmonėms taip išplaunami smegenys,kad apart pesimizmo ir pikto sarkazmo daugiau gyvenime jie nieko neturi. Tik paskutinis tavo sakinys yra tiksliai pasakytas : dabartinis prakutęs tautietis stato rūmus aukso sienomis ,deimantiniais stogais,o viduje molinė asla ir pats šeimininkas su vyžomis….

 30. Myndė says:

  Dainiau, sunku su suvokimu?
  Pabrėžiu – niekur nerašiau, kad nėra idealių bobučių. Tik konstatuoju faktą – mes per ketvirtį amžiaus „nepriklausomybės“ netekom ketvirčio gyventojų, iki ausų prasiskolinom, apgriovėm ką turėjom ir labai nedaug tepastatėm, o ir ką pastatėm, neretai geriau nebūtume; mes pirmaujam pagal savižudybes ir aplenkėm visus pagal alkoholio suvartojimą. Ir bandau ieškoti atsakymo į klausimą, kodėl tai vyksta. Mano subjektyvia nuomone – priežastys „mūsyse“ – nekalti čia rusai, masonai, sionistai ar ateiviai.
  Sutinku, kad yra idealių bobučių. Bėda ta, kad idealių anūkų mažėja.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top