Rusija persiginkluoja. Kaip sulaikyti Putiną?

2014, 14 spalio, 5:00 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 407 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisPadidėjęs Rusijos karinis aktyvumas privertė pasaulį susimąstyti: JAV ir Rusija persiginkluoja, ruošdamiesi naujam šaltajam karui? JAV ir ES neturi pagrindo vėl įsivelti į ginklavimosi varžybas, tačiau, norint pranokti Putino įžvalgumą, jiems reikia gerokai stipresnės gynybos ir lankstesnės politinės valios, rašo vakarietiškos MIP.

Padidėjęs Rusijos karinis aktyvumas privertė pasaulines MIP susimąstyti: galbūt stebime naujas ginklavimosi varžybas tarp Maskvos ir Vakarų? – straipsnyje „JAV ir Rusija persiginkluoja, ruošdamiesi naujam šaltajam karui“, publikuotame The Daily Beast, rašo žurnalistas bei karo ekspertas Bilas Svitmenas (Bill Sweetman). Rugsėjo 17 dieną rusų tolimojo skrydžio naikintuvai perėmėjai MiG-31 Foxhound lydėjo du strateginius bombonešius TU-95MS į tašką, nutolusį per 55 jūrmyles nuo Aliaskos pakrantės. Ešelonas apsigręžė tik tada, kai buvo perimti dviejų nematomų Lockheed Martin gamybos naikintuvų F-22 Raptor.

„Trumpai tariant, tai atrodė kaip atominės atakos išbandymas, pasinaudojant Rusijos tolimųjų aviacinių operacijų visame pasaulyje didinimu“, – komentuoja Svitmenas.

Rusijos aviacinė ginkluotė pasipildė modernizuotu MiG-31BM – patobulintas, šaltojo karo metu sukurto naikintuvo modelis, kuris, kaip tikimasi, skraidys iki 2029 metų. Taip pat ginkluotė papildoma ir patobulintu strateginiu bombonešiu TU-95MSM, rašo žurnalistas, paaiškindamas skaitytojams: „Šių rūšių ginkluotės panaudojimas vienu metu, suteikia atakuojančiajam naujų taktinių galimybių, šiuo atveju tai – žvalgybinis atakuojantis kompleksas su MiGais; taip pat jis kelia naujas problemas besiginančiai pusei“.

„Laikotarpyje tarp Obamos išrinkimo ir jo inauguracijos buvo pasirašytas pirmas žymus kontraktas, dabar žinomas pavadinimu „“Ohio“ tipo povandeninių laivų keitimo programos projektas“, prezidento administracija ir vėliau jį palaikė, – skelbiama straipsnyje. – Ginčytinas klausimas – kada ir kaip „Tolimųjų skrydžių bombonešyje“ (LRS-B) bus įdiegtas branduolinis ginklas, buvo išspręstas: kiekviename LRS-B bus įdiegtas branduolinis ginklas ir jis gaus sertifikatą, leidžiantį pervežti atominį ginklą, praėjus dvejiems metams po jo priėmimo į ginkluotę“.

„Tačiau šie planai turi sunkumų iš finansinės bei politinės pusės, – pažymi Svitmenas. – Po ilgalaikių atostogų ginkluotės tiekimo klausimais vyriausybė grįžta į atominę sritį (kaip dažnai taip atsitinka), aptikę praleidžiančius čiaupus, perdegusius saugiklius, apaugusius žole kiemus bei kalnus sąskaitų“.

„Ilgiausiai atostogavo protai: daugybė žmonių netgi ginkluotose pajėgose galėjo ilgą laiką nekelti sau sulaikymo(stabdymo) klausimo. Kadangi pasaulis įžengia į daugelio, dažnai nestabilių atominių žaidėjų epochą bei tenka apmokėti sąskaitas, mes negalime sau leisti tokios prabangos“, – apibendrina straipsnio autorius.

Svarstymai, kaip Vakarai turėtų atsakyti į Rusijos karinės galios didinimą, aprašomi redakcijos straipsnyje, pavadintame „Kaip sulaikyti Putiną“, publikuotame dukteriniame agentūros Bloomberg tinklapyje Bloomberg View. „Paskutiniai Putino veiksmai bei sprendimai primena mums, kad karinės galios ir ekonominio Rusijos viešpatavimo Europoje įtvirtinimas – ilgalaikis Putino planas“, – rašo leidinys.

„Rusija, kaip ir visos kitos suverenios valstybės, turi teisę modernizuoti savo ginkluotąsias pajėgas, – rašoma straipsnyje. – Tačiau Rusija išleidžia daugiau, nei gali sau leisti sankcijų metu, nenaudodama lėšų iš rezervinių ir pensijų fondų. O kai tokia karinė ekspansija naudojama teritorijų prisijungimui ir kaimyninių šalių nestabilumui sudaryti, visas likęs pasaulis turi į tai duoti atsaką“, – įsitikinęs straipsnio autorius.

„Tai reiškia, kad reikia kurį laiką išlaikyti sankcijas, – aiškina leidinys. – Nežiūrint į nestabilias paliaubas Ukrainoje, kaip rodo patirtis, niekada nereikia tikėtis, kad Putinas atsisakys karinių bei ekonominių išpuolių prieš kaimynus. Vyksta derybos, liečiančios realias Rusijos problemas, susijusias su Ukrainos ir ES prekybos sutartimi, tačiau nei viena šalis neturi teisės atsukusi pistoleto vamzdį diktuoti, kaip turi prekiauti kita, nepriklausoma valstybė“.

„JAV ir ES neturi jokio pagrindo įsivelti į šaltojo karo ginklavimosi varžybas, – apibendrinama straipsnyje. – Vis dėl to, norint pranokti Putino įžvalgumą, jiems reikia gerokai stipresnės gynybos ir lankstesnės politinės valios“.

parengė:  Darius Dimbelis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. PP says:

  Sulaikyti Putiną? O kas sulaikys pasaulio banditą JAV su NATO?

 2. liudas gira says:

  Rusija – PIRMYN !!!!!!

 3. virgis says:

  Norit Penktakoloniai pagal Ruskį vaikščioti su pufaika ir kiauru klynu?

 4. PP says:

  Penktaklonininkai yra tie, kurie dedasi patriotais, bet palaiko ES, JAV ir NATO. Tai vat, netrukus vaikščiosite su odiniais stringais ir kiaura š*kna.

 5. Kestutis says:

  Jei vakaru politikai tera tik finansinio sektoriaus nurodymu retransliuotojai, o vakaru finansinis sektorius iki ausu iklimpes i savo poierines ir elektronines valiutos machinacijas, tai kalbeti apie politines kokios tai vakaru valios formavima, butu tas pats kas pasakyti „ismokykim vista skraidyti“… 

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top