Rusijai ir Vakarams laikas nustoti kenkti vieni kitiems

2014, 12 spalio, 5:09 | kategorija Ideologija | 4 komentarai | peržiūrų 226 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisRisto Penttila, generalinis europietiškų kompanijų vadovų susivienijimo Northern Light sekretorius, nepalaiko įvestų sankcijų Rusijai: „galite laikyti mane finlandizacijos auka, tačiau turi būti kažkokia labiau priimtina alternatyva“, – rašo jis straipsnyje The Financial Times.

Prezidentas Barackas Obama sako, kad sankcijos veikia. Taip, veikia – jos didina Vladimiro Putino reitingą. Ir įkala pleištą tarp Rusijos ir Vakarų – ideologinėje, politinėje ir kultūros srityse. Jos kenkia Rusijos prezidento artimai aplinkai, bet kartu su jais kenčia ir norvegų žvejai, italų sūrių gamintojai, suomių pienininkai, vokiečių technologinės įmonės ir viso pasaulio energetikos kompanijos. Jos atima viltį iš europietiškosios ekonomikos. Ar sankcijos pagerina padėtį Ukrainos rytuose? Ne, nepagerina“, – įsitikinęs autorius.

Penttila neneigia, kad „sankcijos gali suveikti, kaip sudėtinė teisingos strategijos dalis“, bet kviečia „nekeisti jomis politikos“, tai pavojingas principas, jei nesilaikyti jo sveiko proto ribose“. Jis išsako nuomonę, kad „demokratijos sąlygomis užsienio politikoje reikėtų prisilaikyti balanso tarp realizmo ir idealizmo. Realizmas be idealizmo veda prie cinizmo. Idealizmas be realizmo veda prie sukultos nosies“.

„Pamokas, kurias Suomija išmoko pasinaudodama savo patirtimi santykiuose su Rusija galima pateikti dviem sakiniais. Pirma – negalima elgtis naiviai. Antra – negalima daryti kvailysčių. Didžiosios valstybės sugeba daryti nenumatytus posūkius savo politikoje, ir Rusija ne išimtis. Šiandien jos su jumis draugauja, o ryt parduos su visu kuo. Atsimenate Tilžės taikos sutartį? Pagal ją Rusija sutinkant Napoleonui atėmė iš Švedijos Suomiją. Atsimenate Molotovo-Ribentropo paktą? Jo pagrindu Josifas Stalinas prisijungė sau Baltiją ir pabandė ( nesėkmingai) prijungti Suomiją. Jaltą atsimenate? Na, Jaltą, tai dauguma atsimena“.

Penttila siūlo sekančius žingsnius: „Pirma, Ukraina ir Rusija turi pasirašyti taikos sutartį, kurioje susitarimas dėl sienų būtų sąlygojamas Kijevo įsipareigojimu saugoti rusakalbių piliečių teises ir su Maskvos įsipareigojimu sustabdyti paramą  sukilėliams Ukrainos rytuose.

Tai leis abiem pusėms „išsaugoti veidą“. Antra, Rusija ir Vakarai turi patvirtinti savo pritarimą taip vadinamiems Helsinkio principams, t.y. gerbti teritorinį šalių vientisumą ir žmogaus teises. Sekančių metų vasarą Helsinkio susitarimams – pats laikas atnaujinti priesaikas. Jei Maskva pasirinks šį kelią, Vakarams teks pradėti sankcijų anuliavimą“.

„Skamba idealistiškai – taip turbūt ir yra“, – pripažįsta autorius. Tačiau, mano jis, „kaip neįtikėtinai tas beatrodytų dabartinėmis sąlygomis, siekti konstruktyvaus santykio tarp idealizmo ir pragmatizmo vis dėl to įmanoma“.

Financial Times

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Stebėtojas says:

  FT yra globalistų įrankis.
  Išgalvoti sprendimai menamoms problemoms.
  Rusijos ir Ukrainos konfliktas kaip tik ir reikalingas dėmesiui atitraukti nuo fakto, kad Putinas ir Obama yra vieno kūno rankos.
  Vienintelis sprendimas būtų žmonių sąmonėjimas, tiek Rusijoje, tiek Ukrainoje, kad užuot į kariuomenę ėję, siųstų „savo“ valdžią po velnių.
  Ar įmanoma?

 2. Dainius says:

  Įmanoma.

 3. Juozas says:

  Kreivai matot, sytebėtojau. Jei Putinas ir Obama rankos vieno kūno, tai tas kūnas būtų toks stipruis, kad jam nebūtų konkurentų. Deja, yra niekingas  amerikės kunpalaikis, kuris kad kažką tai reikštų, kiršina ES su Rusija, kad tos išsekusios nuo TARPUSAVIO priešpriešos nebesugebėtų pasipriešinti to kunpalaikio  PARAZITAVIMUI.

 4. Stebėtojas says:

  Mielas Juozai, tas kūnas labai stiprus. Ką mes matome, tai vaidyba. Ar žinote, kad:
  1. Putinas labai konkrečiai pasisako už IMF galių didinimą,
  2. Kad Rusijos atstaovas kas mėnesį dalyvauja BIS posėdžiuose Bazelyje,
  3. Kad Russian Direct Investment Fund, įsteigto Rusijos vyriausybės, managing director yra D. Strauss- Kahn,
  4. Kad Putinui patarinėja Goldman Sachs bankas?
  Tikrinkit faktus, brangūs tautiečiai!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top