Rusijos strategija Pabaltijo atžvilgiu: Netrukdykime jiems išnykti

2016, 8 spalio, 12:36 | kategorija Ideologija | 16 komentarų | peržiūrų 1 956 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vladimiras Putinas

nuotrauka: pmrall.ru

Gerbiami skaitytojai, išvertėme dalį straipsnio iš rubaltic.ru portalo, pamatę, kad Facebook tinkle juo masiškai dalijasi žmonės. Straipsnis nėra pilnas (dėl resursų stokos išvertėme tik dalį), tačiau žemiau rasite nuorodą, ir tie, kam bus įdomu, turės galimybę perskaityti jį visą rusų kalba. Redakcija nesiūlo pažodžiui priimti visko, kas rašoma straipsnyje ir neteigia, kad viskas jame absoliuti tiesa, – jį reikėtų skaityti keliant klausimus ir lyginant straipsnyje skelbiamus teiginius su faktais ir realybe. Todėl jis skirtas mąstantiems žmonėms.

Rusijos valdžia iškėlė politinę užduotį stambiausiems šalies pervežėjams: nuo 2020 metų, visi be išimties Rusijos kroviniai turi aplenkti Pabaltijo uostus. Tuo pačiu metu, kai bus nutrauktas Rusijos krovinių tranzitas, Latvija, Lietuva ir Estija pilnu mastu pajus demografinės katastrofos poveikį Pabaltijyje: kvalifikuotų specialistų ir jaunimo emigracija, gimstamumo mažėjimas ir amžiaus struktūros deformacijos, daugėjant visuomenėje pagyvenusių žmonių daliai.

Už demonstratyvaus oficialios Maskvos abejingumo Pabaltijui slypi paprasta ir tiksli strategija Lietuvos, Latvijos ir Estijos atžvilgiu: nesikišti į vykstančius procesus Pabaltijyje, netrukdyti vietiniams vadukams naikinti šias šalis savo beprotiška politika ir nesuteikti lietuviams, latviams ir estams nė vieno šanso išsigelbėti pasinaudojant Rusijos resursais.

Buvęs Rusijos prezidento administracijos vadovas, Vladimiro Putino spec-atstovas ekologijos ir transporto klausimais, Sergej Ivanov, pasisakydamas pasitarime su stambiausias Rusijos krovinių pervežėjais išsakė valstybės užduotį: visi šalies kroviniai, perkraunami Pabaltijo uostuose, pradedant nuo 2020-ųjų turi būti perorientuoti į Rusijos jūros uostus. Nė vienas rusų krovinys sekančio dešimtmečio pradžiai neturi eiti per Lietuvą, Latviją ar Estiją.

Kalba eina apie tikslingą Rusijos valstybės politiką: atimti Pabaltijo šalims bet kokią galimybę uždirbti pinigus ir nors truputį kilstelėti savo ekonomiką ir socialinę sferą, ekonominių ryšių su Rusija sąskaita.

Anksčiau šiuos ryšius nutraukdavo Pabaltijis, dabar juos sąmoningai ir nuosekliai nutraukia Rusija. Po keleto metų (o galimai ir mėnesių) valdantysis Latvijos, Lietuvos ir Estijos elitas su nuostaba aptiks, jog patys sukūrė Kremliui metodologiją kovai su jais pačiais. Pabaltijo palaikomų sankcijų prieš Rusiją įvedimas gali pasirodyti efektyviu Rusijos užsienio politikos instrumentu.

Kalbant apie žemės ūkio produkciją, tai per du metus maisto produktų embargo Rusija pilnai atstatė savo apsirūpinimą maisto produktais ir tapo viena iš stambiausių pasaulyje mėsos ir grūdų eksportuotoja. Dabartinėmis sąlygomis Rusija nesuinteresuota sankcijų atšaukimu: iki ekonomikos restruktūrizacijos programos pabaigos jai naudinga, kad sankcijos būtų tęsiamos. Todėl raginimai atšaukti sankcijas vis dažniau yra girdimi Vakarų Europos šalių, o ne iš Maskvos. Todėl Europos Sąjunga šių metų vasarą pratęsė sankcijas Rusijai pusmečiui, o Rusija atsakydama pratęsė kontrsankcijas pusantrų metų laikotarpiui.

Kada ekonomikos restruktūrizacija pasibaigs ir galima bus grįžti prie ekonominių kontaktų su Europos sąjungos šalimis atkūrimo, Rusija galės sau leisti tą daryti savomis sąlygomis. Kaip absoliučiai teisingai visus šiuos metus kalbėjo Baltijos šalių politikai ir ekspertai – ikikrizinio Rusijos-Europos santykių sugrąžinimo į „busines as usual“ lygį, daugiau nebebus.

Sankcijos esant naujam situacijos išsidėstymui gali tapti efektyviu Rusijos užsienio politikos instrumentu.

Pagrindine sankcijų atšaukimo sąlyga iš Maksvos pusės bus ekonominių ryšių su Rusija sugrąžinimas ne su visomis Europos Sąjungos šalimis, o tik su tomis iš jų, kurių vyriausybės nepavertė kovos „su Rusijos grėsme“ savo egzistencijos politiniame pasaulio žemėlapyje tikslu.

Skirtingai nuo Latvijos ir Lietuvos, Vokietijos ir Prancūzijos egzistavimo prasmė tarptautinėje arenoje nesikoncentruoja į riksmus apie „rusų grėsmę“ ir Rusijos Europoje „atgrasymą“. Abiejose šalyse didžiuosiuose rinkimuose sekančiais metais eina draugiškos Maskvai politinės jėgos. Vokietijoje – kairieji social-demokratai, kurių lyderis Frankas-Valteris Šteinmejeris ne kartą buvo pasisakęs už sankcijų atšaukimą ir strateginę partnerystę su Rusija. Prancūzijoje – dešinieji „Respublikonai“, kurių lyderis Nikolas Sarkozy jau padėjo įveikiant krizę tarp Rusijos ir ES 2008-2009 metais, ir ultradešinioji Marin Le Pen, kuri ir šiaip yra Putino gerbėja.

Ir su tais ir su kitais Kremliui bus labai paprasta susitarti. Po valdžios pasikeitimo Vokietijoje ir Prancūzijoje, Maskvai bus net nereikalinga JAV prezidento rinkimuose izoliacionisto Donaldo Trampo pergalė. Nors, jei ji vis dėlto įvyks, tai taip pat taps didele parama Rusijos užsienio politikai.

Pagrindinė šios užsienio politikos užduotis – pasiekti to, kad po pilnaverčių ekonominių santykių su Europos Sąjungos šalimis atnaujinimo, išliktų Rusijos ekonominės ir politinės sankcijos prieš Lietuvą, Latviją ir Estiją.

Už demonstratyvaus Maskvos abejingumo Lietuvai, Latvijai ir Estijai, kurios pastaraisiais metais beveik neužsimenamos Rusijos vadovybės pareiškimuose, kuriose beveik niekada nebūna oficialūs asmenys ir, kurios net neįtrauktos į paskutinę Rusijos užsienio politikos doktriną, slypi paprasta ir aiški Rusijos strategija Pabaltijo atžvilgiu.

Ši strategija vadovaujasi tuo, jog nereikia trukdyti Pabaltijui numirti – nesikišti į jo mirties procesą ir net nebandyti jo sulėtinti, pakišant Lietuvai, Latvijai ir Estijai ramentą kaip įrankį išeinant į 145-milijoninę Rusijos rinką.

Pasak Eurostat prognozių, Lietuva jau prarado trečdalį gyventojų, o per artimiausius dešimtmečius praras dar 38% gyventojų. Analogiška situacija Latvijoje, ir tik šiek tiek geresnė, bet irgi kritinė Estijoje. Dar svarbesnės už išvykstančių žmonių skaičius yra kokybinės emigracijos charakteristikos. Į Londoną ir Dubliną išvyksta kvalifikuoti kadrai: Baltijos šalys praranda gydytojus, inžinierius, mokslininkus, darbuotojus ir darbininkus specialistus. Masiškai emigruoja jaunimas – Pabaltijis praranda naująją kartą, krenta gimstamumas, – lietuviai, latviai ir estai nustojo atkurti save kaip nacijas.

Ar Rusijai naudinga tokia padėtis? Be abejo. Labiausiai antirusiškos, atvirai rusofobiškos Europos Sąjungos valstybės pačios veda save link anihiliacijos ir galutinio susinaikinimo. Jie deda visas pastangas ir lėšas pirkdami Kanados metalo laužą kaip, esą, karinę techniką, išvogdami biudžetą perkant „auksines šakutes“ kariuomenei ir informaciniam karui su Baltarusijos AE, tuo pačiu toliau laikydami emigraciją panacėja nuo bet kokių problemų su savo gyventojais, – ši politika strategiškai yra prorusiška.

Blogiausia ką gali padaryti Rusija Pabaltijo kryptimi, – tai vėl atverti savo plačią rusišką dvasią ir pulti padėti silpnėjančioms nuo nematytos istorijoje depopuliacijos Baltijos respublikoms. Patirtis rodo, jog Baltijos šalyse tokia pagalba nėra vertinama, o į ištiestą ranką spjaunama. Tuo geriau Rusijai.

Atsisakiusi nuo bet kokios, net netiesioginės paramos Pabaltijui, Rusija ne tik sutaupys savo resursus, bet ir pagreitins mirties procesą tų šalių, kurios buvo jai atvirai priešiškos nuo pat savo valstybingumo atsikūrimo 1991 metais.

Sprendžiant pagal praktinius rusų vadovybės žingsnius, Maskvoje sutinkama su šiomis išvadomis ir yra pasirinkta strategija Pabaltijo atžvilgiu „krentantį – stumtelėk“. Sankcijų prieš Lietuvą, Latviją ir Estiją niekas atšaukti nesiruošia, Putinas ir jo patikėtiniai iškėlė užduoti artimiausiems metams, kaip jau buvo minėta, pilnai atsisakyti nuo rusiškų krovinių tranzito per minėtas šalis.

Kaip tik tuo metu, kai Vilnius, Talinas ir Ryga apsižiūrės, kad pas juos neliko pakankamai mokesčių mokėtojų tam, kad galima būtų išmokėti pensijas savo senukams, jų uostų ir geležinkelio paslaugų atsisakys paskutinė Rusijos įmonė. Daugiau Maksvai visiškai nieko daryti nereikia. Tik nutraukti visus įmanomus ryšius su Baltijos šalimis, izoliuotis ir nusišalinti nuo jų, kad ateityje netektų spręsti jų problemų. Pabaltijis – tai tas atvejis, kai su oponentu ginčytis neverta. Jis pats save sunaikina veikdamas Rusijos interesų vardan.

plačiau: http://www.rubaltic.ru/article/politika-i-obshchestvo/031016-strategiya-rossii/

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 16

 1. Aldona says:

  Labai geras straipsnis. Taip, susinaikinsime patys. Ir kaltas tik per ilgas Vyriausybes ir politikieriu liezuvis. Idiotai ir debilai, kitaip ju pavadinti negaliu. O kentes visa liaudis.

 2. algirdas says:

  Tą, kas rašoma straipsnyje jau seniai mato mąstantys žmonės, tačiau tyli ir nedrįsta prasižiot, pamiršę apie šlovingą savo protėvių praeitį, kai labiau už viską jie vertino savo tėvynę, apdainuodami ją savo giesmėse, atpasakodami sakmėse ir pasakose. Savo šeimų ir vaikų ateitį jie vertino labiau už savo gyvybę…

  Paskaičiau apie Lenkijoje vykstančius protestus prieš bandymą uždrausti abortus – ten juk žmonės protestuoja prieš savo išrinktos valdžios daromą prievartą gyventojų atžvilgiu, jie netyli, todėl apie juos rusai nerašo taip, kaip šiame straipsnyje apie Pabaltijį…

  Lenkai mirs, jei mirs, stovėdami, o ne klūpėdami kaip lietuviai, be pasipriešinimo užsimovę vergo antkaklį ir nuolankiai nuleidę galvas… O prisiminus, kad po sekmadienį vyksiančių rinkimų vėl viskas liks kaip buvę, neskaitant jau seniai planuotų naujų mokesčių įvedimo – tai, kaip sakė kažkada Šustauskas, norisi imtis ieškot senio Kalašnikovo, kad supažindint su juo tuos užsisėdėjusius valdžioje komunistų išnaras.

 3. konkurencijos nėra says:

  kaip sakė kažkada Šustauskas, norisi imtis ieškot senio Kalašnikovo, kad supažindint su juo tuos užsisėdėjusius valdžioje komunistų išnaras

  Gražiai sudėta…

 4. Simas Simaitis says:

  Demografinė padėtis Lietuvoje tikrai katastrofiška. Ir katastrofiškas tautos neveiklumas, lyg banderlogai užburti smauglio Ka žvilgsnio.

 5. Romas says:

  geras straipsnis.Viskas teisingai sudeliota….

 6. Simas Simaitis says:

  to Romas. Jeigu suprantate, kad viskas teisingai siudėliota, vadinasi žinote išeitį iš šitos padėties?

 7. Andrius says:

  Tai aisku taip ir bus. Cia tik grybai su seimu saukia puls juos kad tik pinigu praplaut daugiau perkant metalo lauza is eu. Kaip jus isivazduojat kaip viskas zlugs cia jie gi begs is cia ir patys bet gi neis i fabrikus dyrbt. Tad milijonu prireiks ir jiems ir ju vaikams. Tad ir vagia jau viesai net nesislepdami. O teritorija liks jusu mylimai us kariuomenei.jie jau cia ir kantriai lauks tos dienos. Del to ir buvo tokia salyga stojant i eu pirma stot i nato. Dar 4 metai ir viskas.

 8. Andrius says:

  Tai va lietuviai priprate sakyt lenkas ne zmogus. Bet va iseina kad atvirksciai

 9. pestininkas says:

  Geriausia frazė-„jis pats save sunaikina veikdamas Rusijos interesu vardan“!Bet pakilo toks klausimas, o ar pačioje R.F. viskas taip baltais siulais siuta? Juk kas domisi tas žino jog ir ten protestai priėš valdžia turi viėtos, pvz. nesenai vežėjai su kubanės ukininkais organizavo protestus, ir brutaliai buvo policijos raminami, ir Sibire jau valdančiuju partijai riėsta, ir bruzdėjimai tesiasi. Ne taip kaip LT, kaip bebutu blogai o dauguma tik murma patyliukais, jokiu veiksmu. Ir šeip kai visad viskas vyksta pagal plana, rusai specialiai davė pasireikšt musu šuniukams kad palotu ilgiau, kad prisikauptu dingsties v.v.p. kažkoki svaru atsakomaji veiksma panaudot, ir damar tam pačiam šeimininkui davus ženkla, rusai skėlė blic plana! Taip kad LT gavo ta kas ir turėjo ivykt!Šou tesiasi!

 10. Bfdfbd says:

  Ir lenkai nepatenkinti proamerikietiška valdžia, bet i gatves neišeina, o vat dėl abortų ėmė, susiorganizavo ir išėjo. Ir jūs tuo tikit?! nebūkit naivūs

 11. Simas Simaitis says:

  „Norėčiau akis į akį susitikti su tokiu “ekonomistu” ir paklaust: ko nerimsti? Sėdi sau šiltoj kėdėj ir sėdėk! Koks velnias tave traukia žvelgti į “Europos šalių patirtį”, kai reikia sugalvoti kokį nors tautos nugręžimo mechanizmą?
  Kodėl tu, sušiktas ekonomiste, neatsižvelgi į tą pačią Vakarų patirtį ir nesugalvoji, kaip mums visiems užsidirbti minimumą, kokius tai 1500 ar 2000 eurų šiai dienai?“
  http://infa.lt/9080/viesas-kreipimasis-i-sudzius-kurie-planuoja-apmokestinti-automobilius/
  Tai gal nors dabar pakrutės lietuvis, kai palies jo „šventos karvės“ reikalus? 

 12. Mindaugas says:

  Taigi, išnyks šitie trečiarūšiai arijai (taip lietuvius savo laiku pavadino hitleris). O juk buvo laikai, prieš 26 metus, kai tauta klestėjo…nieko, patys kalti…

 13. Egis says:

  Aha klestėjo.Su rakandais ir konservais Lenkijos turgeliuose šalo.Močiutes iš pensijos neišgyvendamos semečkes ir kelis nuskintus obuolius pardavinėjo.

 14. Egiui says:

  Prieš 26 metus buvo tokia pensija, kad bobutėms „semečkes ir kelis nuskintus obuolius“ pardavinėt nereikėjo, jie dar savo vaikams padėti galėjo. Pensija buvo tokia, kad už komunalinius mokesčius, vaistus ir maistą lengvai susimokėdavo, į sanatoriją nemokamai nuvažiuodavo ir dar pasitaupyti galėjo. Nerašyk, ko nežinai.

 15. Rekvium says:

  Koks portalas tokie ir komentatoriai,…rodykit IP ir vaizdas bus, kad vietoj visu 14 komentuojanciu,butu keli vatnikai vienas kitam oponuojantys, ir siaip, azijatines stepiu rasijos padetis matyt ypatingai gera, gaunasi kad lavonas stebi kaip duobkasys gyvena..

 16. Vytautas says:

  Viskas labai teisingai parasyta

  2020 katastrofos metai Lietuvai

  Uzsidaro tranzitas Rusija/Baltarusija + ES parama baiges, taigi nuo 2020 prasides dar didesne emigracija ir tauros varzymas mokesciais. Sekmes Jums ten zmones o as vaziuoju kitur, aciu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top