Slapti Putino padėjėjai: kaip Vengrija kaišioja pagalius į antirusiško fronto ratus

2014, 1 spalio, 17:44 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 272 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisEuropos Sąjunga nori vieningu frontu išstoti prieš Rusijos prezidentą Putiną ir sankcijų bei spaudimo pagalba priversti jį pakeisti poziciją Ukrainos konflikte. Tačiau tas frontas nėra toks vieningas, kokio norėtųsi, rašo vokiečių žurnalas Focus redakcijos straipsnyje.

Taigi, Putinui pavyko rasti sąjungininką Europos Sąjungoje, tai – Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas (Viktor Orban). „Orbanas abejingas kietai Europos Sąjungos politikai, – rašo leidinys, – jis tik vis kalba, kad antirusiškos sankcijos žalingos ekonomikai, o neseniai pareiškė, kad Vengrija turi susivienyti su tais ES valdžios nariais, kurie suinteresuoti atsisakymo nuo Rusijos proceso baigtimi“.

Ir Putinas, derybų metu su Ukrainos lyderiu Porošenko „patarė nedėti daug vilčių į Europos Sąjungą, kadangi jis gali pasinaudoti abipusiais kontaktais ir paveikti taip vadinamą blokuojančią mažumą Europos Taryboje, kuri sustabdys planus, nenaudingus Rusijai“.

„Taigi, Putinas gali jau dabar pasikliauti Orbanu, o ne tik ateityje. Ketvirtadienį Budapeštas užsuko dujas Ukrainai neribotam laikui, – primena leidinys, – vengrų dujų transportavimo kompanija FGSZ aiškina tai padidėjusiu dujų suvartojimu pačioje Vengrijoje bei būtinybe pripildyti savo dujų saugyklas. Žinia apie dujų tiekimo į Ukrainą sustabdymą Europos stebėtojams buvo tikriausia staigmena“.

Apskritai, Orbanas, po savo perrinkimo 2014 balandį, sugriežtino savo toną Europos Sąjungos atžvilgiu, – pažymi Focus. Liepą Rumunijos mieste Beile Tušnade jis pareiškė, kad „nemano, jog narystė ES gali sutrukdyti naujos, neliberalios, tautinės valstybės kūrimui“.

Liberali demokratija, pasak premjero, paseno, ir Vengrija daugiau nebesilaikys liberalių vertybių.

Focus

vertė: Darius Dimbelis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. PP says:

    „nemano, jog narystė ES gali sutrukdyti naujos, neliberalios, tautinės valstybės kūrimui“.Blogai nemano. ES ir tautinė valstybė – nesuderinami dalykai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top