- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Turkija gedi dviejų sprogimų aukų

bbc.com

Ankara po sprogimų

Turkijoje prasideda trijų dienų gedulas minint kruviniausio išpuolio per daugybę metų aukas. Šeštadienį, nugriaudėjus dviem sprogimams Ankaros centre maršo už taiką metu, žuvo 95 žmonės.

245 žmonės buvo sužeisti, iš jų 48 randasi reanimacijoje.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už išpuolį. Manoma, kad sprogimus įvykdė du mirtininkai.

Turkijos valdžia tai kas įvyko pavadino teroristiniu aktu.

„Daroma viskas, kas būtina, siekiant nustatyti visus turinčius kažkokį ryšį su sprogimais ir patraukti juos atsakomybėn“, – kalbama turkų premjero kanceliarijos paskelbtame pareiškime.

Du galingi sprogimai įvyko netoli nuo pagrindinės geležinkelio stoties Ankaroje su nedideliu intervalu, maždaug 10 valandą ryto vietos laiku šeštadienį, kai prie stoties aikštės ėmė rinktis žmonės dalyvauti marše „už taiką ir demokratiją“, organizuotame profsąjungų, teisių gynėjų ir prokurdiškų žmonių grupių.

Mitingas, prieš tris savaites iki rinkimų, buvo organizuotas palaikant konflikto tarp Turkijoje uždraustos Kurdistano Darbo partijos ir turkų valdžios nutraukimą.

Partijos nariai nariai anksčiau ne kartą kaltino Turkijos valdžią už užpuolimus prieš kurdų aktyvistus. Turkų valdžia neigia tokius kaltinimus.

Turkijos prezidentas Edroganas , ryšium su nutikusia tragedija atšaukė suplanuotą vizitą į Turkmėniją, tai kas vyko Ankaroje pavadinęs „pasibjaurėtinu“.

Lapkričio pirmąją Turkijoje turi įvykti priešlaikiniai visuotiniai rinkimai. Birželio mėnesio rinkimuose nė viena partija nesurinko daugumos balsų parlamente. Suburti valdančiąją koaliciją turkų politikams nepavyko.

Paliaubos

Kurdų darbo partija praėjus keeltui valandų po sprogimų paskelbė apie paliaubas su turkų valdžia iki lapkričio rinkimų.

Kaip pažymima KDP pareiškime, ji gali nutraukti paliaubas tik vienu atveju, jei bus užpulti jos smogikai.

Turkijos vyriausybė kol kas nekomentavo šios iniciatyvos.

Ginkluotas konfliktas tarp kurdų, kovojančių už nepriklausomos valstybės sukūrimą, ir Turkijos, vyksta jau daugiau, nei 30 metų, jo aukomis tapo virš 40 tūkstančių žmonių.

infa.lt