Tuskas vis dar tikisi, jog CETA sutartis bus išgelbėta ir aukščiausio lygio susitikimas Kanada-ES įvyks

2016, 25 spalio, 11:39 | kategorija Ekonomika | 1 atsiliepimas | peržiūrų 375 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

protestai prieš CETA

protestai prieš CETA | nuotrauka: © RIA Novosti/Igor Zarembo

Suplanuotas spalio 27 dieną aukščiausio lygio susitikimas Kanada – Europos Sąjunga vis dar gali įvykti, nepraranda vilties Europos Tarybos prezidentas Donaldas Tuskas. Apie tai jis parašė savo paskyroje Twitteryje po derybų su Kanados premjeru Džastinu Triudo (Trudeau Justin).

„Kartu su premjeru Džastinu Triudo mes manome, jog aukščiausio lygio susitikimas vis dar įmanomas. Mes raginame atrasti susitarimą šiuo klausimu. Dar yra laiko“, – kalbama Tusko pranešime.

Anksčiau visų ES šalių vyriausybės jau sutiko pasirašyti CETA prekybinio bendradarbiavimo susitarimą tarp Kanados ir Europos Sąjungos, tačiau staiga atsisakė Belgija. Prieš CETA pasisakė Valonija, o taip pat dar dviejų šalies regionų vyriausybės.

Pagal Belgijos karalystės, sudarytos federaliniu principu konstituciją, tokio susitarimo pasirašymui yra būtinas visų federacijos subjektų sutikimas. Prieš susitarimą pasisakė regionų valdžia – ji baiminasi pernelyg didelių teisių, kurios susitarime suteikiamos transnacionalinėms korporacijoms. Apie atsisakymą viešai paskelbė Valonijos regiono vyriausybė, o taip pat sostinės regionas – Briuselis.

Iš pradžių buvo planuojama, jog ES ir Kanada spalio 27 dieną pasirašys susitarimą dėl laisvos prekybos zonos sukūrimo. Europos Sąjunga susitarė pasirašyti susitarimą dar 2013 metais. Europos Komisijos vertinimu, sutartis panaikins apie 99% visų muitinės rinkliavų ir leis padidinti abipusės prekybos apimtis iki 25,7 milijardų eurų.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Dainius V. says:

    Kai tinklalapis skirtas tik maloniam laiko praleidimui ir nuomonių apsikeitimui po geros vakarienės,dušo prieš ar po sekso valandėlės neužmiegantiems paskaitinėti,tai nestebina kad po šia tema tautiečiai nuomonės neturi.O turėtų turėti,nes tai YPAČ palies tokią ekonomiškai okupuotą šalį kaip Lietuva.LT MIP tam jokios svarbos nesuteikia,o SARMATAMS geriau publikuoti straipsnius apie tokį tipažą kaip Vareikis.Tai mano asmeninė nuomonė.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top