Ukraina ir Rusija tarpininkaujant ES susitarė dėl dujų tiekimo

2014, 31 spalio, 20:06 | kategorija Ideologija | 4 komentarai | peržiūrų 179 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

iš kairės: Aleksejus Mileris, nuo "Gazprom" ir Andrejus Kobolev nuo „Naftogaz“ pasirašo susitarimą. | Fotografija Geert Vanden Wijngaert / Associated Press

„Ketvirtadienį vakare (spalio 30) Rusijos ir Ukrainos valdininkai pagaliau pasiekė susitarimą dėl rusiškų gamtinių dujų tiekimo, siekdami išvengti jo trūkumo žiemą, – praneša Džeimsas Kanteris amerikiečių leidinyje The New York Times. – Sandėris įvyko po mėnesių sudėtingų derybų, inicijuotų ES vadovybės, daugiausia dėl sumos, kurią Ukraina turi sumokėti Rusijai už jau sunaudotas dujas, dėl apmokėjimo laiko, ir taip pat dėl būsimo tiekimo sąlygų“.

Susitarimas pasirašytas ketvirtadienio vakarą Rusijos energetikos ministro A. Novako ir jo kolega iš Ukrainos J. Prodano garantuoja rusiškų dujų tiekimą Ukrainai iki 2015 m. kovo, praneša leidinys. Taip pat pasirašė A. MIleris – Gazprom vadovas ir jo kolega „Naftogaz“ vadovas A. Kobolev.

Kaip pareiškė Novakas, ukrainiečiai iki metų pabaigos sumokės 3,1 mlrd. dolerių dviem pervedimais padengiančiais skolą. Anot europiečių valdininkų, tie pervedimai bazuosis išankstine kaina lygia 268,5 dolerio už tūkstantį kubinių metrų dujų, rašo autorius.

Spaudos konferencijoje ukrainiečių energetikos ministras Prodanas pareiškė, jog, pagal susitarimą, Ukraina galės nusipirkti papildomų rusiškų dujų skaičiuojant 378 dolerius už tūkstantį kubinių metrų, iki metų pabaigos, o pradedant sekančių metų sausiu kaina bus lygi 365 doleriams už tūkstantį kubinių metrų, rašo leidinys.

„Ukraina sumokės maždaug 1,5 mlrd dolerių už 4 mlrd. kubinių metrų dujų iki šių metų pabaigos“, – praneša autorius, remdamasis europiečių valdininkų vertinimais.

Nuo nenutrūkstamo dujų tiekimo gyventojams ir įmonėms labai priklausys tai, ar sugebės Kijeve prie valdžios vairo išsilaikyti provakarietiška administracija, kurią palaiko JAV ir ES, sudėjusios į Ukrainos ateitį didžiulį politinį ir finansinį kapitalą„, – mano autorius.

Kalbant apie ES, – tai didžiausias jos nerimas buvo Europos priklausomybė nuo dujų tiekimo per Ukrainą, lygus penktadaliui viso dujų tiekimo.

Šis susitarimas tapo „kažkuo panašiu į netikėtą sėkmę derybininkams iš ES, turint omenyje didelį, kaip Ukrainos, taip ir Rusijos nenorą susitarti apskritai“, – parašė ketvirtadienį savo žinutėje skirtoje klientams Timotis Ešas iš grupės Standard Bank Londone, – praneša leidinys.

Ešas daro prielaidą, kad „Vokietijos spaudimas vyriausybei Kijeve galėjo įtakoti Ukrainą pasirašyti susitarimą, kai tuo pat metu Maskva, galimai, privengia galimo sankcijų sugriežtinimo ir Gazpromo verslo interesų įvarymo į kampą“, – rašoma straipsnio pabaigoje.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner



Naujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Kestutis says:

  Nu ten aisku politiku ir verlo interesai yra viena, bet, kad nors paprastiems zmonems neteks salti ziema cia jau kazkas i gera.

 2. PP says:

  „Paprasti žmonės“ – tik biomasės krūva. ES neprisiėmė jokių garantijų, o Ukraina vargu ar sumokės dalį skolos ir dar už mėnesį į priekį, kad būtų pradėtas dujų tiekimas. Kol kas dujų Ukraina dar turi saugyklose, todėl valdžia gali labai neskubėti. Pinigų vis tiek nėra, ir kažin ar bus.

 3. Simas Simaitis says:

  Viskas eina pagal Graikijos scenarijų, kur tik nepažvelgsi visur tas pats, darosi net nebeįdomu, sistema net nesislapsto, nesivargina sugalvoti ką nors naujo. Pinigai pumpuojami į Ukrainą vien tik tam, kad gelbėti financinę sistemą(bankus), pinigai eina ir eis, kaip į bedugnę statinę. Ar chilikai šals, jiems visiškai nei motais, Pietryčių Ukrainoje garantuotai. Sistemos tikslas dabar turtų pasidalijimas ir grobimas. Tegyvuoja neoliberalizmas, Ukraina jau prisistriksėjo.

 4. PP says:

  Kokie pinigai pompuojami į Ukrainą? Niekam neįdomūs Ukrainos bankai, kurie priklauso vietiniam oligarchatui, o ne tarptautiniams bankyrams. Ukraina tegavo vos kelis milijardus ir tai skolon. Ir tie patys pinigai jau išvogti ar panaudoti karui Donbase.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top