Ukraina tikisi iš Vokietijos 500 mln. dolerių per mėnesį finansinės pagalbos

2022, 26 spalio, 20:20 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (2) | peržiūrų 109 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Ukraina tikisi didelės finansinės pagalbos iš ES, kad karo metu galėtų finansuoti valstybę. Vien iš Vokietijos ši suma turėtų siekti 500 mln. dolerių į mėnesį, teigia prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas ekonomikos klausimais, rašo Welt.

Ukrainai reikia, kad Vokietija skirtų didelį įnašą valstybei finansuoti karo metu. „Kiekvieną mėnesį mūsų biudžetui reikia 4-5 mlrd. dolerių. Manome, kad Vokietija galėtų mokėti apie 500 mln. dolerių per mėnesį, ypač 2023 m.

Iš visos ES tikimės gauti apie 2 mlrd. dolerių per mėnesį“, – laikraščiui „Funke Mediengruppe“ sakė prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas ekonomikos klausimais Aleksandras Rodniańskis. „Valstybė turi funkcionuoti, pensijos turi būti mokamos.“

„Prieš naujausias Rusijos raketines atakas infrastruktūros sunaikinimo žala buvo vertinama maždaug 120 mlrd. dolerių“, – pridūrė A. Rodnianskis. Pasaulio banko skaičiavimais, žala ekonomikai – įmonių uždarymas, nedarbas – siekia apie 200-250 mlrd. dolerių. „Prognozuojama, kad šiais metais bendrasis Ukrainos vidaus produktas sumažės apie 35 proc.“

Kalbant apie skubią pagalbą Ukrainai, A. Rodniańskis tikisi dyzelinių generatorių, avarinių generatorių arba mobiliųjų elektrinių iš Vakarų. Šį antradienį Berlyne vykusioje tarptautinėje atstatymo konferencijoje buvo sprendžiami „vidutinės trukmės ir ilgalaikiai iššūkiai“ po karo.

Pirmadienį vykusioje Vokietijos ir Ukrainos konferencijoje dėl atstatymo Ukrainos ministras pirmininkas Denisas Šmyhalas nurodė, kad atstatymui reikalingos lėšos siekia 750 mlrd. dolerių. Pasak Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo, būtina atsižvelgti ir į būsimą šalies narystę ES.

Kalbėdamas apie konferenciją dėl Ukrainos atstatymo, A. Rodnianskis sakė: „Tikimės geresnio koordinavimo su mūsų Vakarų partneriais, kad galėtume susitarti dėl plano“. „Turime išsiaiškinti, kokias pramonės šakas turėtume remti“, – sakė patarėjas.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Pro says:

    Panašu, jog Zelenskis tikisi, kad Ukraina kariaus, o ją išlaikys ES ir Co. Kalbant konkrečiai – kas finansuoja karą, tas ir kariauja. Geras planas. Tik ar mes norime kariauti? Man, prisipažinsiu, jau per gerklę lenda vertybės, už kurias žmonės deda galvą ir savo ateitį. Sakot Putinas pralaimi? – Labai ilgai, ir sprendžiant pagal tai ką matau – jam pralaimėjus mes visi liksime be kelnių ir be namų, nes nepajėgsime už juos išsimokėti.

  2. Vytas says:

    Naglunui ir chamizmui ribų nėra – tai patvirtina p.Zelenskio išsakyti finansiniai pageidavimai. Kodėl Vokietija ar Lietuva turi padėti karą pasirinkusiam Zelenskiui? Reikėjo pasirinkti neutralitetą ir karo nebūtų buvę, bet Zelenskiui būtinai prireikė Vakarų raketų Ukrainos teritorijoje. Ir jei Ukrainos piliečiai nesuprato, ką savo pasirinkimu įpiršo jiems ne visai ukrainietis Zelenskis, tai belieka tik juos užjausti ir palinkėti geresnio pasirinkimo. O gal karas ukrainiečiams su rusais prie širdies? Jei taip, tai tuo labiau esu prieš bet kokią paramą Ukrainai. Mūsų valstybėje yra pakankamai skaudžių problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top