Visiems, kam skolingas – atleidžiu

2013, 18 spalio, 21:16 | kategorija LPT | atsiliepimų (4) | peržiūrų 521 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Jonas Matuza

Lietuvos radijo ir televizijos komisija, R.Juknevičienei paprašius, atjungė rusiškojo Piervyj Baltiskij Kanal transliavimą. Atseit viena A.Pimanovo laida „Žmogus ir įstatymas“ „turėjo akivaizdžiai propagandinį atspalvį ir sukėlė daugybės žmonių pasipiktinimą“.

Metodas žinomas, atidirbtas, seniai tebenaudojamas ne vienoje žydiškos teisybės šalyje, tame tarpe ir gimtojoje Lietuvėlėje,- jei neturi svarių faktinių argumentų prieš oponentą, jį tiesiog reikia nutildyti melo arba kitomis, ne argumentacijos priemonėmis: marginalizavimu, kartais net brutaliu fiziniu užtildymu, „rubilniko“ iškirtimu, baudžiamąja teise ir pan. Bet vis vien, atsižvelgiant į tai, kad skelbiamės esą laisvamanybę ir žodžio laisvę vertinantys europiečiai, man tokie oficialūs oficialių asmenų ir įstaigų pranešimai iš esmės neypatingai skiriasi nuo Gebelsiškų informacijos vadybos metodų bei sovietmečio žodžio laisvės ribojimo apraiškų.

Sausio 13-a labai skaudi mums, lietuviams tema, prisimenant ne tik 22 metų senumo, bet ir prieš 4 metus nutikusius įvykius, kuomet prie Seimo sausio 16-ą susirinkusius socialinio teisingumo ieškotojus Lietuvos valdžia išvaikė ne mažiau brutaliais veiksmais, nei sovietų kariuomenė. Su laiku nevienas ėmėme įtarinėti, kad ir su oficialiąja išsivadavimo iš TSRS įvykių versija, švelniai tariant, ne viskas yra idealioje tvarkoje. Mano požiūriu Pimanovo laidos kūrėjai kaip tik ir bandė į tai atkreipti pagrindinį savo žiūrovų dėmesį, pateikdami savo svarstymus kaip „kas galėtų visiškai neginčytinai paneigti“ versiją.

Todėl visokie visokių už degančios kepurės besigriebiančių konservatorių su visais jų konservatoriniais komitetais bandymai blokuoti laisvą informacijos sklaidą dar skaudžiau, nei išsilaisvinimo kovos netektys, primena anų gūdžių laikų KGBistines „sienų užgeležinimo“ praktikas. Be to, tokios desperatiškos komunikacijos šiais laikais negali neužkliudyti bent pusės Lietuvos žmonių vis dar tebeveikiančioje nuovokoje įžvalgą – tai ką reikėjo prisidirbti aną lemtingą Sausio 13 šiandieniniams konservatoristams, kad jie ryžosi net šitokiam žodžio laisvės varžymo akibrokštui?!. Tai negi… Eik tu sau… Negali būti…

Man asmeniškai ne mažiau gūdu yra ir tai, kad minėtieji teisybės uzurpatoriai neturi jokių pretenzijų kitoms akivaizdžiai propagandinio atspalvio Lietuvos transliuotojų laidoms, sukeliančioms didžiosios daugumos bent jau mano pažįstamų žmonių rato pasipiktinimą, afišuojančioms ir propaguojančioms akivaizdų melą, smurtą, paleistuvystę ir kitus antihumaniškus reikaliukus. Televizijų ir konkrečių laidų tyčia bent kol kas neįvardiju, kad netyčia neatimčiau darbo iš gerbiamos Rasos su visa jos gerbiama LRT komisija.

Turėdamas visa tai omenyje konkrečiai R.Juknevičienei ir LRTK pareiškiu, kad pats savo noru atsijungiu nuo visų mano nuomone neapykantą, propagandą, smurtą, paleistuvystę ir melą propaguojančių lietuviškų kanalų. T.y., praktiškai nuo visų lietuviškų televizijų ir radijų (bėda šiais internetizacijos laikas visiškai menka, nes per tuos lietuviškus kanalus vis vien absoliučiai nieko neverta žiūrėti- užsivyniokite sau ant ūso, brangieji reklamos užsakovai ir žinokite, kad mano „informavimui“ skirtą jūsų reklaminių lėšų dalį dabar jau švaistote vėjams).

Tuo pačiu, kad jau kalba užėjo apie Rusiją, mieloji mano Lietuvos valdžia, taipogi pareiškiu, kad prašau mane asmeniškai išbraukti iš kompensacijų už aneksiją iš Rusijos belaukiančiųjų sąrašų. Kad jums būtų paprasčiau, suskaičiuosiu ekspromtu už jus pats: jei kažkokių Lietuvos išminčių įvertinta aneksijos žala Lietuvai, nežiūrint į čia sovietmečiu pristatytų miegamųjų rajonų, mokyklų, ligonių, poliklinikų, lopšelių-darželių, kino ir dramos teatrų, kultūros namų, gatvių, kelių, tiltų, energotiltų, geležinkelių, uostų, šiluminių, hidroakumuliacinių, atominių ir kitokių elektrinių, vandentiekių, kanalizacijų, šilumos tinklų, fabrikų, gamyklų, melioracijos, miškosaugos, vandensaugos objektų, net ištisų miestų ir t.t., ir pan. objektų, sudaro apie 30 milijardų dolerių, o Lietuvos gyventojų skaičius grubiai yra 3 milijonai, prašau žalos Lietuvai sumos pretenziją Rusijai sumažinti mano šeimai „skirtinais“ 4 tūkstančiais dolerių ir nuo šiol laikyti, kad Rusijos skola Lietuvai yra 29 999 996 000 dolerių. Nes aš nesijaučiu taip, lyg man Rusija būtų ką nors skolinga.

Užtat jaučiuosi, kad man skolinga Lietuvos valdžia, todėl nepasibodžiu šiais visuotinio besibylinėjimo laikais iškelti savo pretenziją kompensuoti asmeniškai man ir mano šeimai valdžios padarytą žalą, kaip antai:

a) Kažkokiems iškiliems intelekto nesužalotiems valdžiavyriams (kiek pamenu Rasos bendrapartiečiams) viešai ir oficialiai pasakius „neatiduosim vamzdžio Ivanui“, tačiau padovanojus ir dar primokėjus Wiliams‘ui už Mažeikių naftą, atsižvelgiant į šios dienos koncerno rinkos vertę, aš ir mano 4 asmenų šeima netekome: 4( keturių asmenų šeima) * 2 000 000 000(MN rinkos vertė) / 3 000 000(maždaug oficialus Lietuvos gyventojų skaičius) = 2800 Lt;
b) Atsižvelgiant į tai, kad Rusijos tariamoji skola irgi buvo skaičiuota spekuliatyviai, leisiu sau paspekuliuoti ir aš: jei, tarkime, MN būtų buvusi parduota „Ivanui“, kuris nebūtų netyčia nutraukęs „Družbos“ su mumis, galima gana pagrįstai teigti, kad kuro kainos Lietuvoje būtų, bent 10% mažesnės, kas sudarytų:
9 (metai nuo 2004, kuomet MN buvo parduota Wiliams) * 12 (mėnesių) * 100 (litrų kuro mėnesiui) * 10(procentų) = 1080 litrų kuro, kurio vertė šios dienos rinkos kainomis yra apie 4,5 lito už litrą, kas sudarytų apie 4800 Lt;
c) jei transporto kaštai prekių/paslaugų kainoje sudaro vidutiniškai apie 5 procentus, o aš kasdieniams reikalams savo šeimai per 9 metus išleidau grubiai apie 300 000 litų, reiškia aš permokėjau dar apie 1 600 litų;
d) Dujų kaina dar anot Sekmoko Lietuvai nuo 2010m yra 30% didesnė, nei ES lokomotyvui Vokietijai; per tuos jau praktiškai 4 metus dujoms ir šildymui aš išleidau:
4(metai) * 6(šildymo mėnesiai) * 400 (litų už šildymo mėnesį) * 30(procentų) = apie 2800 Lt. (Aut. past. dujų kaina šildymo kaštuose nesudaro 100%, tačiau atsižvelgiant į tai, kad ji įeina praktiškai į visų produktų gamybos savikainą, nes gamintojams irgi reikia bent jau šildytis žiemą, laikau, kad ši mano paskaičiuota suma yra net gerokai mažesnė, nei turėtų būti.);
Prie to dar:
+ 6 (apytikrė suma už dujas per mėnesį) * 4 * 12 * 30(%) = dar apie 100 Lt. Viso 2900 Lt;

Prisiskaičiuoti būtų galima ir gerokai daugiau, prisiminus visokius prekybos-energijos-šilumos ir kitokių tinklų monopolistinius pasityčiojimus iš tautos, Ignalinų, Snorų , Alitų, ir kitų „draugystės viešbučių“ aferėles, bet būkim geriau biedni, bet teisingi,-užteks ir tiek. Taigi, deklaruoju, kad mano šeima, Lietuvą lig šiol valdžiusių partijų „dėka“ per 9 metus neteko grubiai virš 12 tūkstančių litų, todėl primygtinai prašau visų paskutinis 9 metus Lietuvą valdžiusių valstybės veikėjų su Rasa Juknevičiene priešakyje iš jūsų asmeninių lėšų kompensuoti man mano šeimos nuostolius, kilusius dėl minėtų veikėjų nepamatuotai netoliaregiškos, perdėtai arogantiškai antagonistiškos artimiausių kaimynų atžvilgiu veiklos. Tuo pačiu pasižadu visus tuos nuo manęs nugvelbtus pinigėlius paaukoti labdarai, miela mano Rasa Juknevičiene ir visos kitos Seimo Pavilionienės.

Na, o jei kartais netyčia neturėtumėte sąžinės ir nuspręstumėte tų pinigėlių negrąžinti, man žinokite liks tik apmaudas, kad mano mieloji, nuo manęs nepriklausomos Lietuvos valdžia, per 9 metus finansine išraiška sugebėjo iš manęs atimti daugiau, nei TSRS per 70…

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Edgaras says:

  Apgailetinas tu… Einu praustis….. Popierinio/klavisinio svaigalai isreiksti skaiciais…. Besarmatas.

 2. algimantas says:

  Gana pesimistinis savo požiūriu straipsnis, tačiau pilnai objektyviai apžvelgiantis esamą Lietuvos, kaip ekonominę, taip ir informacinę pusę.

  Cenzūra niekada nebuvo gerai, net jei ji vykdoma prisidengus būtinybe apsaugoti visuomenę nuo kenkėjiškos informacijos, kas dažniausiai būna tokia pat propaganda. Tuo labiau šiandien, kai matome tą kenkėjišką propagandą lendant per visus galus ir visais formatais. Tačiau kažkodėl lyg ir nepastebima, kai griaunama šeima, sveikos visuomenės nuostatos, kai Lietuvoje atsiranda kitų valstybių kalbinės teritorijos ir t.t. ir pan. Ir visa tai vyksta pas mus namuose – Lietuvoje.

  Protinga visuomenė visada gali pati atskirti pelus nuo grūdų, tačiau šiuo atveju (Pirmojo Baltijos kanalo) matyt, kaip tik to ir bijoma, todėl diskusijos nutraukiamos dar joms net neprasidėjus. Tiesiog uždraudus transliaciją. Rytoj prisidengiant tuo pačiu pretekstu (visuomenės saugumu) bus uždrausta dar kas nors.

  Ar to norime?

 3. Joris says:

  pilnai pritariu, prisidedu ir pasirašau…

 4. jonas says:

  pasistaciau palydovine antena tik su vieninteliu tikslu – uzkniso visi tie nesibaigiantys realybes sou per visus lietuviskus kanalus.
  dabar ziuriu rosija24 RTR planeta. 
  siulau pabandyti eksperimeta paziurekite zinias per rosija24,o paskui per lrt panorama ir palyginkit, per lietuva svarbus faktai arba nutylimi arba pateikiami „aukstyn kojom“

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top