- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Welt: Putinas ir Asadas kovoja Sirijoje ne prieš „Islamo valstybę“, o prieš demokratiją

welt.de

Sirija sugriauta

Kaip rašo Die Welt autorius Richard Herzinger, tarp vokiečių politikų girdimi kvietimai dialogui su „diktatoriumi ir kariniu nusikaltėliu“ Bašaru Asadu, lyg tai būtų – Sirijos konflikto sprendimo raktas. Vokietijos kanclerė Angela Merkel taip pat dalija šiuos kvietimus, nepatikslindama, ką būtent ir kokiu tikslu reikėtų aptarinėti su „Maskvos ir Teherano globotiniu“. „Tai, kas pateikiama kaip didelis diplomatinis pasiekimas, iš tiesų yra bejėgiškumo ir pasimetimo požymis“, – įsitikinęs žurnalistas.

Pasak Herzingerio, kvietimas dialogui su Asadu – reiškia priimti sąlygas, kurias Vladimiras Putinas „nori primesti Vakarams dėl menamos kovos su terorizmu“. Už tokio elgesio slypi „politikų noras vėl pasiekti harmoniją su Kremliumi“ ir tuo pat metu „pastatyti į vietą nesukalbamus ukrainiečių ramybės drumstėjus“.

Tai „išdavystė užsimaskavusi realizmo kauke“ atvirai skelbia Vokietijos vice-kancleris Sigmar Gabriel, reikalaujantis atšaukti Vakarų sankcijas prieš Rusiją, kad neapsunkinti aljanso su Maskva Sirijoje. Tuo pačiu Gabrielis tapo „Putino propagandos ruporu“ ir „jo planų siekiant globalaus viešpatavimo – bendrininku“.

Die Welt autoriaus nuomone, kvietimai siekti derybų su Asadu, vadinami realizmu, iš tiesų nurodo į „iškreiptą realybės suvokimą“, kadangi „Sirijos diktatorius ir jo globėjas Vladimiras Putinas“ sąjungoje su Iranu pradėjo ir toliau tęsia pilietinį karą Sirijoje.

„Asadas kaunasi ne su „Islamo valstybe“, o faktiniame aljanse su ja kovoja prieš sirų opoziciją“, – tvirtina straipsnio autorius. – Kremlius net negalvoja kovoti su islamistais ir tuo pačiu padėti tašką Asado režimo gyvavimui, kurį jis dabar gerokai sustiprino. Rusija suinteresuota pasirūpinti savo ir savo sąjungininko Irano įtakos zonos saugumu“.

Kaip rašo Herzingeris, chaosas plėsis, ir ne tik Sirijoje, tačiau ir Irake, kur rusų, sirų ir irakiečių kariškiai palaiko „proiraniškai nusiteikusius smogikus, terorizuojančius sunitus“. Visa tai aiškiai liudija apie tai, jog Vakaruose negali net vykti kalba apie asmenines skaidrias koncepcijas ir tvirtas pozicijas, kurių pagrindu vystoma sėkminga diplomatija, reziumuoja Die Welt autorius.