WP: Sirijos sukilėliai prašo JAV duoti jiems ginklų prieš rusų aviaciją

2015, 4 spalio, 15:30 | kategorija Realybė | 2 komentarai | peržiūrų 529 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

washingtonpost.com

raketos žemė-oras

JAV palaikomi Sirijos sukilėliai kreipėsi į Obamos administraciją su prašymu duoti jiems raketas „žemė-oras“, kad galėtų ginti savo pozicijas nuo „negailestingų“ rusų aviacijos smūgių, praneša Washington Post. Šį prašymą, kaip rašo leidinys, įgarsino dviejų Sirijos sukilėlių grupuočių, Suqour al-Jabal ir Tajamu al-Izza, atstovai.

Šis „nuosaikiųjų sukilėlių“ kreipimasis į amerikiečių valdžią susijęs su tuo, jog rusų aviacija, bent jau kol kas pagrindinai atakavo būtent „nuosaikiąją opoziciją“, stojančią prieš Sirijos prezidentą Bašarą Asadą, o ne „Islamo valstybės“ grupuotę, tvirtinama straipsnyje.

Vadovaujantis Suqour al-Jabal grupuotei Hassan Haj Ali pareiškė, jog, jei JAV nesuteiks jiems pagalbos, tai atsiranda grėsmė tolimesnei „Asado priešininkų radikalizacijai“.

„Mums reikalinga viena iš dviejų. Arba aiški politika iš Jungtinių Valstijų pusės neleidžiant to, kad Rusija ir Bašaro Asado režimas bombarduotų sirus, arba gi jos (JAV) turi perduoti mums zenitines raketas, kad mes galėtume pasipriešint rusų lėktuvų antskrydžiams – pareiškė Hassan Haj Ali. – Jei Jungtinės Valstijos mums nepadės, tai žmonės praras tikėjimą tais, kurie mus palaiko, o tai prives prie ekstremizmo augimo“.

Šis sirų sukilėlių prašymas dabar svarstomas, pareiškė leidiniui amerikiečių gynybos žinybos neįvardintas šaltinis. Taip pat jis pabrėžė, jog tai „sudėtingas klausimas“, ir bet koks priimtas Jungtinėmis Valstijomis sprendimas turės savas pasekmes ne tik Vašingtonui, bet ir jo sąjungininkams kovojantiems koalicijoje prieš „Islamo valstybę“.

Pabaigai Washington Post pažymi, jog JAV praeityje ne kartą buvo atmetusios panašius prašymus iš jų palaikomų sirų sukilėlių pusės.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. fb nerijus sk says:

    tai kad nesvarsto tiekti,o jau visa tai yra vietoje,nemanau kad tai pades dykumu zmonems su barzdomis.:)zvalgyba per gerai veikia,kad ju nesusekti.:)

  2. Gojus says:

    Makakas neturi pasirinkimo – turės stoti į konfrontaciją prieš Rusiją. Kito varijanto nėra. Kitas varijantas tai amerikosams pasitraukti iš artimųjų rytų, o to kaip žinome nebus. Tad konfrontacija neišvengiama. Baisu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top