WSJ: Rusijos aviacija subombardavo bendradarbiaujančius su CŽV sukilėlius

2015, 1 spalio, 18:28 | kategorija Realybė | atsiliepimų (8) | peržiūrų 624 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

wsj.com

Residents inspect a site hit by what activists said was a barrel bomb dropped by forces loyal to Syria's President Bashar al-Assad in Maaret al-Naaman town in Idlib province June 4, 2015. REUTERS/Khalil Ashawi - RTX1F1ZZ

Asociatyvi foto | REUTERS/Khalil Ashawi – RTX1F1ZZ

Pirmaisiais aviacijos smūgiais Sirijoje Rusija užklupo JAV ir Vakarų šalis nepasiruošusias. Maskvos veiksmai iššaukė naują pasmerkimo bangą, kadangi išaiškėjo, jog jos taikiniais tapo ne teroristai iš „Islamo valstybės“, o Bašaro Asado režimo oponentai, tvirtina Wall Street Journal.

Dar daugiau, vienas iš oro smūgių buvo nutaikytas į regioną, kontroliuojamą sukilėlių, kuriuos palaiko CŽV, praneša leidinys remdamasis amerikiečių valdininkų informacija. Tai, straipsnio autoriaus nuomone, „katapultuoja Sirijos krizę į naują pavojingumo ir neapibrėžtumo lygį“. Maskvos operacija reiškia, jog pačios galingiausios pasaulio kariuomenės (JAV, Prancūzijos ir Britanijos) esamu momentu Sirijos oro erdvėje veikia nekoordinuotai ir nesuderintai, kas padidina konflikto riziką, mano straipsnio autorius.

JAV gynybos ministras Eštonas Karteris sulygino rusų elgesį Sirijos karo atžvilgiu su „benzino į ugnį pylimu“. Spaudos konferencijoje Pentagone Karteris pranešė, jog JAV nesitikėjo tokio elgesio iš rusų kariuomenės.

JAV ir jų sąjungininkai, rašo leidinys, nepatenkinti rusais dėl daugelio priežasčių: Rusija palaiko Asado režimą; Rusija nederina savo veiksmų su jau egzistuojančia kovos su „Islamo valstybe“ koalicija su JAV priešakyje; Rusija perspėjo apie savo oro ataką valandą prieš jos pradžią; Rusija pareikalavo, kad koalicija paliktu Surijos oro erdvę; Rusija smogia oro smūgius į tuos rajonus, kur veikia Asado oponentai, o ne „Islamo valstybės teroristai“, – rašo amerikiečių leidinys.

Pasak amerikiečių valdininkų, kol kas neaišku ar Maskva tyčia pasirinko savo taikiniu regioną Sirijos vakaruose, kurį laiko užėmę palaikomi CŽV sukilėliai, dėl slaptos JAV programos apmokant ir finansuojant Sirijos opoziciją. Taip pat kol kas dar nežinomas aukų skaičius po oro smūgio. CŽV spaudos sekretorius komentuoti atsisakė.

Wall Street Journal primena, kad CŽV ginkluoja ir apmoko opoziciją prieš Asadą Sirijoje nuo 2013-ųjų metų.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. Mindaugas says:

  Cha, senai reikėjo pradėti tas lervas naikinti. Šiandien reikėjo girdėti, kaip virkavo LNK žurnaliūgos, kaip raudojo apie „nekaltas“ civilių aukas….

 2. kabalistas says:

  Nėra kuo džiaugtis. Tas gali reikšti, kad prasidėjo trečiasis pasaulinis karas. Ilgą laiką žydams  nepavykdavo išprovokuoti  Rusijos įsitraukti į rimtus karinius konfliktus. Tai, kad  Rusija, neva, Ukrainoj kariauja – labiau buvo tik propaganda „norima vadinti esamu“ . Dabar gi, Slavų civilizaciją įstūmė į konfliktą su Arabų musulmoniškąja civilizacija. Ir žydai trina rankas, juk pavyko išprovokuoti karą tarp dviejų civilizacijų, iš kurių nei su viena  kariauti patys žydai neturėtų jokių šansų. 
  Stebitės, prie ko čia žydai? Sakot – amerikonai. – Baikit juokus. Nėra tokio savarankiško subjekto, kaip JAV. Tai žydų valdoma teritorija taip tik vadinasi. Po trečiojo pasaulinio žydai planuoja valdyti visą pasaulį. Juk toks biblijinis projektas, ir jo realizavimo niekas nežada atsisakyti. 

 3. gojus says:

  Komanda mūsų kalėms duota iš šeimininko aiški – žviegi dėl rusijos. Klykia mūsų idijotėliai išsijuosę – Rusija viskuo kalta… Bet faktas tas, kad Rusija ėmėsi spręsti problemą ir jos nieks nesustabdys. Dabar vienintelis kelias amerikosams – derėtis su Rusija. Makakas joBana to nesupranta, bet tikiuosi suprantam, kad į konfrontaciją stoti ir stabdyti veikiančių rusų negali. Tad čia ir yra situacijos išrišimas…. Nebent Makakas sugebėtų kkiomis tai priemonėmis įsiūlyti Putinui nuimti Asadą. Tada amerikosai rusus padurtų kažkurioj vietoj ir vėl būtų daug parkių. Tikimės Putinas atstovės už Asadą.

 4. Cia JAV durnesklaidos debilizmo stadija says:

  Dar daugiau, vienas iš oro smūgių buvo nutaikytas į regioną, kontroliuojamą sukilėlių, kuriuos palaiko CŽV, praneša leidinys remdamasis amerikiečių valdininkų informacija. Visiems viskas gerai, CZV palaiko teroristus ir tai demokratine norma…?

 5. Kindziulis says:

  Po tiek JAV melagysčių, apgavysčių ir intrigų, nemanau, kad Putinas nusileis ir leisis eilinį kartą būti išduriamas. Putinas ne toks, dabar jo tonas skamba taip: arba darot pagal mane, arba eikit nx, be jūsų susitvarkysiu.

 6. fb nerijus sk says:

  USA geopolitniis dominavimas pasaulyje jau baigesi,todel geriau su tariamu priesu susidraugauti,yra dar Kinija su kuria jau reikes skaitytis,ir kuri manau yra skersai dejus ant USA,(ir jei istikruju Kinija turi raketas,kurios skandina lektuvnesius,ir ju neiimanoma numusti,tuomet USA jau istorija:)O jusu sapaliojimai apie 3 pasaulini,yra vejai,:)Rusija,kinija,ir USA susitars tarpusavyje,nes USA nera kur detis..90proc visu pasaulio atominiu ginklu yra usa ir RF…….todel dar karta pasikartosiu,jos susitars,prisidejus Kinijai pasidalins ka reikia,O like vasalai tokie ir liks su savo vasalu funkcijom.

 7. fb nerijus sk says:

  USA hegemonas jau istorija,o jusu kalbos,apie ta kad i USa smeigs peili i nugara RF,ir ju tikslas nusluoti Irana yra pasakos,kurios butu realybe 20metu atgal..IRANAS netolimoje ateityje bus dominuojanti jega visuose Artymuose rytuose,Todel USA iniciatyva nuiminejamos sankcijos IRANUI,nes joms reikia stipraus sajungininko Artimuose rytuose.Cia interesus turi ir kinija ,ir Rusija,todel reikes susitarti.:)ir Susitars…

 8. fb nerijus sk says:

  To kabalistui….tavo megstami zydai sedi Kremliuje kurie uzima aukstas pareigas ir ,geria kartu arbata su Putinu,pasidomek placiau,suzinosi daugiau.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top