Zigmas Vaišvila. Dvigubi žiniasklaidos standartai – LRT

2018, 26 spalio, 5:00 | kategorija LPT | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 134 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

LRT

Konstitucijos dieną pakalbėkime apie Monikos Garbačiauskaitės – Budrienės vadovaujamos LRT dvigubus veiklos standartus.

LRT nuosekliai ir negailestingai kritikuoja Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl š.m. spalio 3 dieną vykusio Vyriausybės pasitarimo garso įrašo, kuris buvo sunaikintas. LRT vis primena, kad minėtame Vyriausybės pasitarime buvo atmestos Susisiekimo ministerijos parengtos įstatymų pataisos dėl galimybės žiniasklaidai neatlygintinai gauti Registrų centro duomenis.

Pasipiktinimas pagrįstas, teisingas. Taip neturi būti, antraip nevaidinkime demokratinės valstybės.

2018-09-30 LRT televizijos programos „Savaitė“ reportaže apie Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro veiklą buvo pateikti iškarpyti su iškraipytu bent mano, o gal ir kitų asmenų interviu turiniu. Nemiros Pumprickaitės paprašiau visų šio reportažo įrašų – manimi ir kitais asmenimis, t.y. neiškarpytų interviu.

N. Pumprickaitė man patvirtino, kad gali juos pateikti, tik reikia raštiško LRT Generalinės direktorės M. Garbačiauskaitės – Budrienės sutikimo, dėl kurio man reikia kreiptis į LRT vadovę.

Tai padariau mano, kaip signataro, 2018-10-02 prašymu LRT dėl šios informacijos pateikimo. Vadovaujantis signatarų statuso įstatymu, ir LRT privalo pateikti šią informaciją, jei ji nesudaro mūsų valstybės ar tarnybinės paslapties.

Gavau 2018-10-23 LRT teisės skyriaus vadovės Daivos Apšegienės atsakymą, kuriuo man paaiškinta, kad Lietuvos įstatymai neįpareigoja LRT saugoti visos surinktos video medžiagos ir pasiūlė nuorodą, kad dar kartą pažiūrėčiau šią laidą LRT mediatekoje.

Ponia vedėja paaiškino, kad LRT savo veikloje vadovaujasi pagrindiniais visuomenės informavimo principais ir viešąją informaciją pateikia teisingai, tiksliai ir nešališkai.

Kadangi mūsų nuomonės dėl to skiriasi, todėl 2018-10-24 mano raštu dar kartą kreipiausi į LRT Generalinę direktorę M. Garbačiauskaitę – Budrienę dėl šios informacijos pateikimo, priminiau, kad N. Pumprickaitė patvirtino, kad šiuos įrašus ji turi.

Kol kas tiek.

Kolega Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys ir signataras Bronislovas Genzelis man patvirtino, kad ir jo paskutinis interviu LRT su Indre Makaraityte š.m. spalio 22 d. parodytas iškupiuruotas.

Tikiuosi, kad po šio mano laiško LRT nenustos kritikuoti Ministro Pirmininko S. Skvernelio dėl Vyriausybės posėdžių įrašų naikinimo ir kad pati LRT nepradės naikinti savo veiklos įrašų.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top