Ar reikalingas Lietuvai Nausėda II-asis ???

2022, 18 lapkričio, 12:14 | kategorija LPT | atsiliepimų (5) | peržiūrų 220 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Gitanas Nausėda ir Ignas Vėgėlė

Facebook naudotoja Vincė Michejeva savo paskyroje pasidalino diskusijai kviečiančiu įrašu, sulygindama Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą su teisės profesoriumi Ignu Vėgėle, prezidento kompetencijas ir reikalavimus jam, bei galimybes dirbti jam skirtoje politikos srityje. Jos tekstas cituojamas neredaguotas:

Kol kas nematau kuo čia džiaugtis: Vėgėlė nuo Nausėdos praktiškai niekuo nesiskiria. Abu gražūs. Abu aukšti. Abiejų teorinė patirtis ir praktinis įdirbis užsienio politikoje lygūs NULIUI.

Nors pagal Respublikos Konstituciją prezidentas „sprendžia“ pagrindinius užsienio politikos uždavinius ir kartu su Vyriausybe įgyvendina bei vykdo užsienio politiką.

************

Būtent taip ir ne kitaip. Prezidentas nėra nei advokatas, nei mokytojas ar gydytojas, kuris sprendžia pandemijos reikalus. NĖRA teisingumo, ūkio, socialinių reikalų ar žemės ūkio ministras.

Negali nuspręsti ir šeimos reikalų etc. Konstitucija jam tų galių nesuteikia ir net nenumato.

PREZIDENTAS ATSAKINGAS TIK UŽ VALSTYBĖS UŽSIENIO POLITIKĄ. JOS STRATEGIJĄ IR TAKTINĮ ĮDYVENDINIMĄ. UŽ VALSTYBĖS IR PILIEČIŲ SAUGUMĄ.

*************

Deja, ligi šiol advokatas Vėgėlė niekur ir niekada nėra pasisakęs nei apie tarptautinius santykius pasaulyje ir Europoje bendrai nei apie Lietuvos užsienio politiką konkrečiai.

Jis net neužsimena apie PPROBLEMAS, KURIOS ŠIANDIEN KAMUOJA LIETUVĄ YRA REALIOS IR GRĖSMINGOS …

Nesigaudo? Bijo? Neišmano? Nežinau. Bet kol kas čia tik kapų tyla. Todėl MĄSTANTIEMS turėtų kilti natūralus klausimas: kodėl reiktų jį rinkti prezidentu: kad turi daktaro laipsnį?

Yra „gražus“ ir „aukštas“??? Turi stiklinį namą ar gražią šukuoseną? Bet tokį juk jau turime. Tai kam dublis???

****************

Visos Vėgėlės kalbos susijusios su politika yra tik apie tam tikras vidaus politines problemas. Pirmiausia leidžiamų įstatymų, Vyriausybės priimamų sprendimų, aktų konstitucingumą ir socialinį teisingumą, ekonominį pagrįstumą.

Tačiau visi tie klausimai yra Seimo, teisingumo ar žemės ūkio ministrų lygio. Tai nėra prezidentinio lygio klausimai ir jokiu būdu NĖRA RESPUBLIKOS PREZIDENTO KOMPETENCIJOJE.

***********

Todėl juos paveikti prezidentas turi labai mažai galių. Ypač, jeigu yra išrinktas ne kaip įtakingos parlamentinės politinės partijos pasiuntinys, atstovas. Tą puikiai parodo Nausėdos pavyzdys. Seime turintys daugumą konservatoriai su liberalais per Nausėdą, jo ,veto’ šiandien važinėja lyg buldozeriu po žvyrvietę ir tvarkosi kaip jiems reikia.

***********

IŠVADA:

Norint pozityvių pokyčių laikas būtų pradėti galvoti realistiškai, o ne vadovautis emocijomis Patinka/Nepatinka; Myliu-Nemyliu; Gražus-Negražus ir t.t… To nepadarius lietuviai vėl liks prie suskilusios geldos ir, perfrazuojant seną lietuvišką patarlę, „LYG VERŠIAI VEIZĖS Į NAUJUS VARTUS“ .

*************

Vėgėlę bus galima paremti tada, kai jis pateiks savo poziciją dėl tarptautinių reikalų/užsienio politikos gairių ir išryškins kompetencijas reikalingas ir būtinas prezidentui.

Negalima „maiše pirkti“ ne tik katino, bet ir vėgėlės…

Jei Vėgėlė nori būti renkamas prezidentu jis turi pradėti kalbėti ir veikti kaip Prezidentas.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Vytas says:

  Manau, kad autorė yra ne visai teisi: prezidentas – valstybės vadovas, tad jo teisė ir pareiga -gilintis į visas valstybės problemas. Kokiu laipsniu ir kokiais būdais – tai jau jam spręsti. Prezidento veto teisė yra gana reikšmingas įrankis sprendžiant vidaus problemas, tad nereikia jo sumenkinti.

 2. Romas says:

  Yra savybės dvasinio pobūdžio: padorumas, sąžinės balsas, noras ir gebėjimas priešintis blogiui.
  Šia kryptimi Vėgėlė jau spėjo pasireikšti ir patirties turi.

 3. Jonas says:

  Užsienio politika? Kol nenormalizuosim santykių su artimiausiais kaimynais, riedėsime išnykimo link… Vėgėlė, kaip ir daugelis šių dienų „herojų“, yra Vakarų civilizacijos adeptas. O ši civilizacija akivaizdžiai miršta, nes kritusi moralė. Regim tai kasdien.

  • Romas says:

   Ir kas gi tie ne „kritusios“ moralės „artimiausi kaimynai? Ar tik ne rytiniai – Rusija su Baltarusija?

   • R says:

    Normalizuoti reikia su visais. Kitaip Lietuvai bus kajuk. Jau dabar tūkstančiai įmonių užsidarė dėl tokios politikos. Po pusės metų tiesiog nebeliks ekonomikos. O kai norėsi valgyti, jokia moralė neberūpės. Prisiminkime net kanibalizmo atvejus. Beje, Vakarai parduos, spaudžiami savų gyventojų, kaip jau per istoriją ne kartą buvo padarę. Pas ką tada reikės kreiptis?

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top