Arvydas Daunys. Žodžio laisvė: Didieji portalai stabdo galimybę komentuoti po savo publikacijomis apie vakcinaciją

2021, 1 lapkričio, 9:30 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 144 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Ingrida Šimonytė apie žodžio laisvę

Arvydas Daunys

Panašu, kad žodžio ir nuomonės saviraiškos laisvei Lietuvoje oficialiai atėjo galas. Ir tą galą paskelbė ne kas kitas, kaip labiausiai Lietuvos  demokratijos pasiekimus šlovinančios žiniasklaidos priemonės

Didieji Lietuvos portalai, pradžioj Delfi, 15min, Madeinvilnius ir ve.lt , o dabar ir Lrytas paskelbė stabdantys galimybę komentuoti po publikacijomis apie vakcinaciją ir jos naudą savo platformose.

nuo šiol lrytas.lt portale nebelieka galimybės per komentarus plisti sąmokslo teorijoms, kurios skatina žmones bijoti, netikėti ir nesiskiepyti. Gyvename medicinos ir mokslo pažangos aukso amžiuje, tad ir turime tikėti tuo, ką sako medicina ir mokslas, o ne išgalvotomis istorijomis“, – sako portalo vyr.redaktorius T. Mikalajūnas.

Panašiais argumentais savo sprendimus pagrindė ir Delfi bei 15min vadovybė.

Lryto paaiškinime kalbama apie medicinos ir mokslo pažangos aukso amžių, ir tuo pačiu atmetama savarankiško mąstymo galimybė, vietoj jos siūlant „tikėti tuo, ką sako medicina ir mokslas“, ir, nors laikui bėgant mokslo teikiami įrodymai nuolat kinta, atitinkamai, ko gero, privalome automatiškai keisti savo „tikėjimą“, nekritiškai priimant viską, kas tik pavadinama „mokslu“.

Jei prisimenate, vakcinacijos kampanijos pradžioje „mokslas skelbė“, kad skiepai apsaugo nuo užsikrėtimo, patekimo į ligonines ir mirties.

Šiandien mokslas jau pakeitė savo nuomonę – užsikrečia, platina infekciją ir net miršta – taip pat ir skiepyti, ir būtent dėl tokios mokslo įrodymų nuolatinės kaitos, vis sunkiau darosi žmones įtikinti susileisti vakciną.

Nes, kas gali paneigti, kad rytoj mokslas gali pasakyti ir tokį dalyką, kad ilgalaikės vakcinos pasekmės neša didžiulę žalą sveikatai, o gal net ir gyvybei. Dar nepasakė, bet gali. Ir ką reikės daryti tiems, kurie patikėjo ankstesniais mokslo tvirtinimais apie jų didesnę naudą, nei galimą žalą?

Todėl minėti portalai ir ėmėsi misijos, kurią galima būtų pavadinti net misionieriška – visuomenės gerovės vardan, rizikuoja net savo objektyvaus informacijos skleidėjo reputacija.

Viskas visuomenės gerovei, jos sveikatai ir sveikam mąstymui, susiformuojančiam beskaitant minėtus portalus, šviečiančius neišsilavinusį savo skaitytojų ratą ir saugant juos nuo žalingos informacijos, kurią jie, neturėdami tinkamo išsilavinimo ir žinių, galėtų netyčia priimti už tiesą ir nepatikėtų ta tiesa, kurią skelbia minėtos žiniasklaidos priemonės..

Kai matome tokį rūpesti ir padėtas pastangas, kovojant su pandemijos politikos pasekmėmis, natūraliai kyla vienas klausimas – už kiek?

Už kiek žiniasklaidos priemonės gali susiaurinti savo skaitytojų teisę reikšti savo nuomonę, tuo pačiu atstumiant juos nuo savęs ir savo valia numušant pasitikėjimą jų skelbiama tiesa? – Juk akivaizdu, kad po tokio žingsnio pasitikėjimas jų skelbiama medžiaga smuks.

Suprantama, atsakymo neišgirsime – tokios komercinės paslaptys yra griežtai saugomos, todėl telieka vienas kelias – pasiūlyti joms pasirašyti „Sąžiningumo deklaraciją“, – ją paskelbė Advokatų tarybos pirmininkas, profesorius Ignas Vėgėlė (pasiskaityti galima čia) ir nurodyti interesų konfliktą, susijusį su skelbiama informacija ir už tai gaunamomis išmokomis.

Tiesą sakant, portalų, viešinančių oficialią vyriausybės versiją apie vakcinaciją ir pandemijos politiką, sąrašą, paskelbė pats A.Dulkys SAM portale, su sąrašu galima susipažinti čia: https://infa.lt/64105/sam-pranesa-apie-savo-vykdomos-propagandos-apmokamos-mokesciu-moketoju-lesomis-platinimo-kanalus/

O skaitytojams telieka susitaikyti su tuo, kad komentuoti minėtuose portaluose nuo šiol galės tik po straipsniais apie tai, kas visiškai nesusiję su aktualiausiais šiai dienai visuomenei klausimais.

Laisvas žodis šiandien siaurėja iki minėtų portalų nevaržomos laisvės netrukdomai skelbti savo medžiagą, tuo pačiu uždraudžiant kitiems tą medžiagą kritikuoti ar teikti savo pastabas su ja nesutinkant.

P.S. premjerės Igridos Šimoytės nuomonė akivaizdžiai pasikeitė nuo tada, kai ji pasakė nuotraukoje įrašytą frazę. Smalsu, kaip ji pati suderina savo išsakytas mintis ir iš valstybės biudžeto apmokamą, užsakytą draudimą komentuoti?

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. puiku says:

    Delfio ir co seniai neskaitau, bet idiotišką ( tokių dauguma, tik rinkis) antraštę pamatęs, dėdavau nuorodas į faktais grįstus šaltinius.
    Nebereiks ten eiti. Ir ne man vienam, tegul juos ištinka CNN likimas ( nieks nebeskaito, nebežiūri, beveik).
    Dvėskit, melo malūnai.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top