Aukščiausio lygio G20 susitikimas Australijoje pasibaigė be Putino

2014, 16 lapkričio, 17:35 | kategorija Realybė | atsiliepimų (4) | peržiūrų 467 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pažiūrėjus į nuotrauką žemiau, iš karto ir neklystamai galima atskirti kas šioje kompanijoje vadas ir kieno komandos vykdomos nedelsiant. Tačiau nežiūrint į tai, šių lyderių šalių žmonės tiki, jog egzistuoja demokratija, kur visi tariasi lygiomis teisėmis kaip ir priklauso demokratinių šalių vadovams. Ir tik vienintelis Putinas niekaip nepritinka šioje kompanijoje, todėl galima prognozuot, kad jis greitu laiku bus iš jos išėstas, kaip nepatikimas ir jai pavojingas. Neprognozuojamas ir prisilaikantis savo susiformuotų pažiūrų, kurios jam sako, kad vienintelis teisingas sprendimas yra Rusijos interesų gynyba, kai tuo tarpu visa likusi kompanija daugumoje atvejų spjauna į savo nacionalinius interesus ir diegia savo šalyse multikultūralizmą, netolimoje ateityje sugriausiantį jų šalis iš vidaus. Nors šiandien ši politika dar leidžia uždirbt pensijas jų senjorams. Kol kas. Putinui ateina sunkūs laikai – už slenksčio šaltasis karas ir jau prasidedančios ginklavimosi varžybos, surysiančios begalę lėšų. Jas jau pradėjo Kinija su JAV. Rusijai teks neatsilikt.
sarmatas.lt redakcija

paveikslėlis

Jau po to, kai Putinas paliko Brisbeną, Obama aptarė Ukrainos klausimą su ES lyderiais | Reuters

Brisbene pasibaigė aukščiausio lygio „didžiojo dvidešimtuko“ susitikimas. Finalas įvyko be Rusijos prezidento, palikusio susitikimą dar jam nesibaigus.

Australija, kaip šio susitikimo šeimininkė, siekė, pirmiausia aptarti ekonominius klausimus.

Australijos premjeras Tony Abbott , baigiamojoje susitikimo kalboje papasakojo apie susitarimus, kurių buvo pasiekta tarp pasaulio lyderių ekonomikos srityje.

Anot jo, suderintų priemonių kompleksas, jei jis bus realizuotas, penkerių metų eigoje turėtų duoti 2,1 % didesnį globalios ekonomikos augimą, nei buvo tikėtasi iki tol.

Tačiau praktiškai visa pirma susitikimo diena buvo pažymėta įvykių Ukrainos rytuose ženklu, kur separatistai palaikomi Maskvos kovoja prie Ukrainos vyriausybės karines pajėgas.

Pasisakydamas Australijoje, JAV prezidentas Barakas Obama pareiškė, jog Rusija bus izoliuota, jei prezidentas Putinas toliau tęs tarptautinės teisės ir susitarimų, susijusių su konflikto Ukrainoje užbaigimu, pažeidinėjimus.

Anot amerikiečių prezidento, Rusija pažeidžia tarptautinę teisę ir Minsko susitarimus, tiekdama separatistams Ukrainoje sunkiąją ginkluotę.

„Šiame etape sankcijos, kurių mes ėmėmės, kandžiojasi pakankamai skausmingai, – pareiškė Obama, pasisakydamas po sammito uždarymo. – Mes paliekame sau galimybę padidinti spaudimą, jei tas bus būtina, ir mūsų komandos pastoviai dirba ties atitinkamų mechanizmų korekcija“.

„Pamiegoti nors keturias-penkias valandas“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paliko „Didžiojo dvidešimtuko“ susitikimą Brisbene anksčiau laiko, dar jam nepasibaigus. Prieš skrydį jis pareiškė, jog „sammitas“ vyko „draugiškoje ir dalykiškoje“ atmosferoje. paveikslėlis

Rusijos lyderis surengė baigiamąją spaudos konferenciją sekmadienį ryte – kai likusieji susitikimo G20 dalyviai susirinko darbinių pusryčių.

Putinas paaiškino savo sprendimą palikti Brisbeną iki baigiamosios susitikimo išvados paskelbimo savo apkrautu grafiku ir būtinybe bent truputį pamiegoti.

„Kad čia nebūtų jokių spekuliacijų, kodėl aš nėjau pusryčiauti – čia liko finansų ministras (Anton Siluanov), ir jis praneš tai, kad aš papasakojau apie mūsų pastangas nukreiptas į kovą su Ebola“, – pasakė Vladimiras Putinas.

„Mums nuo čia iki Vladivostoko skristi 9 valandas ir nuo Vladivostoko iki Maskvos dar devynias valandas. Dar reikia nusigauti iki namų ir pirmadienį atvykti į darbą. Reikia pamiegoti bent keturias-penkias valandas“, – papasakojo Rusijos prezidentas žurnalistams.

Apsakydamas savo įspūdžius apie G20 sustikimą, Putinas pasakė, kad „sammito“ šeimininkai sukūrė malonią atmosferą „dvidešimtuko“ darbui. Laikau, kad darbas vyko konstruktyvioje aplinkoje“.

„Pavyko suprasti vieniems kitus“

Rusijos prezidentas G20 susitikime atsidūrė po kritikos škvalu iš Vakarų lyderių pusės, ryšium su Maskvos vaidmeniu konflikte Ukrainos rytuose.

Tačiau spaudos konferencijoje jis papasakojo, kad oficialiose diskusijose Ukrainos klausimas nebuvo keliamas, jis buvo aptariamas tik dvipusiuose susitikimuose, kurių eigoje „pusėms pavyko suprasti vienas kitoms“.

Šeštadienį rusų prezidentas susitiko su vienu iš pagrindinių Rusijos politikos Ukrainoje kritikų – britų premjeru Deividu Kameronu, kuris interviu BBC pasakė: „Mes norime iš Rusijos pusės matyti pagarbą teritoriniam Ukrainos vientisumui ir šios šalies teisei pačiai pasirinkti savo ateitį“.

„Pokalbiai vyko labai atvirai, turiningai, ir, mano nuomone, naudingai, – taip aprašė Vladimiras Putinas šiuos dvipusius susitikimus. – Man rodosi, mes su kolegomis sugebėjome geriau vieni kitus suprasti, suprasti Rusijos veiksmų motyvus, o ir jie man perdavė savo susirūpinimą. Manau tas mums padės“.

„Visumoje situacija, mano požiūriu, turi geras perspektyvas būti sureguliuota, kaip tai keistai beatrodytų“, – pastebėjo rusų lyderis.

Putinas nepaaiškino kokiu būdu jis mato galimybę tą sureguliuoti, pridėjęs tik: „Labai norėtūsi, kad mes visi, žinoma, su mūsų ukrainiečiais partneriais – be Ukrainos šitą išspręsti neįmanoma – padarytume tai, kaip įmanoma greičiau. Bet kuriuo atveju, Rusija to sieks“.

„Konfliktas ilgiems metams?“

Anksčiau sekmadienį, G20 susitikimo eigoje, Australijos, JAV ir Japonijos lyderiai vėl kreipėsi į Rusiją kviesdami „sustabdyti Rytų Ukrainos destabilizaciją“.

Shinzo Abe, Barakas Obama ir Tony Abbott taip pat išreiškė protestą prieš rusų įvykdytą Krymo aneksiją ir pareiįkė apie pasiryžimą „patraukti į teismą tuos, kurie atsakingi už reiso MH17 (Numušto liepos mėnesį virš rytinės Ukrainos) katastrofą“.

Sekmadienį Brisbene taip pat įvyko Obamos susitikimas su ES šalių lyderiais, kuriame buvo aptartas koordinuoto atsakymo, Rusų politikos Ukrainos atžvilgiu, variantas.

Didžiosios Britanijos premjeras D. Kameronas pareiškė Brisbene, kad, jei prireiks, Vakarai tęs savo dabartinę griežtą politiką Rusijos atžvilgiu daugelį metų, mat kitu atveju alternatyva – dabartinių įvykių Ukrainoje pavertimas permanentiniu užšaldytu konfliktu europietiškame kontinente.

„Gerai tas, kad šiame G20 „sammite“, ES šalys ir JAV aiškiai išsakė Rusijai, kaip mes nusiteikę žiūrėti ir reaguoti į šią krizę sekančių mėnesių ir net metų eigoje“, – pasakė Kameronas.

„Aš manau, prezidentas Putinas mano, kad jis kryžkelėje. Jei jis pratęs Ukrainos destabilizaciją – toliau seks kitos sankcijos“.

bbc.co.uk

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Vincius says:

  Bankrutuojantis plikbajoris (ponas ar dede) Semas su savo liokajais ir kambarinemis. Jau kuri laika jiems nesugeba ismoketi algu, kai kurie is palydos jau ji ir paliko, bet sita grupele ar tai is kvailumo, ar is godumo (jis tvirtai pazadejo iki kitu metu viska atlyginti ir netgi alga pakelti… cha cha cha), dar prie jo sliejasi . Kompanija nevielka i bardzo nepozobna, tskant.

 2. Manau says:

  Labai primena Leonardo da Vinčio freska „Paskutinė vakarienė“

 3. Juozas says:

  Matyt, „mesijui“ chaną. Jam pergalė išpranašauta tik trumpam…

 4. Simas Simaitis says:

  http://alles-schallundrauch.blogspot.se/2014/11/washington-versteht-nur-eine-sprache.html

  Šio straipsnio pabaigoje yra nuotrauka, antipodas esamai šiame straipsnyje. Nuotraukos apačioje komentaras: “ G20 aukščiausiojo lygio susitikimo Brisbane nuošalyje V. Putinas susitiko su BRICS šalių lyderiais. Iš kairės : Rusijos prezidento Vladimiras Putinas , Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi , Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff , Kinijos prezidentas Xi Jinping ir Pietų Afrikos Jacob Zuma pirmininkas. Šios šalys sudaro apie 40 % pasaulio gyventojų , 3 milijardai žmonių . Kas yra “ Vakarų bendruomenė “ , kurią sudaro Šiaurės Amerika, Europa, Australija ir Japonija , tačiau tik su 1 mlrd ? Labai mažai !

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top