Baltarusijos prezidentas Lukašenko atsisakė pasirašyti TVF reikalavimus

2016, 25 lapkričio, 16:09 | kategorija Realybė | 5 komentarai | peržiūrų 1 050 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pasitarimo metu

Pasitarimo metu | BELTA nuotrauka

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) reikalavimus pateiktus Baltarusijai, norinčiai gauti 3 mlrd dolerių kreditą, pavadino nepakeliamais, žeminančiais ir neteisingais, cituoja Baltarusijos lyderį agentūra BELTA.

„Mane verčia pasirašyti dokumentą, kuris nubraukia viską, ką aš žadėjau savo tautai. Tai žemina ne tik mane asmeniškai, bet ir tautą. Aš jo nepasirašysiu. Aš noriu jus įspėti, vyručiai, tuos, kurie veda šias derybas: mes neturime teisės paversti baltarusių tautos skurdžiais“, – pasakė Lukašenko.

Jeigu kalbėtume apie socialinius klausimus, tai TVF sąlygos – jokio atlyginimo augimo, nedelsiant padidinti tarifus ir visa kita. Komunistai pasakytų, toks kursas – tai neatidėliotinas liaudies smaugimas“, – pareiškė Baltarusijos prezidentas.

Lukašenko pabrėžė, jog TVF sprendimus priima labai įtakojant JAV ir Europos Sąjungai.

„Man susidarė aiškus įspūdis, ko nori TVF steigėjai ir akcininkai iš valstybių, su kuriomis veda derybas. Taip, norisi gauti trijų milijardų pigų kreditą. Aš irgi už tai. Bet jo kaina visiškai nubraukia visą politiką, kurią mes vykdėme iki šiol. Nuskurdinti baltarusių tautos mes neturime jokios teisės“, – padėjo tašką Baltarusijos prezidentas.

Jis papildė, jog kreditoriai reikalauja, kad Minskas atsisakytų atlyginimo augimo piliečiams, padidinti komunalinių paslaugų tarifus, įvykdyti plataus masto valstybės nuosavybės privatizaciją.

Po pasitarimo Baltarusijos Nacionalinio banko valdybos pirmininkas Pavel Kallaur pranešė, jog konsultacijos su TVF atstovais bus tęsiamos artimiausiu metu Vašingtone.

2015 metų pavasarį Baltarusija pilnai išmokėjo Tarptautiniam valiutos fondui kreditą 3,5 mlrd dolerių sumai. Minskas gavo pinigus 2009-2010 metais. Dabar kalba eina apie 3 mlrd dolerių kreditą 10 metų, už 2,8 procentų metinių palūkanų. TVF misija lankėsi Baltarusijoje nuo rugsėjo 19 iki spalio1-osios.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. pestininkas says:

  Taigi tokios pačios salygos buvo iškeltos ir „litovcam“! Užtat taip ir ira pas mumis, vat batka dar spardosi, tai dar baltarusiams negresia pakolkas didysis nuskurdinimas. Nors gal tai tik laiko klausimas!?…

 2. konkurencijos nėra says:

  kol yr Luka tol nėr tvf

 3. Gaja says:

  po perkūnėliais, jau seniai norįsi kažkur emigruoti… Gal ta vieta visai pašonėje?:) Kas čia pas mus beliko? Gedimino pilis? Ji tuoj-tuoj nušliauš, deja… Na, dar stovi, kaip išniekinta mergaitė pakely.Tarsi dabartinės mūsų tėvynės simbolis. Žmonės – irgi išsibėgiojo. Vietos čia darbui ir duonai nebeliko – o daug kur nebenori priimti… Va, ir liko Baltarusija. O ką? А жить то надо…,а жить то не с кем! Вот и живешь с кем попало!:) Čia visai rimtai.

 4. xxxx says:

  štai ir matosi kas labiau rūpinasi savo piliečiais ES valstybė ar „paskutinė Europos diktatūra“.

 5. Dainius V. says:

  Man nesinori niekur emigruoti – čia aš gimiau,užaugau,čia gyveno ne viena mano giminės karta ir galų gale tai yra MANO TĖVYNĖ !! Ir aš turiu prigimtinę teisę čia gyventi ir patogiai jaustis ! Taip,didžiumai palikta teisė tik egzistuoti čia,tačiau tie tyliai išvažiuojantys vėliau gali būti pavadinti tautos išdavikais,nes tai jie padeda valdantiesiems berti žemes ant Lietuvos kapo,kaip ir tie, čia likusieji su abejingais,nuolankiai piktais veidais ir moto “ nelieskite manęs ir darykite ką norite“….Klausiate,tai ką daryti? Pasakysiu : LAUKTI! kentėti dantis sukandus,skausmui gęliant,spaustis kaip spyruoklė ir kai nebebus jau kur,kai net abejingiausi nebegalės tylėti tada ir ateis tas laikas, kai tūkstančiai gerklių visame krašte vienu metu išrėks tik vieną žodį L IE TU VA !!!!!!!! Ir nežinau,kokiame urve reikėtų tada valdantiesiems ir jų pakalikams lindėti,kad kūnai nesudrebėtų iš baimės.Todėl aš čia esu ir būsiu ir atkakliai,diena po dienos,metai po metų lauksiu tos akimirkos,kada tai įvyks.Ir aš nesu joks sušiktas optimistas,o tik blaiviai mąstantis realistas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top