Bankai: BVP ir visas ūkis dar krenta, kada sustosime?

2010, 4 lapkričio, 17:12 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (2) | peržiūrų 546 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

2010 m. III ketvirčio ir devynių mėn. bankų veikimo apžvalga.

I dalis. Pinigų kiekio kaita.

Ką tik (2010 10 28) Statistikos departamentas paskelbė visų politikų ir valdžiavyrių nekantriai lauktą žinią apie mūsų ekonomikos atsigavimą: BVP 2010 trečiąjį ketvirtį, palyginti su 2009 m. trečiuoju ketvirčiu, padidėjo 0,6 procento, o palyginti su antruoju 2010 m. t. y. su gretimu trečiajam (teisingas ir svarbus palyginimas!) ketvirčiu – 6,7 procento. Visi teigiamų pokyčių paryškinimai (paboldinimai) – svarbūs: juk skelbiama labai laukiama svarbi gera žinia.

Ir gerokai kuklesne palyginimų gama pranešta, kad per tris šių metų ketvirčius BVP sukurta 0,1 procento mažiau, nei per 2009 m. atitinkamą laikotarpį. Visiškai nutylint, kad, palyginus su gretimu, praėjusių, 2009 m. 9-nerių mėnesių, laikotarpiu, t. y. II-IV ketvirčių sukurto BVP, dabartinis 9-nerių mėn. BVP net 2,7 % mažesnis!!! O tai reiškia, kad mūsų ekonomika šiandien vis dar krenta, palyginti su tuom, kokia ji buvo vakar (gretimais devyniais mėn.); ir krenta 27 kartus (2,7/0,1) greičiau, nei buvo užvakar (palyginus su ,,atitinkamu“ praėjusių metų laikotarpiu. O tai, tikrai mažiau ,,džiugu“.

Nedžiugias BVP kaitos tendencijas patvirtina ir mokėjimų negrynaisiais pinigais šalies bankuose sumų kaita (grafikas Nr. 1):

Grafikas

Šaltinis: Lietuvos banko interneto svetainė, Statistika, Mokėjimo priemonių statistika; SD interneto svetainė.

Š. m. 9 mėn. BVP mažėjant, palyginti su praėjusių metų gretimu tokiu pat laikotarpiu 2,7 %, mokėjimų negrynaisiais pinigais (mokėjimai negrynaisiais pinigais ir grynųjų pinigų operacijos bankų klientų aptarnavimo vietose bei analogiški tarptautiniai mokėjimai) apimtys, analogiškai, sumažėjo 6,0 %. Mokėjimų negrynaisiais pinigais kaita ,,nepritaria“ ir skelbtoms ,,džiugioms“ žinioms apie ketvirčių BVP augimą:

BVP Mokėjimai negrynaisiais

2010 3K/2009 3K +0,6 -9,0

2010 3K/20102K +6,7 -7,3

Ar tai reiškia, kad šalyje vis daugiau pridėtinės vertės kuriama be bankų dalyvavimo ekonominiuose santykiuose, didinant tiesioginius atsiskaitymus grynaisiais? Ar ir prie tokios tendencijos ,,prisidėjo“ būtent bankai, drastiškai ir monopolistiškai didindami finansinių paslaugų įkainius bei tarifus? Kaip jau buvo skelbta, bankų teikiamų kitų (apart palūkanų) finansinių paslaugų tarifai (kainos) 2009 m. palyginti su 2008 m. padidintos 20 %. Per devynis šių metų mėn., palyginti su atitinkamu praėjusių, 2009 – jų metų, laikotarpiu, tokių paslaugų kainos ir tarifai dar padidinti 7,6 %. Per 2010/2008 metus bankų kitos finansinės paslaugos pabrangintos net 29,1 % (1,2×1,076). Gi vartojimo infliacija (VKI, v. m.) per tą laiką tesudarė tik 5,4 %, ekonomikai (BVP) krentant net -17,1 %.

Vl. Trukšinas,

Statistikas,
Ekonomistas,
Nepriklausomas analitikas.
2010 10 30

Gerbiami skaitytojai, dėl vietos stokos pilną straipsnį įdedame PDF formatu, kurį galite peržiūrėti paspaudę žemiau esančią nuorodą:

  2010m 9 mėn. palūkanų normų kaitos apžvalga (143,0 KiB, 527 atsisiuntė)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Titnagas says:

    Jo portalelis cia sukurtas… banakai yra tarpine grandis VIENINTELIU TIKSLU- PRAZUDYTI ZMONIJAI. Satanistai PINIGUS GAMINA KAIP saldainiu popieriukus- jiems visai nereikia jokiu turtu aukso, zemiu piliu, laivu, .. ar kokiu procentu- jie turtu turi kiek nori uz popierelius eurus dolerius ir t.t., JIE GI JUOS SPAUSDINA. Visokie zodeliai BVP,. MAKRO MIKRO ekonomika, MARZA ,KRIZE, INFLIACIJA ir t.t. bereiksmiai- tai isgalvoti terminai- ju manipuliacijiu veiksmams pavadinti zodeliai JIE GAMINA PINIGUS-spalvoyus popieriukus ir tuo viskas pasakyta. Jie sukuria bankus tik VIENINTELIAM TIKSLUI KAD SMUGDYTU ZMONIU GERASIAS ENERGIJAS. Si sitema veikia mazdaug taip: SETONAS sukuria(su savo tarnais apie 300 levitu plius hemofroditu seimu) PASAULIO BANKA kurio filialai EUROPOS AMERIKOS KONTINENTINIAI BANKAI (turi teise gaminti piniginius nominalus,tipo dolerius, svarus,ir t.t. stakles dazus , popieriu, metalu lydinius, stampus monetoms lieti ir t..t.) paskui kuriama sie (zydiskos kilmes Rotsildai, Rokfeleriai ir t.t.) NACIONALINIAI BANKELIAI,egzistuoja tol kol skolinasi is siu BANKU skolinasi – paskui BANKAI sinonimas: TARPTAUTINIS VALIUTOS FONDAS nacionalines valstybes per vyriausybes privercia priimineti ZUDANCIUS ZMONIJA ISTATYMUS- t.y. neleidzia motinoms auginti vaikus- paima juos i lopselius- O TEN SKIEPIAJA- lauzo ju imuniteta ir zaloja fiziskai ir psichiskai- ugdo vergais vartotojais, seneliams paskitria ubagiskas pensijas, griauna pramone, zemes uki- SUKURIA BEDARBYSTES SALYGAS. Legalizuoja narkomanija, iteisina alkoholiniu gerimu prekyba,pedofilija ir t.t. zmones isiskoline uz paimtus i lizinga butus, automobilius, kompiuterius, mobilius ir kitokius daikciukus- nervuojasi, pykstasi , skiriasi seimos, net zudosi- VA SITOJ VIETOJ SUSIDARO JUODOJI ENERGIJA KURI IR PAKRAUNA SETONA, tik deka jos(asaros, skausmas, kancios, …savizudybes) jis ir egzistuoja. Cia mazdaug taip susipikai su kaimynu -SETONO SNUKYJE SYPSENA, o jei dar trenkiai jam per veida- SETONAS IMA SOKTI . na o jei uzmusei zmogu- SETONUI PADIDEJA GALIOS KITIEMS ZMONES KANKINT. Bankai ir tie patys zydai tai tik irankis SETONO RANKOSE. NUSISYPSOKIM VIENAS KITAM, ATSIGRESKIM I SAULE, studijuokim VEDAS – ten musu proseneliu ismintis kaip isvengti situ ekonomistu, sarmatu ir kitu satanistu pinkliu jie visur nuo prezidentes iki senunaiciu- sitas straipsnis – statistinis nukreipiamasisi smegenu PISIMIZMAS- taip supratot ka norejau parasyt … SLOVE MUSU DIEVAMS IR PROSENELIAMS

  2. Lukas says:

    Gal jau nebeaktualu autoriams, straipsnio ir komentaro, tačiau visvien pasakysiu: aš pats regiu didžiulį atotrūkį tarp esamos tikrovės, grįstos iliuzija, apie kurios satanistinį pobūdį rašo Titnagas, ir tos tobulesnės siekiamybės, grįstos dora, sarmata ir kitomis vertybėmis, kurios artimos ir gerbiamam Trukšinui. Titnagas renkasi visišką atotrūkį nuo visuomenės ir jos „paniatkių“, atsisakydamas ekonomistų kalbos ir ją priskirdamas erezijai, gi Trukšinas, nori parodyti žmonėms apie esamos sistemos absurdiškumą, tos sistemos žmonių kalba. Kadangi gyvename visuomenėje ir negalime išeiti gyventi į kalnus, skaityti vedas, žiūrėti į dangų ir nekreipti dėmesio į tai kas vyksta aplinkui, turime gyventi ir dirbti, pagal savo turimas vertybes, būdami visuomenėje. Visuomenė, šiais laikais yra kurčia, daug dalykų ji net nenori žinoti ir apšaukia tai magija, absurdais, polemika ar dar kaip. Todėl Trukšino kelią, matau, kaip pereinamąjį – žmonės labai remiasi protu, todėl bent kažkiek palenkti į aukštesnio sąmoningumo pusę galima ir taip. Tačiau galų gale reik prieiti prie visvien drąstiškų kolektyvinių išvadų ir darbų, nes kitaip tauta mirs. Noriu palinkėti visiems konstruktyviai išreikšti ir paskleisti visuomenėje gražiausius jų sielų spindulius.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top