Covid testų patikimumą Portugalijos Teismas apibūdino kaip „daugiau nei ginčytiną“

2020, 24 lapkričio, 11:49 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 534 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Covid testas

Kasdien per žinias skelbiant apie didėjantį užsikrėtimo atvejų skaičių šalyje, dešimčių tūkstančių dėl jų atliktų testų patikimumą teisėjai Lisabonoje apibūdino kaip „daugiau nei diskutuotiną“, rašo portugalresident.com portalas.

Iš tikrųjų jie remiasi tyrimu, kuris liudija, kad tik 3% sveikatos priežiūros institucijų paskelbtų teigiamų testų gali būti „tikrai teigiami“

34 puslapių nutarimas dėl apeliacijos pagal habeas corpus raštą, kurį vasarą pateikė keturi vokiečių turistai, „neteisėtai izoliuoti“ viešbutyje Azorų salose, nepalieka abejonių tuo, kad teigiamas RT-PCR testas negali būti vertinamas kaip faktas.

Tačiau, tik nedaugelis žiniasklaidos priemonių paminėjo šį skandalingą Lisabonos apeliacinio teismo sprendimo aspektą – o tos, kurios paminėjo, tą padarė labai santūriai.

Nepaisant to, teisėjų svarstymai yra garsiai ir aiškiai (taip tekste) išdėstyti trijuose puslapiuose.

Ekspertų grupė ištyrė RT-PGR (RT-PCR) testų patikimumą dėl minėto priverstinio poilsiautojų izoliavimo, vieno jų testui pasirodžius teigiamam.

Lapkričio 11 d. nutarimas skelbia: „Atsižvelgiant į dabartinius mokslinius duomenis, šis testas negali be pagrįstų abejonių nustatyti, kad jo teigiamas rezultatas iš tikrųjų liudija žmogaus užkrėtimą SARS-CoV-2 virusu“.

RT-PGR testai (apibūdinantys polimerazės grandinines reakcijas) „atliekami amplifikuojant mėginius pasikartojančiais ciklais“.

„Tokio amplifikavimo ciklų skaičius lemia didesnį ar mažesnį tokių testų patikimumą. Problema yra ta, kad šis patikimumas, kalbant iš mokslinių įrodymų požiūrio taško (…), yra daugiau nei ginčytinas “.

Šiame nutarime cituojamas tyrimas, atliktas „kai kurių iš vedančiųjų šios medžiagos klausimu Europos ir pasaulio specialistų“, kurį rugsėjo pabaigoje paskelbė Oksfordo akademija.

„Esant 25 ciklų slenksčiui (ct), maždaug 70% mėginių lieka teigiami ląstelių kultūroje (t. y., buvo užkrėsti): esant 30 ciklų slenksčiui (ct), teigiamų liko 20% mėginių; esant 35 ciklų slenksčiui (ct), 3% mėginių išliko teigiami, o ciklų slenksčiui esant virš 35, nė vienas mėginys kultūroje nebuvo teigiamas (infekcinis) “.

„Esant 25 ciklų slenksčiui (ct), maždaug 70% mėginių lieka teigiami ląstelių kultūroje (t. y., užkrėsti): esant 30 ciklų slenksčiui (ct), teigiamų liko 20% mėginių; esant 35 ciklų slenksčiui (ct), 3% mėginių išliko teigiami, o ciklų slenksčiui viršijant 35, nė vienas mėginys ląstelių kultūroje nebuvo teigiamas (infekuotas) “.

„Tai reiškia, kad jei asmuo gauna teigiamą PGR testo rezultatą, ciklų slenksčiui siekiant 35 ar daugiau (kaip tai vyksta daugumoje JAV ir Europos laboratorijų), tikimybė, kad asmuo yra iš tikrųjų infekuotas, – mažesnė nei 3%. Tikimybė, kad asmuo gauna klaidingą teigiamą rezultatą – siekia 97% ar daugiau “.

Teisėjai pabrėžia, kad jiems „nepavyko rasti jokių rekomendacijų ar nutarimų“, dėl amplifikacijų skaičiaus tyrimuose, atliekamuose Portugalijos sveikatos priežiūros institucijų.

Tačiau jie paminėjo antrą tyrimą, paskelbtą „Lancet“, kuriame teigiama, kad „prieš atliekant testą visi diagnostiniai tyrimai turėtų būti aiškinami atsižvelgiant į realią ligos egzistavimo galimybę“.

Taip nedaroma Portugalijoje, kur kiekvieną dieną registruojami „tūkstančiai besimptomių atvejų“, patalpinant visus žmones karantine.

Esmė ta, kad šie visi „besimptomiai teigiami rezultatai“ gali būti visai ne teigiami.

Nors, Lisabonos apeliacinis teismas, panašu, pripažino ekspertų abejones dėl RT-PGR tyrimų testų patikimumo, sveikatos priežiūros institucijos ir toliau juos naudoja, o vyriausybė ir žiniasklaida ir toliau juos skelbia kaip pakankamą priežastį išlaikyti dabartinę ekstremaliąją padėtį, kuri šalyje (Portugalijoje) gali prasitęsti ir po gruodžio 8 d. (naują istoriją žr. pagrindiniame puslapyje).

Norėdami pamatyti teisėjų nutarimą (originalą), spustelėkite čia

Nutarimo vertimas (Google vertėjas) anglų kalba čia: Vertimo tekstas

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Nemanau, kad Lietuvos valdžia reaguotų į tokią informaciją – juk Briuselis nurodė viską uždaryti. Juk net Portugalijos valdžia nereagavo į teismo sprendimą. Toks šios „pandemijos“ tikslas – sunaikinti smulkų bei vidutinį verslą. Bent jau Vakarų pasaulyje. Keista, bet ir Rusija prie to prisijungė. Iš Kinijos tikros informacijos laukti neverta. Lietuvos valdžia tik perspjovė visas ES valstybes už kaukių nedėvėjimą (neteisingą dėvėjimą) įvesdama milžiniškas baudas. Tokių didelių baudų vargu ar dar kur nors pasaulyje yra. O ar tuo ko nors gero pasiekiama valdžiai „dzin“ : norint kaukę naudoti pagal visas taisykles dirbančiam žmogui ir minimalios algos vos užteks. O jei šeimoje du dirbantys ir du vaikai? Jau abiejų algų neužteks visus keturis aprūpinti kaukėmis. Todėl realiai – viena kaukė savaitei. O apie PGR testų „patikimumą“ bei kaukių efektyvumą neigiamą nuomonę jau išsakė daugelis žinomų pasaulio medikų.

  2. Negąsdinkit žmonių says:

    Jei verčiat straipsnius, tai verskit iki galo.
    „Mėginių, kurie nebegalėjo užkrėsti ląstelių, palaikomų kultūroje, dalis laboratorijoje padidėjo, padidėjus ciklų, reikalingų teigiamam signalui gauti, skaičiui. Taip yra todėl, kad mūsų organizmui kontroliuojant infekciją, yra viruso genetinės medžiagos fragmentų, kurie išlieka ir mažėja kelias dienas, kai asmuo nebekelia pavojaus kitiems “, – aiškina Vasco Barreto. Tokios išvados padėjo sveikatos priežiūros institucijoms skirtingose ​​šalyse sumažinti privalomus užsikrėtusiųjų karantino laikotarpius ir atsisakyti neigiamo testo „išrašyti“ pacientą.“
    Apie besimptomius ligonius tame straipsnyje išvis nekalbėjo.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top