- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Covid testų patikimumą Portugalijos Teismas apibūdino kaip „daugiau nei ginčytiną“

Covid testas

Kasdien per žinias skelbiant apie didėjantį užsikrėtimo atvejų skaičių šalyje, dešimčių tūkstančių dėl jų atliktų testų patikimumą teisėjai Lisabonoje apibūdino kaip „daugiau nei diskutuotiną“, rašo portugalresident.com portalas.

Iš tikrųjų jie remiasi tyrimu, kuris liudija, kad tik 3% sveikatos priežiūros institucijų paskelbtų teigiamų testų gali būti „tikrai teigiami“

34 puslapių nutarimas dėl apeliacijos pagal habeas corpus raštą, kurį vasarą pateikė keturi vokiečių turistai, „neteisėtai izoliuoti“ viešbutyje Azorų salose, nepalieka abejonių tuo, kad teigiamas RT-PCR testas negali būti vertinamas kaip faktas.

Tačiau, tik nedaugelis žiniasklaidos priemonių paminėjo šį skandalingą Lisabonos apeliacinio teismo sprendimo aspektą – o tos, kurios paminėjo, tą padarė labai santūriai.

Nepaisant to, teisėjų svarstymai yra garsiai ir aiškiai (taip tekste) išdėstyti trijuose puslapiuose.

Ekspertų grupė ištyrė RT-PGR (RT-PCR) testų patikimumą dėl minėto priverstinio poilsiautojų izoliavimo, vieno jų testui pasirodžius teigiamam.

Lapkričio 11 d. nutarimas skelbia: „Atsižvelgiant į dabartinius mokslinius duomenis, šis testas negali be pagrįstų abejonių nustatyti, kad jo teigiamas rezultatas iš tikrųjų liudija žmogaus užkrėtimą SARS-CoV-2 virusu“.

RT-PGR testai (apibūdinantys polimerazės grandinines reakcijas) „atliekami amplifikuojant mėginius pasikartojančiais ciklais“.

„Tokio amplifikavimo ciklų skaičius lemia didesnį ar mažesnį tokių testų patikimumą. Problema yra ta, kad šis patikimumas, kalbant iš mokslinių įrodymų požiūrio taško (…), yra daugiau nei ginčytinas “.

Šiame nutarime cituojamas tyrimas, atliktas „kai kurių iš vedančiųjų šios medžiagos klausimu Europos ir pasaulio specialistų“, kurį rugsėjo pabaigoje paskelbė Oksfordo akademija.

„Esant 25 ciklų slenksčiui (ct), maždaug 70% mėginių lieka teigiami ląstelių kultūroje (t. y., buvo užkrėsti): esant 30 ciklų slenksčiui (ct), teigiamų liko 20% mėginių; esant 35 ciklų slenksčiui (ct), 3% mėginių išliko teigiami, o ciklų slenksčiui esant virš 35, nė vienas mėginys kultūroje nebuvo teigiamas (infekcinis) “.

„Esant 25 ciklų slenksčiui (ct), maždaug 70% mėginių lieka teigiami ląstelių kultūroje (t. y., užkrėsti): esant 30 ciklų slenksčiui (ct), teigiamų liko 20% mėginių; esant 35 ciklų slenksčiui (ct), 3% mėginių išliko teigiami, o ciklų slenksčiui viršijant 35, nė vienas mėginys ląstelių kultūroje nebuvo teigiamas (infekuotas) “.

„Tai reiškia, kad jei asmuo gauna teigiamą PGR testo rezultatą, ciklų slenksčiui siekiant 35 ar daugiau (kaip tai vyksta daugumoje JAV ir Europos laboratorijų), tikimybė, kad asmuo yra iš tikrųjų infekuotas, – mažesnė nei 3%. Tikimybė, kad asmuo gauna klaidingą teigiamą rezultatą – siekia 97% ar daugiau “.

Teisėjai pabrėžia, kad jiems „nepavyko rasti jokių rekomendacijų ar nutarimų“, dėl amplifikacijų skaičiaus tyrimuose, atliekamuose Portugalijos sveikatos priežiūros institucijų.

Tačiau jie paminėjo antrą tyrimą, paskelbtą „Lancet“, kuriame teigiama, kad „prieš atliekant testą visi diagnostiniai tyrimai turėtų būti aiškinami atsižvelgiant į realią ligos egzistavimo galimybę“.

Taip nedaroma Portugalijoje, kur kiekvieną dieną registruojami „tūkstančiai besimptomių atvejų“, patalpinant visus žmones karantine.

Esmė ta, kad šie visi „besimptomiai teigiami rezultatai“ gali būti visai ne teigiami.

Nors, Lisabonos apeliacinis teismas, panašu, pripažino ekspertų abejones dėl RT-PGR tyrimų testų patikimumo, sveikatos priežiūros institucijos ir toliau juos naudoja, o vyriausybė ir žiniasklaida ir toliau juos skelbia kaip pakankamą priežastį išlaikyti dabartinę ekstremaliąją padėtį, kuri šalyje (Portugalijoje) gali prasitęsti ir po gruodžio 8 d. (naują istoriją žr. pagrindiniame puslapyje).

Norėdami pamatyti teisėjų nutarimą (originalą), spustelėkite čia

Nutarimo vertimas (Google vertėjas) anglų kalba čia: Vertimo tekstas