Daily Mail: Rytų Europa gręžiasi į Rusijos pusę – tam atvejui, jei ES sugrius

2016, 22 lapkričio, 11:54 | kategorija Ideologija | 9 komentarai | peržiūrų 811 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Igor Dodon - Moldova

Igor Dodon – išrinktasis Moldovos prezidentas | nuotrauka: Faktor.ba

Praėjus daugiau kaip ketvirčiui amžiaus po geležinės uždangos griūties Rytų Europoje vis labiau didėja palaikymas Vladimirui Putinui, rašo Daily Mail. Visai neseniai dar dvi šalys – Bulgarija ir Moldova – išrinko prorusiškus lyderius. Kitos gi valstybės vis palankiau ima žiūrėti į Rusiją, vis daugiau nusivildamos Europos Sąjunga.

Kalbant apie Bulgariją ir Moldovą, tai abi šalys savo raštui naudoja kirilicą, kaip ir Rusija. Jų naujieji lyderiai savo rinkimines kampanijas organizavo remdamiesi siekiu gerinti santykius su Rusija. Bulgarija tradiciškai buvo artima su Rusija, o Moldova, nors jos gyventojų daugumą sudaro rumunai, buvo TSRS sudėtyje.

Beje, kaip pastebi straipsnio autorius, situacija su Moldova kelia ypatingą interesą, kadangi 1992-1993 metais, ji kariavo netiesioginį karą su Rusija už rusakalbių regioną Padniestrę. Rugsėjo mėnesį, kai Rusija vykdė karinius mokymus Padniestrėje, moldavu valdžia išreiškė savo nepasitenkinimą.

Tačiau Igorio Dodono išrinkimas turi žymiai pagerinti santykius tarp Moldovos ir Rusijos, pažymi straipsnio autorius. Jis cituoja kitų ekspertų nuomonę, kurie rašė, jog pagrindinė moldavų ilgesio seniems geriems tarybiniams laikams priežastis – tai nepasitenkinimas korumpuota provakarietiška vyriausybe. „Skurdas ir ekonominė stagnacija sumažino viltis geresne europietiškąja ateitimi ir kažkuria prasme net sunaikino jas“, – teigia leidinys.

Be to, kai kurios Rytų Europos šalys nukentėjo nuo europiečių sankcijų prieš Rusiją. Jų tarpe Moldova, Bulgarija ir Slovakija, kuris visada daug eksportuodavo į Rusiją ir importuodavo dujas. Kai kurios iš jų jau užduoda klausimą, – ar nevertėtų pradėti suartėjimo su Rusija tam atvejui, jeigu Europos Sąjunga po Britanijos pasitraukimo, subyrės.

Ir Trampo nenoras trukdyti Rusijai prekiauti su kitomis šalimis gali privesti prie to, jog dar daugiau Rytų Europos lyderių nutars vystyti strateginius santykius su Maskva, reziumuoja Daily Mail.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. konkurencijos nėra says:

  Valgyt panorės į protą ateis!

 2. pestininkas says:

  Tai be konkurencijos, R.F. visus pamaitins, norėtai pasakyt?

 3. pėstininkui says:

  ne pamaitins, bet jeigu panaikins sankcijas, atsivers didžiulė Rusijos rinka, galės eksportuoti į Rusiją savo prekes, galės gyventi geriau. Lietuvos tai neliečia. Putino valdžia sankcijų su Lietuva nenaikins. Per daug mūsų valdžia, norėdama įsiteikti JAV ir ES, lojo.

 4. tangas says:

  gal galima būtų tiksliau sužinot kokiai čia valstybei gresia badas ar kuri valstybė iki stojimo ES susidūrė su apsirūpinimo maistu problema

 5. Myndė says:

  O tai kurioje čia vietoje ir kas kalba apie badą?
  Jei kalbėt apie problemas „iki“ ir „po“ stojimo į ES, tai kai kurioms šalims jos labiau susijusios su „po“ – dėl išaugusios emigracijos ir kai kurių tradicinių ūkio šakų sunykimo, bet čia ilga tema.
  Jei į straipsnio temą – Rusijos populiarėjimą lemia visų pirma sunkiai protu suvokiamas Vakarų „marazmėjimas“. Vien ko verta pastaroji JAV rinkimų kampanija, kur pagrindinė debatų tema – kas ką graibė ir kas kiek nušvilpė. Akivaizdu, kad „hegemonas“ išgyvena agoniją, todėl nieko keista, kad aplinkiniai šakaliukai beigi kitokios hienos dairosi naujo Šerchano.

 6. pestininkas says:

  Naivuoliukai žmogeliukai, jei galvojat kad R.F. valdžia, stovi priėš vakarus! Noriu paklaust jusu daugelio komentatoriu, kodėl daugumas vadovaujatės info iš oficialiu rusijos mip.? Ar galvojat kad jiė tai nemeluoja savo piliėčiams, tik musu šuniukai meluoja? Patariu daugeliui kolegu ijungti savo smegenis, nes pagal jus išeina kad rusu valdžia tai gera, kuria taip pat kaip ir musu valdo vakaru sion-kapitalas, beveik visu oligarchu ir stambiu valdininku daug turto, ir banku saskaitu vakaruose, savo vaikus ir šeimas ten laiko! Bet daugelis galvojate kad jiė tai vat geri! Atsimerkit gal viėna karta, nes jiė tokiė spektaklio aktoriukai kaip ir L.T. valdžia, ir ne kitaip! Juk ir teisingu nuomoniu komentaruose buna, deja pritilo teisingai mastantis!?

 7. Panzer says:

  Pėstininkas, na taip gal abiems pusėms vadovauja tie patys, bet visada yra kvailių motina viltis, kad yra kita puse, nors dažniausiai abi pusės sukuriamos tų pačiu jėgų, norint supriešinti ir valdyti. BET, gal jau laikas pasaulinei valdžiai, gal jau laikas sunaikinti mąstančius kitaip,ar pasaulinė valdžia nesuinteresuota?
  Nacionalizacija ir sveikų ekonominių santykių kūrimas, ko pasekoje būtų pildomas valstybių biudžetas,o ne privačios kišenės, tai išeitis iš krizių.

 8. pestininkas says:

  Panzer i 10, spaudžiu penkis!

 9. Dainius V. says:

  JAV negali atvirai, be rimtų pasekmių kovoti su RF,todėl jau kalamos paskutinės vinys į Trojos arklį – Donaldas beveik valdžioje,kita vertus tie,kam jis atstovauja jau mato tokios,kaip dabartinės Amerikos baigtį,tačiau Trampas ko gero, tai tik nauja žvakė numirėliui,nes Kinija jau vainikus nupynę,klausimas tik kada juos atneš… Ko gero Rusija tuo labai nesidžiaugs,nes gal toks pasaulio modelis Rusija- JAV ir kažkur tarp jų tabaluojanti Europa Putinui labiau prie dūšios,nei sakysime,kad ir Rusija -Kinija ir juodukų užtvindyta Europa.Kita medalio pusė,kad tas “ amerikietiškasis Titanikas plaukia kąlančiais varikliais ir stipriai leidžia vandenį“ ir pasaulinis elitas dairosi kito,jų poreikius atitinkančio lainerio.Tai ir yra Rusija,su savo milžiniškais,išteklių pilnais plotais ir lengvai valdoma liaudimi.Kai tik pasibaigs tos saujelės elito ir jiems palikto patarnaujančio personalo gelbėjimo darbai,JAV bus paliktos nuskęsti,o Rusija turėtų „atgimti“ su „naujomis vertybėmis“,skirtomis masėms.Ir galutiniame rezultate bus tas pats daiktas,tik kitoje rankoje.Tačiau galbūt daugeliui išsipildys gyvenimo svajonė : naujieji šeimininkai nepatenkintus trems ne į Sibirą, o sakysime kad ir į ……Kaliforniją,pas juočkius.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top